Şimdi Ara

DİZEL araçlarda motor ömrü kaç KM'dir

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
148
Cevap
1
Favori
95.493
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• arkadaşım bende çok merak ediyorum acaba kaç km yapar???
  • bence markaya göre degisir bende corsa 1.7 dti var opele sormustum bakimi yapildigi takdirde 400 bin (en az ) yapabiliyormus nekadar dogru bilmiyorum usta basinin verdigi cevap böyleydi

bi keresinde golf 3 tdi görmüstüm 480 bindeydi

ama tabiki kullanim durumu ve bakim kontrolu cok önemli
  • Kilometre derken kullanım ve bakım şartlarıda önemlidir.Motorun her üretici için standart kullanımda bir ömrü vardır.Bunlar değişkendir.50.000 kilometrede motor bitiren araçta gördüm 400.000 de de.Özellikle birisini unutmam bir kamyon şoförü Ford cargo aracının 1.800.000 kmde olduğunu ve bu aracın hiç motor yaptırmadığını söyledi ve ford fabrikası bu aracı incelemeye aldı.Adamın dediği doğrulanınca ford ömür boyu bakım masraflarını üstlendi.Ve bu televizyon ve gazetelere çıktı(izleyen varsa hatırlar) Bana hala imkansız gibi geliyor ama bunuda yapanlar var.Yine başa dönücem ama kilometre ömrü derken aracın kullanım tarzı,bakımlarının ve arızalarının zamanında yapılıp yapılmadığı hatta kullanılan yakıt bile etkilidir.
  • 300.000 km geçerler.. benzinlilerden daha uzun ömürlüdür dizel motorlar..
  • baksanıza mitsubişi kamyonları bile reklamlarında 1 milyon km yol garantisi veriyor. demekki bişilerr değişmiş. artık 300 binin 400 binin lafı bile edilemez
  • quote:

Orjinalden alıntı: düttürüleyla

300.000 km geçerler.. benzinlilerden daha uzun ömürlüdür dizel motorlar..

Olurmu hocam benzinliler daha uzun ömürlü değilmiydi
  • Hayır dizel motor çok daha uzun ömürlüdür daha az devir çevirirler o yüzden. Bence 400.000 gider şu anki yeni nesil dizel motorlar.
  • İyide milyon çevirip kendini sıfırlayan benzinli motorlar var.Dizellerde duymadım ben hiç böyle birşey.Motora hiçbirşey yapmadan 300.000 giden benzinliler var.Ama örneğin bizde BMC kamyonet var 290.000 küsurlarda 3 kez motor yapıldı.
  • Motor kaliteleri farklı olabilir tabiiki ama günümüzdeki dizeller zaten çok iyi performanslı ve benzinlilere göre kaliteli yakıt kullanıldığı sürece çok daha uzun ömürlü.
  • dizel araçlar rahat 300-400.000 km yapmazmı bakımını ve iyi kullanırsak rahat kaç km yapar yeni nesil dizeller
  • Ustam dizellerin daha uzun ömürlü olduğu doğrudur. Benzinli motorlar dizellerden daha çabuk biterler.
    quote:

Orjinalden alıntı: Can

quote:

300.000 km geçerler.. benzinlilerden daha uzun ömürlüdür dizel motorlar..

Olurmu hocam benzinliler daha uzun ömürlü değilmiydi
  • kullanıma göre değişir tabi ama dediğin koşullarda rahatlıkla 400.000 km yaparlar.
    quote:

Orjinalden alıntı: BOOM

dizel araçlar rahat 300-400.000 km yapmazmı bakımını ve iyi kullanırsak rahat kaç km yapar yeni nesil dizeller
  • Konu açarken arşiv taraması yapılması konusunda aynı fikirdeyiz ama bu akdar tepki vermeni anlayamadım ,, sanki dizel motor görsen parçalayacak bir hınç biriktirmiş gibisin...
    quote:

Orjinalden alıntı: aya

10 bin defa sorulmuş bi soruya, 100 bin defa farklı isimlerle açılmış bi topice 1 milyonuncu kez cevap yazıyorsunuz. yahu kaçıncı defadır aynı soru, artık kabak tadı vermeye başladı. gerçekten merak ediyorsanız bi arşiv araması yapsanız da gereksiz yere forumu şişirmeseniz olmaz mı? neyi ispatlamaya çalışıyorsunuz anlamıyorum ki. nedir bu dizel motor-benzinli motor geyiği. sidik yarışı mı yapıyorsunuz? tamam yahu tamam kabul, dizeller benzinlilerden daha uzun ömürlüdür. 100 bin defa daha, 1 milyon defa daha uzun ömürlüdür. kabul ettik. düşün artık şu "dizel motor ömrü" muhabbetiyle yakamızdan...

• uygun yakıtla kullanıldığı takdirde benzinliden daha uzun ömürlüdür ama kötü yakıttan dolayı ülkemizdeki dizeller zun ömürlü olamıyodu
    artık o sorunpek kalmadığına göre dizeller daha cok km yapar
  • quote:

Konu açarken arşiv taraması yapılması konusunda aynı fikirdeyiz ama bu akdar tepki vermeni anlayamadım ,, sanki dizel motor görsen parçalayacak bir hınç biriktirmiş gibisin...
    quote:

10 bin defa sorulmuş bi soruya, 100 bin defa farklı isimlerle açılmış bi topice 1 milyonuncu kez cevap yazıyorsunuz. yahu kaçıncı defadır aynı soru, artık kabak tadı vermeye başladı. gerçekten merak ediyorsanız bi arşiv araması yapsanız da gereksiz yere forumu şişirmeseniz olmaz mı? neyi ispatlamaya çalışıyorsunuz anlamıyorum ki. nedir bu dizel motor-benzinli motor geyiği. sidik yarışı mı yapıyorsunuz? tamam yahu tamam kabul, dizeller benzinlilerden daha uzun ömürlüdür. 100 bin defa daha, 1 milyon defa daha uzun ömürlüdür. kabul ettik. düşün artık şu "dizel motor ömrü" muhabbetiyle yakamızdan...

• hınç meselesi değil ama cidden kabak tadı verdi bu konu. onlarca defa açıldı çünkü. aynı yemeğin ısıtılıp ısıtılıp sofraya konması artık mide bulandırır hale geldi. bu sadece bu konuya özgü değil tabi. arkadaşlar farklı konularda da aynı şeyi sık sık yapıyorlar sağolsunlar. ama bu konu o kadar çok açılmış ki, dizel motorlara yavaş yavaş artık hınç duymaya başlayabilirim. yani insanı zorla hasta ederler. bu konu resmen "delinin biri kuyuya bi taş atmış kırk akıllı çıkaramamış" olayına dönmeye başladı. o kadar sık aralıklarla açıldı ki üstelik bu konu, bizim gibi foruma sık sık girmeseler, çok daha seyrek girseler bile bi çok insanın dikkatini çekecek yoğunlukta. durum böyleyken sürekli aynı konuya geri dönülünce insanın sinirleri geriliyor haliyle. iyi niyetten şüphe duymaya başlıyorum... yok mu başka konu yaaa?...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aya -- 31 Aralık 2005 22:36:50 >
  • dizeller daha uzun ömürlü
  • quote:

Orjinalden alıntı: Toyota d4d

dizeller daha uzun ömürlü

• Bence abarttığın kadar fazla açılmadı bu konu evet 2-3 kere bende denk geldim ama o kadar hınçlanmışsın ki gereçekten aşırı tepki veriorsun.. Dizel bir aracın olsa bu kadar tepki vereceğini sanmıyoırum.. Lütfen sakin ol kardeşim ,, Dizel konusunun dönüp dolaşıp sorulmasının nedeni kitle halinde benzsinden dizele kayış olması.. Düne akdar dizel bir otomobil kullanmayı hayal etmemiş biri olan benim bugün 2 dizelim var. Yeni araç alacak yada konuyu yeni inceleyen herkes dizel motorun mu benzinlinin mi daha uzun kullanım imkanı sunduğunu öğrenmek istiyor. merakıylada bir kalemde yazı veriyor. Sinirlenecek bir durum yok. Uyarılacak bir durum var. Lütfen arşiv taraması yaparlım arama tuşunu kullanalım ,, Bunu söylemek yeterlidir. Kimnsenin art niyeti olduğunu sanmıyorum...
    quote:

hınç meselesi değil ama cidden kabak tadı verdi bu konu. onlarca defa açıldı çünkü. aynı yemeğin ısıtılıp ısıtılıp sofraya konması artık mide bulandırır hale geldi. bu sadece bu konuya özgü değil tabi. arkadaşlar farklı konularda da aynı şeyi sık sık yapıyorlar sağolsunlar. ama bu konu o kadar çok açılmış ki, dizel motorlara yavaş yavaş artık hınç duymaya başlayabilirim. yani insanı zorla hasta ederler. bu konu resmen "delinin biri kuyuya bi taş atmış kırk akıllı çıkaramamış" olayına dönmeye başladı. o kadar sık aralıklarla açıldı ki üstelik bu konu, bizim gibi foruma sık sık girmeseler, çok daha seyrek girseler bile bi çok insanın dikkatini çekecek yoğunlukta. durum böyleyken sürekli aynı konuya geri dönülünce insanın sinirleri geriliyor haliyle. iyi niyetten şüphe duymaya başlıyorum... yok mu başka konu yaaa?...

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.