Şimdi Ara

100bin tl nakitımız var ve ıs kurmak istiyoruz öneriler ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
206
Cevap
10
Favori
61.364
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bu para dedemin köydeki arsalarından kaldı bi kısmı satıldı ve abimle bana bu kadar düştü ve biz abimle ıs kurmak istiyoruz abim askerligini yaptı geldi ben daha gitmedim ne tür ıs önerirsınız

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• İNŞAAT
  • 1oo milyara bmw z4 blursun 2oo8 model ondan alin icinde yatin
  • Arsa al dostum.Ben daha karlı bir iş göremiyorum uzun vadede.Yada yukarıda arkadaşın dediği gibi inşaat işine gireceksin...
  • Teoride 75.000 TL'lik iç yapısı olmayan, sahibinden acilen bir ev satın alıp, ucuzundan ama kaliteli işçilikle içinin boyasını, parkesini, marleyini, dolaplarını vs yaptırabilirsiniz. Toplamda 100.000 TL'ye patlayan bu güzelleşen evi, 115.000-120.000 TL gibi bir fiyata satarak %60 kar elde edebilirsiniz. Büyük emlakçılar bu şekilde para kazanıyorlar, komisyonla değil.

Ama işi pratiğe dökmesi, sizin için çok zor olabilir. Büyük zarar da edebilirsiniz.
  • Kuveyttürk ten hesap açtırıp,Altın ile oynayabilir sin.
  • 5 20d arabamız var zaten gerek yok arabaya abime de alındı 308 benim yok oda 18olunca alınır biz daha çok ticaret yapmak istiyoruz başka öneri yokmu
  • Hocam güzel bir yerde araştırın dükkan bulun , ferah bir yer olsun , işlek olsun.

2 tane yaşlı kadın bulun dükkan için meze , zeytinyağlı yemekler , ev yapımı reçel , peynir , yoğurtlar vs. yapsınlar , aylıkta onlara 500-600 lira para verirsiniz , yaşlı olmalarının sebebiyse sigorta sorunu olmaz.

Meze işinde iyi para var.

Veya

3 tane Palio falan alın , araçları kiralayın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Eyvallah -- 2 Eylül 2011; 0:48:49 >
  • Baya büyük bir tekstil atölyesi kurabilirsiniz.Tabi işi çevirebiliriz diyorsanız.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Darkness

Teoride 75.000 TL'lik iç yapısı olmayan, sahibinden acilen bir ev satın alıp, ucuzundan ama kaliteli işçilikle içinin boyasını, parkesini, marleyini, dolaplarını vs yaptırabilirsiniz. Toplamda 100.000 TL'ye patlayan bu güzelleşen evi, 115.000-120.000 TL gibi bir fiyata satarak %60 kar elde edebilirsiniz. Büyük emlakçılar bu şekilde para kazanıyorlar, komisyonla değil.

Ama işi pratiğe dökmesi, sizin için çok zor olabilir. Büyük zarar da edebilirsiniz.

mantıklı , bunu düşünün bence
  • quote:

Orijinalden alıntı: Feel Me

Hocam güzel bir yerde araştırın dükkan bulun , ferah bir yer olsun , işlek olsun.

2 tane yaşlı kadın bulun dükkan için meze , zeytinyağlı yemekler , ev yapımı reçel , peynir , yoğurtlar vs. yapsınlar , aylıkta onlara 500-600 lira para verirsiniz , yaşlı olmalarının sebebiyse sigorta sorunu olmaz.

Veya

Aslında benim kafamdaki 3katkı bi yer kiralayıp cafe ps3 kafe ve yemek yeri gibi ayirmak ıstiyorum yada cafe yerine film odaları yapmak film arşivi 102ekran tv ve o katı odalara bölmek gibi olmazmı bu ?
  • teknoloji yada yemek uzerine bi yer olabilir.rakam yeterlimi bilmiyorum ama
  • quote:

Teoride 75.000 TL'lik iç yapısı olmayan, sahibinden acilen bir ev satın alıp, ucuzundan ama kaliteli işçilikle içinin boyasını, parkesini, marleyini, dolaplarını vs yaptırabilirsiniz. Toplamda 100.000 TL'ye patlayan bu güzelleşen evi, 115.000-120.000 TL gibi bir fiyata satarak %60 kar elde edebilirsiniz. Büyük emlakçılar bu şekilde para kazanıyorlar, komisyonla değil.

Çok güzel cevap olmuş. Ancak bunun için geniş bir çevre lazım. Evi uygun fiyattan kapatacak saglam ustalarla tadilatı yapacaksın en kolayı satış kısmı zaten.
  • quote:

Orijinalden alıntı: byozyky

quote:

Orijinalden alıntı: Feel Me

Hocam güzel bir yerde araştırın dükkan bulun , ferah bir yer olsun , işlek olsun.

Veya

Aslında benim kafamdaki 3katkı bi yer kiralayıp cafe ps3 kafe ve yemek yeri gibi ayirmak ıstiyorum yada cafe yerine film odaları yapmak film arşivi 102ekran tv ve o katı odalara bölmek gibi olmazmı bu ?

Allah aşkına ps3 işi mi kaldı yahu? Her açılan yer 3 ay sonra kapanıyor. O üç katlı yerin kirası - ki o 3 katlı yer işlek bir yer olmazsa tutmaz - , orayı döşemesi , aylık elektrik masrafı , aşçı maaşı vs. bunları düşündünüz mü?

Valla 1 milyonum olsa yine ps3 yeri açmam.

• Halı yıkama yeri açın.

Tutulursa iyi para getiriyor valla. Bizim çorumda küçük bir halı yıkama tesisimiz var. Bayramdan önce sadece 1 günde 1.200TL lik sipariş teslim ettik. 5-6 kişi çalışıyor geceli gündüzlü. Toplamda 45-50 milyar masraf yaptık. 5 yıllık kirasını da peşin vermiştik dükkanın. Yaz aylarında günde 400-700 arası teslimat yapılıyor. Metre karesini 2TL den yıkıyoruz.
  • Bulundugunuz yer oradaki hayat şartları vs . Gezilecek gidilecek nereler var nerelerin ulaşımı kolay nerelerde sıfırdan güzel bir yer oluşturma potansiyeli var. Bunlar önemli burada vereceğimiz tavsiyeler seni batırmaktan başka birşey yapmaz.
    Ne yapacaksan cevabı kendi içinde zaten. Örneği bizim antalyada bir kapalı sokak yapıldı yeni sulu filan güzel bir yer etrafıdna 2 tane alışveriş merkezi var heryerden buraya ulaşım kolay. Ben olsaydım orada hiç düzgün öğrenciler için kafe yoktur üstelik lise de vardır ve öğrenciler çok geliyor oralara. Ben oraya nargile cafe açardım ve Aileler içinde nezih bir bölüm yapardım. Oralarda yakınlardada pideci dönerci yerler var. Birisyle anlaşıp karın %10 u benim derim ve ben mekanımda yemek satmam böylece aşcı parasıda vermem. Sadece yemek listesi koyarım gelen kişi oradan seçer ben söylerim. Bu şekilde yapardım.
  • Bahçelievlere yada batıkente felan düşünüyoruz ama bahçeli 7. Cadde işlek bi yer kendim oraya gidiyorum kapı 7de bi kafeye takılıyoruz bayağı ıs yapıyor bu tür işler düşünüyoruz emlakta zarar yapma riski çok yüksek ama
  • quote:

Bu aralar o ise girme derim önümüzdeki 1 2 yıl icinde emlak krizi olacak

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 2 yıl kadar bekleyin yeni bir kriz yakında, var olan o paranızla borsaya girin krizden 1,5 sene sonra paranızı en az 3'e katlarsınız.
  • islek yerde bir dükkan kiralayıp cafe acın bilenler bilir bknz : bursada fsm bulvarı
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.