Şimdi Ara

vestel klima FL hatası

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
27
Cevap
0
Favori
146.769
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar 1,5 ay kadar önce bi vestel klima aldım şimdi durup dururken elektronik ekranda FL hatası çıkmaya başladı. Kapalıyken ya da açıkken sıcaklık seviyesini göstermesi gereken yerde FL yanıp sönüyor. Filtrelerini temizledim ama ondan olduğunu sanmıyorum. Klimada bir problem de yok eskisi gibi soğutuyor ama içime kurt düştü nedendir acaba bu hata ?

• Kumandanızı klimaya dogru tuttugunuzda durumda degişim oluyor mu? Klimanızın kullanım klavuzuna bir gözatın Feel moda alınmış olabilir.Feel modunda fan hızı ve sıcaklık ortam sıcaklıgına göre otomatik ayarlanır

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi VRMS -- 31 Ağustos 2011; 12:59:30 >
  • iyi bayramlar cümleten sorunuzu ben cevaplayayım bende aynı uyarıyı aldım ve kullanma klavuzunda herhangibir bilgiyok bununla ilgili . almış oluğunuz uyarı flitre kirlilik uyarısıdır . klimanızın içindeki flitreleri temizleyiniz normal flitreleri su ile iyon filitreleri varsa sadece çırparak su deydirmeden temizleyiniz daha sonra taktıktan sonra yine aynı uyarıyı verecektir. klimanızın üzerindeki + ve - yani sıcaklık ayarlama tuşlarına aynı anda basılı tutunuz yaklaşık 10 saniye kadar ve abra kadabra işlem bu kadar : ) iyi bayramlar
  • Hayır hiçbir değişim olmuyor. Zaten kapalıykende yanıp sönüyor FL. Kullanma klavuzuna baktım FL hakkında birşey yazmamışlar. Modları değiştirdim, kumandaya reset attım hiçbir şekilde düzeltemedim
  • quote:

Orijinalden alıntı: moonspell32

iyi bayramlar cümleten sorunuzu ben cevaplayayım bende aynı uyarıyı aldım ve kullanma klavuzunda herhangibir bilgiyok bununla ilgili . almış oluğunuz uyarı flitre kirlilik uyarısıdır . klimanızın içindeki flitreleri temizleyiniz normal flitreleri su ile iyon filitreleri varsa sadece çırparak su deydirmeden temizleyiniz daha sonra taktıktan sonra yine aynı uyarıyı verecektir. klimanızın üzerindeki + ve - yani sıcaklık ayarlama tuşlarına aynı anda basılı tutunuz yaklaşık 10 saniye kadar ve abra kadabra işlem bu kadar : ) iyi bayramlar

Çok teşekkür ederim şimdi oldu iyi bayramlar size de.
  • İç ünitenin bir yerine reset tuşu koymaktan bile kaçmışlar.
  • ARKADAŞLAR VESTEL KLİMADA FL HATASI İÇİN

KUMANDANIZ ÜZERİNDEKİ + VE - TUŞLARINA AYNI ANDA 5 SANİYE BASARAK CİHAZA TUTUN

MUHTEMELEN HATA MESAJI GİDECEKTİR

FL HATASI TEKRAR EDERSE SERVİS ÇAĞIRMANIZ GEREKİYOR
  • klima açıldı yardım için teşekkürler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi efedekorasyon -- 17 Aralık 2012; 19:08:04 >
  • vestel klima mı 1.5 yıl oldu tammmm 7 defa arıza ilk 1 .yıl aynı arıza değiştirin dedim istemiyorum değiştirmediler hala tamir edelim diyorlar ; ben yaz fişi ver bana dedim 5. de aldım aradım onlarca kere beni sudan sebeplerle oyaladılar sonunda bulunduğu yere yetmiyor bahanesi ile deiştirmediler bende 10 larca defa boşuna aramışım sonunda kaymakamlık hakem heyetine gittim şikayet ettim derken bana vestel genel merkzine kağıt gidince bu sefer vestelden beni aradılar tamam dediler sizin klimanızı yenisi ile değiştiricez deniz bey ....
    ve değiştirdiler bunun sonunda klima 2 defa arıza yaptı onuda tamir ettiler şu anda sorun yok amaaaa vestel mi kardeşim uzak durun derim gelen servis elemanı ile kanka olduk onun dediği de abi bunlar klkima falan değil dedi bizde bıktık bunlardan dedi ........................

gerisini siz düşününnn...
  • quote:

Orijinalden alıntı: dentv

vestel klima mı 1.5 yıl oldu tammmm 7 defa arıza ilk 1 .yıl aynı arıza değiştirin dedim istemiyorum değiştirmediler hala tamir edelim diyorlar ; ben yaz fişi ver bana dedim 5. de aldım aradım onlarca kere beni sudan sebeplerle oyaladılar sonunda bulunduğu yere yetmiyor bahanesi ile deiştirmediler bende 10 larca defa boşuna aramışım sonunda kaymakamlık hakem heyetine gittim şikayet ettim derken bana vestel genel merkzine kağıt gidince bu sefer vestelden beni aradılar tamam dediler sizin klimanızı yenisi ile değiştiricez deniz bey ....
    ve değiştirdiler bunun sonunda klima 2 defa arıza yaptı onuda tamir ettiler şu anda sorun yok amaaaa vestel mi kardeşim uzak durun derim gelen servis elemanı ile kanka olduk onun dediği de abi bunlar klkima falan değil dedi bizde bıktık bunlardan dedi ........................

Doğru söze ne denir..

• quote:

iyi bayramlar cümleten sorunuzu ben cevaplayayım bende aynı uyarıyı aldım ve kullanma klavuzunda herhangibir bilgiyok bununla ilgili . almış oluğunuz uyarı flitre kirlilik uyarısıdır . klimanızın içindeki flitreleri temizleyiniz normal flitreleri su ile iyon filitreleri varsa sadece çırparak su deydirmeden temizleyiniz daha sonra taktıktan sonra yine aynı uyarıyı verecektir. klimanızın üzerindeki + ve - yani sıcaklık ayarlama tuşlarına aynı anda basılı tutunuz yaklaşık 10 saniye kadar ve abra kadabra işlem bu kadar : ) iyi bayramlar

Çok Teşekkür Ederim :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bende ufak odada Regal klima var. Bu FL mesajının bir arıza veya hata olduğunu sanmıyorum. Daha çok belli bir saatten sonra filtrenin temizlenmesi gerektiğini hatırlatıcı gibi ve bence çok da faydalı. Ekranda FL yazmasa herhalde 2 sene aklıma gelmezdi filtreleri temizlemek.

Şimdi ben bunu söyleyince sanki Regal/Vestel savunuyormuş gibi oluyorum belki ama en ufak şeyi hemen arıza/hata diye yorumlamaya çalışanlar da bunun tersini yapmış oluyorlar.
  • Ben neredeyse her ay filtre temizliyorum ama FL hatası aldım, daha klima temizleyeli 1 ay bile olmadı, anlamadım neden böyle bir hata yazıyor. Keşke başka klima alsaydım diye düşünüyorum 24 000 BTU klimam.
  • Filtreyi temizledim ama FL halen duruyor. Kumanda sıcaklık artırma azaltma tuşları aynı anda işe yaramıyor.
  • forumda koçklima nickli arkadaş var galeri beyazın sahibidir aynı zamanda. foruma çok takılmaz pm yapın diyeceğim ama.. bence sitesine girin bu kodların ne manaya geldiğini çok iyi biliyor. telefon açın ismi Volkandır. isteyin kendisini sorun derim. karar sizlerin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: AERN

Filtreyi temizledim ama FL halen duruyor. Kumanda sıcaklık artırma azaltma tuşları aynı anda işe yaramıyor.

Klima filtrenin temizlendiğini nasıl algılasın ki ?
    FL yazısı %99 ihtimalle belirli bir çalışma saatinden sonra çıkan bir hatırlatma mesajıdır.

+ - tuşları çalışıyor ve bu mesajı siliyor.
    İkisine aynı anda basın ve 5-10 saniye bekleyin (klima açıkken tabi). Olmazsa bir iki defa deneyin oluyor.
  • signore kullanıcısına yanıt
    tamam biraz bekleyince oldu, FL yazısı. Ama güzel bir hatırlatma aslında.
  • Belli bir Calisma suresinden sonra hatirlatma amacli cikan bir uyari.yani toz algilayicisk yok.temizledikten sonra belirtildigi uzere sifirladiktan sonra uyari gelene kadar kullanabilirsiniz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: mbirol

quote:

Orijinalden alıntı: dentv

vestel klima mı 1.5 yıl oldu tammmm 7 defa arıza ilk 1 .yıl aynı arıza değiştirin dedim istemiyorum değiştirmediler hala tamir edelim diyorlar ; ben yaz fişi ver bana dedim 5. de aldım aradım onlarca kere beni sudan sebeplerle oyaladılar sonunda bulunduğu yere yetmiyor bahanesi ile deiştirmediler bende 10 larca defa boşuna aramışım sonunda kaymakamlık hakem heyetine gittim şikayet ettim derken bana vestel genel merkzine kağıt gidince bu sefer vestelden beni aradılar tamam dediler sizin klimanızı yenisi ile değiştiricez deniz bey ....

Doğru söze ne denir..

Vestelin klimasını yaklaşık 2 yıldır kullanıyoruz 12.000 btu'luğunu 1 kez olsun arıza vermedi çok şükür

Ortalama 25-30m2'lik alanı başarılı bir şekilde soğutuyor

• quote:

eyvallah düzeldi :D
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.