Şimdi Ara

Samsung 51D550 3D plazma Kullanıcıları (100. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
2.737
Cevap
29
Favori
183.961
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 9899100101102
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Konuyu elimden geldiğince sıralı olmasa da okumaya çalıştım. Ancak hiç bir yerde bahsedildiğini görmedim. Ben de teknosanın en son kampanyasından bu tv yi aldım. Beklentilerimi karşılıyor. Yalnız tv de bariz bir floating black problemi mevcut. Ekrana tam sığmayan görüntülerde tv siyah bantları her zaman siyah olarak veremiyor. Yabancı forumlardaki kalibrasyon ayarlarına göre de ayarlarını yaptım. İlginçtir inceleme yapan sitelerde bu konuya pek fazla değinmemişler. Sadece kullanıcılar en son fw ile fbr nin kaybolmasa da azaldığını bununla birlikte floating black sorunun arttığını söylüyorlar. Ki ben de bunu gözlemliyorum. Tv zaten siyah başarımı konusunda çok iyi değil malesef. Bir plazmadan ürettiği siyah böyle lcd deki gibi arkadan aydınlatılıyormuşcasına (? ) olmamalı. Bu tv nin fiyatın a göre bir f/p ürünü olduğu açık. Ancak almayı düşünen arkadaşların önceden bilgi sahibi olması önemli.

Floating black nedir diyenler için:

• Samsung 51D550 günde 10 15 saat açık kalsa elektrik ortalama ne kadar harcar?
  • Hocam ben ölçtüm , ortalama 180-200 watt aralığında bir tüketimi var tv nin.
  • Hocam yani ayda ne kadar elektriğe yansır günde ortalama 10 15 saat açık kalsa

Hocam 47LW4500 ya da Samsung 51D550 hangisini tercih etmeliyim.
  • Elektrik sorun olacaksa led alın.
  • selamlar. aranıza yeni katıldım. forumda pek ayar, hack muhabbeti dönmedi sanırım. döndüyse bile ben kaçırmışım.

1- yurtdışı forumları hızlı bir okuyup tv'i d7000 olarak göstermeyi denedim. oldu direk. baya fazla ek ayar geldi. onlarında hepsini yapınca çok güzelleşti görüntü ama usb'den oynatma işi bir de hdmi portları karışıyor. fazla uğraşmadan orjinaline döndüm.

2- usb stick alıp takan olmamış sanırım? normal wi-fi adaptörü taktım tanımadı bile. acaba ek bir ayarla ya da hackle tanıtmak mümkün mü?

3- uğraşmayı seven bir adam olarak bu tv ile de uğraşacağım ben. şimdiden hepinize selamlar =D
  • dr.trust
    yeni icraatlerinizi bekliyoruz bunları adım adım anlatırsanız daha iyi olur.
  • Arkadaşlar 3d gözlüklerim geldi ve test için bi film indireceğim hangi hangi formatı indirdiğimi veya tv min hangi formatı desteklediğini nasıl anlarım. Mesela filmin başlığında şu yazıyor indirsem hdd ye atsam direk sorunsuz oynatırmı ?

3D Half SBS Bluray 1080P DuaL
  • oynatır. half sbs ibaresi olanları indireceksiniz.
    ama half sbs dahi olsa eğer fps hızı 30 üzeri ise tv tanımaz. gerçi fps 30 üzeri film çok nadir ama gene de arada çıkabiliyor. geçenlerde indirdim 48 fps idi ve tabi tv tanımadı. bu durumda bir oncode prg ile 30 fps encode ediyorsun bu seferde tabi filmde atlamalar oluyor doğal olarak.

3d gözlükleri ebaydan mı aldınız? hangi kullanıcıdan?
  • görüntü ayarları mevcut mu?
    verebilecek olan var mı?
  • logitech z5500 + 51d550 ile film izliyorum ama digital moda geçmiyor
    stereo x2 yazıyor..(wd hdtv live ile kullanıyorum o zaman dts modunda digital ok)
  • quote:

Orijinalden alıntı: dr.trust

selamlar. aranıza yeni katıldım. forumda pek ayar, hack muhabbeti dönmedi sanırım. döndüyse bile ben kaçırmışım.

1- yurtdışı forumları hızlı bir okuyup tv'i d7000 olarak göstermeyi denedim. oldu direk. baya fazla ek ayar geldi. onlarında hepsini yapınca çok güzelleşti görüntü ama usb'den oynatma işi bir de hdmi portları karışıyor. fazla uğraşmadan orjinaline döndüm.

2- usb stick alıp takan olmamış sanırım? normal wi-fi adaptörü taktım tanımadı bile. acaba ek bir ayarla ya da hackle tanıtmak mümkün mü?

3- uğraşmayı seven bir adam olarak bu tv ile de uğraşacağım ben. şimdiden hepinize selamlar =D

dr.trust d7000 yapınca neler kazandı tv.

birde hdmi de nasıl bir saçmalama yaptı.

teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: dr.trust

selamlar. aranıza yeni katıldım. forumda pek ayar, hack muhabbeti dönmedi sanırım. döndüyse bile ben kaçırmışım.

birde usb stick ile bende denedim olmadı fakat wifi bridge ile gayet iyi çalışıyor bilginize.
  • quote:

Orijinalden alıntı: efpa

PS51E550D1RFirmware 281.15 MB
    http://www.samsung.com/my/support/detail/supportPrdDetail.do?menu=SIA00201&prd_ia_cd=&prd_mdl_cd=PS51E550D1RXXM&prd_mdl_name=PS51E550D1R

Vermiş olduğunuz link E550 modeli için bizimkiler D550, bir sorun olmasın. Gerçi en kötü dosyayı görmez.
  • quote:

Orijinalden alıntı: serdar4141

quote:

Orijinalden alıntı: calkas

quote:

Orijinalden alıntı: serdar4141

ekran yanması korumasını her zaman acık tutun.oto koruma suresı 10 dakıka olsun pıksel kayması acık yatay 4 dıkey 4 sure 1 dk olsun.kenar gri acık olsun.benım ayarlar bu sekılde aldıgımdan berı kesınlıkle ne ekran yanması nede baska bır sorunla karsılasmadım.alırken bende korkmustum ölu pıksel cıkar dıye ama cıkmadı.ve hıcbır sorun yok.elektronık bırazda sans ısıdır.aynı kanalda saatlerce kalıyor benım tv ayrıca ustten alttan kesık olan fılmler falan ızlıyorum hıc sorun olmuyor.

Selam. Ekran yanması koruması için, koruma süresi ayarı var am ayatay dikey süre ayarları ile ilgili bir menü yok bende. Acaba yazılım farkımı var dedim, Yazılımıda kontrol ettim, güncel. MEnüyü tam olarak tariflermisiniz.

menü-ekran yanması koruması-piksel kayması acık veya kapalı yazar ona gır acık olsun.surede orada ayarlanıyor zaten.yatay 4 dikey 4 süre 1 dk yap..

Valla bende resimdeki menü çıkıyor, piksel kayması menüsüne müdahele edemiyorum. Zaman ayarı gibi menüler yer almıyor. Piksel kayması menüsüne müdahele edebilmek için, başka bir menüden başka bir özelliğinmi aktif olması gerekli.

• Ekrana sığdır seçildiği zaman piksel kaydırma kullanılamıyor. 16:9 u seçin ve öyle bakın bu ayara.
  • evet beyler.

şimdi bu d7000 olarak gösterince 10pt calibration diye bir şey çıkıyor. bu da tv'nin ince ayarı gibi bir şey. yurtdışında sadece bu işi yapan elemanlar var. aletlerle bilimsel olarak en doğru görüntüyü yakalayan ayarları bulup yazıyorlar.

bir kaç tane daha ek ayar çıkıyor. ama 10 pt calibration en önemlisi.

nasıl yapılacağından önce yapıldığında KÖTÜ neler oluyor onu yazayım.

1- USB'den bir şey oynatmayı unutun.
    2- Allshare tamamen cortluyor.
    3- En önemlisi de bu. HDMI çıkışları -1 oluyor. Yani taktığınız ilk hdmi çıkışlı alet gözükmüyor. ondan sonra taktıklarınızın da numarası karışıyor. 3 numara 1 oluyor vs. vs. ama diğer üçü çalışıyor. sadece bir tane ucuzundan hdmi portu olan bir şey alıp takmanız ve açık tutmanız gerekiyor. yurtdışnda bunu ucuz dvd player ile çözmüşler.

BURADAN AŞAĞISINDA SORUMLULUK KABUL ETMİYORUM. RİSK SİZİN. BANA ÇATMAYIN.

bunları denedikten ve görüntüyü gördükten sonra zaman içerisinde bende yukarıdaki biçimde kullanmaya karar verdim. bunun için servis menüsüne girip tv'i d7000 olarak göstermek gerekiyor. onun için de info - menu - mute - power'a sırasıyla basacaksınız.

orada d550 yazan yeri sağa tuşa basarak d7000'e getirip return ile çıkıyorsunuz menuden. aç kapa yapınca d7000'e dönüşüyor.

çıkan ek ayarları ayarlamak için şurayı kullanabilirsiniz. uzun sürüyor ama değiyor.

http://www.avsforum.com/avs-vb/showthread.php?t=1339743

ayarları da yazayım.

Movie mode
    Cell light 15
    contrast 80
    brightness 62
    sharpness 10
    color 48
    tint 50/50
    black tone off
    dynamic off
    gamma 1
    flesh tone 0
    edge enhance off
    motion lighting off
    xvYcc off
    color tone warm2
    digital noise off
    mpeg noise off
    color space
    Red_r 100
    Red_g 90
    Red_b 80
    Green_r 100
    Green_g 20
    Green_b 0
    Blue_r 65
    Blue_g 0
    Blue_b 87
    Yellow_r 0
    Yellow_g 100
    Yellow_b 0
    Cyan_r 100
    Cyan_g 40
    Cyan_b 50
    Magenta_r 79
    Magenta_g 81
    Magenta_b 55
    White Balance
    r-off 28
    g-off 22
    b-off 22
    r-gain 27
    g-gain 22
    b-gain 22
    10-pt
    r1 0
    g1 0
    b1 1
    r2 -1
    g2 0
    b2 0
    r3 -1
    g3 0
    b3 0
    r4 -1
    g4 0
    b4 0
    r5 -2
    g5 0
    b5 1
    r6 -2
    g6 1
    b6 0
    r7 0
    g7 0
    b7 0
    r8 -2
    g8 0
    b8 2
    r9 1
    g9 0
    b9 -1
    r10 0
    g10 1
    b10 -1

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dr.trust -- 9 Mayıs 2012; 10:16:13 >
  • beyler dr.trust'un söylediklerini ve verdiği linkteki forumu inceleyip gerekenleri yaptım, tv renklerini sapıtıp kapandı ve şimdi açılmıyor

şaka tabi, usb'den bir şey oynatmayı unutun ibaresini görünce hiç denemedim zira usb benim için önemli.
  • 
Sayfa: önceki 9899100101102
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.