Şimdi Ara

GOLD MASTER HD-1050 FULL BOX ( SIRA DIŞI ÖZELLİKLER) (13. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
750
Cevap
10
Favori
126.955
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Ben SD ve HD kanalların görüntü kalitesinden memnunum. Renkler olması gerektiği gibi. Trt hd kanalında maç seyrettim, çok iyiydi. SD kanallarda pikselleşme olmadı. Yalnız SD ve HD kanallar arasında geçiş yaparken görüntü ekrana tam oturmuyor. Görüntü çözürlüğünü otomatik yaptım ama HD kanala gelince bazen zoom yapılmış gibi logo dışarda kalıyor. HD için düzeltme yaptığımda bu sefer aynı sorun SD için oluyor.
  • Bu cihaz dreambox olarak kullanılabiliyor mu ¿
  • quote:

Orijinalden alıntı: cem650

serkangüzel hocam bu cihaza enigma2 yükleyemezmiyiz sizce ;?

Flash bellek kapasitesi 32 MB. olduğu için mümkün değil.

Belki ileride neutrino veya enigma1 desteği verilebilir ama sanmıyorum. Çümkü bu
    cihazlarda ekonomik amaçla dizayn edilmiş board tipi bulunmaktadır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi serkanguzel_ -- 2 Ekim 2011; 0:12:50 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Savage99

Ben SD ve HD kanalların görüntü kalitesinden memnunum. Renkler olması gerektiği gibi. Trt hd kanalında maç seyrettim, çok iyiydi. SD kanallarda pikselleşme olmadı. Yalnız SD ve HD kanallar arasında geçiş yaparken görüntü ekrana tam oturmuyor. Görüntü çözürlüğünü otomatik yaptım ama HD kanala gelince bazen zoom yapılmış gibi logo dışarda kalıyor. HD için düzeltme yaptığımda bu sefer aynı sorun SD için oluyor.

14,9 yaparsan düzelir.
  • quote:

quote:

Ben SD ve HD kanalların görüntü kalitesinden memnunum. Renkler olması gerektiği gibi. Trt hd kanalında maç seyrettim, çok iyiydi. SD kanallarda pikselleşme olmadı. Yalnız SD ve HD kanallar arasında geçiş yaparken görüntü ekrana tam oturmuyor. Görüntü çözürlüğünü otomatik yaptım ama HD kanala gelince bazen zoom yapılmış gibi logo dışarda kalıyor. HD için düzeltme yaptığımda bu sefer aynı sorun SD için oluyor.

14,9 yaparsan düzelir.

14:9 yapınca hem SD hemde HD oturmadı ekrana.
  • quote:

quote:

quote:

14,9 yaparsan düzelir.

14:9 yapınca hem SD hemde HD oturmadı ekrana.

ben 16:9 olarak ayarladım sorun yok bende
    bari herkes sorunları yazıyor bende yazayım cihazın ntfs disk desteği var fakat elimde 2 adet biri 320 gb diğeri 500gb hdd var cihaza bağladığım an cihaz kitleniyor bir türlü hdd leri çalıştıramadım.

• Merhaba,

Bu cihazı Vatanbilgisayar.com'dan almıştım. DT aboneliğim bitiyordu. Ben de HD yayın alıp, PVR ve Media Player diye kullanabileceğim bir cihaz arıyordum. Neyse, cihaz elime geçtiği akşamı DT'nin baktığı Eutelsat ve çevre uydular üzerinde biraz gezindim. Geceleri bu cihazı takıp, 1-1.5 saat bakıp, ayarlarını anlmaya çalışıp, yatmadan önce de DT'yi takıyordum.
    Bugün çanak anteni Turksat 3A'ya çevirdim. Bu arada yeri gelmişken yazmak isterim,www.dishpointer.com çok faydalı. Oturduğunuz yerden istediğiniz uyduya bağlanmak için hangi yöne ve kaç derece "yükseliş" ve "yanca" açılar vermeniz gerektiğini yazıyor. Oradan nasıl çevirmem gerektiğini bulup, Turksat'ı buldum. Kanallar otomatik gelmedi. BEn de arattırdım.

Bakıyorum, Kanal D Avrupa var, normal Kanal D yok. ATV Avrupa var, normal ATV yok :). Neyse dedim, devam ettim. A haber HD'yi açtım. Alet yukarıda bir arkadaşın bahsettiği gibi logoyu oturtamadı. Sonra resolution'a bastım. Ancak iki kere hızlı basmış bulundum, alet kilitlendi!!!!

Gücü kesip, tekrar açtım. Bekledim, A haber HD kanalı geldi, 10 saniye sonra alet resetlendi ve açılmadı. Aynı süreci 3 kere daha tekrarladım. Hepsinde de kilitlenip, reset alıp, açılmadı...

Daha önce de 320 GB'lik Verbatim FAT32 HD'yi taktığımda yaklaşık 1.5-2 dakika kendine gelememişti, sonra işlem yapmaya devam etmişti. Bazı filmlerde de ses çıkmıyordu. Mesela 4.5 GB Wall-E animasyon filmini gösterebiliyor ancak sesini çıkaramıyordu. Kodek vs. ile çözülebilir birşey diye pek üstelememiştim.

Ancak yukarıda bahsettiğim kilitlenme ve resetlenme nedeni ile canım çok sıkılmıştı. Vatanbilgisayar.com'dan aldığınız bir ürünün size ulaşmasından 7 gün içinde hiçbir sebep göstermeksizin iade edebiliyorsunuz. Bugün aradım ve gidip aleti Batıkent Vatan'a geri verdim. Benimle irtibata geçip, paramı geri vereceklerini söylediler, bekliyorum.

Uydu işinden ve ayarlarından pek anlamam ama PVR ve Media Player'den biraz anlarım. Uydudan HD yayın alırken resetlemesi ve HDD takıldığında boğulması, donanımsal olarak premature olduğunu gösteriyor. Zaten uydu gösterimi + PVR için üretilmiş bir cihaz, bu iki fonksiyondan birini yerine getirirken takılıyorsa, rahatsızlık verecek demektir. Bu her bir fonksiyonda da takılıyordu. Kısacası kullandığım 4-5 günlük süre içinde memnun kalmadım ve geri verdim. Eğer Vatan paramı geri verirse, tek memnun kaldığım şeyler Vatan'ın anlayışı vewww.dishpointer.com olacak :))

• donma sorunu olarak sadece eklentilerde internetten video izlerken ilk açtığımda çok nadir yapıyor yoksa başka hiçbişeyde yaptığını görmedim çatır çatır tüm disklerimi gördü hatta 3 kanalın filimlerinin aynı anda kayddetti aslanlar gibi yani.
  • Bu arada görüntü nasıl?, birde görüntüden bahsetseniz.
  • quote:

donma sorunu olarak sadece eklentilerde internetten video izlerken ilk açtığımda çok nadir yapıyor yoksa başka hiçbişeyde yaptığını görmedim çatır çatır tüm disklerimi gördü hatta 3 kanalın filimlerinin aynı anda kayddetti aslanlar gibi yani.

@cem650 Bey,

O zaman sanırım benimkinde üretim kaynaklı donanımsal bir sorun vardı. Sizinkinin böyle olmamasına sevindim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: uur67

kısa bir video;
    http://www.youtube.com/watch?v=NZUVWzMufPk

quote:

bişey daha sorcam bu nba tv bbc hd bu kanalları bis key ile çözebiliyormuyum çözebiliyorsam bu bis keyleri nerden bulurum birde uur67 arkadaşım neden trt hd1 key girerken 1 satırı seçerken ntv spor için neden 4.satırı seçiyoruz bunu neye göre belirliyoruz.

@cem650

merhaba kardeşim, merak ettim bu konu hakkında bilgi edinebildinmi? bende bu videodaki işlemi yaptım oldu biraz seyrettikten sonra daha sonra donma oldu ve şifreye girdi.

• abi buldum yaa

ntv spor aç dsmarttakini değil normal olanı doğur yayın galiba onu aç info tuşuna bas sid nuramasına bak 3 olabilir bendeki 3 tü videodaki anlatılan 4 tü ben yayının sid nuramasına baktım bende 3 gözükünce emu menüsünde 4.yere değilde 3.yere şifreyi gir çalışır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: de-ka

Bu arada görüntü nasıl?, birde görüntüden bahsetseniz.

görüntüye diyecek bişey yok güzel baya güzel çok güzel hdd kayıtta güzel

ama mkv filimde bir sorun buldum oda şu örneğin mkv filim 2 dilli diyelim bunu receiverde açınca default neyse onu açıyor ing ise ingilizce açıyor ve türkçe dil çevirme menüsü yok westerndigital de menu var ve çat diye açıyordum bunda açamıyorum bu yüzden western digital de filimleri izlemeye devam ediyorum.
  • quote:

abi buldum yaa

ntv spor aç dsmarttakini değil normal olanı doğur yayın galiba onu aç info tuşuna bas sid nuramasına bak 3 olabilir bendeki 3 tü videodaki anlatılan 4 tü ben yayının sid nuramasına baktım bende 3 gözükünce emu menüsünde 4.yere değilde 3.yere şifreyi gir çalışır.

Yok kardes yine olmadi, bendede 3. Satir gorunuyor tarif ettigin yere baktigimda ama yok degisen birsey olmadi ayrica trt grubundada ayni problem var!
  • abi şöyle anlatayım,

ntvsprou aç sonra infoya kumamnadan tuşla ssid yada sid diye yazar 0x00003 veya 4 yazar orda teyit al sonra menuden 3.satıra veya 4. satıra gir girereken ilk satıra giriyorsunda ya orda yanlış hatırlamıyorsam 4 tane key gireceğimiz satırlar var o satırların tamamına aynı şifre gir bu sefer olur.
  • bu işlemi dün akşam yaptım aslında, ntvspor doğuş yayın olan 3.satırda dediğin gibi, 4 tane key girişi var. İlk sıradakine fazla değer girilmesi gerek (18 haneli) onu hiç değiştirmedim diğer 3 satırada ntvspor'un (A021230035461400) key'ini girdim sonuç başarısız. ayrıca 1.satıra trt key'i girince 4.satır sıfırlanıyor onuda değiştirdim yine yok. cihazı fabrika ayarlarınamı döndürmek gerek acaba!?
  • 3.satıra gelip key gir ilk yere altındada keyler var onları sil hepsine aynı keyi gir çalışır arkadaşım.
  • Arkadaşlar bu cihaza alternatif olarak önerebileceğiniz başka cihazlar var mı ? Bir sitede GIGABLUE HD 800 SOLO gördüm bu cihaz nasıl ? Yada bu fiyat aralığında Dreambox var mı ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: serkanguzel_

quote:

Orijinalden alıntı: emfatih

arkadaşlar,yaklaşık 2-3 haftadır cihazı kullanıyorum,cihazın tek sorunu var,hotbırddeki
    bbc hd kanalında Türkçe alt yazı bazen çalışmıyor,ben satıcı değilim,şunu samimiyetle
    söylüyorum bu cihaza 500 lira verdim,kuruşuna kadar helal olsun,görüntü kalitesi 10
    numara,nascam 1 ay bedava ve gayet güzel,biss kanallar sorunsuz açıyor,cihazda saat
    kalibrasyonu diye bir durum var saati hiçbirzaman yanlış göstermiyor,kullanımı çok
    kolay,tuneri kullandığım cihazlar içinde en iyisi,ben cihazdan fazlasıyla memnunum,evimde
    atlantanın muadili HD BERYY olmasına rağmen bu cihazı satmayı düşünmüyorum...

Selamlar,

Sizin satıcı olup, olmadığınızı yada satıcı destekçisi olup, olmadığınızı bilmiyoruz. Yada
    tanımlayamayacağım başka bir kategori...

Ancak sizin hakkınızda iyi bildiğim birşey varsa, nerede spekülatif bir cihaz var, arkasında
    sizin desteğiniz oluyor. Taa "İsmi Lazım Değil Forum"da Atlanta Hdbox'u desteklediğiniz
    gibi... İsterseniz Atlanta bölümüne bir göz atınız! Cihazın görüntüdeki kalitesizliği
    nedeniyle, hayal kırıklığı yaşayanlar had safhada...

Birde takip ettiğim kadarıyla burada çok mesaj yazmıyorsunuz. Ama ne hikmetse, Sayın
    @cumhurozan'ın mesajının hemen arkasından mesaj yazmışsınız! Yani bir kaygı durumuna
    işaret edercesine mesaj yazma isteiği ! @cumhurozan'ın kullanıcı olduğunu çok iyi
    biliyorum. Ama ne hikmetse, sizi çok uzun zamandan beri takip etmeme rağmen
    kestiremedim.

Herneyse... Burada söz konusu olan cihazın durumuydu ve bu konuyu açıklığa
    kavuşturduğu için sayın @cumhurozan'a, bir kez daha teşekkür ediyorum.

Bu arada tüm forumdaşlara, cihazla ilgili küçük bir ayrıntıyı hatırlatmakta yarar var !

Malumunuz linux altında işleyen her cihazda görüntü kalitesi bir miktar düşmektedir. Bu
    cihazda özgün linux'lu yapıda çalışan bir cihaz olup, görüntü kalitesi beklentilerin üzerinde
    olmayacağı bellidir. Belki yazılımla bir nebze daha iyileştirilebilir. Ama ahım, şahım bir kalite
    artışı olmaz.

Saygılar, sevgiler.

bu aralar evde net olmadığı için pek uğrayamadım foruma gecikme için özür dilerim.
    Bu arada serkan hocam asıl ben teşekkür ederim size bizi bu kadar bilgilendirmeseydiniz muhtemelen bende aleti tv ye takana kadar en az 20-25 farklı alet denemek zorunda kalacaktım.allahtan artık işlemcisiydi boarduydu osuydu busuydu sizin sayenizde öğrendikte deneyecek cihaz sayısı minimuma indi.o yüzden ben size tekrar tekrar teşekkür ederim.Bu arada görüntü kalitesi konusunda kendi deneyimim anlamında bikaç bişey söylemem gerekti sanırım.evet uydu alıcılar konusunda fazla deneyime sahip olmayabilirim.ama eski fta cihazıma yazılım atacak kadar ve daha millet hd nin tam olarak ne demek olduğunu bilmediği zamanlarda "made in japan manufactured in UK" olan bi toshiba 37wl66zg televizyon alıp 6 sene önce daha piyasada hdmi kablo yokken gidip karaköye philips in hdmi-dvi kablosundan arayıp ve zor zanaat bulup(ekran kartımın hdmi portu yoktu) ardından sony 1000w 5.1 ses sisteminede optik kabloyla giriş yapıp ve bunların hepsini birleştirip tv yi pc ye bağlayıp full hd film izlemiş birisi olarak insanların vay be dediği göz zevkini bundan 5 sene evvelinden tatmış bulunmaktayım.bu yüzdendirki bundan 1 sene evvel d-smart la beraber evime giren aletin hd görüntüsü beni herkesi tatmin ettiği kadar tatmin etmemişti,ve yine bu yüzdendirki bu aletinden HD görüntüsü olması gerekenden daha öte yada daha güzel gelmedi gözüme,hatta aksine korax fta cihazımın SD görüntüsüyle kıyasladığımda beklentimin altında bile kaldığını söyleyebilirim bu 1050 deki HD görüntünün.
    Neyse lafı daha fazla uzatmak istemiyorum ama eğer sözüme itibar etmek isterseniz bu cihazı evinize sokmayın.

Dipnot:hiçbir yerde cihazın SD kanallardaki görüntüsünün snapshotlanmış halini görememiş olmamız cihazın SD yayınlarda başarısız olmasının bi ispatıdır diye düşünüyorum.

Bu arada bana yine yeni cihaz arama yolları göründü sanırım serkan hocamsevgiler

• Durum anlaşıldı bu cihazdan uzak durmalıyım. Pazar günü Vatan'daki İndirim kampanyası bitmişti yoksa cihazı almaya gitmiştim. İyi ki de bitmiş. Şimdi Gigablue HD 800 solo veya Çakma Dreambox kalıyor geriye hangisini önerirsiniz arkadaşlar. Elimde Botech 100 HD cihaz vardı. Zamanında 400 TL'ye almıştım. Arızalandı Boardının değişmesi gerekiyormuş. Servis 100 TL civarı tutar diyor. Bende yeni bir cihaza geçmeye karar verdim. Ustaların önerilerini bekliyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi -Hokkabaz- -- 3 Ekim 2011; 22:30:14 >
  • 
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.