Şimdi Ara

Ygs Konulari Ne Kadar Sürede Biter ??

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
32
Cevap
0
Favori
20.545
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaslar hedef mf3 ilk 8000. ygs ye daha calismamis biri günde 4-5 saatlik verimli bir calismayla ne kadar sürede üstesinden gelir? 12. sinifim anadolu lisesindeyim.

• quote:

Orijinalden alıntı: umbro

arkadaslar hedef mf3 ilk 8000. ygs ye daha calismamis biri günde 4-5 saatlik verimli bir calismayla ne kadar sürede üstesinden gelir? 12. sinifim anadolu lisesindeyim.

kendin dersaneye filan bağlı olmaksızın çalışıcaksan, 2 ayda matematik feni halledersin, 1 ayda türkçe sosyal desen.3 ayda halledersin bence.Halledersin derken konuları öğrenirsin yani, kalan zamanda da bol bol test ve lys çalışması.

Yalnız dersanenin programına göre gidiceksen şahsen geçen sene ben öyle yaptım.O zaman daha geç bitiyo, ygs ye 1 ay kala daha anca bitmişti konular.
  • quote:

Orijinalden alıntı: alkan529

quote:

arkadaslar hedef mf3 ilk 8000. ygs ye daha calismamis biri günde 4-5 saatlik verimli bir calismayla ne kadar sürede üstesinden gelir? 12. sinifim anadolu lisesindeyim.

kendin dersaneye filan bağlı olmaksızın çalışıcaksan, 2 ayda matematik feni halledersin, 1 ayda türkçe sosyal desen.3 ayda halledersin bence.Halledersin derken konuları öğrenirsin yani, kalan zamanda da bol bol test ve lys çalışması.

Yalnız dersanenin programına göre gidiceksen şahsen geçen sene ben öyle yaptım.O zaman daha geç bitiyo, ygs ye 1 ay kala daha anca bitmişti konular.

kendim gidersem 2 ay daha erken bitiriyorum o zaman. bence 2 ay cok büyük bir zaman o sirada rakiplerimin önüne gecebilirim diye düsünüyorum.program yapacagim ama nasil yapacagimi bilmiyorum. cok program yaptim hic birine uymadim.program olsa daha belli olur neyin nasil oldugu

• bir yandan dershaneye göre bir yandanda kendi kendine konuları bitirmelisin bence ben öyle yapacağım daha verimli olur diye düşünüyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: fenerliso

bir yandan dershaneye göre bir yandanda kendi kendine konuları bitirmelisin bence ben öyle yapacağım daha verimli olur diye düşünüyorum

dershanenin isledigi konuyla birlikte kendin sececegin konuyuda bitireceksin o zaman. bu da güzel bir fikir.
  • quote:

kendim gidersem 2 ay daha erken bitiriyorum o zaman. bence 2 ay cok büyük bir zaman o sirada rakiplerimin önüne gecebilirim diye düsünüyorum.program yapacagim ama nasil yapacagimi bilmiyorum. cok program yaptim hic birine uymadim.program olsa daha belli olur neyin nasil oldugu

bence program günde 1 konu bitirmeyi ve ardına 20-30 soru çözmek olarak ayarla hafta içleri. hafta sonu ve hafta içi boş zamanlarda o bitirdiğin konularla ilgili soru çözme olarak ayarla.günde 2 dersten birer konu bitirsen zaten biter 2 ayda.
    ben öyle yapmayı planlıyorum
  • quote:

quote:

bir yandan dershaneye göre bir yandanda kendi kendine konuları bitirmelisin bence ben öyle yapacağım daha verimli olur diye düşünüyorum

dershanenin isledigi konuyla birlikte kendin sececegin konuyuda bitireceksin o zaman. bu da güzel bir fikir.

evet benim abim ve ablam hep böyle çalıştılar gerek öss de gerek kpss de gerekse tus da
  • quote:

quote:

bence program günde 1 konu bitirmeyi ve ardına 20-30 soru çözmek olarak ayarla hafta içleri. hafta sonu ve hafta içi boş zamanlarda o bitirdiğin konularla ilgili soru çözme olarak ayarla.günde 2 dersten birer konu bitirsen zaten biter 2 ayda.

günde 1 konu zor degil mi ?? konuyu tümüyle anlamak icin kisa bir süre degil mi?

• quote:

quote:

quote:

evet benim abim ve ablam hep böyle çalıştılar gerek öss de gerek kpss de gerekse tus da

bizde deneyelim o zaman millet tip i kazanmista tus icin ugrasiyormus

• quote:

quote:

quote:

günde 1 konu zor degil mi ?? konuyu tümüyle anlamak icin kisa bir süre degil mi?

konusuna göre değişecek tabi bazı konular 1 saatte bile biter bazıları 2-3 gündede biter onu ayarlıyacaksın :)

• quote:

quote:

quote:

quote:

konusuna göre değişecek tabi bazı konular 1 saatte bile biter bazıları 2-3 gündede biter onu ayarlıyacaksın :)

ben 2 günde konuyu bitirmeyi hafta sonuda o bitirdigim konularin testlerini cözmeyi planliyorum

• Bir de şu var şimdiden kafanda mesleğini belirle en azından mühendislikmi yoksa tıp filanmı? ona göre çalışırsın.Gerçi çok iyi yapmak istiyorum diyosan hepsine çalışacan da :D ben mesela tıp filan istemediğim halde gereksiz yere çok fazla biyoloji çalışmıştım halbuki puan getirisi çok az aynı hatayı ygs sosyalde de yaptım.Bunları da şimdiden hesapla ona göre çalış bence.Yani çalışma demiyorum ama fazla yüklenme bence o tip derslere
  • quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

ben 2 günde konuyu bitirmeyi hafta sonuda o bitirdigim konularin testlerini cözmeyi planliyorum

olur oda sen kendine ne uygun görüyosun onu yap zaten

• Bir sey sorcam konulari calistiktan sonra bitti diyebilmek icin bayagi soru cozmek gerek tabi bir konuya calistiktan sonra cok soru cozmek o konunun bitme suresini uzatiyor bu yuzden konulari calisip 1 test mi cozmek gerekiyor hizlanmak ve konulari bitirmek icin?Siz nasil yapiyorsunuz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: alkan529

Bir de şu var şimdiden kafanda mesleğini belirle en azından mühendislikmi yoksa tıp filanmı? ona göre çalışırsın.Gerçi çok iyi yapmak istiyorum diyosan hepsine çalışacan da :D ben mesela tıp filan istemediğim halde gereksiz yere çok fazla biyoloji çalışmıştım halbuki puan getirisi çok az aynı hatayı ygs sosyalde de yaptım.Bunları da şimdiden hesapla ona göre çalış bence.Yani çalışma demiyorum ama fazla yüklenme bence o tip derslere

hedefim mf 3 ilk 8000 tip hedefliyorum.o yüzden sayisal derslere agirlik verecegim zaten dershaneyle birlikte gitsemde olur türkce ve sosyalde.
  • aynen türkçe sosyal dersaneyle gitsen yeterli olur.Matematik ve fene kasarsin kendin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: muratxfb

Bir sey sorcam konulari calistiktan sonra bitti diyebilmek icin bayagi soru cozmek gerek tabi bir konuya calistiktan sonra cok soru cozmek o konunun bitme suresini uzatiyor bu yuzden konulari calisip 1 test mi cozmek gerekiyor hizlanmak ve konulari bitirmek icin?Siz nasil yapiyorsunuz?

benim planim önce hafta ici konuyu bitrecegim (1 gün ya da 2 gün icinde).sonra konu bitince 25 soru fln cözecegim kafama yerlessin diye.sonra hafta sonunu test cözme olarak ayarlarim tamamen.hafta sonuda hafta ici calistigim konunun bütün testlerini cözerim biter diye düsünüyorum.
  • Zaten sosyali sadece derece siniflarina veriolar.O yuzden sosyal gorurmusunuz bilmem.Tabi derece sinifindaysan is degisir :D

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • arkadaslar sizlere birde sunu sormak istiyorum.bir konuyu tüm gün calisip mi bitirmeliyim.yani o gün sadece matematik calisip ertesi gün tüm gün boyunca fizik calisip ondan sonraki gün kimya calismam seklinde mi tavsiye edersiniz.yoksa bir günde hem matematik hem fizik hemde baska bir ders calismami mi tavsiye ediyorsunuz ? o zaman günde 1 konu veya 2 günde bir konu olayi sakat olmaz mi ??
  • iste asil sorun nasil calisacagimiz yoksa konulara "bit"ti demek ne kadar kolay

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.