Şimdi Ara

Bilgisayar Wi-fi modemi görmüyor?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
61
Cevap
1
Favori
191.806
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • selam forum donanım kullanıcılar...üstadlar...şu an basımda cok enterean bı wifi sorunu bulunmakda....hıc sorunsuz olarak kullandıgım laptop ve aırtıes marka Air6372SO marka modemım var...gecenlerde modemın fişini çektim ve geri takdım fakat o dakıkadan sonra bilgisayarım wifi si modemi goremiyor...apartmandakı 10 a yakın hattı goruyor ama evın ıcındekı kendı modemımı gormuyor...baska laptop getırdım denemek ıcın onlar hıc sorunsuz gırıyor ..cep telefonum var onunlada hıc sorunsuz gorup aga baglanabılıyorum ama kendı bılgısayarımla kendı modemımı goremıyorum bıle...kablo ıle baglanırsam baglanıyor ama kablosuz kesınlıkle agı gormuyor...modeme defalarca reset atmama ragmen bu sorunu duzeltemedıgım ıcın bugun gıtttım 10metre kablo aldım evın ıcınde kabloyla gezıyorum..bana bu konuda yardımcı olacak ustadlardan fıkır beklıyorum...saygılar....
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >

• WiFi kartının en güncel driverlarını üretici sitesinden indirip kurmayı dene. Bazı eski firmware içeren kartlar WPA2 algoritmasında şifrelenerek gelen sinyalleri algılayamayabiliyor. Yeni driver denedikten sonra yine de bağlanamazsan güvenlik seviyesini düşürmeni öneririm. WEP deneyebilirsin.Umarım olur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi msz067 -- 19 Ağustos 2011; 21:37:07 >
  • şifreyi wep e cevirdim denedim ancak yine olmadı...şimdi bi wifi surucunu guncelleyım bakalım belkı o zaman duzelır...
  • asus sitesine girerek en guncel wireless surucusunu yukledım ama sonuc olumsuz...Anlayamadıgım nokta su sorun benım bılgısyarımda olsa apartmandakı 10 a yakın agıda gormezdı...Sorun modemde olsa dıger bılgısayarlarla baglanamazdım..Eeeee sorun nerde o zaman ? modemın fısını cekıp taktıkdan sonra basladı bu sorun ne yaptımsa olmadı yaf :((
  • Şifreyi iptal ederek bir denermisiniz ?
  • işletim sisteminiz sanırım win 7 ona göre yaacağım eğer değilse yazın xp ye göre yazalım
    ağ ve paylaşım merkezini açın sol üstte kablosuz ağları yönet deyin
    açılan penceredeki heşeyi sağ tıklayıp kaldır deyin
    daha sonra modem in veb arayüzüne girin kablosuz ağ özelliklerinden ağ adı nı değiştir in yani klasik şunun gibi airties_rt205 değilde başka bi ad koyun
    ve şifrelemeyide ayarlayın kısa bi şifre yazın modemi yeniden başlatın ve arama yapın bulacaktır
  • zeki kardes ilgin için teşekur ederım ama işletim sistemim xp...bana yukarıda yazılanları xp ye uyarlarsan cok mesut bahtiyar olucam ...evın ıcınde kabloyla dolasmakdan bıktım yaf
  • bu arada sunuda bılgı olarak eklıyeyım...bundan 2 hafta oncede bu olay basıma gelmısdı kablo ıle modeme baglanıp agın ısmını degıstırmısdım duzelmısdı...ancak 2 sefer basıma geldıgınde denemedıgım sey kalmadı...ısım degıstırdım sıfreyı kaldırdım,wep yaptım ,wpa yaptım ancak asla agımı gormuyor... sankı modem benım bılgısayarı hafızasına almıs ve yasaklamıs gıbı...mac sıfreleme yaptım olmadı kaldırdım yıne olmadı...modeme reset attım olmadı... evımde aslında zte w300 marka bir modem daha var...dedım onu kurayım onunda sonu @ttnet olarak kaydedılmıs..degıstırılmıyor...forumlarda arama yaptım degıstıren arkadaslar var telnet komutları ıle ancak ne yaptımsa ben beceremedım... sys ppp on @tellcomadsl komutu gırdıgımde not found ıletısı alıyorum...eger ılk sorunumu cozemessem 2 olaya yogunlasacam
  • boyle birsey ılk defa duydum.

sorun modemde olsa dıger pc'ler baglanamaz; pc de olsa pc'in dıger ağları görmez!..

çözümü merak ettim.
  • bendede xp de daha önceleri ağı görüyordu ancak ağa bağlanamıyordu
    sorun service pack imiş meğer..

sizin durum hakkında yorum yapamadım açıkcası..ağı hiç görmüyor ?ağ adını değiştirmeyi denediniz mi ?
    modemi baştan tekrar kurun..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi speedman -- 20 Ağustos 2011; 23:05:53 >
  • Çözümü merak ettim açıkçası ilginç bir durum.Sonuca ulaşırsan bizide bilgilendirsen iyi olur.Ben olsaydım eğer çoktan bilg format atmıştım herşeyi baştan kurmuştum kesin çözüm...
  • arkadaslar ben laptopumu yaklasık 4 sene once aldım...bınbır ugras sonucu vısta olan ısletım sıstemını xp yapabıldım suruculer fılan epey sorun olmusdu o dönem ıcın ...sonra her format attıgımda suruculerle ugrasmamak ıcın norton ghost ıle ımajını alıp yedeklemısdım...4 senedır bılgısayarıma hıc format atmadım senede 1 defa o ımajı tekrar yukluyorum...tabı ımaj 2007-2008 senesıne aıt oldugu ıcın yuklemeden sonra xp kendını guncellemek ıcın epey bı ugrasıyor...en son yaklasık 10 gun once bu ımajı yukledım xp ve gereklı butun programları guncelledım...sorun bundan sonra basladı ancak sorun buradan kaynaklansa yukler yuklemez sorunun baslaması lazımdı..ben 5 6 gun sorunsuz olarak kullandım sonra bı ara modemın fısını cıkarıp taktıkdan sonra basladı bu problem.... gecenlerde eve gelmeden 7 8 metrelık kablo aldım ve nete bu sekılde baglanıyorum...bugun entersan bı sekılde agı goruyor ve baglanıyor bılgısayarım...hıc bı ıslem yapmadım ama....kablomu yanımdan eksık etmıyorum cunku sorun her neyse her an tekrarlayabılır....sımdılık bı sorun yok ama maalesef cozumde yok

• Arkadaslar 15 gundur modemımı asla kapatmadım ve hıc bı sorun yasamadım bugun modemın fısını cektım ve tekrar taktım ...ve su an ıtıbarı bılgısayarımın wıfı sı modemımı gormuyor...sarıp dolabıma sakladıgım 5 metrelık adsl kablomu tekrar cıkartmak zorunda kaldım...Yokmudur bu sorunuma el atacak bı arkadas yada bı fıkır ?
  • guncel...
  • modem ismini ve şifresini degiştiriniz.sorun çözülecektir büyük ihtimal.
  • bendede aynı sorun var yardım
  • Merhaba Arkadaşlar Ayni Sorun Bendede Var Hatta Bendeki Birazdaha Değişik. 2 TANE İŞLETİM SİTEMİ KULLANIYORUM WİN7 VE PARDUS KENDİ MODEMİM YANMSTI SUPER ONLİNEDEN Air6372SO MODEM GELDİ WİFİ BAGLANIRKEN SORUN YASIYORUM AMA WİN7 DE PARDUS DA YASAMIYORUM. ŞİFREYİ GİRİYORUM WİN7 DE DOGRU OLDUGU HALDE BENDEN YENİDEN ŞİFRE İSTİYOR KULLANICI ADINI DEGİŞTİRDİM ŞİFREYİ DEGİŞTİRDİM HAYLA AYNİ SORUN YAPIYOR 10 VE YA 15 KERE DENEDİMMİ ARADA BAGLANIYOR Bİ 20 DK SONRA OTAMADİK GİDİYOR VEYA PC YENİDEN BASLATTINMI TEKRAR BULMUYOR MODEMİ
    KABLOSUS AG YERİNDEN HERŞEYİ SİLDİM TEKRAR YAPTIM BULMUYOR TEKRAR NE YAPMAM GERİYOR MODEMİ İADEMİ EDİM SUPERONLİNEYİ ARAYIP YENİ MODEM Mİ İSTESEM... VE ÇEKİM GÜCÜ BERBAT DERECEDE KÖTÜ BİR MODEM Air6372SO....
    MODEMİ KALDIRDIM PC DEN TEKRAR KURDUM OLMUYOR HERŞEY DENEDİM ANLİYACAGINIX GÜNCELLEMELER PC YENİ ALDİM YENİ NESİL WİFİ VAR ZATEN .....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi !!-Origin-!! -- 27 Kasım 2011; 14:36:26 >
  • xp iişletim sistemleri için WİFİ HOPPER programını önerebilirim ayrıca bir arkadaşın dediği gibi wifi adını değiştirirsen sorun çözülür diye düşünüyorum.
  • Aynı sorun bendede var superonline dan aldım modemi teknik servisi mi arasam bilmiyorum ne yaptıysam olmadı nebiçim bi modem miş arkadaş
  • Frekansı 9 a çek düzelir. Sanırım autodur..
  • 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.