Şimdi Ara

BOSCH ve BUDERUS KOMBİ hakkında hertürlü sorunlarınız ve cevapları (16. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir (1 Mobil) - 4 Masaüstü1 Mobil
5 sn
1.902
Cevap
69
Favori
317.101
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1415161718
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    ankaradayım işçilik dahil ne kadar mal olur acaba?
  • ysf_alp kullanıcısına yanıt
    600 tl civarı yenisi sanırım, ankara için tanıdığım kimse yok maelesef tamir için
  • ahmetbayram A kullanıcısına yanıt
    boch clasik condense kombi için dış sıcaklık sensörü varmıdır? varsa adı nedir? Ankarada nerden temin ederim ve fiyatı nedir?

Edit : soruyu yanlış sormuşum fw200 ve 120 nin paketinden dış sıcaklık sensörü çıkarken fr100 de bu yok. sonradan dış sıcaklık sensörü alınabilirmi? fr100 ile birlikte çalışırmı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi drezin -- 2 Kasım 2013; 1:02:51 >
  • Arkadaşlar kolay gelsin buderus u062 24k kombi elektronik karta nasıl yazılım atabilirim bilgisi olan varsa cevaplarsa sevinirim kolay gelsin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ahmetbayram

bosch ve buderus marka cihazlar hakındaki tüm sorularınıza burdan cevap bulabilirsiniz

Sn ahmetbayram benim sorunum 3y hatası ve elektronik kart yazılımı atılması gerekiyormuş bunu nasıl yapabilirim.undefined

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi elkcereyan -- 2 Kasım 2013; 22:41:30 >
  • mrb. sayın ustam.
    bende yeni aldığımız eve kombi araştırıyorum. ev ankarada ve dublex, teras hariç net 175m2, 5+1,binanın heriki yanında bitişik nizam bina var,ön /arka doğu/batı cephe, 10-12 yıllık binanın 3.katı ve teras katı, teras katı komple pimapen ile kapalı. petek toplam uzunluğu 8,5metre.
    eski dairemde bosch 2451 hermetik modelini 6 yıldır kullanıyorum ve çok memnunum. yine bosch almayı düşünüyorum. normal bacalı veya yoğuşmalı bacalı kombi olarak tavsiyeniz nedir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ft19 -- 3 Kasım 2013; 10:18:36 >
  • drezin D kullanıcısına yanıt
    fr 200 ile birlikte çalışıyor , fr 100 ile çalışmıyor maelsef @drezin
  • elkcereyan E kullanıcısına yanıt
    3Y fan arızası olması lazım, cihazın fanında sorun yoksa, kart arızalanmıstır
    tamir veya değişmesi lazım yazılım ile ilgili değildir
  • ft19 F kullanıcısına yanıt
    hayırlı olsun güle güle oturun
    clasic condense veya clasic plus modellerine bakabilirsiniz
  • quote:

Hocam elektronikçiye götürülmüş yazılım sorunu var demiş pek anlamamış olmalı.peki kartın hangi komponenti arızalı olabilir bi fikriniz varmı teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi elkcereyan -- 3 Kasım 2013; 17:37:37 >
  • quote:

hayırlı olsun güle güle oturun
    clasic condense veya clasic plus modellerine bakabilirsiniz

teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: elkcereyan

quote:

Hocam elektronikçiye götürülmüş yazılım sorunu var demiş pek anlamamış olmalı.peki kartın hangi komponenti arızalı olabilir bi fikriniz varmı teşekkürler.

fan ile ilgili olan kısmında sorun vardır
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: elkcereyan

quote:

fan ile ilgili olan kısmında sorun vardır

Hocam nereleri hangi parçaları ölçmem gerekir teşekkürler.
  • İyi günler arkadaşlar bosch marka yoğuşmalı bir kombiye sahibim, ilk defa kombi kullanıyorum daha önce merkezi sistemdeydim.

Sormak istediğim 2 soru var.
    ilk olarak kombi deki su basıncım sürekli düşüyor petekleri kontrol ediyorum kacak varmı diye fakat bulamıyorum.
    Bir diğer sorum kombi kullanımı hakkında,kombiyi hangi durumlarda kapatmalıyız petekler için soruyorum sıcak su sürekli çalışıyor.

yardımcı olursanız sevinirm.
  • quote:

Orijinalden alıntı: S.M.M.M,

İyi günler arkadaşlar bosch marka yoğuşmalı bir kombiye sahibim, ilk defa kombi kullanıyorum daha önce merkezi sistemdeydim.

Sormak istediğim 2 soru var.
    ilk olarak kombi deki su basıncım sürekli düşüyor petekleri kontrol ediyorum kacak varmı diye fakat bulamıyorum.
    Bir diğer sorum kombi kullanımı hakkında,kombiyi hangi durumlarda kapatmalıyız petekler için soruyorum sıcak su sürekli çalışıyor.

yardımcı olursanız sevinirm.

basinc surekli dusuyorsa biryerde kacak var demektir.

kombinizi kapatmaniza gerek yok hava sicak oldugunda dereceyi dusurun yeterli.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • hardcrss kullanıcısına yanıt
    Hocam atıyorum 2.5 da basınc 1 hafta da 2 seviyelerine düşüyor. Ama her petek başına bakıyorum sürekli kaçağı bulamadık.

Kombiyi en düşük sıcaklıkta çalıştırsam bile yine sıcak oluyor ev, o yüzden petek sıcaklığı için ayar kısmından kapatsam bu tüketimde ters etki yaparmı bunu merak ediyorum asıl.

Bu arada cevap verdiğiniz için teşekkürler.
    @hardcrss
  • elkcereyan E kullanıcısına yanıt
    kart üzerindeki rölelerden 2 si ama hangisi, bilmiyorum
  • Mevcut olan kaçak dediğiniz gibiyse çok azdır, çünkü damla damla kaçak olsa 4 - 6 saat gibi sürede su biter
    Cihazın genleşme tankı havası bitmiş olabilir, sistemde kaçak yoktur ama su ısınınca genleşme oluştuğundan dolayı
    emmniyet ventilinden akıtma yapar o da direk gidere bağlı olduğu için farkında olmazsınız
  • ahmetbayram A kullanıcısına yanıt
    Anlıyorum hocam teşekkür ederim verdiğiniz cevap için.
    Daha fazla kaçak yaparsa servisle görüşürüm olmadı.

iyi günler dilerim. @ahmetbayram
  • Arkadaşlar bosch cc kombi üzerindeli kalorifer ısıları hangi dereceleri gösteriyor, öğrenebilir miyim acaba. yani 1. kademe kac derece gibi?
    Ayrıca kombi ayarlarını nasıl yapmalıyım sizce akşam kaçta gece kaçta yada gündüz (evde kimse yok)?
    Gündüz kombinizi çalıştırıyor musunuz? Çalıştırmak yada çalıştırmamak yakıt sarfiyatını ne kadar etkiler.

Teşekkürler şimdiden....
  • 
Sayfa: önceki 1415161718
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.