Şimdi Ara

Samsung 51D550 3D plazma Kullanıcıları (85. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.737
Cevap
29
Favori
183.959
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 8384858687
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • bu paneli halan piyasada bulabilirmiyim yani haziranın sonu gibi almayı düşünüyorumda ögrenciyim yazın çalışıp almayı düşünüyorum oyüzden sordum ve kıbrısta yaşıyorum sizce internet üzerindenmi almalıyım yoksa türkiyeye gelip görüp alıp'mı dönmeliyim?
    üründen herkes memnun oyüzden güveniyorum panele'de ölü pixel'den korkuyorum çünkü çıkarsa yandım demektir işin yoksa uğraş kıbrısta bununla çıkma olasılıgı yüksekmi?

herkese şimdiden teşekkürler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hellolef -- 1 Nisan 2012; 12:22:19 >
  • Arkadaşlar yardım, bu ne şanssızlıktır anlamıyorum, ne elektronik alırsam alayım mutlaka bir arıza çıkıyor

dün öğleden sonra kurulum yapıldı, akşam 1 adet ölü pixel farkettim ve kumanda zor çalışıyor. şimdi ise çıldırdım kumanda ile müdahale edemez oldum tv'ye.

24 saat olmadan buz gibi oldum tv'den. ayrıca 40 dk maç seyrettim, siyah görüntüde gs - orduspor yazısı kaldı ve logolar. ekran kaydırma yaptım düzeldi ama dediğim gibi 24 saat olmadan sinir küpü oldum.

ne yapabilirim ? ürünü iade şansım varmı ? bilen arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim.
  • ekran yanması korumasını her zaman acık tutun.oto koruma suresı 10 dakıka olsun pıksel kayması acık yatay 4 dıkey 4 sure 1 dk olsun.kenar gri acık olsun.benım ayarlar bu sekılde aldıgımdan berı kesınlıkle ne ekran yanması nede baska bır sorunla karsılasmadım.alırken bende korkmustum ölu pıksel cıkar dıye ama cıkmadı.ve hıcbır sorun yok.elektronık bırazda sans ısıdır.aynı kanalda saatlerce kalıyor benım tv ayrıca ustten alttan kesık olan fılmler falan ızlıyorum hıc sorun olmuyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: serdar4141

ekran yanması korumasını her zaman acık tutun.oto koruma suresı 10 dakıka olsun pıksel kayması acık yatay 4 dıkey 4 sure 1 dk olsun.kenar gri acık olsun.benım ayarlar bu sekılde aldıgımdan berı kesınlıkle ne ekran yanması nede baska bır sorunla karsılasmadım.alırken bende korkmustum ölu pıksel cıkar dıye ama cıkmadı.ve hıcbır sorun yok.elektronık bırazda sans ısıdır.aynı kanalda saatlerce kalıyor benım tv ayrıca ustten alttan kesık olan fılmler falan ızlıyorum hıc sorun olmuyor.

cevap için teşekkür ediyorum,

ekran yanması koruması açık hocam, oto koruma süresi de süre 10 dk.

piksel kaymasında zaman belirtemiyorum. yatay 4 dikey 4 1 dk olsun demişsiniz bunu anlayamadım :( nereden yapacağım bu ayarı acaba?

kenar gri'de açık, ancak o zaten 4:3 görüntüde kenarları gri tona getiriyor. 16:9'da işe yararmı bilmiyorum ama yine de açık.
  • piksel kayması acık veya kapalı yazıyordur.okeyle ona oradan cıkıyor.
  • tşk ediyorum buldum. bende 4 dakikaydı, 1 yaptım.

bu ayar arka planda otomatik ekran kayması mı yapıyor ?

• < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi serdar4141 -- 1 Nisan 2012; 12:55:47 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: cihan_s

tşk ediyorum buldum. bende 4 dakikaydı, 1 yaptım.

bu ayar arka planda otomatik ekran kayması mı yapıyor ?

bende acıkcası cok profesyonel degılım bu konuda ancak sanırım o işe yarıyor.ben bu ekran yanması problemı ıle hıc karsılasmadıgım ıcın sana bu ayarı soylemek ıstedım.dediğim gibi elektronik şans işidir.sen bıraz şansız cıkmıssın bu konuda ama kafana takma bence rahat ol.zaten cok ıyı fıyata dusmus ıyı boyutlu bır tv bu.cok memnun kalırsın sende.her ınsanın zevkı baskadır ama ben sahsen bır tek smart tv var dıye gıdıp bır tv ye 5 bın lıra para vermem.smart tv harıcın de bu tv de zaten gunumuzun teknolojısı olan hemen hemen hersey var (yeterlı derecede ).alanlara hayırlı olsun gule gule kullansın herkez.
  • yardımcı olman yeterli çok sağol.

tv güzel olmasına güzel de, ölü piksel canımı sıktı, hadi kumandayı yarın değiştirtirim, servise söyledim akşam sorun değil, ama şu ölü piksel işi bozdu.

zaten 5 yıl garantili alet. ölü pikselde çok dikkat etmezsen görünmüyor, kaydırmayı çalıştırınca görüyorsun o noktayı.

sinek küçük ama mide bulandırır hesabı, 2000 lira verdiğin tv'de böyle bir sorunu hazmetmek kolay değil. yarın servise iletecem bakalım ne cevap verecekler...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cihan_s -- 1 Nisan 2012; 13:20:42 >
  • quote:

yardımcı olman yeterli çok sağol.

tv güzel olmasına güzel de, ölü piksel canımı sıktı, hadi kumanda yarın değiştirtirim servise söyledim akşam sorun değil, ama ölü piksel işi bozdu.

zaten 5 yıl garantili alet. ölümpikselde çok dikkat etmezsen görünmüyor ama işte kaydırmayı çalıştırınca görüyorsun o noktayı.

sinek küçük ama mide bulandırır hesabı, 2000 lira verdiğin tv'de böyle bir sorunu hazmetmek kolay değil. yarın servise iletecem bakalım ne cevap verecekler...

iade yaptır yenisini talep et o zaman.kesin dille konusursun.
  • sabah arayıp iade/değişim isteyeceğim mutlaka. bakalım ne olacak. çünkü 1 gün olmadı daha. olmazsa tük.mahk. veririm çünkü böyle bir hata kabullenilmez. sonuçta kumanda da arızalı. her şekilde iade/değişim hakkım var diye düşünüyorum.
  • quote:

sabah arayıp iade/değişim isteyeceğim mutlaka. bakalım ne olacak. çünkü 1 gün olmadı daha. olmazsa tük.mahk. veririm çünkü böyle bir hata kabullenilmez. sonuçta kumanda da arızalı. her şekilde iade/değişim hakkım var diye düşünüyorum.

1 ay kullanıp ıade edende duydum.tabıkı en dogal hakkın.
  • quote:

sabah arayıp iade/değişim isteyeceğim mutlaka. bakalım ne olacak. çünkü 1 gün olmadı daha. olmazsa tük.mahk. veririm çünkü böyle bir hata kabullenilmez. sonuçta kumanda da arızalı. her şekilde iade/değişim hakkım var diye düşünüyorum.

Merhaba oncelikle bir tane olu pikselle urun degisimi yapmazlar. Internet uzerinden aldiysaniz bir hafta iceriswinde degisim yapabilirsiniz. Olu pikseli kafaniza takmayin,ornegin benim tvde rekor olu oiksel var ama gozume batmiyor.servisle ugrasmak sizi daha cok yipratir. Sonucta bu tvyi 4-5m mesafeden izliyoruz,bu mesafede olu piksel gozukmez. Kumandayida degistirirler,tv nin keyfine bakin derim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: GOXIN

quote:

Merhaba oncelikle bir tane olu pikselle urun degisimi yapmazlar. Internet uzerinden aldiysaniz bir hafta iceriswinde degisim yapabilirsiniz. Olu pikseli kafaniza takmayin,ornegin benim tvde rekor olu oiksel var ama gozume batmiyor.servisle ugrasmak sizi daha cok yipratir. Sonucta bu tvyi 4-5m mesafeden izliyoruz,bu mesafede olu piksel gozukmez. Kumandayida degistirirler,tv nin keyfine bakin derim.

üstad seni alışmış gördüm bu duruma
  • quote:

Orijinalden alıntı: hellolef

:)) arkadaş bence yapması gerekeni yapıyor , 5 parmağın 5i bir değil.

kimi 1 tanesine bile katlanamıyor :) benim gibi , kimisi de onlarca pikselde olsa sorun etmiyor. çünkü dediği gibi, görmek istemezsen görülmüyor, belli olmuyor.

ama sonuçta 1 gün olmadı alalı, ben yarın iade/değişim şansımı deneyeceğim. hem kumanda arızalı, hemde 1 ölü piksel...
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: hellolef

:)) arkadaş bence yapması gerekeni yapıyor , 5 parmağın 5i bir değil.

kimi 1 tanesine bile katlanamıyor :) benim gibi , kimisi de onlarca pikselde olsa sorun etmiyor. çünkü dediği gibi, görmek istemezsen görülmüyor, belli olmuyor.

ama sonuçta 1 gün olmadı alalı, ben yarın iade/değişim şansımı deneyeceğim. hem kumanda arızalı, hemde 1 ölü piksel...

hocam önceki sayfalarda birinin alıyordu vatan ama çok ugraştıracakmıymış neymiş yetkili gelip tutanak tutuyor sonra öbürgün demişler vatatana getirin sonra geri eve götürün sonra getirin alalım gibisinden bişeydi hatırladıgım kadarıyla :))
    umarım sorunsuz bi şekilde degişirlerde kurtulursunuz bu sorundan :)

bu arada piyasada halan mevcutmu bu ürün almayı düşünüyorumda :)
  • Arkadaşlar güncel en ucuz 3d gozluk nerden alabilirim. En ucuz 94$'a 3 tane 3050 buldum. Daha uygun fiyat varsa lütfen yazarmısınız.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KaradenizEge -- 1 Nisan 2012; 20:26:01 >
  • Su yansima sorunu olmasa 10 numara tv. Einden gelse karanlikta bile yansima yapacak. Arkadaslar en iyi goruntu ayarlarini payalasabliirseniz çok sevinirim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ogretmenht

Su yansima sorunu olmasa 10 numara tv. Einden gelse karanlikta bile yansima yapacak. Arkadaslar en iyi goruntu ayarlarini payalasabliirseniz çok sevinirim.

hocam tüplü kadar yansıma yapıyormu?
  • kesinlikle evet
    ama cihaz çalışırken çok koyu sahneler haricinde yansımalar sorun olmuyor.bu biraz da cihazı konumlandırdığınız yer ile de alakalı tabi. 55 ledlere bakmıştım onlar da yansıma yapıyordu. kaldı ki, ledlerin karanlık sahnelerde kenarlardan ışık sızdırmaları ve clouding problemleri yanında yansıma kesinlikle kafaya takılacak bir şey değil.
  • 
Sayfa: önceki 8384858687
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.