Şimdi Ara

RENAULT TWİNGO 1,2 NASILDIR?....

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
108
Cevap
3
Favori
82.337
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 2. EL TWİNGO ALMAYI DÜŞÜNÜYORUM. NASIL BİR ARAÇ. KULLANANLAR VE BİLENLER BENİ Bİ BİLGİLENDİRSİN...... ŞİMDİDEN TEŞEKKÜRLER...

• güzel arabadır

parçası pahalıdır... düşük motor olmasına rağmen öle abartılcak kadar ekonomik bi araç diildir..
    işte şehir içinde rahat rahat gezdirir seni..
    ama bu şartlarda bile ikinci el i yerlerde sürünürken krediler düştükçe son sahibi olman kuvvetle muhtemel..

ama tüm bunların yanında
    üzeri açılan alize modelini ne zaman görsem hala kafamı çevirip bakıorum
  • sagol...
  • evet güzel bi araçtır ama motoru küçük olduğu için (topu topu 1150 cc)arabayı hep çok yüksek devirde kullanmak zorunda kalıyosun ve ekonomi felan kalmıyor.

99 senesinde üniversitenin bitmesi şerefine 3 günlüğüne kiralayıp ankaradan izmire gitmiştik 4 kişi ve 2100 km de 45 milyonluk benzin yakmıştı.sollamalarda arabayı çok zorlamak zorunda kalıyoduk.
  • hoca al almasına şekli şemali fena deilde araba hiç gitmiyor ya ark.ın 72model tüplü merso bile yiyo onu
  • aracın gitme gibi bir amacı yok zaten şehir içi otosu...Her araca gitme gözü ile bakarsanız yanılırsınız...

Corsa 1.0 ECO modeli de aynı şekilde ve 55hp gücü bulunmaktadır...onu 1901 model Ford T de yiyebilir ama asıl amaç şehir içinde iş görsün maksadıdır...!!!

Twingo Dünyanın ilk monospace iç hacimli aracıdır...içi inanılmaz geniştir dış yapısına göre

* (99 senesinde Clio kullancısı olduğum zamanlar 2001 yılında Twingo kullanmıştım ve gerçekten içi çok ferah ve çok keyifli bir araçtı Alize donanımlı idi ve tavanın sonuna kadar açıp çok güzel gezmiştik)

100km yolda 5 litre yakıtı var gayet mantıklı Şirin Şeker bir araç Temizini bulmaya çalış ve Alize donanımlısını al
  • Tuhaf bir araçtır.
  • arkadaslar hepinize yorumlarınız icin tesekkur ediyorum.temiz bi tane bulursam almayı dusunuyorum.
  • twingo küçücük yaa kastamonuda 1 tane vardı onada ne oldu bilmiyorum onun yerine atos daha güzel gibi geldi
  • Nissan Micra hoşuna giderse düşünebilirsin .
    Bende 98 model micra vardı tüm Türkiye'yi dolaştırdı tık demedi ayrıca çok ta ekonomiktir. Nerdeyse dizel kadar yakar.
    Ha Nissan Ha Reno nasıl olsa kardeş firmalar
  • Ben bir twingo sahibi olarak yorum yapim sana öncelikle twingo gerçekten çok rahat bi araba iç hacim konusunda ve twingoya alışınca diğer arabaların içi seni fena halde boğuyor.Ama konu mekanik konusu olunca orda biraz dur düşün derim araba hiç ayar tutmuyor sürekli göstermen gerekiyor.kesinlikle yetkili servise götürmelisin ve parça olarak gerçekten pahalı bi kaza sonucu kapısını deiştirmek zorunda kaldık 600 ytlsadece kapı yani aparatlar hariç.arkadaşların dediği gibi araba küçük motor ama yüksek devirde kullanmak zorunda kalıyorsun ve ekonomi kalmıyor.hele bide 4 kişi bindinmi arabaya sanki sen onları sırtında taşıosun şoförü acaip etkilio yani
    km düşük ve 2000 modelini al bence onlar 97-98-99 modellere göre biraz daha ii

• bide unutmadan ön takımı baya bi ses yapar yani çukurlarda falan öle ses yalıtımı olayı hiç yokbide 130 u falan geçersen araba biraz tuaf oluyor
    Ben 160 yaptım bikeresinde bi daha da denemedim zaten
  • fiyatı ne kadar ki
  • Herkese merhaba ve iyi yıllar.
    İki yıllık Twingo kullanıcısı olarak fikirlerimi sunmak isterim.
    Öncelikle evet parçaları pahalı sayılabilir. Ancak şunu da unutmamak gerekir ki adı geçen araç tarih öncesi devirlerden kalma bir dinozor değildir. Çok noktalı enjeksiyona sahip, elektrikli cam ve aynalar, hidrolik direksiyonlu, değişken hacimli karışık bir elektrik sistemine sahip modern bir araçtır. Dolayısıyla parçaların kuş serisi fiyatlarına inmesini beklemek yanlış olur. Zaten Twingo yurt dışında hala kendi snıfında çok başarılı satış rakamlarına sahiptir. Türkiye'de adam olamamasının sebebi sadece ve sadece Renault-Mais yani kötü satış planlamasıdır. Bu adamlar Clio'nun satışını keser diye Twingo'ya yeterli önemi vermemişlerdir.
    Güç meselesine gelince; bir araç alırken eni konu ne amaçla kullanacağımız, nerede kullanacağımız, yakıt, bakım, sigorta ve diğer değişkenleri iyi incelemeliyiz. Yani hız düşünüyorsanız Twingo tabii ki yanlış seçim olacaktır. Ancak ben ekonomik ve asgari güvenlik ve konfor standartlarına sahip bir araç istiyorum diyorsanız doğru yerdesiniz demektir. Twingo yolcularına sakin, huzurlu ve ekonomik yolculuklar vaat der ve sunar. Şehirler arası 5,2 ve şehir içi en fazla 7 litre yakar. Yazın 6 litre/şehir içine kadar düşer. Vergi diliminde en alttadır. İnce ve küçük lastikleri çok ucuzdur. Motor yağı 20/50 ve 7500 km'de bir değişir ve çok ucuzdur.
    İçi çok ferah ve şaşırtıcı derecede geniştir. Bagajı da normal konumda yeterlidir. Yetersiz kaldığı durumda değişken iç hacimden faydanabilirsiniz. Öyle ki kutusunda 72 ekran TV taşıyabildim. Aldığınız zaman siz de benim gibi her parçasını ayrı ayrı seveceksiniz.
    Eğer 2000-2001 model az kilometre yapmış ve insan gibi kullanılmış bir Twingo bulabilirseniz size uzun süre sorunsuz hizmet verecektir. Arkadaşların da dediği gibi donanımlı olması uzun vadede kullanım zevkinizi arttıracaktır. Yalnız ben üstü açılanların biraz daha gürültülü oldunu ve hırsızların da dikkatini çekebileceğini düşünüyorum. Normal şartlarda sanayii özellikle motor sorularında kesinlikle servise gidilmesi taraftarıyım. Ustalar çok da iyi anlamıyorlar. Ayrıntılı bilgi için: http://groups.yahoo.com/group/twingo/
    Şimdiden hayırlı olsun..

• twingo taş gibi araç parçası pahalı ama alınır
    gitmiyo laflarına inanma basarsan iide gidiyo
    satarken göbeğin çatlayabilir , zor satılıyor
    iç hacmi oldukça geniş (görüntüsünün aksine)
  • quote:

Orjinalden alıntı: alpinist_uA

arkadaslar hepinize yorumlarınız icin tesekkur ediyorum.temiz bi tane bulursam almayı dusunuyorum.

bagaj ihtiyacın yoksa al ama aklında olsun bagaj sıfır nerdeyse
  • bagaj sıfır ama koltukları yatırdıında maaazallah kartal gbi oluo bagaj ,yakıt ekonomiside gerçekten çook ii bnce temizini bulursan hmn al...
  • ismi dondurmayı andıran, direksiyonun önünde doğru düzgün bir gösterge paneli olmayan, tuhaf bir araçtır..
  • arkadaşlar inanmayacaksınız ama bir twingo buldum... araç temiz servisten onaylı... 97 kasım çıkışlı.. biraz masraf yapıcam o kadar... bi kaç yeri sorunlu ama kolay onarılabilecek aksam... kapılara ayar çekilecek... birde dijital gösterge hep 85000 de duruyor... innamayacaksınız dedim çünkü 5 milyar tl...bayramdan sonra galiba alıcam... görüşlerinizi bekliyorum... bilhassa twingo kullanıcıları lütfen bişeyler yazın... aracın ayrıntılı fotolarını enyakın zamanda ekliyeceğim.....
  • quote:

Orjinalden alıntı: alpinist_uA

arkadaşlar inanmayacaksınız ama bir twingo buldum... araç temiz servisten onaylı... 97 kasım çıkışlı.. biraz masraf yapıcam o kadar... bi kaç yeri sorunlu ama kolay onarılabilecek aksam... kapılara ayar çekilecek... birde dijital gösterge hep 85000 de duruyor... innamayacaksınız dedim çünkü 5 milyar tl...bayramdan sonra galiba alıcam... görüşlerinizi bekliyorum... bilhassa twingo kullanıcıları lütfen bişeyler yazın... aracın ayrıntılı fotolarını enyakın zamanda ekliyeceğim.....

fiat çok iyi ama bence alma belki başka kazası falan filan vardır
    başka model bak bence daha parçası bol bi model
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.