Şimdi Ara

100bin tl nakitımız var ve ıs kurmak istiyoruz öneriler ? (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
206
Cevap
10
Favori
61.363
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Zordion

quote:

Orijinalden alıntı: mstbayar

öncelikle iddia ve tekel melezi bir bayi kurmak. ve böylelikle paranı döndürmüş olursun yani şöyle ;

100 bin tl yi bankaya teminata ver yani aylık vadeli hesaba yatır ( 100 binin aylık getirisi = 450 TL )ve büyük bir bankaya gidin.
    ve 36 ay vadeli 50 bin tl kredi çekin.( 100bin tl yi onlar blok koyacakları için 50 bin rahat verirler.) Kredi kartı alacaksın bunu aşağıda bahsedeceğim.
    bu size aylık 1750 TL geri ödeme yapacaksınız. . toplamda 63000 TL ödeme yapacaksınız.
    vadeli hesabın aylık getirisi 450 TL olduğu için senin cebinden çıkacak para 1750-450 = 1300 TL olur ( 46800 TL ödeme yapacaksın 36 ay boyunca )
    kısacası 100 bin TL den aldığın faizi 50 bin TL kullandığın kredinin faizni ve bir kısmını nötrleyeceksiniz. gelelim ticari boyuta.

bu 50 bin TL ile limited şirketi kuracaksınız. şahıs ta yapabilirsin ancak artan oranlı gelir verigiden dolayı LTD daha mantıklı uzun vadede.

kuracağın şirket alkollü ve alkolsüz satış yapacak ve sanş oyunları ( iddia tavsiyem ederim)oynanacak. şimdi yukarıda bahsettiğim gibi kredi kartı talep edeceksiniz 25 bin TL limitli yeterli gelir. cadde üstü boş bir dükkan bulunur, ufak tadilat yapılır ( boya badana elektrik su). eğer dükkan kare yada dikdörtgen bir yapıya sahipse 2 parçaya böleceksin. bir kısmı sanş oyunu için kafa patlatılacak plazması olan kısım. diğer kısıma ise marketing. gelelim ticarethanenin kurallarına.

kurallar

1- 32" LCD Tv olacak, PC olacak
    2- market paket programı alacaksın
    3- güvenlik kamera ve alarm olacak
    4- mekan kaliteli olacak oturakları ve duvara montalı raf şeklinde masaları olmalı.

1,2 ve 3. maddelerin finansını k.kartı ile sağlayacaksın ve taksit yaptıracaksın. ( 1000 Tl LCD + 750 TL PC + 1900 TL market pro+ 1250 TL güvenlik sis. = 4000 Tl yapar hagi bilemedin 5000 TL diyelim 12 takstik yaptırsan ohh mis )

5000 keş parayla dekorasyona gitse ( daha az da gidebilir ama fazla giderse keş vermeyeceksin 3, 5 ay sallayacaksın yada kart kullanacaksın)

geriye kalan 45 bin lirayada dükkana mal alacaksın. arkadaşlar şimdi giyecek 45 bine dükkanmı toplanır diye hemen yazayım kart ile alabilir.

SONUÇ : bankada 100 bin liran var( her geçen ay 450 tl sabit gelirin var) ve 50 bin liralık şirketin var ( kredi 1300 TL+ kart 500+ kira 1500+ eleman 1000 = 4300 Tl aylık sabit giderin var)

es geçmiş olduğum noktalar olabilir. onuda diğer arkadaşlar bulur

şimdi sana paint terk çizim yapacağım

100bin tl nakitımız var ve ıs kurmak istiyoruz öneriler ?

En son yapılan düzenlemeye göre sigaraların görünür sekilde satılması yasaklanmıştı.

param olsa girerdim vallahii bu işe.

• quote:

Orijinalden alıntı: 4hm3t.#

Halı yıkama yeri açın.

Tutulursa iyi para getiriyor valla. Bizim çorumda küçük bir halı yıkama tesisimiz var. Bayramdan önce sadece 1 günde 1.200TL lik sipariş teslim ettik. 5-6 kişi çalışıyor geceli gündüzlü. Toplamda 45-50 milyar masraf yaptık. 5 yıllık kirasını da peşin vermiştik dükkanın. Yaz aylarında günde 400-700 arası teslimat yapılıyor. Metre karesini 2TL den yıkıyoruz.

GÜZEL FİKİR BU.....
    OTO YIKAMADA YAPARSINNN
  • quote:

Orijinalden alıntı: Canimasyon

Bir Girişimci ve Yatırımcı olarak ilk tavsiyem, Elinizdeki parayı bilmediğiniz işlerde kullanarak riske sokmayın, Mutlaka 100 bin var diye yatırımı onunla yapmayın, Paranızı Bölmeniz ve farklı şekillerde degerlendirmenizi öneririm. Uzun Vadeli Fon ve İleriye dönük Emtiya hesapları alabilirsiniz. Ancak mutlaka uzman bir kişiden yardım alın. Ayrıca Para ile Ticaret düşünüyorsanız bayiilik veren firmalara yönelip hazır konseptli ve sizinde keyif alacagınız bir sektör ve işletme seçebilirsiniz. Oradada mutlaka var olan sistemlerden önünüze geleni değil gerçekten size keyif verecek ve para kazandıracak olanı seçmelisiniz, ihtiyacınız olmayan bir para ise mutlaka enaz 2-3 senelik düşüne bilirsiniz.

Yurdışı yatırım yaptım ve Kullandığım para 25bin dolar, bu para ile iş yapabilirsiniz Bol kazançlar dilerim.

YURTDIŞI NE TÜR YATIRIM YAPTINIZ......

• arkadaşım merhaba,

www.hediyedede.com diye bi site bayilik veriyor.

Türkiye' nin En Sıradışı Hediyeleri ile ilgili bir şirket...

bir bak derim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: bradenburg

4 tane araba al galeri ac
    yapmaman gereken tek sey arsa ve emlak

GALERİ İÇİN CAMBAZLIK LAZIM
  • sen askerden gelene kadar abin yiyip bitirmesin kendi payını al askere git gel hemen sonra iş düşün
  • Waffle'cı aç
  • quote:

Halı yıkama yeri açın.

Tutulursa iyi para getiriyor valla. Bizim çorumda küçük bir halı yıkama tesisimiz var. Bayramdan önce sadece 1 günde 1.200TL lik sipariş teslim ettik. 5-6 kişi çalışıyor geceli gündüzlü. Toplamda 45-50 milyar masraf yaptık. 5 yıllık kirasını da peşin vermiştik dükkanın. Yaz aylarında günde 400-700 arası teslimat yapılıyor. Metre karesini 2TL den yıkıyoruz.

Çok ucuza yıkıyorsunuz hocam,benim kuzenin var halı yıkama fab. bayram üstleri 2.5,normalde 3.5'a yıkıyorlar.
  • hocam arazi varsa bir traktör ve ekipmanlarını alıp ziraat işine girebilirsiniz risk 0 bir kayıp falan olduğunda devlet ödüyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: moondalina

ticaret yapmak istiyoruz diyorsun işte, van gibi yerlerde çok çok ucuz arabalar var ordan alıp olduğunuz şehirde iyi miktarda karla satabilirsiniz, taşı sık suyunu çıkar yiğidim hadi göreyim sizi

VANI DOLAŞTIM..
    NASIL UCUZ ARABA VAR ORDA?
  • quote:

Orijinalden alıntı: omerar

quote:

Orijinalden alıntı: Darkness

Teoride 75.000 TL'lik iç yapısı olmayan, sahibinden acilen bir ev satın alıp, ucuzundan ama kaliteli işçilikle içinin boyasını, parkesini, marleyini, dolaplarını vs yaptırabilirsiniz. Toplamda 100.000 TL'ye patlayan bu güzelleşen evi, 115.000-120.000 TL gibi bir fiyata satarak %60 kar elde edebilirsiniz. Büyük emlakçılar bu şekilde para kazanıyorlar, komisyonla değil.

Ama işi pratiğe dökmesi, sizin için çok zor olabilir. Büyük zarar da edebilirsiniz.

Bu aralar o ise girme derim önümüzdeki 1 2 yıl icinde emlak krizi olacak

KONUT İNŞATLAR ÇOK YAPILDIĞI İÇİN Mİ BU ÖNGÖRÜDE BULUNUYORSUNN

• quote:

Orijinalden alıntı: mstbayar

öncelikle iddia ve tekel melezi bir bayi kurmak. ve böylelikle paranı döndürmüş olursun yani şöyle ;

100 bin tl yi bankaya teminata ver yani aylık vadeli hesaba yatır ( 100 binin aylık getirisi = 450 TL )ve büyük bir bankaya gidin.
    ve 36 ay vadeli 50 bin tl kredi çekin.( 100bin tl yi onlar blok koyacakları için 50 bin rahat verirler.) Kredi kartı alacaksın bunu aşağıda bahsedeceğim.
    bu size aylık 1750 TL geri ödeme yapacaksınız. . toplamda 63000 TL ödeme yapacaksınız.
    vadeli hesabın aylık getirisi 450 TL olduğu için senin cebinden çıkacak para 1750-450 = 1300 TL olur ( 46800 TL ödeme yapacaksın 36 ay boyunca )
    kısacası 100 bin TL den aldığın faizi 50 bin TL kullandığın kredinin faizni ve bir kısmını nötrleyeceksiniz. gelelim ticari boyuta.

bu 50 bin TL ile limited şirketi kuracaksınız. şahıs ta yapabilirsin ancak artan oranlı gelir verigiden dolayı LTD daha mantıklı uzun vadede.

kuracağın şirket alkollü ve alkolsüz satış yapacak ve sanş oyunları ( iddia tavsiyem ederim)oynanacak. şimdi yukarıda bahsettiğim gibi kredi kartı talep edeceksiniz 25 bin TL limitli yeterli gelir. cadde üstü boş bir dükkan bulunur, ufak tadilat yapılır ( boya badana elektrik su). eğer dükkan kare yada dikdörtgen bir yapıya sahipse 2 parçaya böleceksin. bir kısmı sanş oyunu için kafa patlatılacak plazması olan kısım. diğer kısıma ise marketing. gelelim ticarethanenin kurallarına.

kurallar

1- 32" LCD Tv olacak, PC olacak
    2- market paket programı alacaksın
    3- güvenlik kamera ve alarm olacak
    4- mekan kaliteli olacak oturakları ve duvara montalı raf şeklinde masaları olmalı.

1,2 ve 3. maddelerin finansını k.kartı ile sağlayacaksın ve taksit yaptıracaksın. ( 1000 Tl LCD + 750 TL PC + 1900 TL market pro+ 1250 TL güvenlik sis. = 4000 Tl yapar hagi bilemedin 5000 TL diyelim 12 takstik yaptırsan ohh mis )

5000 keş parayla dekorasyona gitse ( daha az da gidebilir ama fazla giderse keş vermeyeceksin 3, 5 ay sallayacaksın yada kart kullanacaksın)

geriye kalan 45 bin lirayada dükkana mal alacaksın. arkadaşlar şimdi giyecek 45 bine dükkanmı toplanır diye hemen yazayım kart ile alabilir.

SONUÇ : bankada 100 bin liran var( her geçen ay 450 tl sabit gelirin var) ve 50 bin liralık şirketin var ( kredi 1300 TL+ kart 500+ kira 1500+ eleman 1000 = 4300 Tl aylık sabit giderin var)

es geçmiş olduğum noktalar olabilir. onuda diğer arkadaşlar bulur

şimdi sana paint terk çizim yapacağım

100bin tl nakitımız var ve ıs kurmak istiyoruz öneriler ?

vallahi 100 binim olsa senle birlikte işe girebilirdim.
    çok mantıklı bir fikir bu

• internet-ps3 cafe tarzı bir yer aç ama açtığın çevrede tek ol..
  • quote:

Orijinalden alıntı: yesilsoy

quote:

Bir Girişimci ve Yatırımcı olarak ilk tavsiyem, Elinizdeki parayı bilmediğiniz işlerde kullanarak riske sokmayın, Mutlaka 100 bin var diye yatırımı onunla yapmayın, Paranızı Bölmeniz ve farklı şekillerde degerlendirmenizi öneririm. Uzun Vadeli Fon ve İleriye dönük Emtiya hesapları alabilirsiniz. Ancak mutlaka uzman bir kişiden yardım alın. Ayrıca Para ile Ticaret düşünüyorsanız bayiilik veren firmalara yönelip hazır konseptli ve sizinde keyif alacagınız bir sektör ve işletme seçebilirsiniz. Oradada mutlaka var olan sistemlerden önünüze geleni değil gerçekten size keyif verecek ve para kazandıracak olanı seçmelisiniz, ihtiyacınız olmayan bir para ise mutlaka enaz 2-3 senelik düşüne bilirsiniz.

Yurdışı yatırım yaptım ve Kullandığım para 25bin dolar, bu para ile iş yapabilirsiniz Bol kazançlar dilerim.

YURTDIŞI NE TÜR YATIRIM YAPTINIZ......

Dostum Ben 25Bin Dolara Kahve Shop Açtım. Starbucks Hesabı :) Düşünürsen Bayilik Verelim

• quote:

Orijinalden alıntı: BeyinPremium

quote:

Halı yıkama yeri açın.

Çok ucuza yıkıyorsunuz hocam,benim kuzenin var halı yıkama fab. bayram üstleri 2.5,normalde 3.5'a yıkıyorlar.

Bizim buralarda genelde 2.5TL den yıkıyor halı yıkamacılar. Bizim dükkanın 3. senesi bu yıl. Daha müşteri kitlemizi tam anlamıyla oturtamadık. İlk açtığımızda 1.5 tan yıkıyorduk, sonra 1.75 yaptık. Şu an 2TL... Seneye biraz daha yükseltiriz.

• Oturduğun yerden evden ya da ofisden internet üzerinden çalışarak para kazanabilirsin. Ben 4-5 yıldır bu sektörden para kazanıyorum ailemden uzak başka bir ilde 4 yıldır yaşıyorum. Evim kira dükkanım kira ve 2 elemanım var. Bu sektörün ilklerindenim. Şuankinin 5-10 katı olabilirdim şimdiye ama bazı sebeplerden dolayı olamadım işte. Başlarken hiç para yatırmadım. İlklerden olduğum için ve web sitem tuttuğu için kendiliğinden bu kadar büyüdü. 18 de başladım yaşım 24.

Şimdi başlamak için ise en az 50-100 bin para ve hızlı büyüme için marka lazım. Hangi ilde olduğun da biraz önemli.

İstersen sana da devredebilirim :) önü çok açık bir sektör. Mesaj atarsan detaylı bilgi verebilirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cerimete -- 3 Eylül 2011; 23:24:06 >
  • aile işi kurma tavsiyem kendi payınla yapabileceğini yap
  • İşlek bi avmde tişört işine girebilirsin bizim burda var adamın dükkanı tıklım tıklım hani var ya gençlerin giydiği üzeri manyak manyak yazılı tişörtler işte onlardan adam 5-10 lira arası satıyordu ve süper satış yapıyodu elinde iphone vardı şerefsizin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: 16hakan16

quote:

hocam senin yer neresi bizim mutfak taki halıyı getireyim gelince

Sizin Mutfaktaki Halıyı getir getirde Sana eziyet olmasın :) Yurtdışına Getir Kahvemizi içersinde Halı sana zorluk yaratmasın

Sanırım yanlış kişiden alıntı yaptın :)

• quote:

Halı yıkama yeri açın.

hocam sizin yer nersi ben mutfak taki halıyı yıkatmayı düsünüyorum da

edit : bu sefer dogru alıntı
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.