Şimdi Ara

Kyk Başvuru Hakkında (25. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
777
Cevap
1
Favori
47.033
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2324252627
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Slew

Arkadaşlar annem babam ayrı babam hakkında hiçbir bilgiyi bilmiyorum ne yapmam gerek?

Hocam bu sorunun cevabını ben de bilmiyorum ama bulunduğun ildeki KYK BÜROSUnu ara. Yardımcı oluyorlar. Yalnız tatile girdiler. Eğer bu sorunun cevabını bulamazsan bana mesaj at. Başka yolları kullanarak sana yardımcı olmaya çalışıcam. Sen yinede hemen bulunduğun ildeki KYK Bürosunu aramayı dene. Belki cevap veren olur.
  • Birde babanızı sicil no sunu girin diyorda şimdi eski dökümanlarla yeni dökümanları karşılaştırdığımızda yani dökümanlarda numaranın başına 0(sıfır) eklenmiş .Acep hangisini yazacağıma karar veremedim .Ayrıca Alacakaranlık teşekkürler :)
  • ark unıversıte olum kısmını kendnız dldurdunuz mu orda otomatık alınacak douye uyaruı yapmısla ama sormak ıstedım
  • quote:

Orijinalden alıntı: Canis Lupus

beyler bu olayı şimdi farkettim. babamın mesleğini ve annemin emelilik çeşidini seçince altta meslek ünvanı vergi müke.... falan kapanıyo bi şey yazılmıyo oralara. annemde de vergi şeysi kapanıyo. oradan bir şey seçemiyosunuz yani. fakat düzeltmek için girdiğimde oraların açık olduğunu farkettim. yeniden seçince kapanıyor. operadan yapıyorum işlemleri. oraları doldurmam mı gerekiyo? dolduracaksam neleri seçeceğim vergi bölümünde.

babam hakim annem yaşlılıktan emekli.

Beyler :(
  • quote:

Orijinalden alıntı: Slew

Arkadaşlar annem babam ayrı babam hakkında hiçbir bilgiyi bilmiyorum ne yapmam gerek?

Ana-Baba ayrı olduğunu ispatlarsın vukuatlı nüfus örneği alarak. Bu sadece yurtlara yerleştirmede öncelik tanır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: catik

ark unıversıte olum kısmını kendnız dldurdunuz mu orda otomatık alınacak douye uyaruı yapmısla ama sormak ıstedım

BİLEN VAR MI ARKADASLAR
  • quote:

quote:

beyler bu olayı şimdi farkettim. babamın mesleğini ve annemin emelilik çeşidini seçince altta meslek ünvanı vergi müke.... falan kapanıyo bi şey yazılmıyo oralara. annemde de vergi şeysi kapanıyo. oradan bir şey seçemiyosunuz yani. fakat düzeltmek için girdiğimde oraların açık olduğunu farkettim. yeniden seçince kapanıyor. operadan yapıyorum işlemleri. oraları doldurmam mı gerekiyo? dolduracaksam neleri seçeceğim vergi bölümünde.

Aynı şeyi merak ediyoruz ?
  • Beyler sorum şu
    sadece burs için başvurmak istiorum geri ödemesiz olanından
    Hangi seçeneği işaretlemem lazım
    Yardımlarınız için şimdiden saolun
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sakaria

Beyler sorum şu
    sadece burs için başvurmak istiorum geri ödemesiz olanından
    Hangi seçeneği işaretlemem lazım
    Yardımlarınız için şimdiden saolun

Sadece burs isteğine yönelik bir seçenek, gördüğün gibi yok.

"Burs ve Öğrenim Kredisi" seçebilirsin. Sonuç şöyle olabilir: Burs çıkarsa çıkar, çıkarsa alırsın. Eğer burs çıkmazsa, Öğrenim Kredisi çıkar. Çıkan bir şeyi de kabul etmek, imzalamak ve almak zorunda değilsin. Hiçbir şey almazsın, bir sonraki başvuru dönemini beklersin.
  • Katkı kredisi hakkında ufacık bir sorum olacak. Şayet bana bu kredi çıkarsa ki herkese çıkıyormuş, bunu reddedip paranın tamamını yatırabiliyor muyum?

Keza sonrasında benden yine alacakları parayı kendimde tutmanın bir anlamı yok "benim adıma".
  • quote:

quote:

ark unıversıte olum kısmını kendnız dldurdunuz mu orda otomatık alınacak douye uyaruı yapmısla ama sormak ıstedım

BİLEN VAR MI ARKADASLAR

HİÇ KİMSE Mİ BASVURU YAPADI Kİ
  • quote:

Orijinalden alıntı: Janti

Katkı kredisi hakkında ufacık bir sorum olacak. Şayet bana bu kredi çıkarsa ki herkese çıkıyormuş, bunu reddedip paranın tamamını yatırabiliyor muyum?

Keza sonrasında benden yine alacakları parayı kendimde tutmanın bir anlamı yok "benim adıma".

Katkı Kredisi çıktıktan sonra hiç kabul etmezsin, senet imzalamazsın, almazsın.

Katkı Kredisi çıktıktan sonra kabul edersin, senet imzalarsın, almaya başlarsın; ama daha sonra iptal edebilirsin. Aldığın ücretin borcunu ödemek zorundasın. Ayrıca çıkan bir şeyi kabul edip almaya başladıktan bir müddet sonra bunu iptal edersen, bir daha başvurma hakkın yok. Böyle yapacaksan, hiç almaman daha iyi.
  • catik

Sen dolduruyorsun, yandaki "..." (3 nokta) ya tıklayıp, seçerek.
  • quote:

Orijinalden alıntı: :AlacaKaranlık:

quote:

Katkı kredisi hakkında ufacık bir sorum olacak. Şayet bana bu kredi çıkarsa ki herkese çıkıyormuş, bunu reddedip paranın tamamını yatırabiliyor muyum?

Katkı Kredisi çıktıktan sonra hiç kabul etmezsin, senet imzalamazsın, almazsın.

Katkı Kredisi çıktıktan sonra kabul edersin, senet imzalarsın, almaya başlarsın; ama daha sonra iptal edebilirsin. Aldığın ücretin borcunu ödemek zorundasın. Ayrıca çıkan bir şeyi kabul edip almaya başladıktan bir müddet sonra bunu iptal edersen, bir daha başvurma hakkın yok. Böyle yapacaksan, hiç almaman daha iyi.

Teşekkür ederim. Hızır acil gibisin maşallah.

• @ AlacaKaranlık

Teşekkür ettim saol
  • quote:

Orijinalden alıntı: Emre654

quote:

quote:

Aynı şeyi merak ediyoruz ?

ben de bunu merak ediyorum.

bi de çıktı almamıza gerek var mı?

• quote:

Ben katkı kredisinde geri ödeme yok diye biliyordum.Geri ödeme olduğu için bende o seçeneği kaldırcam.
  • Arkadaşlar KYK nın sitesinde başvurudan yararlanamayacaklar maddelerinde okula giriş yılı itibari ile öğrenim yılı kaybı olanlar başvuramaz diyorlar.Ben 92 doğumluyum,hiç sınıfta kalmadım,okula geç yazılmışım.Bu sorun teşkil eder mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: RoaR

Arkadaşlar KYK nın sitesinde başvurudan yararlanamayacaklar maddelerinde okula giriş yılı itibari ile öğrenim yılı kaybı olanlar başvuramaz diyorlar.Ben 92 doğumluyum,hiç sınıfta kalmadım,okula geç yazılmışım.Bu sorun teşkil eder mi?

Hayır.
  • quote:

quote:

BİLEN VAR MI ARKADASLAR

3 nokta olan yerden seçiceksin seçmessen zaten seçmen için uyarı veriyomuş.öyle dediler bende seçtim
  • 
Sayfa: önceki 2324252627
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.