Şimdi Ara

2012 Yeni Hyundai İ30 Klübü (529. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
14.693
Cevap
83
Favori
985.398
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 527528529530531
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Honour81

quote:

Orijinalden alıntı: ATAK_T-129

Cam tavandan gelen ses 7 ay sonra tekrar başladı.

İşte bu ifade beni korkutuyor zira bende 1 yıl bu sesi dinledikten ve uzun süre takipten sonra 3 hafta evvel serviste işlem yaptırdım ve sonuçları çok iyi. Ama böyle şeyler okuyunca insanda sürekli diken üstünde oluyor maalesef :(

Aslında ben böyle olabileceğini biliyordum. Ankara i30 buluşmasında servisten bir arkadaşımız yapılan işlemden bahsetmişti.Bu sesin daha sonra tekrarlayabileceğini çalışmaların devam ettiğini söylemişti. Ben, 30000 bakımına az kaldı zaten o zaman bir daha yaptırtacağım.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: slhddn

Hocam göğüsten gelen sesi silikonla kestim demişsiniz, bende de aynı sıkıntı var. Bunun için servise götürmeli miyim kararsız kaldım. Silikon dediğiniz olay nedir tam olarak?

Merhaba önceliğiniz servis olsun. Bazı servisler bu spreyle kesiyorlar. Ama benim servis 7-8 ay kesemedi bu sesi. Her defasında göğüsteki klima kanallarını herşeyi söktüler ve tespit edemedik dediler. Dedim bir sıvı varmış onla kesiliyormuş diye bizi sallayan olmadı. Daha sonra bu forumdan bir arkadaşımız önerdi. Würth veya benim bulduğum svitol marka sprey . Bunu ses gelen birleşim yerlerine sıktım. Bu sıvının özelliği yağlama özelliği de var. Sıktığınız yüzeyin arasına girerek orda şeffaf bir dolgu gibi duruyor. Ben şimdilik memnunum. Ama sizin önceliğiniz önce servis olsun bence. İş kaydı oluşturun sonra ilerde laf etmesinler.

• İyi günler forumnik;

Golf almasına 20 gün kalan arkadaşın i30 için ne dersiniz deyip sonra da böyle sinirlenmesine ve yazdıklarına hayret ettim. Neye bu kadar sinirlenmiş anlamadım. Gidip Golf alsın. 20 gün kala fikir mi değiştirilir aylarca almak için beğenilen ve sipariş verilen bir arabaya? Neyse bunun yanında ben başka bir şeyi de eklemek istiyorum. Dün oğlum için B sınıfı bir araç araştırması yaptık Bakırköy civarında. Bunları paylaşmak isterim. Önce oğlumun tipini beğendiği 208 için Peugeot'ya gittik. 1.2 benzinli otm. sorduk, 1 ay içinde gelecekmiş. Şimdiki fiyatı 37000, 39 da olabilirmiş. Araştırmaya devam edeceğiz, zira arabayı beğendik. Yine beğendiği Yaris'i görmeye Toyota'ya gittik. HİÇ BEĞENMEDİK! İçi güzel değil, kapılar çok ince ve bizim i30 gibi tok kapanmıyor, fiyatı ise bomboş modelinde 33000! Biraz özellik istenince 40 ı geçiyor. Defterden silip kaçtık. Bu arada orada Auris'e de bindim. i30 dan sonra o da bana kalitesiz geldi, iyi ki i30 almışım dedim! :-))) Sonra Clio'ya baktık, 0,9 lt lik tercihimiz, ama 1,2 de olabilir. O fena değil, ama Renault'yu çok sevmem. Bir de fiyatı pahalıydı. 42000 verip 41 e indirdiler. Onu not ettik. Oradan Opel'e geçtik Corsalara baktık. Fiyatlar daha uygun, 35-36 civarı ama arabanın içini, ön göğüsü beğenmedik. Ortada metalik gri bir kumanda sistemi yapmışlar, çok sırıtıyor, estetik zevki yok. Onu da defterden sildik. En son Polo'yu görmeye gittik. Onu beğendik, fiyatı da 41000 (1.4 TSI manuel). Tabii şubatta beyaz gelecek dediler, işimize gelmedi. Siyah varmış istemedik, eve bir tane siyah yeter! Bugün Seat İbiza'ya bakacağım. Fiyat araştırmasına devam edeceğim. Oğlum i20 nin tipini beğenmediğinden ona hiç bakmadık. Sizlerin burada bana önerileri ve tavsiyeleri olursa onları da değerlendirmeye hazırım. Şimdiden teşekkürler... Bu arada şunu da özellikle eklemek istiyorum: Dün araçları gezerken bir çoğuna da (her sınıf) binip oturdum, inceledim. Acaba çok beğenerek almama rağmen i30 cw almakla iyi etmiş miyim diye. Çok samimi söylüyorum. İyi ki almışım! O güzellik, o konfor ve o özellikler yok diğerlerinde. Özellik eklenince tüm sınıflarda fiyatlar öyle artıyor ki inanamazsınız.İnşallah herkes aracını sağlık afiyetle, kazasız belasız kullansın. @forumnik

• golf 7 1.2 bence sizin içinizde i30 sevgisi kalmış. Golf forumunda bile mukayese etmeye çalışmışsınız..

http://forum.donanimhaber.com/m_82053557/mpage_167/f_//tm.htm#84384808

Ve koyduğunuz resme göre tabi ki i30 daha şık : )
  • quote:

Orijinalden alıntı: uçanninja

golf 7 1.2 bence sizin içinizde i30 sevgisi kalmış. Golf forumunda bile mukayese etmeye çalışmışsınız..

http://forum.donanimhaber.com/m_82053557/mpage_167/f_//tm.htm#84384808

Ve koyduğunuz resme göre tabi ki i30 daha şık : )

zaten konu başlığından belli vw golf sevenler fanatikler kullanıcılar. Şöyle biraz göz gezdirdim. Genelde nasılsın hocam, iyisin geçmiş olsun, bugün şunu yaptım yarın buraya gidecem gibi muhabbetin çoğu geyik. golf ile ilgili faydalı bilgileri paylaşımları bulmak samanlıkta iğne aramak gibi birşey. i30 forumunun farkı burada zaten. Yanyana fotoğraflarını konu yapmak ise tamamen komik. kime gösterirseniz gösterin hangisi güzel diye i30 diyecektir, vw fanatikleri hariç. Eski kasa golf sahipleri bile bu yeni modeli beğenmiyor kimseyi kandırmasınlar. Yılın otomobili seçilmek hiçbir şey ifade etmez. fiat panda da yılın otomobili seçilmişti zamanında.

• darthskywalker kullanıcısına yanıt
    Bence de peugeot 208 veya Clio olabilir. Bir de fiesta'ya da bakın derim. Bu segmenti hiç araştırmadım sadece yolda gördüğüm kadarıyla söylüyorum. i20 ve corsa yı ben de beğenmiyorum.
  • loadingmaster kullanıcısına yanıt
    Açıkçası ben led farlara stoplara görünüşe modifiyeye para harcayamam. Ama bazı arkadaşlar hevesli olabilir parası vardır alır takar kullanır. Bunların gerçekten işlevsel olarak faydalı olduğunu savunmasın yeter.
    Apaçilik ayrı bir konu, aramızda olmadığını düşünüyorum.
  • Ben i30'mu lansman haftasında siparişimi verdim (mart ayı idi) ve temmuz başı teslim aldım. ( üç ay ) .Bende yarı Vw'ci olmuşum farketmeden

• quote:

Orijinalden alıntı: darthskywalker

İyi günler forumnik;

Golf almasına 20 gün kalan arkadaşın i30 için ne dersiniz deyip sonra da böyle sinirlenmesine ve yazdıklarına hayret ettim. Neye bu kadar sinirlenmiş anlamadım. Gidip Golf alsın. 20 gün kala fikir mi değiştirilir aylarca almak için beğenilen ve sipariş verilen bir arabaya? Neyse bunun yanında ben başka bir şeyi de eklemek istiyorum. Dün oğlum için B sınıfı bir araç araştırması yaptık Bakırköy civarında. Bunları paylaşmak isterim. Önce oğlumun tipini beğendiği 208 için Peugeot'ya gittik. 1.2 benzinli otm. sorduk, 1 ay içinde gelecekmiş. Şimdiki fiyatı 37000, 39 da olabilirmiş. Araştırmaya devam edeceğiz, zira arabayı beğendik. Yine beğendiği Yaris'i görmeye Toyota'ya gittik. HİÇ BEĞENMEDİK! İçi güzel değil, kapılar çok ince ve bizim i30 gibi tok kapanmıyor, fiyatı ise bomboş modelinde 33000! Biraz özellik istenince 40 ı geçiyor. Defterden silip kaçtık. Bu arada orada Auris'e de bindim. i30 dan sonra o da bana kalitesiz geldi, iyi ki i30 almışım dedim! :-))) Sonra Clio'ya baktık, 0,9 lt lik tercihimiz, ama 1,2 de olabilir. O fena değil, ama Renault'yu çok sevmem. Bir de fiyatı pahalıydı. 42000 verip 41 e indirdiler. Onu not ettik. Oradan Opel'e geçtik Corsalara baktık. Fiyatlar daha uygun, 35-36 civarı ama arabanın içini, ön göğüsü beğenmedik. Ortada metalik gri bir kumanda sistemi yapmışlar, çok sırıtıyor, estetik zevki yok. Onu da defterden sildik. En son Polo'yu görmeye gittik. Onu beğendik, fiyatı da 41000 (1.4 TSI manuel). Tabii şubatta beyaz gelecek dediler, işimize gelmedi. Siyah varmış istemedik, eve bir tane siyah yeter! Bugün Seat İbiza'ya bakacağım. Fiyat araştırmasına devam edeceğim. Oğlum i20 nin tipini beğenmediğinden ona hiç bakmadık. Sizlerin burada bana önerileri ve tavsiyeleri olursa onları da değerlendirmeye hazırım. Şimdiden teşekkürler... Bu arada şunu da özellikle eklemek istiyorum: Dün araçları gezerken bir çoğuna da (her sınıf) binip oturdum, inceledim. Acaba çok beğenerek almama rağmen i30 cw almakla iyi etmiş miyim diye. Çok samimi söylüyorum. İyi ki almışım! O güzellik, o konfor ve o özellikler yok diğerlerinde. Özellik eklenince tüm sınıflarda fiyatlar öyle artıyor ki inanamazsınız.İnşallah herkes aracını sağlık afiyetle, kazasız belasız kullansın. @forumnik

skoda fabia da düşünebilirsiniz. sonuçta vw grubu. gerçi 2015'de kasa değişecek ama.

• darthskywalker kullanıcısına yanıt
    Fiat punto evo da düşünebilirsiniz.Hem 1.3 dizel modeli vergi avantajlı ve çok ekonomik ve uzun ömürlü bir motoru var.
  • Selamlar,

Bizim arabaların camlarını otomatik açarken başlangıç ivmelenmesi sanki fazla. Sert hareketler görüyorum. Benzer bir durum sizin araçlarda da var mı ?
  • bizdeki otomatik şanzuman h-matic miş. vites geçişleri hissedilmiyor.. h-matic hiç duymamıştım. belki bilgi olan vardır aranızda..
  • Arkadaşlar merhaba yeni bir araç almayı düşünüyorum bayileri gezdim i30 çok hoşuma gitti peşin 48000 gibi fiyat aldım 1.6 benzinli için araç çok hoşuma gitti ama aslında opel astrada fena değil 1.4 turbo benzinli 140 hp aynı fiyatlara alabiliyorum mebla fazla siz nedersiniz arkadaşlar
  • lotus_dh L kullanıcısına yanıt
    evet aynen sert başlıyor ve sert duruyor. cam kaldırma motorunun özelliği olsa gerek.
  • Hikmet_19 kullanıcısına yanıt
    Merhaba, bu fiyatı manuel için mi yoksa otomatik için mi aldınız? Hediye olarak birşey teklif ettiler mi? Bu fiyat için diğer forum üyeleri ne derler acaba? @Hikmet_19 Teşekkürler...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Hikmet_19

Arkadaşlar merhaba yeni bir araç almayı düşünüyorum bayileri gezdim i30 çok hoşuma gitti peşin 48000 gibi fiyat aldım 1.6 benzinli için araç çok hoşuma gitti ama aslında opel astrada fena değil 1.4 turbo benzinli 140 hp aynı fiyatlara alabiliyorum mebla fazla siz nedersiniz arkadaşlar

İ30 iç hacmi ferah, donanımı fazla,5 yıl garantisi var.İ30 almadan astraya golfe baktım ben de, i30 sizi tatmin edecek bir arabadır.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: darthskywalker

İyi günler forumnik;

Yani kasa clio ve 208 gerçekten de güzel dizayn edilmişler.Diğer söyledikleriniz klasik araçlar bence.

• quote:

Orijinalden alıntı: forumnik

evet aynen sert başlıyor ve sert duruyor. cam kaldırma motorunun özelliği olsa gerek.

Bir de çoğu zaman cam fitiline sıkışan toz vs ses yapıyor bende sizde oluyor mu?

• i30 1.6 crdi otm. aracını chipleyen var mı ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: the patriot

quote:

Orijinalden alıntı: forumnik

Bir de çoğu zaman cam fitiline sıkışan toz vs ses yapıyor bende sizde oluyor mu?

Evet oluyor ama şu sıra pek cam açmıyorum malum havalar soğuk.

• 
Sayfa: önceki 527528529530531
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.