Şimdi Ara

BOSCH ve BUDERUS KOMBİ hakkında hertürlü sorunlarınız ve cevapları (76. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.902
Cevap
69
Favori
317.469
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7475767778
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Evim brüt 148 m2 (net 115-120 m2 civarı) , petek boyu toplam 8,5 metre , kuzeydoğu cephe ve ara kat , yalıtım Amerikan siding ..

Bosch condens 2500 w 24 kw yoğuşmalı kombi + termostat

Bu kombi evim icin nasil olur sizce yada daha farkli bir oneriniz var mi ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • arkadaşlar merhaba

buderus GB 042-22K kombim var. reset butonu yanıp sönüyor. 3 5 saniye baılı tutuyorum sonra düzelmiş gibi çalışmaya çalışıyor kombi ama tekrar reset yanıp sönüyor

çözümü var mı
  • quote:

Orijinalden alıntı: salmanbaba23

arkadaşlar merhaba

buderus GB 042-22K kombim var. reset butonu yanıp sönüyor. 3 5 saniye baılı tutuyorum sonra düzelmiş gibi çalışmaya çalışıyor kombi ama tekrar reset yanıp sönüyor

çözümü var mı

gaz kesik değlse elk kart arızalı tamiri mümkün
  • quote:

Orijinalden alıntı: kombiustası

quote:

Orijinalden alıntı: salmanbaba23

arkadaşlar merhaba

çözümü var mı

gaz kesik değlse elk kart arızalı tamiri mümkün

çözüm her zaman için var? GB042 arıza kodu olarak ne veriyor ekranda? sadece reset yazıyor derseniz olmaz bu iş!
  • Bende Buderus Logamax U052-24 KT076 200 034 kombi var ve bu-gün su sızdırdığı için borudan, servisi aradık, kombinin altındaki beyaz borulardan damlıyorsa, fışkırıyorsa su, bizlik bir-şey değil, têsîsatçı çağırmanız lâzım dediler ve têsîsatçı çağırdım; soba-borularının dirseği tarzı olan bölümünü değiştirdi borunun ve sorun hâlloldu, boru çatlamış... Meğerse hâllolmamış, biz öyle zannetmişiz, zîrâ bu-kez de sıcak su nanay oldu... Suyu akıtıyoruz-akıtıyoruz, bir-türlü ısınmıyor, tuttum tesîsatçı elemanı geri aradım, adam gelip yeniden kontrôl etti ve benim yaptığım işlemle sıcak suyun kesinlikle ilgisi yok, bunu servise göstermelisiniz dedi, ki ben de bu işlemle sıcak suyun ânîden kesilmesi arasında bir mantık kuramadım... Tahşiye: Bütün vanaları kontrôl-ettim, reset attım, kapa-aç yaptım, bar basıncını ayarladım falan-filan... Şimdiden EYVALLAH, sâğ-olun, teşekkürler...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Antimilitarist -- 30 Temmuz 2016; 10:34:36 >

• Merhaba arkadaşlar binada ki 12 adet buderus marka yoguşmasız kombi dondu ne yapabiliriz masrafları yaklaşık ne çıkar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ahmet240 -- 11 Ekim 2016; 19:57:05 >
  • Arkadaşlar buderus gb062 yi rc10 termostatla beraber kullanan varmı.benim kombi ayarladığım dereceye geldikten sonra yanma işlemi duruyo.ama kombi çalışmaya devam ediyo hiç durmaksızın.sizdede böyle bir durum varmı.servisi aradim geldiler.servisin söylediği 3 veya 5 dk çalıștıktan sonra durması gerekiyor dediler.hatta müşteri hizmetleride aynı şeyi söyledi.servisçiler termostatı söküp gitti haber bekliyorum.sizin kombileriniz nasıl çalışıyo bunu öğrenmek isyiyorum.bu arada evin derecesi düşmediği için yanma olmiyor.ama devirdaim pompası sürekli çalışıyor..kombinin hiç durduğunu görmedim.teşekkürler....

• Bayraktar84sedat B kullanıcısına yanıt
    Ben bosch cc ile fr10 kullanıyorum, durum bende de benzer.
    Ama işin sırrı(modülasyon) burada.
    On-off oda termostatlarındaki çalışmayı bunda göremiyoruz,onun için böyle şaşırıyoruz.
    Bence evin sıcaklığı düşmüyor, gaz tüketimi aşırı değil, kombide arıza yoksa durum normal.
  • Proxy1 kullanıcısına yanıt
    Anladim kombide ariza yok zaten sıfır.ama bacanakta ayni kombi ve termosttan var.onunki set edilen derece geldikten sonra duruyor.serviste ayni seyi soyledi 3veya 5 dk sonra durur dedi.müşteri hizmetleride ayni seyi söylüyor.kafam çok karişik.servis termostati aldi gitti bakalim ne olacak.bu arada seninkidemi hic durmuyor.

Evet, kombinin yanmasından çok pompanın devrede olduğunu görüyorum.
    Bak şimdi benim de içime kurt düşürdün
    Servisten gelen sonucu bildirirsen sevinirim.
  • Senin kombidemi hiç durmuyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: ahmet240

Merhaba arkadaşlar binada ki 12 adet buderus marka yoguşmasız kombi dondu ne yapabiliriz masrafları yaklaşık ne çıkar

Nasıl dondu ?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Benim kombi de hiç durmuyor. Çok sinir bozucu.

• beytepeli06 B kullanıcısına yanıt
    Kışın soguktan dondu

• 110 metre kare evimize nasıl bir fp ürünü kombi tavsiye edersiniz arkadaşlar. Bir de yoğuşmasız mı yoksa yoğuşmalı mı olmalı. Ev küçüldükçe yoğuşmalıya gerek yokmuş sanırım. Doğru mudur..

• Merhaba bosch marka kombimiz var kış geldi petekleri yakalım dedik sıcak suda sıkıntı yoktu ama şuan peteği çalıştırdığım vakit ce yazılı bir hata veriyor reset atıyorum lo yazılı bişry ekranda takılı kalıyor sorun nedir acaba

Evet arkadaşlar sirkülasyon pompası sorunu çözüldü.servis termostatta sıkıntı yok dedi.kombinin servis ayarlarından yanma durduktan sonra pompanın 3-5 dakika çalışıp duracak şekilde ayarini yapti.şimdi kombim boş yere sürekli çalışmaktan kurtuldu.

Pompanın normalden fazla çalışması, sanki dönüş suyu sıcaklığına da bakarak, kombinin en ekonomik ve konforlu şekilde yanması için oda termostatının bir özelliği diye biliyorum.

Bu ayar pompa üzerinden I II III konum şeçilerek mi yoksa tuşlardan kombi programına girilerek elektronik olarak mı yapıldı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Proxy1

Pompanın normalden fazla çalışması, sanki dönüş suyu sıcaklığına da bakarak, kombinin en ekonomik ve konforlu şekilde yanması için oda termostatının bir özelliği diye biliyorum.

Bu ayar pompa üzerinden I II III konum şeçilerek mi yoksa tuşlardan kombi programına girilerek elektronik olarak mı yapıldı?

Servis parametre girerek elektronik üzerinden yapıyor. Kullanım klavuzunda parametre yazılı. Ben de yaptıracagım bunu. Yalnız sürekli çalışması bana da mantıklı gelmiyor.

Sizce dönen su mu çabuk soğur. Yoksa bekleyen su mu ? Bence dönen su daha çabuk soğur. Ayrıca sürekli devirdaim yapınca bu parçanın da ömrü kısa olmaz mı ?

Bu parametre ayarı gerekli bence. Çoğu kişiye servis es geçmiş görüyorum.

Servis menüsünden yapti arkadşlar.30 sn ye sürmedi yapması.mesela kombi sabah yandi evin derecesi iyi su an kombi 2_3 saattir calismiyo çok iyi oldu.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 7475767778
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.