Şimdi Ara

2012 Yeni Hyundai İ30 Klübü (523. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
14.693
Cevap
83
Favori
984.837
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 521522523524525
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Forever1907

Forumda birkaç yerde bagaj havuzu olarak tavsiye edilen YPS plastikten bagaj havuzu aldım. 24 saat dolmadan elime ulaştı, sağolsunlar. Ancak bana çok birebir uyumlu gibi gelmedi. (Şekil olarak uyuyor; ama kenarları tam kaplamıyor) Buradan alan arkadaş var mıydı?Acaba bana hatalı bir ürün mü geldi?

Ben bagaj havuzunu bayiden almıştım. Sonra bir gün yolum Denizli tarafına düşünce dedemin Linea'ya bagaj havuzu almak için YPS'nin imalathanesine uğradım.
    Linea'nın bagaj havuzunu beklerden oradaki sorumlu olan Kürşat Bey ile biraz muhabbet ettik. Benim araçta da olduğunu, bayiden aldığımı söyledim.
    Sonra gittik benim araca baktık. Ürünün onlara ait olduğunu söyledi. Sonra baktı, tam oturmuyor bu Allah Allah neden acaba, kalıbı yanlış mı almışız yoksa demişti.
    Fakat işin aslı ben tam oturmadığını çok da fark etmiyordum. Daha önce hiç bagaj havuzu almadığım için sanırım, tam olarak nasıl oturması gerektiğini bilmiyordum.
    Ben çok takmıyorum buna. İşini fazlasıyla yapıyor sonuçta.
  • quote:

Orijinalden alıntı: dejavu7

2 hafta önce i30 elite dizel manuel alarak aranıza katılmıs bulunuyorum.herkese iyi forumlar ;)

Hayırlı olsun, iyi forumlar

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • akadaşlar,arka bagaj pandizotu çukurlarda takur tukur ses yapıyor,böyle bir sorunu olan varmı çaresi nedir.

• quote:

Orijinalden alıntı: tmshmna

quote:

Orijinalden alıntı: carlitoss

Bende takıntı var. Ben i30'a taktım kafayı usta. İnşallah 2014'te alacağım bir tane.

Benzer sözleri çok duyduk hala da kısmen duyuyoruz ama araba işi keyif işidir ve ben keyfime kimseyi karıştırmam. Unutma her malın alıcısı ve satıcısı vardır, her ne istiyorsan iyi test et ve içine sineni al.

Aynen "her ne istiyorsan iyi test et ve içine sineni al."

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Abzeh03 -- 16 Kasım 2013; 11:23:28 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: gecegelen06

akadaşlar,arka bagaj pandizotu çukurlarda takur tukur ses yapıyor,böyle bir sorunu olan varmı çaresi nedir.

hocam i30club.com'da konuyla ilgili ayrıntılı bilgi bulunmaktadır.
    http://www.i30club.com/index.php/topic,4057.0.html
  • quote:

Orijinalden alıntı: Abzeh03

quote:

Orijinalden alıntı: tmshmna

quote:

Orijinalden alıntı: carlitoss

Bende takıntı var. Ben i30'a taktım kafayı usta. İnşallah 2014'te alacağım bir tane.

Benzer sözleri çok duyduk hala da kısmen duyuyoruz ama araba işi keyif işidir ve ben keyfime kimseyi karıştırmam. Unutma her malın alıcısı ve satıcısı vardır, her ne istiyorsan iyi test et ve içine sineni al.

Aynen "her ne istiyorsan iyi test et ve içine sineni al."

Araç alırken marka kalitesi kadar, aracı aldığınız firmanın kalitesi, güvenirliği çok önemlidir.
    Benim yaşadığım tecrübe, ayrıca araç alanların alırken karşılaştıkları farklı tutum ve uygulamalar, satış yapan firmanın, diğer alanlardaki ürünleri kalitesi, güvenirliği çok önemlidir. Çünkü büyük firma olmak, pek çok alanda çeşitli isimleri olması, kalite ve güvenirlik anlamına gelmez.
  • gecegelen06 G kullanıcısına yanıt
    Ses bagaj pandizotundan geliyormuş gibi olup da aslında bagaj kilidi greslenmemesinden ya da ayar bozukluğundan olma ihtimali var mı? Eski i30'umda benzer bir durum olmuştu...

Bu arada çok sevdiğimiz i30'umuzun tek kapılı versiyonunun çok canlı bir müzik eşliğinde reklam filmini izlememiş arkadaşlar için sunuyorum.
    http://youtu.be/EzBqwL7hkS0

Yaw çok seviyorum bu arabaları. Kendi aracımı ancak daha yeni bir i30'la ya da Equus gibi bir muhteşem araçla değişebilirim sanırım. Bu aralar hanıma yeni bir araç bakıyoruz. BMW 320i ed, Mercedes A 200 AMG ve Volvo S60 1.6D'ye niyetliydik. A200 elendi. Kaldı 2.... Ben kendi adıma hem i30'dan hem diğer distribütörleri görünce Assan'dan ne kadar memnun kaldığımı anladım. Yaw 320i'de ön park sensörü için ayrı, geri görüş kamerası için ayrı, elektrikli koltuk için ayrı, krom kaplama 2 çıtaya ayrı, beyaz ve siyah dışı renk için paket almak ya da ekstra para vermek zorundayız. Şaka gibi. Baz modelde önde park sensörü yok. Geri kamer yok. Anahtarsız giriş yok. Yok yok. Çok müthiş arabalar, iyi arabalar da; komik şeyler bunlar ya... Gözünü sevdiğim i30 hakkaten helal olsun paramı son kuruşuna kadar helal ediyorum. Bizde mevzu şu;
    -"hangi rengi almak istiyorsunuz, elimizdd bunlar bunlar var..."
    -"Şu olsun kardeşim"
    -"tamamdır"

Bu kadar basit.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yok hocam kilile alakası yok pandizot sallandıkça ses geliyor.

• gecegelen06 G kullanıcısına yanıt
    Aynı problem bende de var, sökmeyi düşünüyordum
  • quote:

Orijinalden alıntı: gecegelen06

akadaşlar,arka bagaj pandizotu çukurlarda takur tukur ses yapıyor,böyle bir sorunu olan varmı çaresi nedir.

Bir ara bende sangirti seklinde ses vardi ama sonradan kendiliginden duzeldi.Vida,tirnak fln cikmis olmasin ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: slhddn

Aynı problem bende de var, sökmeyi düşünüyordum

Ozamanda çok çirkin durur

• kayra06 K kullanıcısına yanıt
    Konuyu inceledim teşekkür ederim.

• Merhaba arkadaşlar, ben de style manuel dizel i30 ile Hyundai ailesine katıldım. Araçta kaput koruma mevcut, ayrıca boya koruma ve 2 numara cam filmi de yapılacak

2012 Yeni Hyundai İ30 Klübü

2012 Yeni Hyundai İ30 Klübü

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _ozka06_ -- 16 Kasım 2013; 20:06:20 >
  • _ozka06_ kullanıcısına yanıt
    Hayırlı olsun.
    Hayirli olsun,hosgeldiniz.

Cam citalari neden yok aracta,cam filmi icin mi sokuldu ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: dejavu7

2 hafta önce i30 elite dizel manuel alarak aranıza katılmıs bulunuyorum.herkese iyi forumlar ;)

Hayirli olsun,hosgeldiniz
  • quote:

Orijinalden alıntı: Honour81

Aracı az önce servise bıraktım (Maltepe Hunko). Yapılacak işlemler;

1- 10.000 km bakımı (Henüz 6600 km de fakat 1. yıl 3 hafta sonra doluyor)
    2- Cam tavandan gelen ses için işlem görecek
    3- Şoför kapısını kapattığım zaman üst kısımdan gelen tıkırtı sesi çözülecek
    4- Yolcu tarafı emniyet kemeri takılmadığı zaman bir süre çalan ikaz sesi bir süre sonra duruyor fakat bir kasisten geçerken veya ani ivmelenmede tekrar çalmaya başlıyor, bu problem çözülecek.
    5- Ani kalkışlarda şoför koltuğundan ses geliyor, bu konu çözülecek.
    6- Taş izlerine rütuş yapılacak.

Normalde Salı günü alabilirsiniz dediler fakat benim vaktim olmadığı için haftaya Cumartesi günü aracı alacağım.
    Teslim alınca durum hakkında bilgilendirme yaparım.

Aracı bugün servisten aldım. 5 numara hariç gerisi tamam gibi görünüyor arkadaşlar.
    Umarım böyle devam eder. Şu anda durumdan çok memnunum :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: HyperXCrossfire

Hayirli olsun,hosgeldiniz.

Cam citalari neden yok aracta,cam filmi icin mi sokuldu ?

İyi temennileriniz için teşekkür ederim, cam çıtalarının üstünde koruyucu var o yüzden öyle görünüyor.
    Hayırlı uğurlu olsun. Kendi arabam diye söylemiyorum :) çok güzel arabalar i30'lar.

Bugün hanım için X1 ve 320i'yi teste çıktım. Icığı cıcığı ekstra... Şöyle söyliyeyim önlerde park yardımcı uyarısı dediğimiz üç kuruşluk sensör dahi yok. Paketi neyse alalım dedim. Temsilci arkadaşımız ancak özel siparişle getirebiliriz o da Mart gibi gelebilir dedi 320'lerde... X1'in donanımında vardı ama. Neyse... Bu X1 gayet muntazam çeken bir araba... Ama 320i ed spor modda bayağı canavar gibi gidiyor. Beğendim. Test sürüşlerini tamamlayınca bir de aynı yolu i30'la gideyim dedim. Tiptronik vitese attım. Bayağı iyi i30'da... Doğrusu eski aracım gibi bu da manuel olsaydı 270 tork eminim çok daha sağlam giderdi. Fakat 170 bg'lik 320 kuşkusuz çok sağlam sürüşü olan bir araç. 0-100 7 küsür saniye. Öte yandan i30'un sürüş konforu, yumuşak süspansiyonları gerçekten 10 numara... Bu iki araçtan birini alıyoruz sanırım. Artık spor sürüş için 320'yi, sarsıntısız gezilerde göz bebeğim i30'u kullanırız. Hayırlısı olsun hepimize.

• quote:

Orijinalden alıntı: EaglesWing

Hayırlı uğurlu olsun. Kendi arabam diye söylemiyorum :) çok güzel arabalar i30'lar.

Bugün hanım için X1 ve 320i'yi teste çıktım. Icığı cıcığı ekstra... Şöyle söyliyeyim önlerde park yardımcı uyarısı dediğimiz üç kuruşluk sensör dahi yok. Paketi neyse alalım dedim. Temsilci arkadaşımız ancak özel siparişle getirebiliriz o da Mart gibi gelebilir dedi 320'lerde... X1'in donanımında vardı ama. Neyse... Bu X1 gayet muntazam çeken bir araba... Ama 320i ed spor modda bayağı canavar gibi gidiyor. Beğendim. Test sürüşlerini tamamlayınca bir de aynı yolu i30'la gideyim dedim. Tiptronik vitese attım. Bayağı iyi i30'da... Doğrusu eski aracım gibi bu da manuel olsaydı 270 tork eminim çok daha sağlam giderdi. Fakat 170 bg'lik 320 kuşkusuz çok sağlam sürüşü olan bir araç. 0-100 7 küsür saniye. Öte yandan i30'un sürüş konforu, yumuşak süspansiyonları gerçekten 10 numara... Bu iki araçtan birini alıyoruz sanırım. Artık spor sürüş için 320'yi, sarsıntısız gezilerde göz bebeğim i30'u kullanırız. Hayırlısı olsun hepimize.

I30 aldik iyi mi ettik kotu mu ettik bilmiyorum Cunku bizim on camlarin ustunde bulunan renkli kisim donanim olarak bile bahsedilmezken bmw ve mercedesde opsiyon Daha i30 da sayilmayan,artik i30un standardi haline gelmis ozellikler bmw-mercedes gibi markalarda bile opsiyonel.i30 dan sonra araba alirsak yandik
  • 
Sayfa: önceki 521522523524525
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.