Şimdi Ara

Samsung 51D550 3D plazma Kullanıcıları

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.737
Cevap
29
Favori
183.959
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Adenozine

quote:

Orijinalden alıntı: freedom058

SAMSUNG 51D550 FHD 3D PLAZMA TV 1.799 tl ye nasıl fıyat teknosa turuncu ındırımde...

Bırde arkadalar dahılı uydu alıcı varmı acaba bu cıhazda....

Fiyat gayet iyi ben gecen hafta turuncu indirimden 1.849'a aldım.

Dahili uydu alıcı yok sanırım.

Tam 3 yıl önce almışım bu TV yi alalı. Bugune kadar hic bir problem yaşamadan izliyorum ve bu goruntu kalitesiyle daha 3 sene daha ellemem.

Yenisini, 2.elini almayı dusunen varsa hiç düsünmeden alsin derim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ssenyurt

ortalama 3 metre mesafeden 130 ekran 51d550 çok rahatsız edermi.

Ben 2.5 metreden izliyorum, hiç rahatsız etmediği gibi,
    3D film izlerken daha büyük olmasını istediğim bile oluyor.

Diğer arkadaşın da dediği gibi, mağaza çalışanları lafıyla asla hareket etmeyin.
    Dünyadan haberleri yok.

HDTV izleme mesafesi, eski tüplü TV izleme mesafesi gibi değildir.
    HD'nin detaylarını görebilmek için yakın olmanız gerekiyor.
    Uzaktan izleyince ha HD izlemişsiniz, ha düşük çözünürlük, farkı göremezsiniz ki.

Keza, 51 inç için 3m. fazla bile sayılır.
    Bkz: http://tinyurl.com/83tgju9
  • Televizyonu aldığım ilk günden bu yana hiç güncellemedim, Şuan için güncellesem ne gibi bir değişiklik olur bilen bir Arkadaş varmı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: macerhan

quote:

Orijinalden alıntı: LiLaLo

nalları diken oldumu hiç ?
    benimkisi saat gibi maşallah , bir teklesede 4k ya geçsek diyorum

benim tv de masllah 6 sene oldu nerdeyse hala saat gibi çalışıyor. Gözünü sevem plazmanın :)

Broadlink ile birlikte Bir konu da daha ortakmışız :)

Aman maşallah diyelim nazar değmesin 🙂
  • ucarleyli U kullanıcısına yanıt
    Mesajı yazdıktan sonra siz 5,5 ay sonra merhaba :)))

Kesinlikle odanın ısınmasına fazlası ile katkısı var :) ama eşim yazın bu tv odayı çok ısıtıyor diye biraz laf yapmıyor değil. Güncelleme olayını ise 1-2 sene önce bir deneyeyim dedim başaramayınca bir saha denemedim, hazır sıkıntı yokken başımada iş almayayım diye düşünmedim de değil. Nazar değmesin aynen bu prensip ile çalışmaya devam etsin, ödediğimiz rakamları sonuna kadar hak ettiğini düşünüyorum bende.
  • quote:

Orijinalden alıntı: catalunya5

xiaomi mi box 3 4k alacağım şöyle bir yazı var, bizim bu tv de sorun olur mu?

İnternet üzerinden yayın (Netflix, Hulu vb.) uygulamaların kullanılabilmesi için Televizyonunuzda HDCP özelliği bulunması gerekmektedir.
    Farklı marka bir Android TV Box ile Netflix'i sorunsuz kullanabiliyorum.
  • kenanbarak K kullanıcısına yanıt
    Bendekide hala duruyor.goruntu artik parlak degil ama emekli edemedim.soguk bir kucuk odam var hem orayi isityor hemde is goruyor :)
  • En son 2 sene önce yazmışım tv bakıyorum diye ama hala samsung u kıllanıyorum :)) valla nazar değmesin hala görüntü 10 numara. Arada kendiliğinden açılıp kapanıyor tv tek sıkıntısı bu ama rahatsız etmiyor, bazen ay geçiyor kapanıp açılma olmuyor, anlamadım derdi ne.
    Yeni tv lere bugün göz gezdirdim, sony xr55x90j önerilmiş ama şuan en düşük fiyaf benim gördüğüm 16.000 TL. Samsung 55 inc olanlarda yaklaşık 10.000 TL ile başlıyor. Tv alma işi resmen soyulmaya dönmüş. Şuanki 51D550 gittiği kadar gitsin diyeceğim ama günümüzün malum elektrik faturası tutarları yüzükden her geçen gün zararamı giriyorum acaba diyorum. 51D550 Enerji tüketimi 360w saate ne kadar yakar acaba. Örnek olarak Sony xr55x90j 219w sanırım. İkisi saatte ne kadar elektirik parası yazar anlayan varmıdır.
  • kenanbarak K kullanıcısına yanıt

Ben Philips 65oled805-12 aldım, çok memnunum. 51D550 bir ara kart yaktı, geçen sene yaptırdım ama yine ne olur ne olmaz yeni TV aldım. Samsung'u oturma odasında kullanıyoruz, ama evde herkes oled peşinde koşuyor

• a.celik A kullanıcısına yanıt

Bende senin gibi evlenirken aldığım 2011 yılından beri kullanıyorum. masallah tas gibi TV. dediğim gibi Watt olarak biraz yüksek tüketim var . Cok ince üstten aşağıya bir çizgi çıktı ama cok kenar kısımda görüntye bir etkisi yok. memnunum.. yazın salon extra ısınıyor ama kısın soba niyetine çok memnunum :) 5 sene daha idare etme derdindeyim malum yeni tv ler çok başarılı.

• Arkadaşlar,

Yeni bir plazma alma araştırmalarım esnasında Samsung 51D550 plazmayı bir çok kişinin takip ettiğini ve farklı farklı konuların açılarak bilgilerin dağıldığını, kopmalar olduğunu gördüm,
    51D550 modelini araştırıp bilgi sahibi olmak isteyenlerin faydalanabileceği hemde panelin sahiplerinin bilgilerini paylaşabileceği tek bir konuda birleşelim diyorum.

ps3 performansı, SD - 3D görüntü başarısı,3D gözlük önerileri, en uzun fiyat nerde, Samsung WIS-09ABGNX DLNA aparatı kullanımı ve daha bir çok konu hakkında aydınlanacağımızı umuyorum.

Herkese güzel paylaşımlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yyusa -- 29 Şubat 2012; 23:16:07 >
  • paneli bugün teslim aldım ama servis henüz gelmediğinden öylece kutusunda duruyor,

paneli carrefoursa nın yapmış olduğu kampanyadan 1.800 tl ye 12 taksitle aldım, Carrefoursanın halk günü indiriminin olduğu gün paneli alacak olan arkadaşlar ise %5 parapuan hediyesi ile 1.710 tl ye alabilirler.

panelin kurulumu olduktan sonra ben sd ve hd görüntülerini burdan paylaşacağım, paneli daha önce alıp üzerinde hatim etmiş arkadaşlar bilgilerini yazabilirler ve 3d gözlük alığta memlun kalan arkadaşlar bizleri aydınlatırsa çok sevinirim.
    bir diğer konuda Samsung WIS-09ABGNX DLNA aparatının işe yarayıp yaramadığı, 150 tl olan bu aparat için verdiğim linkten inceleme yapabilirsinizhttp://www.samsungevi.com/diger-Samsung-WIS-09ABGNX-usb-LinkStick-Wireless-LAN-Adaptor.html
  • Yeni konu ve panelin hayirli olsun. Dogru bir islem olmus cunku iki farkli konu hem konu kalabalikligi hem de bilgi karmasasi yaratiyordu. Diger konudan onemli bilgiler bu konuya alinip,diger konular silinirse cok iyi olacaktir. Bahsettigin resimli incelemeyi merakla bekliyorum.
  • Bu televizyonu dün teknosada gördüm hosuma gitti boyutu ve özellikleri fiyatına göre iyimiş.

Carredour hangisi acaba bende carşamba günü ordan alıyım
  • quote:

Orijinalden alıntı: yyusa

Arkadaşlar,

Yeni bir plazma alma araştırmalarım esnasında Samsung 51D550 plazmayı bir çok kişinin takip ettiğini ve farklı farklı konuların açılarak bilgilerin dağıldığını, kopmalar olduğunu gördüm,
    51D550 modelini araştırıp bilgi sahibi olmak isteyenlerin faydalanabileceği hemde panelin sahiplerinin bilgilerini paylaşabileceği tek bir konuda birleşelim diyorum.

ps3 performansı, SD - 3D görüntü başarısı,3D gözlük önerileri, en uzun fiyat nerde, Samsung WIS-09ABGNX DLNA aparatı kullanımı ve daha bir çok konu hakkında aydınlanacağımızı umuyorum.

Herkese güzel paylaşımlar.

iyi düşünmüşsün. bu tv yi kullananların sayısı giderek artıyor, böyle bir konuya gerek vardı gerçekten.

hem yeni televizyonun hemde yeni konumuz hayırlı olsun :)...
  • quote:

Orijinalden alıntı: yyusa

paneli bugün teslim aldım ama servis henüz gelmediğinden öylece kutusunda duruyor,

paneli carrefoursa nın yapmış olduğu kampanyadan 1.800 tl ye 12 taksitle aldım, Carrefoursanın halk günü indiriminin olduğu gün paneli alacak olan arkadaşlar ise %5 parapuan hediyesi ile 1.710 tl ye alabilirler.

panelin kurulumu olduktan sonra ben sd ve hd görüntülerini burdan paylaşacağım, paneli daha önce alıp üzerinde hatim etmiş arkadaşlar bilgilerini yazabilirler ve 3d gözlük alığta memlun kalan arkadaşlar bizleri aydınlatırsa çok sevinirim.
    bir diğer konuda Samsung WIS-09ABGNX DLNA aparatının işe yarayıp yaramadığı, 150 tl olan bu aparat için verdiğim linkten inceleme yapabilirsinizhttp://www.samsungevi.com/diger-Samsung-WIS-09ABGNX-usb-LinkStick-Wireless-LAN-Adaptor.html

hocam hangi carrefoursa da bu indirim ?
  • bencede bu konunun açılması çok iyi olmuş.aradığımız bilgiyi daha kolay bulup paylaşabiliriz.paneli dün aldım,yarın servis kurmaya gelecek.panel ile ilgili net görüşlerimi yarın belirtebilicem.görüntü konusunda seçiciyim.inşallah iyi bir karar vermişimidir.

şimdiden bir soru soruyım.yarın tv yi duvara monte ettiricem.bu aletin usb girişleri vs. arkasında mı?yanlardamı?yani duvara monte ettirmek benim için kullanırken bir sıkıntı yaratırmı?
    herkese iyi forumlar,iyi seyirler...
  • quote:

Orijinalden alıntı: freedom_59

bencede bu konunun açılması çok iyi olmuş.aradığımız bilgiyi daha kolay bulup paylaşabiliriz.paneli dün aldım,yarın servis kurmaya gelecek.panel ile ilgili net görüşlerimi yarın belirtebilicem.görüntü konusunda seçiciyim.inşallah iyi bir karar vermişimidir.

şimdiden bir soru soruyım.yarın tv yi duvara monte ettiricem.bu aletin usb girişleri vs. arkasında mı?yanlardamı?yani duvara monte ettirmek benim için kullanırken bir sıkıntı yaratırmı?
    herkese iyi forumlar,iyi seyirler...

Cihazın arkasında
    Ethernet girişi,
    2 HDMI çıkışı
    ses çıkışları
    Scart çıkışı var.

2 adet usb ve 2 adet HDMI çıkışı da yan tarafta var...
  • Öncelikle herkese selam. Yaklaşık 6 Aydır TV almak için gerek bu forumda gerekse diğer sitelerde gece gündüz tv araştırması yapıyorum. Büyük mağazalarda tek tek tv leri kontrol ediyorum.(bu arada bu sitedeki albani ustanın bütün tavsiyelerinide dikkatle takip ediyorum.) Tam birşeye karar vermişken yeni bir model çıkıyor, eskisinden vazgeçiyorum. Tam samsung 46D8000 alayım derken fiyatından dolayı vazgeçiyorum, tam Lg lw serisinden alayım derken kasa görüntüsü hoşuma gitmiyor, Tam Sharp alayım derken 3d lisini bulamıyorum. derken derken.....6 Ay böyle geçti. En sonunda oturup kendi kendime düşünmeye başladım." Oğlum napıyosun sen kafayımı yedin, Altı üstü bir tv alacaksın, neden bu kadar cebelleşiyorsun" dedim. kendi kendime)))) Sonra "sen nasıl birşey istiyorsun diye sordum kendime: Bana dedi ki: 1- Herşeyden önce çok pahalı olmayacak( tabi bu durum kişiden kişiye değişir. Benim durumum 1500-2500 tl arası. hadi çok zorladım 3000TL.) Bu zamanda teknolojinin sürekli ilerlediği ve çağ atlayıp durduğu bir zaman da fazlası bana müsrif geliyor. 2- Hem SD hemde HD görüntüsü beni yeterince tatmin edecek.( HD bir program izlerken evet ya olay budur diyebileceğim.) 3-Madem bu kadar para verip aldık, o zaman 3D si de mutlaka olacak.( dışa veya içe çıkma, neyse onu göreceğim kardeşim.mağazalarda 46d7000-8000 lerde gördüğüm muhteşem 3d ler kadar belki zevk alamasam da, seyrettikten sonra çok güzel bir meretmiş bu diyebileceğim) 4-Eeee almışken multimedya özellikleride olursa çok iyi olur. Öyle çok fazla cafcaflı bişeye de gerek yok, USB den Divx leri,Mkv leri,3d filmleri sorunsuzca oynatsın yeter. tabi bu arada da altyazı problemi de olmayacak.)) Smartmış ,internetmiş onlar çok fazla önemli değil benim için. 5- Tabikide Ekranı hem salonum için uygun olduğunu düşündüğüm hemde 3d için daha iyi olduğuna karar verdiğim 46" ile 55" arası olacak.

Bütün bu düşüncelerim esnasında karşıma bu plazma çıktı. tabi yine kendi kendime "oğlum plazmayı napacan led ler varken plazmamı alınır, ledler ne kadann parlak, ne kadann az enerji tüketir v.s v.s dedim" derdemez 1.maddede elendim)))). Yine hemen samsungun bu müthişş ))) plazma modeline yöneldim.

Şimdi siz değerli ve bilgili Forum arkadaşlarıma soruyorum? Hata mı yapıyorum?))))

Yeter artık yaa valla kafayı yemek üzereyim. Lütfen beni acizane bilgilendirin veya yönlendirin veya naparsanız yapın ama beni bu kabustan kurtarııııııınnnnnnn. HERKESE SAYGILAR
  • evet şu 3d gözlük olayına el atalım hangi model nereden alıcaz ebay da 40 dolara gözlükler var
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.