Şimdi Ara

Dune HD TV 301 (19. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
791
Cevap
3
Favori
40.060
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1718192021
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Popcornhour'un testinde şimdilik benim yazdıklarım çıkacak. Bu durumda panik yapacak birşey yok, cihaz alınabilir seviyede. Benim asıl endişem sitesinde bunun yazmamasından dolayı DTS'yi ileride güncelleme ile tamamen iptal edebilmeleri ihtimali. Gerçekte ise böyle bir şeyi yapacaklarını sanmıyorum çünkü ürünün satışı bir anda sıfıra iner.

Bluray menülerini oynatmasını beklemek de bu fiyat sınıfındaki bir cihaz için bence lükstür.

Kafama takılan bir başka nokta da şu; eğer biz bu cihazı aldıktan hemen sonra Sigma'nın 3D ISO destekli bir ara işlemci çıkartırsa ve bu işlemciyi kullanan oynatıcılar piyasaya düşerse, bizim cihazlar bir anda gözden düşecek. Gerçi böyle cihazlar düşseler bile fiyatları 864x'lerden yüksek olacaktır. Ya da hiç böyle işlemciler çıkmazsa ve Dune bu sefer de Realtek 1186 kullanmaya karar verip süper bir cihaz çıkarırsa...

Neyse fazla kafa yormaya gerek yok, çıktığında alıp geçeceksin, 3-4 sene medya oynatıcı işini unutacaksın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Seko92 -- 9 Nisan 2012; 12:00:58 >

• ben şahsen dune 301 cıkardıktan sonra yaz sonuna dogru yeni nesil işlemciye gecicegini dusnuyorum.8910 mu olur artık veya dedigin gibi realtek mi bilmem ama 3d destekli yeni nesil bir cihaz cıkarıcaktır gibime geliyor.benim için 3d in hiç bir onemi yok.o yuzden cok endişe etmiyorum ama yinede yeni bir işlemcili cihazı cıktıgında alabilirim.o zamana kadar bekleyemem tabiki.dts cozmesi benim için yeterlidir.dts master falan filana şimdilik gerek yok.
    senin bahsettigin dts i kaldırma işiminide yapacagını sanmıyorum.
  • HDLand'den güzel bir haber geldi. Cihaz için resmi olmayan bir yama yayınlanmış ve bununla bütün HD sesler çalışır hale geliyormuş ve LPCM çözümleme 2.0 yerine 5.1 ve 7.1 oluyormuş. İlgili sayfa burada :

http://hdlandforum.fr/viewtopic.php?f=25&t=1577&p=20449#p20449

Yamayı kullanmanın tüm riski kullanıcıya aittir, bir sorun çıkması durumunda cihazı garanti dışında kalabilir.
  • kendi resmi sitesinde firmware yayınlandı.http://dune-hd.com/firmware/hdtv_301/

ama dts falan yok.
    avrupada satışta şu an bize gelmedi hala.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Seko92

HDLand'den güzel bir haber geldi. Cihaz için resmi olmayan bir yama yayınlanmış ve bununla bütün HD sesler çalışır hale geliyormuş ve LPCM çözümleme 2.0 yerine 5.1 ve 7.1 oluyormuş. İlgili sayfa burada :

http://hdlandforum.fr/viewtopic.php?f=25&t=1577&p=20449#p20449

Yamayı kullanmanın tüm riski kullanıcıya aittir, bir sorun çıkması durumunda cihazı garanti dışında kalabilir.

Aynı yazıyı bende okudum.
    Sigma 867X spec lerinde DTS-HD desteği gözüküyor.
    Sanırım sorun lisanslama ile alakalı ve Dune para vermeden , patch ile çözüm üretmiş

• quote:

Orijinalden alıntı: sarpcore

kendi resmi sitesinde firmware yayınlandı.http://dune-hd.com/firmware/hdtv_301/

ama dts falan yok.

Şöyle birşey farkettim, bu adresin "hdtv_301" kısmını çıkardığımızda Dune firmware sayfasına gidiyoruz. Ancak nedense orada HDTV 301 modeli çıkmıyor.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: sarpcore

kendi resmi sitesinde firmware yayınlandı.http://dune-hd.com/firmware/hdtv_301/

ama dts falan yok.

Şöyle birşey farkettim, bu adresin "hdtv_301" kısmını çıkardığımızda Dune firmware sayfasına gidiyoruz. Ancak nedense orada HDTV 301 modeli çıkmıyor.

evet dogru diyorsun.zaten beta guncelleme.sanırım kararlı surum cıktıgında listeye ekleyeceklerdir.

• Sigma 8670 , DTS-HD yi donanımsal olarak desteklemektedir.
    Ancak , sanırım şimdiki SDK ile bunu tam olarak veremiyor olabilir.
    Yazılım ile bunu çözeceklerdir.

Ancak işin ilginç yanı , aralıkta sattığımız Dune HD TV-101 ler , DTS-HD yi veriyordu
  • Çok önemli değil bence. Ses sistemi çok kaliteli olmadıkça dinlerken fark görülebileceğini sanmıyorum.

Bu arada 301'ler ne durumda ?
  • Kısmetse 1 hafta & 10 gün sonra burdalar.
    Sadece wifili model gelecek.
  • Bir ara sordum ama cevap alamadım, sonra kaynadı gitti. Bu 101 modeli ses ayarı raw'da ve receiver'a bağlı iken AAC sesleri otomatik olarak çözüp HDMI'den yolluyor mu ? Hiç denediniz mi bunu ?
  • 301 ler gelince deneriz.
  • Bunun gibi bir tanede Popcornhour firması media oynatıcı üretse ne iyi olur.
  • Dune HD TV 301W ( wifili ) büyük ihtimalle yarın geliyor.
  • Söylediğim ses denemesini de yapabilirseniz sevinirim. Ürünün fiyatı ne olacak ?
  • quote:

Ürünün fiyatı ne olacak ?

aynen 400 den ucuza gelirse dün bir üyeye r6s aldırdım arkamdan hatim indirmesin bari..:)
  • ne zaman çıkacak bu mübarek yav?
  • popcornhour guzel bir inceleme yapıp bizimle paylasırsan cok iyi olur.
  • Arkadaşlar , cihazlar geldi.
    Kutusundan bir tane çıkardım , Denon 1911 üzerinden tv'ye bağladım.
    Beta yazılımına güncelleştirdim , daha sonra birkaç tane DTS , DTS-MA , Dolby Digital ve Dolby TrueHD ile deneme yaptım.
    Denon 1911 , sorunsuz bu sesleri veriyor

İyi haber bu , kötü haber ise birazdan almanya ya gidiyorum ve ayrıntılı inceleme yapamayacağım.
    Ancak dönüşte ( 30 nisan ) olabilir.
    Ancak Seko92 özelden bir link ver de , gitmeden seninkine bir bakayım.

http://urun.gittigidiyor.com/ev-elektronigi/dune-hd-tv-301aw-yilin-urunu-56543722

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sancak Bilgisayar -- 25 Nisan 2012; 12:13:15 >

• cihazların gelmesi güzel oldu.. hayırlı yolculuklar bu arada..
  • 
Sayfa: önceki 1718192021
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.