DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara
Bilgisayar Wi-fi modemi görmüyor?
55
Cevap
2
Favori
98.306
Tıklama
Tüm Forumlar >> Donanım / Hardware >> Network ve Güvenlik >> Network >> Bilgisayar Wi-fi modemi görmüyor?
Sayfaya Git:
Sayfa: 1
Giriş
      78 Mesaj
      19 Ağustos 2011 21:29:50
      selam forum donanım kullanıcılar...üstadlar...şu an basımda cok enterean bı wifi sorunu bulunmakda....hıc sorunsuz olarak kullandıgım laptop ve aırtıes marka Air6372SO marka modemım var...gecenlerde modemın fişini çektim ve geri takdım fakat o dakıkadan sonra bilgisayarım wifi si modemi goremiyor...apartmandakı 10 a yakın hattı goruyor ama evın ıcındekı kendı modemımı gormuyor...baska laptop getırdım denemek ıcın onlar hıc sorunsuz gırıyor ..cep telefonum var onunlada hıc sorunsuz gorup aga baglanabılıyorum ama kendı bılgısayarımla kendı modemımı goremıyorum bıle...kablo ıle baglanırsam baglanıyor ama kablosuz kesınlıkle agı gormuyor...modeme defalarca reset atmama ragmen bu sorunu duzeltemedıgım ıcın bugun gıtttım 10metre kablo aldım evın ıcınde kabloyla gezıyorum..bana bu konuda yardımcı olacak ustadlardan fıkır beklıyorum...saygılar....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi makedonn -- 19 Ağustos 2011; 21:34:18 >||:||

• Yüzbaşı
      447 Mesaj
      19 Ağustos 2011 21:36:14
      WiFi kartının en güncel driverlarını üretici sitesinden indirip kurmayı dene. Bazı eski firmware içeren kartlar WPA2 algoritmasında şifrelenerek gelen sinyalleri algılayamayabiliyor. Yeni driver denedikten sonra yine de bağlanamazsan güvenlik seviyesini düşürmeni öneririm. WEP deneyebilirsin.Umarım olur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi pislick67 -- 19 Ağustos 2011; 21:37:07 >

• Çavuş
      78 Mesaj
      19 Ağustos 2011 21:42:42
      şifreyi wep e cevirdim denedim ancak yine olmadı...şimdi bi wifi surucunu guncelleyım bakalım belkı o zaman duzelır...

• Çavuş
      78 Mesaj
      19 Ağustos 2011 21:51:32
      asus sitesine girerek en guncel wireless surucusunu yukledım ama sonuc olumsuz...Anlayamadıgım nokta su sorun benım bılgısyarımda olsa apartmandakı 10 a yakın agıda gormezdı...Sorun modemde olsa dıger bılgısayarlarla baglanamazdım..Eeeee sorun nerde o zaman ? modemın fısını cekıp taktıkdan sonra basladı bu sorun ne yaptımsa olmadı yaf :((

• Yüzbaşı
      447 Mesaj
      19 Ağustos 2011 22:42:58
      Şifreyi iptal ederek bir denermisiniz ?

• Yarbay
      6602 Mesaj
      19 Ağustos 2011 22:45:10
      işletim sisteminiz sanırım win 7 ona göre yaacağım eğer değilse yazın xp ye göre yazalım
      ağ ve paylaşım merkezini açın sol üstte kablosuz ağları yönet deyin
      açılan penceredeki heşeyi sağ tıklayıp kaldır deyin
      daha sonra modem in veb arayüzüne girin kablosuz ağ özelliklerinden ağ adı nı değiştir in yani klasik şunun gibi airties_rt205 değilde başka bi ad koyun
      ve şifrelemeyide ayarlayın kısa bi şifre yazın modemi yeniden başlatın ve arama yapın bulacaktır

Eğitimli insanlar topluma borçludurlar. Bir işin nasıl yapılabileceğini biliyorken bir başkasının yapamadığını görüp susmaları kendilerini yetiştiren o topluma ihanettir
    • Çavuş
      78 Mesaj
      20 Ağustos 2011 15:47:34
      zeki kardes ilgin için teşekur ederım ama işletim sistemim xp...bana yukarıda yazılanları xp ye uyarlarsan cok mesut bahtiyar olucam ...evın ıcınde kabloyla dolasmakdan bıktım yaf

• Çavuş
      78 Mesaj
      20 Ağustos 2011 15:52:54
      bu arada sunuda bılgı olarak eklıyeyım...bundan 2 hafta oncede bu olay basıma gelmısdı kablo ıle modeme baglanıp agın ısmını degıstırmısdım duzelmısdı...ancak 2 sefer basıma geldıgınde denemedıgım sey kalmadı...ısım degıstırdım sıfreyı kaldırdım,wep yaptım ,wpa yaptım ancak asla agımı gormuyor... sankı modem benım bılgısayarı hafızasına almıs ve yasaklamıs gıbı...mac sıfreleme yaptım olmadı kaldırdım yıne olmadı...modeme reset attım olmadı... evımde aslında zte w300 marka bir modem daha var...dedım onu kurayım onunda sonu @ttnet olarak kaydedılmıs..degıstırılmıyor...forumlarda arama yaptım degıstıren arkadaslar var telnet komutları ıle ancak ne yaptımsa ben beceremedım... sys ppp on @tellcomadsl komutu gırdıgımde not found ıletısı alıyorum...eger ılk sorunumu cozemessem 2 olaya yogunlasacam

• Çavuş
      77 Mesaj
      20 Ağustos 2011 19:44:44
      boyle birsey ılk defa duydum.

sorun modemde olsa dıger pc'ler baglanamaz; pc de olsa pc'in dıger ağları görmez!..

çözümü merak ettim.

eengineer
    • iOS Beta Kullanıcısı
      8706 Mesaj
      20 Ağustos 2011 23:05:21
      bendede xp de daha önceleri ağı görüyordu ancak ağa bağlanamıyordu
      sorun service pack imiş meğer..

sizin durum hakkında yorum yapamadım açıkcası..ağı hiç görmüyor ?ağ adını değiştirmeyi denediniz mi ?
      modemi baştan tekrar kurun..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi speedman -- 20 Ağustos 2011; 23:05:53 >

• Teğmen
      105 Mesaj
      20 Ağustos 2011 23:25:07
      Çözümü merak ettim açıkçası ilginç bir durum.Sonuca ulaşırsan bizide bilgilendirsen iyi olur.Ben olsaydım eğer çoktan bilg format atmıştım herşeyi baştan kurmuştum kesin çözüm...

https://www.flickr.com/photos/119234618@N08/
      Opel Corsa C 2006 1,2 Twinport Essentia
    • Çavuş
      78 Mesaj
      21 Ağustos 2011 15:53:33
      arkadaslar ben laptopumu yaklasık 4 sene once aldım...bınbır ugras sonucu vısta olan ısletım sıstemını xp yapabıldım suruculer fılan epey sorun olmusdu o dönem ıcın ...sonra her format attıgımda suruculerle ugrasmamak ıcın norton ghost ıle ımajını alıp yedeklemısdım...4 senedır bılgısayarıma hıc format atmadım senede 1 defa o ımajı tekrar yukluyorum...tabı ımaj 2007-2008 senesıne aıt oldugu ıcın yuklemeden sonra xp kendını guncellemek ıcın epey bı ugrasıyor...en son yaklasık 10 gun once bu ımajı yukledım xp ve gereklı butun programları guncelledım...sorun bundan sonra basladı ancak sorun buradan kaynaklansa yukler yuklemez sorunun baslaması lazımdı..ben 5 6 gun sorunsuz olarak kullandım sonra bı ara modemın fısını cıkarıp taktıkdan sonra basladı bu problem.... gecenlerde eve gelmeden 7 8 metrelık kablo aldım ve nete bu sekılde baglanıyorum...bugun entersan bı sekılde agı goruyor ve baglanıyor bılgısayarım...hıc bı ıslem yapmadım ama....kablomu yanımdan eksık etmıyorum cunku sorun her neyse her an tekrarlayabılır....sımdılık bı sorun yok ama maalesef cozumde yok

• Çavuş
      78 Mesaj
      09 Eylül 2011 20:35:02
      Arkadaslar 15 gundur modemımı asla kapatmadım ve hıc bı sorun yasamadım bugun modemın fısını cektım ve tekrar taktım ...ve su an ıtıbarı bılgısayarımın wıfı sı modemımı gormuyor...sarıp dolabıma sakladıgım 5 metrelık adsl kablomu tekrar cıkartmak zorunda kaldım...Yokmudur bu sorunuma el atacak bı arkadas yada bı fıkır ?

• Çavuş
      78 Mesaj
      11 Eylül 2011 14:29:54
      guncel...

• Onbaşı
      31 Mesaj
      29 Ekim 2011 10:22:26
      modem ismini ve şifresini degiştiriniz.sorun çözülecektir büyük ihtimal.

KADERİNE RAZI OL Kİ:RAHAT EDESİN...
    • Çavuş
      70 Mesaj
      29 Ekim 2011 11:59:22
      bendede aynı sorun var yardım

• Android Beta Kullanıcısı
      1652 Mesaj
      27 Kasım 2011 14:32:50
      Merhaba Arkadaşlar Ayni Sorun Bendede Var Hatta Bendeki Birazdaha Değişik. 2 TANE İŞLETİM SİTEMİ KULLANIYORUM WİN7 VE PARDUS KENDİ MODEMİM YANMSTI SUPER ONLİNEDEN Air6372SO MODEM GELDİ WİFİ BAGLANIRKEN SORUN YASIYORUM AMA WİN7 DE PARDUS DA YASAMIYORUM. ŞİFREYİ GİRİYORUM WİN7 DE DOGRU OLDUGU HALDE BENDEN YENİDEN ŞİFRE İSTİYOR KULLANICI ADINI DEGİŞTİRDİM ŞİFREYİ DEGİŞTİRDİM HAYLA AYNİ SORUN YAPIYOR 10 VE YA 15 KERE DENEDİMMİ ARADA BAGLANIYOR Bİ 20 DK SONRA OTAMADİK GİDİYOR VEYA PC YENİDEN BASLATTINMI TEKRAR BULMUYOR MODEMİ
      KABLOSUS AG YERİNDEN HERŞEYİ SİLDİM TEKRAR YAPTIM BULMUYOR TEKRAR NE YAPMAM GERİYOR MODEMİ İADEMİ EDİM SUPERONLİNEYİ ARAYIP YENİ MODEM Mİ İSTESEM... VE ÇEKİM GÜCÜ BERBAT DERECEDE KÖTÜ BİR MODEM Air6372SO....
      MODEMİ KALDIRDIM PC DEN TEKRAR KURDUM OLMUYOR HERŞEY DENEDİM ANLİYACAGINIX GÜNCELLEMELER PC YENİ ALDİM YENİ NESİL WİFİ VAR ZATEN .....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bahadir3428 -- 27 Kasım 2011; 14:36:26 >

• Teğmen
      221 Mesaj
      27 Kasım 2011 16:46:55
      xp iişletim sistemleri için WİFİ HOPPER programını önerebilirim ayrıca bir arkadaşın dediği gibi wifi adını değiştirirsen sorun çözülür diye düşünüyorum.

Acemi Birliği:
      MEBS OKL. VE EĞT.MRK.K.LIĞI / ANKARA MAMAK / ANKARA
      Esas Birlik:
      14 ÜNCÜ ZH.TUG.TOP.TB. 1 İNCİ 155/39 MM.LİK K/M.OB.BT. / LEFKOŞA / LEFKOŞA

• Çavuş
      83 Mesaj
      03 Şubat 2012 14:26:21
      Aynı sorun bendede var superonline dan aldım modemi teknik servisi mi arasam bilmiyorum ne yaptıysam olmadı nebiçim bi modem miş arkadaş

• Er
      1 Mesaj
      07 Nisan 2012 02:11:13
      Frekansı 9 a çek düzelir. Sanırım autodur..

• Onbaşı
      15 Mesaj
      24 Haziran 2012 12:29:54
      dün hp pavillion g6 aldım aynı modem aynı sorun. başka bilgisayarlar modemi görüyor, benim bilgisayar da başka modemleri. yardım edecek birileri var mı?

yukarıda yazılı olan her şey tamamiyle hayal ürünüdür. gerçek kişi ve kuruluşlarla bir ilgisi yoktur.
    • Er
      3 Mesaj
      10 Ağustos 2012 19:22:31
      Benim bilgisayarımda pavilion g6 modemde aynı ve aynı sorun bende de var

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Yarbay
      2346 Mesaj
      13 Kasım 2012 22:05:15
      Bunun çözümü bulunamadı mı? Evde 2 bilgisayar iki telefon var. Benim bilgisayar bağlanıyor telefon bağlanmıyor. Arkadaşın telefon giriyor, bilgisayar girmiyor. 15 metre kablo aldık çektik salondan, mülteci evi gibi oldu giriş. Kaçak göçek iş yapıyomuşuz gibi sanki ordan burdan kablo fırlıyor. Ne yapabiliriz acaba.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Alejàndro -- 13 Kasım 2012; 23:46:59 >

!'^ %&/()=?_>£#$½{[]}\|@<>
      bniem sdaık yriam kraa tporktaır
    • Yüzbaşı
      616 Mesaj
      05 Aralık 2012 16:50:00
      evet çok gıcık bir durum insanı deli ediyor böle şeyler :)

• Yüzbaşı
      429 Mesaj
      Eski Kullanıcı Adı:
      ak sakallı user

07 Aralık 2012 13:08:40
      lanet olsun air6372so arkadaş bence bu modem sorunlu aynı sorunları bende yaşıyorum :D
      isim değiştirdim düzeldi bi ara ama modemi kapatıp açtım sorun gene başladı

VAR MISIN KI YOK OLASIN
    • Er
      5 Mesaj
      07 Ocak 2013 14:46:03
      Air 5341 modem sorun aynı, malum IP değiştirmek için modemi açıp kapattım. Bilgisayar wireless ağı görmüyor, apartmandaki diğer ağları görüyor. Diğer bilgisayarlar wireless ağı görüyor. Yani modem ve pc birbirine darıldı!
      Modemi fabrika ayarlarına döndürdüm düzeldi, ama her an tekrar olabilir gibi geliyor, bana.

• Onbaşı
      33 Mesaj
      21 Ocak 2013 15:48:27
      Bende de aynı sorun vardı tek farkı ağı bazen görüyor fakat girmiyordu tanıla yapınca düşük sinyal uyarısı veriyordu. Modemden adını değiştirip kanalı 6 yaptım şşuan düzeldi. Tekrarlar mı göreceğiz.

• Onbaşı
      29 Mesaj
      01 Şubat 2013 21:59:43
      arkadaşlar ben hp pavilion g6 kullanıyorum karşı komşumdan wifi üzerinde net çekiyorum wifi açık oldugu halde benim bilgisayarım görüyor baglan dedigim zaman sorun veriyo ama bazen hemen baglanıyo wifinin driverlerinide yükledim
      bana yardımcı olursanız çok sevinirim
      not çekmekle sorun yok modemin yanında da sorun veriyo

• Onbaşı
      29 Mesaj
      02 Şubat 2013 01:14:30
      arkadaşlar bende komşunun netinden giriyorum wifi olarak bilgisayarıma bu agı kaydettk
      giriyorum bazen kendi atıyo bazen pc açıp kapattıktan sonra girmiyo sorun gider diyo onu yaptım driverleri güncelledim ama bi türlü çözüm yok komşun leptop dan
      girebiliyo ben pc yi modemin yanına götürüyorum girmiyo
      yardım edin lütfen

• Er
      2 Mesaj
      16 Şubat 2013 01:36:10
      aynı sorun bendede vardı biraz kurcalayınca benim sorunum çözüldü nasıl çözdüm şöyle çözdüm;
      ağ ve paylaşım merkezinden sol taraftan bağdaştırıcı ayarlarını değiştirin ardından wi-fi ağınıza sağ tıklayıp özellikler>yapılandır açılan pencereden güç yönetimi sekmesinde "güç kazancı sağlamak için,bilgisayar bu aygıtı kapatsının" yanında kutucukta ki işareti kaldırın ve onaylayıp çıkın ben bunu yapar yapmaz düzeldi sorunum ama sizde ne olur nasıl olur bilmiyorum umarım sorununuzu çözer.

• Teğmen
      132 Mesaj
      24 Şubat 2013 11:45:13
      bende ayrı bir dert var arkadaşlar... wi-fi televizyonum eğer önce modemi açmış isem tv açılınca modemi görüyor ama önce televizyonu açayım yada modemi bir açıp kapayınca göremiyor modemi... modemim ZTE w300.. ayrı bir ayarı varmı modemin wifi için....

theado38
      FORD alırsan lord olursun, CONNECT alırsan KRAL olursun........
    • Teğmen
      132 Mesaj
      24 Şubat 2013 11:46:17
      quote:

Orijinalden alıntı: rockcik

aynı sorun bendede vardı biraz kurcalayınca benim sorunum çözüldü nasıl çözdüm şöyle çözdüm;
      ağ ve paylaşım merkezinden sol taraftan bağdaştırıcı ayarlarını değiştirin ardından wi-fi ağınıza sağ tıklayıp özellikler>yapılandır açılan pencereden güç yönetimi sekmesinde "güç kazancı sağlamak için,bilgisayar bu aygıtı kapatsının" yanında kutucukta ki işareti kaldırın ve onaylayıp çıkın ben bunu yapar yapmaz düzeldi sorunum ama sizde ne olur nasıl olur bilmiyorum umarım sorununuzu çözer.

ayarları değiştirelimde, ne yapacağız ayarları daha detaylı anlatırmısınız....

theado38
      FORD alırsan lord olursun, CONNECT alırsan KRAL olursun........
    • Teğmen
      213 Mesaj
      18 Nisan 2013 01:07:58
      quote:

Orijinalden alıntı: gogorok

Air 5341 modem sorun aynı, malum IP değiştirmek için modemi açıp kapattım. Bilgisayar wireless ağı görmüyor, apartmandaki diğer ağları görüyor. Diğer bilgisayarlar wireless ağı görüyor. Yani modem ve pc birbirine darıldı!
      Modemi fabrika ayarlarına döndürdüm düzeldi, ama her an tekrar olabilir gibi geliyor, bana.

AYnı modem bende de var aynı sorunu bende yaşıyorum şuan modeme kablolu bağlıyım , akşamüstü evden çıktım pc yi uyku moduna aldıp gece 9 da geldiğimde wifi i görmüyordu ne ıphone ne de notebook , kapadım açtım olmadı , reset attım aynı ayarları tekrar yaptım yine olmadı , modemi alalı daha 2 ay olmadı ilk kurulum yağtıgım gün de aynı sorunu yaşadım yarım saat sonra mucize bir şekilde wifi gelmişti ama şuan böyle bir mucize yine olmadı .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi merttszgn -- 18 Nisan 2013; 1:08:28 >

WINDSURFER
    • Er
      3 Mesaj
      19 Nisan 2013 19:11:43
      arkadaşlar benimki Airties-RT104 her telefondan wifiyi denedim herşeyi gördü ama beninkinigörmedi sorun nedir acaba?

• Er
      1 Mesaj
      24 Nisan 2013 13:01:10
      Çözümü buldum ; pc'den kablosuz ağ aramasını kapatıp, modemin adını değiştirin. Modemin adı değiştikten sonra kablosuz ağı yeniden açık rahatlıkla bağlanabilirsiniz.
      win 7 kullanıcısıyım az önce hallettim selam hp g6 !

35½
    • Er
      1 Mesaj
      05 Haziran 2013 14:18:10
      ARKADASLAR BENDE AYNI DERTTEN MUZDARIPTIM VE BENIM ISLETIM SISTEMIM MACOSX. FARKLI ISLETM SISTEMLERI AYNI DERTTEN MUZDARIPSE PROBLEM MODEMDIR IC GUDUSUYLE AYARLARI KURCALAMAYA BASLADIM. MODEMIN WIRELESS AYARLARINDAKI "AIRTOUCH" SECENEGINI KALDIRINCA HERSEY DUZELDI. NEYE YARADIGI HAKKINDA HICBIR FIKRIM YOK FAKAT NEYI BOZDUGU BELLI...

• Yarbay
      2962 Mesaj
      17 Haziran 2013 22:43:52
      Bende de aynı problem war.kesin çözüm nedir ?

Nikon D80 Body + Nikon Nikkor 50 mm 1.8 D
    • Er
      9 Mesaj
      24 Haziran 2013 00:18:10
      air6372SO için kablosuz ayarlarında kanal var onu 9 yaptım düzeldi bir deneyin.

• Teğmen
      117 Mesaj
      23 Ağustos 2013 15:05:25
      http://192.168.2.1 buraya girip kablosuz ağı seçin mod bölmesinden 801.11 b/g/n gibi isretler var oradakini 801.11 b/g olarak değiştirin görmüyorsa kanalı auto olanı seçin

• Er
      8 Mesaj
      05 Ekim 2013 16:55:46
      selam arkadaşlar bendede aynı sorun vardı burdaki önerileri izleyerek kanal sayısını 13 ten 9 düşürünce oldu cok teşekkürler sizde kanal sayısını düşürerek belki 9 belki 6 deneme yaparsanız düzelecektir
      kolay gelsin

• Er
      1 Mesaj
      22 Şubat 2014 18:14:39
      slm bendede aynı sorun vardı modemi wirellesim görmüyordu ama komşularınkini görüyordu kabloludan modeme bağlanıyordum ama wirellesle görmedigi için bağlanamıyordum çözümü buldum BENDE OLDU ( 1ADIM: AĞ VE PAYLAŞIMMERKEZİNİ AÇIN 2: SOLDA BAĞLAŞTIRICI AYARLARINI DEGİŞTİRİN DİYİN :3 KABLOSUZ AĞ BAĞLANTISINA SAĞ TIKLAYIP ÖZELLİKLER DİYİN .AÇILINCA YAPILANDIR VAR ONA TIKLAYIN 4: GELİŞMİŞE GELİN SOLDA ÖZELLİK 802.11d OLACAK SAĞDA DEGER VAR ONU DİSABLEDEN ( ENABLE ) KONUMUNA GETİRİN TAMAMA BASIN OLACAKTIR İNŞALLAH BENİMKİ OLDU YALNIZ BENİM WİN7 XP Yİ BİLMİYORUM KAFAYI YİYECEKTİM MODEM BENİ KAFAYAMI ALIYOR DİYE YADA BANA GICIKMI OLMUŞ DİYE :)

• Er
      6 Mesaj
      06 Nisan 2014 18:58:46
      Oncelikle merhaba beyler bilgisayarıma girdigimde internet var gozukuyo sonra 15 dk sonra filan internet kopuyo ve gonderdigim fotodaki gibi x isareti geliyor TTNET müşteri hizmetlerini aradım kablolu olarak baglanın dedi onuda denedim yine aynısı oldu bu sefer bana dedilerki ya bilgisayarın wifi ayarı bozuldu yada modeminiz bozuldu facebook ve google ye girmiyor ama diger sitelere tak diye giriyor bi yardım ederseniz sevinirim

• Er
      3 Mesaj
      19 Nisan 2014 16:22:25
      Arkadaşlar laptopum 12 tane wifi buluyor ama dibinde modemi görmüyor. ne yapmam lazım acil yardım eder misiniz?

• Onbaşı
      30 Mesaj
      11 Mayıs 2014 02:54:38
      Merhaba arkadaşlar,

Aynı sorun bende de vardı. Şöyleki; modemi sadece açıp kapatınca bile laptop görmüyordu evdeki wi-fi ağını.
      Modemim Tp-Link
      Sorunu devam edenler var ise, şu ayarları tekrar düzenleyip deneyebilir mi?
      WDS Ayarları Modu Kapalı olacak.
      Kablosuz Mac Adresi Filtresi Kapalı olacak.

Ben bu işlemleri yaptıktan sonra düzeldi.

[album]

• Albümde Görüntüle

• [/album]

FENERBAHÇE Hayattır ! | http://okulacik.blogspot.com/
    • Teğmen
      192 Mesaj
      03 Haziran 2014 18:38:28

quote:

Orijinalden alıntı: mehmet965

slm bendede aynı sorun vardı modemi wirellesim görmüyordu ama komşularınkini görüyordu kabloludan modeme bağlanıyordum ama wirellesle görmedigi için bağlanamıyordum çözümü buldum BENDE OLDU ( 1ADIM: AĞ VE PAYLAŞIMMERKEZİNİ AÇIN 2: SOLDA BAĞLAŞTIRICI AYARLARINI DEGİŞTİRİN DİYİN :3 KABLOSUZ AĞ BAĞLANTISINA SAĞ TIKLAYIP ÖZELLİKLER DİYİN .AÇILINCA YAPILANDIR VAR ONA TIKLAYIN 4: GELİŞMİŞE GELİN SOLDA ÖZELLİK 802.11d OLACAK SAĞDA DEGER VAR ONU DİSABLEDEN ( ENABLE ) KONUMUNA GETİRİN TAMAMA BASIN OLACAKTIR İNŞALLAH BENİMKİ OLDU YALNIZ BENİM WİN7 XP Yİ BİLMİYORUM KAFAYI YİYECEKTİM MODEM BENİ KAFAYAMI ALIYOR DİYE YADA BANA GICIKMI OLMUŞ DİYE :)

Allah senden razi olsun kardes soyledigini yaptim direk oldu

• Android Beta Kullanıcısı
      1237 Mesaj
      19 Temmuz 2014 12:08:54
      quote:

Orijinalden alıntı: tatarbattleaxe

Hocam eyvallah teşekkür ediyorum halen buralardaysan :))))

• Yüzbaşı
      530 Mesaj
      19 Temmuz 2014 16:54:06
      bende de wifi sınırlı erişim diyor genelde

• Çavuş
      82 Mesaj
      23 Ağustos 2014 09:26:38
      Aynı sorun bendede vardır. Netbook ve macbook air ağı görmüyordu. Modem kablosuz ağ ayarlarından kanal kısmını otomatik yaptıp düzeldi arkadaşlar.

www.smokewall.co
    • Er
      3 Mesaj
      27 Ağustos 2014 21:21:40

arkadaşlar yokmu çözümü bende aynı durumdayım farkı dün internete o modemden girebiliyordum

raptor9999kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Çavuş
      85 Mesaj
      18 Aralık 2014 08:31:21
      N4050 Dell Laptop Kullanıcısıyım.

Wireless arada bir modemleri görüyor. bazen görmüyor. sorun gider, modemi tekrar kapat aç, laptop kapat aç,wifi devreden çıkar, etkinleştir gibi 15-20 dakika uğraştıktan sonra bağlanabiliyorum.

3 ayrı modemde aynı sorunu yaşadım. modemlerin ip adresleri 192.168.1.1, 192.168.2.1 bana göre sorun ip adresleri çakışmasından kaynaklanıyor. Modemlere bağlandığım yerde başka pclerde modeme bağlanıyorlar.

cep telefonunu modem olarak tanıtınca direk bağlanabiliyorum. Laptop modem seciyor veya ip adreslerinden kaynaklanıyor.

son driverleri yükledim fakat değişen bişey olmadı. Wireless bazen etraftaki çoğu wifi yi görürken bazen görmüyor.

pc ye format attım, driverleri tekrar yükledim fakat durum devam etmektedir.

DeLL Studio XPS 1645 Kullanıcıları Kulübü
    • Yarbay
      9013 Mesaj
      14 Mart 2015 17:23:24

quote:

Orijinalden alıntı: mehmet965

Allah razı olsun ne yaptım ne ettim olmadı ama bu yöntem işime yaradı. Yanlız bir not modeme reset atınca gördü

Q9400 2.66@3.5 ghz ------gtx 660 oc li-----4gb kingston ddr2 800@1066 mhz -----Gigabyte p35ds3l ------coler master 390w----- philips 42'' lcd tv----skystar hd 2 tv kart-----logitech kablosuz set
    • Yüzbaşı
      404 Mesaj
      01 Eylül 2015 08:11:59
      Arkadaşlar Merhaba Tp link modemim var Xp kullanıyorum telefon ile internete bağlanıyorum fakat laptop görmüyor ayrıca ben hariç tüm apartmanı görüyor ttneti aradım destek için modem arayüzüne ulaşamıyorum dediler ve salladilar nasıl yapabilirim modem birsey olsa telefon girmez bilgisayarda birsey olsa başkasını görmez

• Yarbay
      4390 Mesaj
      27 Aralık 2015 19:00:35

quote:

Orijinalden alıntı: rockcik

Sağolasın kardeşim

• Onbaşı
      27 Mesaj
      29 Aralık 2015 15:19:59
      Modem güvenliği için yazılmış olan makalemizi takip edebilirisniz . Bilgi Koruma Merkezi

• Çavuş
      63 Mesaj
      23 Temmuz 2016 01:14:36
      quote:

Orijinalden alıntı: tatarbattleaxe

Asus n 16 modem kullanıyorum, bilgisayarımda xp işletim sistemi var.
      Görmeme sorunu bende de vardı.
      Modemin arayuzunde kanal diye bir seçenek var onu 9 yapınca oldu.
      Eyvallah...

• Teğmen
      101 Mesaj
      23 Temmuz 2016 10:16:16
      Drıverlarını pc nin yapımcı sitesinden indirmeyi dene

Sayfa: [1]
Tüm Forumlar >> Donanım / Hardware >> Network ve Güvenlik >> Network >> Bilgisayar Wi-fi modemi görmüyor?
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Facebook Sayfamız
Foruma Git
Bölümde Ara
Reklamlar
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.