Şimdi Ara

çamaşır ve bulaşık makinesi ilk kullanım öncesi yapılması gerekenler

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
0
Favori
19.878
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Çamaşır ve bulaşık makineleri için şu şartlar gereklidir:

-Terazisi düzgün, eğimsiz sert bir zemin.
    -220V voltaj gelen 10 veya 16 amperlik (tercihen 16) sigortaya bağlı topraklı bir priz.
    -Dakikada en az 10lt, en fazla 100lt su akıtabilen 3/4 parmak ağıza sahip bir musluk.
    -Bulaşık makineleri için yerden 30-100cm arası, çamaşır makineleri için 60-100cm arası yükseklikte olan bir gider bağlantısı. Gider bağlantısı direkt pis su borusuna yapılabileceği gibi tuvalet, lavabo, küvet vb yapı malzemelerine de asılabilir. Bu durumda uygun dirsek bağlantı parçası kullanılmalıdır.

Makinenin bulunduğu yer rutubet, aşırı güneş ışığı, 0'C altı sıcaklıktan uzak olmalıdır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: odevinimo

candoğan bey bu arada pazar günü itibariyle profilonun 6284 bul mak 8 kiloluk çam makinesini bayiden 2100 tlye aldım internet fiyatının da altında neler söyleyeceksiniz

Hayırlı olsun, fiyatına göre güzel ürünler.

Bu soruyu burada sormanıza gerek yoktu aslında. Kurulum için 444 77 66 Profilo çağrı merkezini arayıp montaj yaptırmak istediğinizde size montaj için gereken şartların hazırlanıp hazırlanmadığını tek tek sorarak teyit ediyorlar.

Çamaşır makinesini mümkünse banyoya kurmayın. Nemli bany ortamı çamaşır makinelerinin en büyük düşmanlarından biridir. Makinenin ömrünü neredeyse yarı yarıya kısaltır.

Zaten çamaşır makinesini banyoya kurmanın bence hiçbir mantığı yok, nemli ve rutubetli ortamda elektrikli cihaz kullanılmaz. Ben 11 yıldır mutfakta kullanıyorum.

Makinedeki kart, soket arızaları; gövdede paslanma ve iç kazanda küflenme sorunlarının yegane sebebi banyo ortamı.

• çamaşır ve bulaşık makinesi ilk kullanım öncesi yapılması gerekenler nelerdir arkadaşlar

• CANDOĞAN BEY'E: sırf sizden cvp alabilmek amacıyla yorumunuzu gördüğüm her başlığın altına yorum yapar oldum candoğan bey.bütün yazılarınızı okumaya çalıştım. Kafamda bişeyler şekillendi diğebilirm. size son kez olarak teyit ettirmek istedim. görüşlerinizi söylerseniz sevinirim.

Çamaşır makinesi: Bosch WAS 20763 TR
    Bosch WAS 247X1 TR
    Siemens WM 145 840 TR
    Siemens WM 125 7X2 TR
    Samsung WD0804W8N veya WF1702WQR. bunların dışında siemesnten ya da farklı markalardan önerilerinz varsa olabilir.

Bulaşık makinesi: Bosch SMS 58M88 TR
    Siemens SN 26 M 882 veya SN M 831 TR

Buzdolabında bir seçimde bulunamadım. Samsungun bir modelini beğendim. Kombili bir dolap istiyorum ancak ölçü olarak çok geniş. her mutfağa uyum sağlamayabilir. Mütahhitlerin yaptıkları evler belli. Bİr önerinz olabilrse sevinirim Bosch KGN 57 P 72 modelinde bir makine istiyorum.

Ayrıca UE yada TR arasına bir fark olmadığını yazdığınızı hatrlıyorum. İkisi de ithal değil mi? Yazdığım bazı modellerin sanırım inoxu yokmuş. Tercihimiz gri olmasıdır. Ancak beyaz olan modelleri önerirseniz tercihlerimizi yediden gözden geçireceğiz. Bulaşık, çamaşır ve buzdolabından almamızı tavsiye ettiğiniz ürünleri yazarsanız çok mutlu olurum. Aralarında fazlasıyla kararsız kaldım çünkü. Ancak çok acil. Şimdiden teşekkür ediyorum.

• Can Bey, terazide olmayan bir bulaşık makinesi pis mi yıkar? Bizim makinenin arka ayakları elle ayarlanabiliyor ama ön ayakları elle ayarlanamıyor, nedendir acaba?
  • quote:

Orijinalden alıntı: zatebjiveya

CANDOĞAN BEY'E: sırf sizden cvp alabilmek amacıyla yorumunuzu gördüğüm her başlığın altına yorum yapar oldum candoğan bey.bütün yazılarınızı okumaya çalıştım. Kafamda bişeyler şekillendi diğebilirm. size son kez olarak teyit ettirmek istedim. görüşlerinizi söylerseniz sevinirim.

Bosch WAS 247X1 TR
    Siemens WM 145 840 TR
    Siemens WM 125 7X2 TR
    Samsung WD0804W8N veya WF1702WQR. bunların dışında siemesnten ya da farklı markalardan önerilerinz varsa olabilir.

Buzdolabında bir seçimde bulunamadım. Samsungun bir modelini beğendim. Kombili bir dolap istiyorum ancak ölçü olarak çok geniş. her mutfağa uyum sağlamayabilir. Mütahhitlerin yaptıkları evler belli. Bİr önerinz olabilrse sevinirim Bosch KGN 57 P 72 modelinde bir makine istiyorum.

Ayrıca UE yada TR arasına bir fark olmadığını yazdığınızı hatrlıyorum. İkisi de ithal değil mi? Yazdığım bazı modellerin sanırım inoxu yokmuş. Tercihimiz gri olmasıdır. Ancak beyaz olan modelleri önerirseniz tercihlerimizi yediden gözden geçireceğiz. Bulaşık, çamaşır ve buzdolabından almamızı tavsiye ettiğiniz ürünleri yazarsanız çok mutlu olurum. Aralarında fazlasıyla kararsız kaldım çünkü. Ancak çok acil. Şimdiden teşekkür ediyorum.

candogan beyi okuduysan genelde buzdolabında Bosh, Siemens önermez. Samsung ve LG önerisinde bulunur. Sharp'da güzel üründür.

Samsung RL62zbpn ile başlayıp LG M602ysx ile bitirdim. Henüz kurulmadı, bayramdan sonra kurduracağım inşallah. Ancak güzel seçim olduğunu biliyorum.

Bulaşık makinası olarak 58m88TR modelini aldım bende. Aslında EU istiyordum ancak EU artık türkiye'de yok. TR ile EU arasındaki tek fark eco programda EU 30dk daha erken yıkıyor. Bununda dezavantajı(?) 0,07w fazla enerji. Yani hiçbirşey değil. Ancak dediğim gibi EU yazsa bile Türkiye'ye 2 yıldır EU gelmiyor. Her ikisi de yurtdışından geliyor.

Çamaşır makinası bosh 20762TR alacakken LG 1402FDS olanını aldım. 20763TR'nin son anda fiyatlarının yükselmesi, LG'yi daha ucuza bulmam gibi etkenler almamda en büyük artılardı.

İhtiyaçlarınızı iyi belirleyin ve bence tek modelle işe girmeyin. Alternatif modeller muhakkak aklınızda olsun. Buzdolabında 1850TL'ye samsung ile anlaşmışken Kutup'daki adamın esnaf tavırları yüzünden "hadi bi son kez electroworld'e tekrar bakayım" dememle %20-30 indirimle LG almam tamamen şanstı.

Bu arada ufak bir tavsiye daha, buzdolabını çok büyük almayın. Eviniz büyükse ok, ama benim gibi yeni evlenecekseniz ve yakın zamanda çoluk çocuk düşünmüyorsanız boşu boşuna büyük alıp daha fazla elektrik sarfiyatı yaptırmanıza gerek yok.

• quote:

CANDOĞAN BEY'E: sırf sizden cvp alabilmek amacıyla yorumunuzu gördüğüm her başlığın altına yorum yapar oldum candoğan bey.bütün yazılarınızı okumaya çalıştım. Kafamda bişeyler şekillendi diğebilirm. size son kez olarak teyit ettirmek istedim. görüşlerinizi söylerseniz sevinirim.

Bosch WAS 247X1 TR
    Siemens WM 145 840 TR
    Siemens WM 125 7X2 TR

was20763 kullanıorum, anneme de was20461 aldım. was20763 ile arasında aman aman fark yok, ben elektronik-dijital hastasayım , makinenin tüm fonksiyonlarını kullanacam diyorsanız was20763 alın yoksa 20461 yeterli.

• Cevaplarınız için teşekkürler. Buzdolabında siemens ya da bosch almayı düşünmüyorum. Sadece şekil olarak bosch gibi olmasını istiyorum. Ayrıca çamaşır makinesinde 20763 aklıma fazlasıyla yattı ancak inox u yokmuş. Eve göre artık rengini ayarlamaya çalışacağaz bakalım. Sanırım buzdolabı da lg olacak. Lg modellerini inceleyeyim. Samsungun Kombi tarzı dolabı çok güzel ancak her mutfağa uymayabilir.
  • Bende bütün beyaz eşyayı gri aldım ancak çamaşır makinasını herkesin tavsiyesi üzerine beyaz tercih ettim. Eğer banyoda olacaksa beyaz rahatlıkla alabilirsiniz.
  • Sorun çamaşır makinesini nerede kullanacağımızı bilmememiz. Yeni bir eve çıkacağız ve çamaşır makinesi bu evin neresnde yerini alacak meçhul.
  • Yeni çamaşır makinesi alındığı zaman ilk yıkamayı boş olarak 90 derecede 1 ölçü deterjanla yapılmalı.
  • quote:

Bosch WAS 247X1 TR
    Siemens WM 145 840 TR
    Siemens WM 125 7X2 TR

EU Avrupa'da genel olarak satılan, TR Türkiye'ye özel donanımlar eklenerek ülkemizde satılan ürün demektir. Bu kodlar üretim yeri hakkında bilgi vermemekteler.

Sorduğunuz ürünlerin hepsi Almanya üretimi.

Çamaşır makinesinde sorduklarınız arasında ben olsam Siemens WM12S7X2TR alırdım. Bulaşık makinesine de SN26M882TR en mantıklısı.

Kirada oturacaksanız bence buzdolabına çok fazla önem vermeyin. Grundig'in (Arçelik üretimi) kombi buzdolabı işinizi görür diye düşünüyorum. Siemens'ten dikkate alınacak kadar geri kalır kalitesi yok. Kendi evinizde oturacaksanız önce evi, ardından buzdolabını almanız daha mantıklı olur.

• quote:

Orijinalden alıntı: candogan62

quote:

Bosch WAS 247X1 TR
    Siemens WM 145 840 TR
    Siemens WM 125 7X2 TR

EU Avrupa'da genel olarak satılan, TR Türkiye'ye özel donanımlar eklenerek ülkemizde satılan ürün demektir. Bu kodlar üretim yeri hakkında bilgi vermemekteler.

Sorduğunuz ürünlerin hepsi Almanya üretimi.

Çamaşır makinesinde sorduklarınız arasında ben olsam Siemens WM12S7X2TR alırdım. Bulaşık makinesine de SN26M882TR en mantıklısı.

Kirada oturacaksanız bence buzdolabına çok fazla önem vermeyin. Grundig'in (Arçelik üretimi) kombi buzdolabı işinizi görür diye düşünüyorum. Siemens'ten dikkate alınacak kadar geri kalır kalitesi yok. Kendi evinizde oturacaksanız önce evi, ardından buzdolabını almanız daha mantıklı olur.

Çok şükür :) Sizden bir cevap gelmeyince geniş çaplı fiyat araştırması sonucu 5000 tl' ye
    Çamaşır makinesi Bosch WAS 247X1 TR
    Bulaşık makinesi Bosch SMS 58M88 TR
    Buzdolabı Bosch KGN 57 P 72 almak için bugün gidecektik. Şuan tekrar düşünme ve fiyat araştırmasına girdik. İ-dos teknolojisine sahip çamaşır makinelerine de baktık ancak renk beyaz olduğu için tercih etmedik. Cevabınız için teşekkürler.

• quote:

Çamaşır ve bulaşık makineleri için şu şartlar gereklidir:

-220V voltaj gelen 10 veya 16 amperlik (tercihen 16) sigortaya bağlı topraklı bir priz.
    -Dakikada en az 10lt, en fazla 100lt su akıtabilen 3/4 parmak ağıza sahip bir musluk.
    -Bulaşık makineleri için yerden 30-100cm arası, çamaşır makineleri için 60-100cm arası yükseklikte olan bir gider bağlantısı. Gider bağlantısı direkt pis su borusuna yapılabileceği gibi tuvalet, lavabo, küvet vb yapı malzemelerine de asılabilir. Bu durumda uygun dirsek bağlantı parçası kullanılmalıdır.

Makinenin bulunduğu yer rutubet, aşırı güneş ışığı, 0'C altı sıcaklıktan uzak olmalıdır.

candoğan bey bu arada pazar günü itibariyle profilonun 6284 bul mak 8 kiloluk çam makinesini bayiden 2100 tlye aldım internet fiyatının da altında neler söyleyeceksiniz

• quote:

Orijinalden alıntı: odevinimo

quote:

Çamaşır ve bulaşık makineleri için şu şartlar gereklidir:

ha bi de oc 55 inox set üstü ocak

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.