Şimdi Ara

goodyear ultragrip 8 (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
173
Cevap
4
Favori
76.997
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: madcom

quote:

Orijinalden alıntı: ekorender

quote:

Orijinalden alıntı: madcom

Arkadaşlar, bu hankook w310 kış lastikleri nasıldır? Benim aracın lastik ebatları 225 50 R16. Diğer markaların fiyatları baya yüksek ve bu ebada uygun çoğu markada yok. Brigstone buldum fiyatı 380 TL civarı. Honkook ise 280 TL. Diğer bilindik markalar 400 TL nin üzerinde.

Hankook w310 kullanan var mı?

w310 modeline özel bir cevap veremem ama Hankook marka kış lastiklerinden şikayet eden duymadım hiç. Özellikle Ankarada taksiciler en çok Petlas ve Hankook marka kış lastiklerini tercih ediyorlar. Bu yönden de güven verebilir zira Ankaranın en yüksek ve rampalı yerlerine bu araçlar gidiyorlar. Bence fiyat olarakta uygunsa alınmaması için hiçbir sebep yok. Yeterki yeni yapım bir lastik olsun.

Cevabınız için çok teşekkür ederim. Ankara gibi bir yerde taksiciler kullanıyor ise fiyat/performans oranı iyidir diye düşünüyorum. Lastik bayisini de aradım. Anadolu yakasında Hankook'un büyük bayilerindenmiş. Lastiklerin yeni olup olmadığını özellikle sordum. Tırdan geçen hafta indirdik abi dedi. Öğlen mesai arası gidip taktırayım diyorum. Tekrardan teşekkürler...

Geçen hafta Hankook w310 kar lastiği modelini aracıma taktırdım. Genel itibari ile güzel ve yumuşak bir lastik. Yazlık lastiğim Michalen ile arasında çok fark hissetmedim. Tamamen buzlu bir yüzeyde firenlemesi iyi ama çok iyi değil. Dikkat etmek gerekiyor. Karlı yüzeyde gayet güzel tutuyor. Parasına göre bence gayet yeterli.

Taktırdığım lastikçi baya büyük bir yerdi ve bilindik bütün lastik markaları vardı. Takan arkadaşa sordum bu marka nasıl diye. Elemanın dediğine göre Michalen firmasının Hankook üzerinde %30 luk hissesi varmış. Hatta Michalen'in bir modelini gösterdi. Üzerindeki deseni Hankook'un bir modeli ile tamamen aynı. Bu iş anladığım kadarı ile Skoda-Wv işine benziyor.

Ben şahsen şuan için memnun kaldım.
  • UltraGrip Extreme Lastiğini kullanan birisi olarak çok ama çok memunum, buz ve kar perfomansı çok başarılı ankara dikmende diğer vakumlu lastiklerin cıkamadı keklikpınarı tepelerini cıkıyor ve patiye yatmıyor, ve dönüşlerde kaymaya mehil vermiyor açıkçası süphe ile almıştım çivi olmadan nasıl oluyor diye ama şimdi anladım gerçek vakumlu lastik bu
  • UG serisi çok iyi lastiktir zaten ben ug6 da kullandım 175 taban şu anki aracımda da 195 taban ug7+ var bundanda çok memnunum. Şöyle diyeyimki dağ tepe dinlemeden çıkıyorum 2005 den beri bir kere bile zincir kullanma ihtiyacı duymadım. TAbi kullanmasını bilen için işe yarıyor. Kar lastiği olupta gidemeyen adamda çok. Mesela bayırda kaldırırken adam köklüyor gazı kuru zemin gibi patiye bi başladı mı çivili lastikte olsa çıkamaz. Önemli olan patinaja başlatmamak. Pati çektiği anda gazı bırakcan yarım gaz debriyaj ayarı tutturacaksın Ne karlı dik bayırları çıktım nazar değmesin :)
  • Ya arkadaşlar benim aracımın standart lastiği 185-65-15 ama opsiyonel olarak 195-60-15 takılabiliniyor.Şuan 195-60-15 takılı şimdi öğrenmek istediğim.Standart lastik taksam yani ( 185-65-15) yakıtta felan farkedermi??Birde 2 tane kar lastiği alsam mesela şuan 195-60-15 kullanıyorum önlere standart olan 185-65-15 kar lastiği taksam arabada sıkıntı yaratırmı.Böyle yapmamın sebebi ilerde standart olan yaz lastiği alırım diyorum yani 185-65-15 olan..şuan 195-60-15 goodyear yaz lastiği takılı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: selimkk

Ya arkadaşlar benim aracımın standart lastiği 185-65-15 ama opsiyonel olarak 195-60-15 takılabiliniyor.Şuan 195-60-15 takılı şimdi öğrenmek istediğim.Standart lastik taksam yani ( 185-65-15) yakıtta felan farkedermi??Birde 2 tane kar lastiği alsam mesela şuan 195-60-15 kullanıyorum önlere standart olan 185-65-15 kar lastiği taksam arabada sıkıntı yaratırmı.Böyle yapmamın sebebi ilerde standart olan yaz lastiği alırım diyorum yani 185-65-15 olan..şuan 195-60-15 goodyear yaz lastiği takılı.

Lastikleri geniş taban tutman iyi olur fakat aracının torku yüksek ise yoksa geniş tabandan kaç, normal lastik boyutlarında kullanmanı tavsiye ederim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Yazılımcı Online

UG serisi çok iyi lastiktir zaten ben ug6 da kullandım 175 taban şu anki aracımda da 195 taban ug7+ var bundanda çok memnunum. Şöyle diyeyimki dağ tepe dinlemeden çıkıyorum 2005 den beri bir kere bile zincir kullanma ihtiyacı duymadım. TAbi kullanmasını bilen için işe yarıyor. Kar lastiği olupta gidemeyen adamda çok. Mesela bayırda kaldırırken adam köklüyor gazı kuru zemin gibi patiye bi başladı mı çivili lastikte olsa çıkamaz. Önemli olan patinaja başlatmamak. Pati çektiği anda gazı bırakcan yarım gaz debriyaj ayarı tutturacaksın Ne karlı dik bayırları çıktım nazar değmesin :)

Tabi araçlarda lastik olsada bir yere kadar ESP olsa da o da bazen işlemiyor kaymaları önlemiyor iş söförde bitiyor çok doğru dediklerin bilinçli acele etmeden kullanım kışın esastır
  • quote:

Orijinalden alıntı: Melihdk

quote:

Ya arkadaşlar benim aracımın standart lastiği 185-65-15 ama opsiyonel olarak 195-60-15 takılabiliniyor.Şuan 195-60-15 takılı şimdi öğrenmek istediğim.Standart lastik taksam yani ( 185-65-15) yakıtta felan farkedermi??Birde 2 tane kar lastiği alsam mesela şuan 195-60-15 kullanıyorum önlere standart olan 185-65-15 kar lastiği taksam arabada sıkıntı yaratırmı.Böyle yapmamın sebebi ilerde standart olan yaz lastiği alırım diyorum yani 185-65-15 olan..şuan 195-60-15 goodyear yaz lastiği takılı.

Lastikleri geniş taban tutman iyi olur fakat aracının torku yüksek ise yoksa geniş tabandan kaç, normal lastik boyutlarında kullanmanı tavsiye ederim.

Arkadaşım biraz açarmısın konuyu sorularıma tam cevap alamadım.Hyundai elantra 2004 otomatik aracım.1.6 dohc 16v motor.Geniş taban nasıl iyi olur mesela ve yakıt konusunda standart 185 ile opsiyonel 195 arasında fark oluştururmu.
  • Bu araçta güzel olur, yakıt konusunda hiç fark olmuyor araç zaten güçlü ben takmıştım bundan önceki aracıma fayadasını gördüm zararını görmedim tek kayıp araç çok seri kalkarken yavaslama olduğu bence takılabilir dediğin gibi
  • kışın lastik yüzeyi nekadar büyük ve karla nekadar fazla temas ediyorsa patinaj ve kayma okadar çok olur. Yazlık lastik gibi kışlık lastiğide geniş taban almaya gerek yok. Standart olması daha iyi olur. Yani 195 lik bir araç 225 lik bir araçtan daha iyi tutunur karda. Temaj yüzeyi ile alakalı. KArda önemli olan kara gömülüp karla en az temas ile gitmektir. Bunun bir deneyi vardı ama neredeydi unuttum şimdi :/
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Melihdk

quote:

Arkadaşım biraz açarmısın konuyu sorularıma tam cevap alamadım.Hyundai elantra 2004 otomatik aracım.1.6 dohc 16v motor.Geniş taban nasıl iyi olur mesela ve yakıt konusunda standart 185 ile opsiyonel 195 arasında fark oluştururmu.

Önerilen araç için belirtilen ölçülerinde lastik takmanızdır. Ama malum bazı insanlar jant büyütüp lastik yanağını daraltıyorlar. Sonuçta mutlaka aracın aerodinamiği etkilenecek. Senin yapacağın değişiklik ile tabanda 1cm genişlik artacak. buna oranla lastik çapında yarım santim küçülme olacak. Çok büyük bir fark yok yani. Yol tutuşu belli bir oranda artacak zira yere değen lastik alanı artacak. Buda sürtünmeyi arttıracak. Tabi yakıtı da. Ama bu oranları gözde büyütmeye gerek yok. Fakat sana atvsiyem kar lastiklerini 185 alman yönünde. Çünkü aracın ağırlığı sabitken lastik taban alanını arttırmak yola düşen basıncı azaltır. Buda karlı ve ıslak zeminde yola tutuşu belli bir oranda azaltır. Fakat lastiğin türüne göre kuru ve ısak zeminde bu kaybı yaşamayabilirsin (yumuşak hamurlu, yağmur tahliyesi yüksek bir lastik ile) Fakat karlı yolda aracın standart lastik ölçüsü dışına çıkmamanı tavsiye ederim. Çünkü bazı kritik anlarda %1-2 lik tutunma farkı büyük fark yaratabilir.

Son olarak önlere 185 lik kış lastiği arkalarada 195 lik 4 mevsim lastiği taktığında aracın yere tutunma oranı normalden daha fazla öne kayacak. Frenlemelerde, özellikle viraj ve direksiyon hamlelerinde aracın arkasının çizgisinden sapmasına ve spin atmana sebep olur. bu durumda aracın hakimeyitini çok kolay kaybedebilirsin (ABS ve ESP dahi olsa). Bunun yerine daha hesaplı bir kış lastiği alıp 4 tane alman daha mantıklı. Bende 2 adet kış lastiği alırım yeter diyordum ama bu düşünceden vazgeçtim ve Sıfır 2 adet alacağıma 4 adet 1 yıllık garantili ve oldukça yeni alpin A4 aldım. Çünkü çekişte kış lastiği büyük avantaj. Çekiş için 2 tane kış lastiği aracın hakimiyetinde sıkıntı yaratmıyor ama iş frene geldiğinde arkalar öne nazaran zayıf kalıyor. Zaten frenlemelerde yük öne biner. Arkalarda fazla yük kalmaz ve yere daha az baskı-sürtünme kuvveti olur . Sonrası malum, araç arkasını virajın veya hamlenin dışına doğru bırakır. Kaş yaparken göz çıkarmayalım
  • Teşekkürler arkadaşlar cevaplar için
  • Goodyear UltraGrip 8 in 4 mevsim kullanımında sakınca varmı? Varsa nedir?
  • quote:

Orijinalden alıntı: incele

Goodyear UltraGrip 8 in 4 mevsim kullanımında sakınca varmı? Varsa nedir?

Soğuk memlekettesiniz yani yazlar kısa kışlar daha uzun sürüyorsa 3 4 aylık ve fazla olmayan bir yazlık kullanım çok fazla etki etmez fakat yazın sürekli uzun yol yapıyor ve aracı sık sık kullanıyorsanız yaz lastiği tavsiyemdir.

Kış lastği hamuru yumuşak olduğu için yazın daha fazla yumuşak hal alacak ve yakıt sarfiyatını arttıracaktır,

Mıcırlı yolda farkedilmesede düz asflatta uyultu yapacaktır,

Sürüş konforunuz yazın çok fazla olmasa da düşer. Nedeni ise yumuşak hamur ve çok fazla dişli yapı ile kılcal kanallar sayesinde vakum özelliğinin olmasından dolayı.

Yol tutuşunuzda çok bir değişiklik olmaz. Hatta H sınıfı ve üstü bir perf kışlık lastik varsa yanaklar çok yumuşamayacağından yol tutuşunuz ilk anda da iyi olacaktır.

Yumuşak hamuru yüzünden sıcakta daha fazla yumuşak kalacağından deforme olmasını kaçınılmazdır.
    --

Yazlık lastikte ise saydıklarım olmaz yazın. Daha rahat ve konforlu sürüş olur araç yağ gibi akar. Zaten hava sıcak olacağından lastik çabuk ısınır ve tam performansını göstermeye başlar.

Sürekli araç kullanan biriyseniz tavsiyem yaz kış ayrı kullanmanız.
  • quote:

Orijinalden alıntı: incele

Goodyear UltraGrip 8 in 4 mevsim kullanımında sakınca varmı? Varsa nedir?

Gurultu ve yakit tuketimi artar.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • goodyear ultra grip 8 aldım bu gün. 150 tl. istanbulda ikitelli, güngören bahçelievler taraflarında bunun altında bir fiyat bulamadım. umarım performansıda fiyatı kadar iyi cıkar.
  • ben de yorumlara bakarak, GoodYear UltraGrip8 kışlık lastik almaya karar verdim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ozzdere

goodyear ultra grip 8 aldım bu gün. 150 tl. istanbulda ikitelli, güngören bahçelievler taraflarında bunun altında bir fiyat bulamadım. umarım performansıda fiyatı kadar iyi cıkar.

Üretim tarihi nedir ? Üretim yeri hakkında bilginiz var mı ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ozzdere

goodyear ultra grip 8 aldım bu gün. 150 tl. istanbulda ikitelli, güngören bahçelievler taraflarında bunun altında bir fiyat bulamadım. umarım performansıda fiyatı kadar iyi cıkar.

Boyutları nedir ?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar hepsiburadadaki 205/55/16 fiyatı uygun mudur acaba? Uygunsa bugün almayı düşünüyorum.
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.