Şimdi Ara

Kyk Başvuru Hakkında (28. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
777
Cevap
1
Favori
47.024
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2627282930
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

yakınımın annesi boşandığı için babasının bağkur emekli maaşını alıyo , bende meslekkısmında

ölen sigortalıların hak sahipleri eş-çocu kısmını seçtim - umarım doğrudur benzer durumda olan arkadaş varmıydı
  • Ya bişey soracam şimdi ara sınıfların kayıt tarihleri 4 eylül 7 ağustos tarihleri arasındaydı diyorlar ama biz kaydı yaptık ( ara sınıf) hiç bir uyarı vermedi tarih geçmiştir falan diye. Kayıt olup olmadığını nasıl öğrenebilirim?
  • Ben sadece genel yurtlar seçeneğini işaretledim.İzmirde oturuyorum ve ankara gaziyi kazandım. Sizce bana yurt çıkar mı yada öncelikle genel yurtlar seçeneğini mi işaretlemeliyim ? Yardımcı olabilir misiniz bugün son biliyorsunuz..
  • quote:

Orijinalden alıntı: catik

BİLGİSİ OLAN VAR MI

yakınımın annesiboşandığı için babasının bağkur emekli maaşını alıyo , bende meslekkısmında

ölen sigortalıların hak sahipleri eş-çocu kısmını seçtim - umarım doğrudur benzer durumda olan arkadaş varmıydı

boşandığı
    ölen

.... Baba vefat etmişse ; girdiğiniz seçenek doğru.
    ....ama vefat etmemişse ; yanlış beyan olur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: :AlacaKaranlık:

quote:

Orijinalden alıntı: welt91

Arkadaşlar benim şöyle bir durumum var:

Şimdi ben Ankara'da ikamet ediyorum, Bilkent İktisat kazandım. Beşevler, Bahçelievler tarafında Bilkent servislerinin geçtiği yola yakın bir KYK yurdunda kalmak istiyorum. Başvurumu da yaptım dün, çıkma ihtimali nedir?

Yedek listeye kalma olasılığın ve yedek listenin de çok arkasında olma olasılığın çok yüksek.

İkametgahını başka bir ile aldırmayı deneyebilirsin.

Bu nasıl yapılır? Doğduğumdan beri Ankara'da kalıyorum ben. İkametgahımı şehir dışına aldırmak çok zaman ister mi, malum başvuru süresi de bitti.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi recplayer -- 28 Ağustos 2011; 22:44:24 >
  • quote:

quote:

quote:

Şimdi ben Ankara'da ikamet ediyorum, Bilkent İktisat kazandım. Beşevler, Bahçelievler tarafında Bilkent servislerinin geçtiği yola yakın bir KYK yurdunda kalmak istiyorum. Başvurumu da yaptım dün, çıkma ihtimali nedir?

Yedek listeye kalma olasılığın ve yedek listenin de çok arkasında olma olasılığın çok yüksek.

Bu nasıl yapılır? Doğduğumdan beri Ankara'da kalıyorum ben. İkametgahımı şehir dışına aldırmak çok zaman ister mi, malum başvuru süresi de bitti.

İstemez.
    İkamet edeceğiniz diğer ili/yeri belirleyin.
    Sonra şu anki mevcut olan ikametinize bağlı muhtarlığa gidin . '' Şu ile şu adrese taşınıyorum '' vs. diyin. O size zaten bilgi verecek yardımcı olacaktır.
    Oradan aldığınız belge ile.. gideceğiniz yeni ildeki ikamete bağlı muhtarlığa gidin , kendinizi yeni adresinize kaydettirin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bodyguard_26 -- 28 Ağustos 2011; 22:50:12 >
  • quote:

quote:

quote:

Maalesef prosedürü hakkında bilgim yok. Ama ikametgahını başka bir ile aldırırsan, oradan gelmiş gibi gözükeceğin için, yani aynı ilde gözükmeyeceğin için, yurt çıkma şansın yükselir. (Yedek listede olsan bile daha ön bir sıraya kayarsın.)
  • quote:

Orijinalden alıntı: Whitefight

Gebze Yüksek Teknoloji Enstitüsü elektronik kazandm bu sene ancak kyk yurtları ile ilgili bir açıklamasında ;

"NOT : Aydın, Denizli, Ardahan illeri ve Karamürsel, Bucak, Manavgat, Suşehri, Simav, Gebze, Terme,
    Kuşadası, Urla, Kahta, Kandıra, Gerede ilçelerindeki kız ve erkek yurtlarında ve Lüleburgaz ilçesindeki kız
    yurdunda farklı ücret uygulanmakta olup, genel ücrete tabi yurt (Kız ve Erkek) bulunmamaktadır."

diye bir not düşmüşler. Başvuru esnasında Genel yurt öncelikli seçeneğini işaretlemiştim. Gebzedeki ise yüksek ücretli yurda giriyor. Ben önceliği genel yurtlara verdiğim için gebzedeki yurdun gelme ihtimali düşer mi ? Yoksa Okula daha uzak mesafedeki başka bir genel yurda mı yerleştirir ?

Gebze de KYK yeni açıldı..Ama yarı özel olduğundan ücretler biraz normalden pahalıdır..
    uzun bir yıl sonra tamamen devlete geçtiğinde normal yurt ücreti olacaktır..
    uzun yıl dediğim 10 -20 yıl filan olabilir..

Ama cemaat yurtları var diye biliyorum.. Onlarad bir bak istersen hem gebzede hemde okulun bulunduğu çayır ova yerleşkeinde ,bunlarıda değerlendir derim çünkü muallim köy uzak kalıyor gebzeye ve merkez değill aynı zamanda..

Ayrıca hazırlık sınavıda iyi çalış derim...Hazırlık okumak istemiyorsan. Ama hazırlık diğer okullara kıyas ile daha kaliteli eğitim veriyor eskiden olsaydı kesin daha kaliteli derdim ama şuan biraz okuluun hazırlık kalitesi düştü(ama emin ol yine birçok okul ile yarışacak durumda kaliteli) inş. bu yıl dahada iyi olur..
  • Ayrıca gebze yakınlarındaa başka yurt yok KYK
  • quote:

Orijinalden alıntı: SemolicK

Ya bişey soracam şimdi ara sınıfların kayıt tarihleri 4 eylül 7 ağustos tarihleri arasındaydı diyorlar ama biz kaydı yaptık ( ara sınıf) hiç bir uyarı vermedi tarih geçmiştir falan diye. Kayıt olup olmadığını nasıl öğrenebilirim?

Bilgisi olan?
  • Arkadaşlar öğrenim kredisi söylendiği gibi herkese çıkıyor. Sitede sonucu gördükten sonra notere gidip senet imzalıyormuşuz ve ondan sonra bir şey yapmıyormuşuz bugün ziraat bankasindaki müşteri hizmetleri söyledi. Bankamatik kartımızı kendileri mi gönderecek ? Ikametgah adresimize mi gönderirler ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

Ya bişey soracam şimdi ara sınıfların kayıt tarihleri 4 eylül 7 ağustos tarihleri arasındaydı diyorlar ama biz kaydı yaptık ( ara sınıf) hiç bir uyarı vermedi tarih geçmiştir falan diye. Kayıt olup olmadığını nasıl öğrenebilirim?

Bilgisi olan?

Açık konuşmak gerekirse, sorunu pek anlayamadım. :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: huseyin16

Arkadaşlar öğrenim kredisi söylendiği gibi herkese çıkıyor. Sitede sonucu gördükten sonra notere gidip senet imzalıyormuşuz ve ondan sonra bir şey yapmıyormuşuz bugün ziraat bankasindaki müşteri hizmetleri söyledi. Bankamatik kartımızı kendileri mi gönderecek ? Ikametgah adresimize mi gönderirler ?

Senedi imzalayıp notere onaylattıktan sonra, bölgedeki KYK müdürlüğüne ya da herhangi bir KYK yurdunun öğrenci işlerine vermeniz gerekiyor. Bundan sonra da yapacağınız bir şey yok. Ocakta yatacak olan ilk parayı beklemeniz gerekiyor.

Ziraat Bankası hesabı sizin adınıza açılacak. KYK'nın sonuç açıklama sayfasında da sizi ilgilendiren Ziraat Bankası şubesinin adı ve adresi yazacak. Bu sizi neden ilgilendiriyor, neden belli bir şube? Bankamatik kartınız bu şubeye gelecek, bu şubeden alacaksınız. (Bu şube, okumakta olduğunuz ilde ve yakında bir yerde olur.) Şubat ayında gelebilir, bu yıl şubat ayında almıştım.
  • Hocam şimdi biz abimle beraber başvuru yaptık. Ben bu yıl girdim abim yarım dönem kaldı vs vs başvuruları aynı tarihte yaptık ama ara sınıfların başvuru tarihi daha erkenmiş heralde, velhasılkelam biz başvuruyu yaptık hiç başvuru zamanı geçti başvurnuz kabul olmadı falan uyarı almadık onu sordum yani olmuşmudur diye? Umarım anlatabilmişimdir
  • quote:

Senedi imzalayıp notere onaylattıktan sonra, bölgedeki KYK müdürlüğüne ya da herhangi bir KYK yurdunun öğrenci işlerine vermeniz gerekiyor. Bundan sonra da yapacağınız bir şey yok. Ocakta yatacak olan ilk parayı beklemeniz gerekiyor.

Ziraat Bankası hesabı sizin adınıza açılacak. KYK'nın sonuç açıklama sayfasında da sizi ilgilendiren Ziraat Bankası şubesinin adı ve adresi yazacak. Bu sizi neden ilgilendiriyor, neden belli bir şube? Bankamatik kartınız bu şubeye gelecek, bu şubeden alacaksınız. (Bu şube, okumakta olduğunuz ilde ve yakında bir yerde olur.) Şubat ayında gelebilir, bu yıl şubat ayında almıştım.

Okuduğum ile gelirse sorun olmaz ama ikametgaha gelirse sorun olur çünkü farklı bir yere gideceğim. Teşekkürler.
  • quote:

Hocam şimdi biz abimle beraber başvuru yaptık. Ben bu yıl girdim abim yarım dönem kaldı vs vs başvuruları aynı tarihte yaptık ama ara sınıfların başvuru tarihi daha erkenmiş heralde, velhasılkelam biz başvuruyu yaptık hiç başvuru zamanı geçti başvurnuz kabul olmadı falan uyarı almadık onu sordum yani olmuşmudur diye? Umarım anlatabilmişimdir

Ara sınıf öğrencilerinin başvuru dönemi 7 Ağustos'ta bitti. 19 Ağustos'ta başlayan ve dün biten başvuru dönemi de üniversiteye bu yıl başlayacak olanlar içindi.

O, başvuruyu yapmış olsa bile, sonuç alacağını sanmıyorum. Eğer sonuç alacaksa, KYK'nın, ara sınıf öğrencileri için başka, üniversiteye başlayacak olanlar için başka bir başvuru dönemi vermesi bana saçma geliyor.
  • Arkadaşlar son bir sorum var sizlere. Bu geri ödemeli bursları ne şekilde ödüyoruz. Parayı topluyorlar diyelim 15.000 TL. bunu taksitlendirip örneğin 500 500 mü , Yoksa ayda 250 aldıysak, yine ayda 250 olarak geri mi ödüyoruz ?
  • yüksek ücretli yurtlardada normal yurtlardaki gibi yemek fişi veriliyormu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: zozores

Arkadaşlar son bir sorum var sizlere. Bu geri ödemeli bursları ne şekilde ödüyoruz. Parayı topluyorlar diyelim 15.000 TL. bunu taksitlendirip örneğin 500 500 mü , Yoksa ayda 250 aldıysak, yine ayda 250 olarak geri mi ödüyoruz ?

"Kredi" diyelim şuna.

www.kyk.gov.tr/kyk/html/kredi_burs/genel_bilgi.php#odenme
    www.kyk.gov.tr/kyk/html/kredi_burs/genel_bilgi.php#taksit
  • quote:

Orijinalden alıntı: rev6

yüksek ücretli yurtlardada normal yurtlardaki gibi yemek fişi veriliyormu?

Kesin bilgim yok; ama ben verildiğini biliyorum.
  • 
Sayfa: önceki 2627282930
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.