Şimdi Ara

Üniversiteye bu yıl başlayacaklar için KYK başvuruları başladı. (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
77
Cevap
1
Favori
3.037
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: boss__sro

İstanbul üniversitesi teknik MYO 2 yıllık 2. öğretim kazandım Yurttan faydalanabilir miyim ?

ve burs alabilir miyim ?

Bu 2 sorumu aydınlatır mısınız ?

Yurt için de, burs için de engel bir durum taşımıyorsun.
  • quote:

Orijinalden alıntı: :AlacaKaranlık:

quote:

İstanbul üniversitesi teknik MYO 2 yıllık 2. öğretim kazandım Yurttan faydalanabilir miyim ?

ve burs alabilir miyim ?

Peki bunu KYK nın sitesinden mi yapıcağım ?

Ve tek KYK dan mı burs alma olasılığım var ?

Yurt için önce üniversite ye mi başvurmalıyım?

Biraz fazla soru sordum galiba

• quote:

quote:

quote:

ve burs alabilir miyim ?

Peki bunu KYK nın sitesinden mi yapıcağım ?

Ve tek KYK dan mı burs alma olasılığım var ?

Yurt için önce üniversite ye mi başvurmalıyım?

Biraz fazla soru sordum galiba

Aslında biraz araştırsan yanıt bulabileceğini düşünüyorum. :) Ama böyle bir günde yanıt vereyim yine de.

KYK'nın resmî sitesinde bir başvuru formu yayınlanır. O başvuru formunu doldurup gönderiyorsun. Başka bir şey yapmana gerek yok.

www.kyk.gov.tr/kyk/html/default.php

KYK, başka bir özel kurumdan burs almana izin vermiyor. Ancak bu, başka bir özel kurumdan burs çıkmışken KYK'nın kesinlikle burs vermeyeceği anlamına gelmez. Maalesef bu biraz "şans" işi. Bana geçen yıl, TEV'in çıkmak üzereyken çıkmayan ve çıkmış ve alıyormuşum gibi gözüktüğüm İhtiyaç Bursu yüzünden, KYK'nın Başbakanlık Bursu da çıkmadı. :) Sonuç sayfasında da resmen başka bir kurumdan burs/kredi tahsil ettiğim yazıyordu. Ancak bunun için garanti veremiyorum. Çünkü birden fazla kurumdan burs alanlar da var. Ama KYK'nın, diğer özel kurumlara göre daha ciddi bir şekilde araştırdığı gerçek.

Başvuru dönemi bugün başladı, 28 Ağustos'a kadar. (28 Ağustos dahil) Bu başvuru formu; yurt başvurusunu da, burs/kredi başvurusunu da içeriyor. Sadece, KYK'nın resmî sitesinde yayınlanan o başvuru formunu dolduracaksın ve yollayacaksın. Başka bir şey yapmayacaksın.

• şimdi ben devlet yurduna başvurdum ve çıktı diyelim ama gitmekten vazgeçtim herhangi bir sorun olma olasılığı varmıdır ? bir de katkı kredisi denen şeyin tam açıklamasını alabilirmiyim ?
  • quote:

ve burs alabilir miyim ?

* Yurttan faydalanırsın.
    * Katkı kredisi hariç diğer burs/kredileri alabilirsin.

Üniversitelerin ikinci öğretim programlarında ve Vakıf üniversitelerinde okuyan öğrenciler ile yüksek lisans öğrencileri katkı kredisinden FAYDALANAMAZ.

Bu konudaki tüm bilgiler kyk sitesinde mevcut.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bodyguard_26 -- 19 Ağustos 2011; 22:15:44 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: burak0n3

şimdi ben devlet yurduna başvurdum ve çıktı diyelim ama gitmekten vazgeçtim herhangi bir sorun olma olasılığı varmıdır ?

bir de katkı kredisi denen şeyin tam açıklamasını alabilirmiyim ?

* Sorun olmaz. Yerine başkası gelir.

*

Katkı Kredisi :

Yüksek öğretim kurumlarında bir öğrenci için cari hizmet ödeneği karşılığı Bakanlar Kurulunca tespit edilen miktarın devlet katkısı dışında kalan ve borçlanma karşılığı kurumca
    Öğrenci adına Üniversite hesabına ödenen paradır.1.Öğretimler yararlanabilir.
    Katkı kredisi borcu; normal öğrenim süresince öğrenci adına üniversite hesaplarına ödenen miktarlara Devlet İstatistik Enstitüsü toptan eşya fiyat endeksindeki artışlar uygulanarak hesaplanacak miktarın ilave edilmesiyle tespit edilir.

Bunun içinde geniş bilgi ; kyk sitesinde mevcuttur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bodyguard_26 -- 19 Ağustos 2011; 22:10:33 >

• .....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bodyguard_26 -- 19 Ağustos 2011; 23:22:30 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Bodyguard_26

quote:

Orijinalden alıntı: burak0n3

şimdi ben devlet yurduna başvurdum ve çıktı diyelim ama gitmekten vazgeçtim herhangi bir sorun olma olasılığı varmıdır ?

bir de katkı kredisi denen şeyin tam açıklamasını alabilirmiyim ?

* Sorun olmaz. Yerine başkası gelir.

*

Katkı Kredisi :

Yüksek öğretim kurumlarında bir öğrenci için cari hizmet ödeneği karşılığı Bakanlar Kurulunca tespit edilen miktarın devlet katkısı dışında kalan ve borçlanma karşılığı kurumca
    Öğrenci adına Üniversite hesabına ödenen paradır.1.Öğretimler yararlanabilir.
    Katkı kredisi borcu; normal öğrenim süresince öğrenci adına üniversite hesaplarına ödenen miktarlara Devlet İstatistik Enstitüsü toptan eşya fiyat endeksindeki artışlar uygulanarak hesaplanacak miktarın ilave edilmesiyle tespit edilir.

Bunun içinde geniş bilgi ; kyk sitesinde mevcuttur.

pekala teşekkür ederim hocam yardım için

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: inequable1

kredi alirken bi iki sene sonra iptal ettirip sadece aldigimiz bolumu odeme sansimiz varmi?? birde diyelimki krediye basvurduk ve cikti ama ben para problemimi hallettim ve seneti imzalamadim bu ileriki yillarda tekrar kredi almama engel teskil edermi?? telefondan bakiyorum ve fazla vaktim olmadigi icin mesajlarin hepsini okuyamadim onceki mesajlarda sorularimin cvplari var isede alintiyla fln yrdimci olursaniz sevinirim..

Krediyi istediğin zaman iptal edebilirsin ve sadece aldığın payın borcunu ödeyebilirsin.

Çıkan bir şeyi kabul etmek, imzalamak zorunda değilsin. Bu durumda bir sonraki başvuru dönemini bekleyebilirsin. Kabul edip imzalamadığın müddetçe engel teşkil etmez.

@AC DC
    Benim bu konuda maalesef bilgim yok. Bilen birisi yanıtlar umarım.

Sorularınızı, 2009'da KYK başvuruları için açılmış şu konuya da sorabilirsiniz:http://forum.donanimhaber.com/m_33757680/tm.htm

cevabın için teşekkür ederim..bi sorum daha olacak..bi arkadaşım şuan eve çıkmayı planlıyor ama henuz netlik kazanmadı..şimdi yurda başvursa ve yurt çıksa ama evde kaldığı için yurda kaydolmasa daha sonraki yıllarda yurda girmesini engellermi?? sorum pek düzgün olmadı sanırım ama soru anlaşılıyordur herhalde.. =)

• quote:

quote:

quote:

kredi alirken bi iki sene sonra iptal ettirip sadece aldigimiz bolumu odeme sansimiz varmi?? birde diyelimki krediye basvurduk ve cikti ama ben para problemimi hallettim ve seneti imzalamadim bu ileriki yillarda tekrar kredi almama engel teskil edermi?? telefondan bakiyorum ve fazla vaktim olmadigi icin mesajlarin hepsini okuyamadim onceki mesajlarda sorularimin cvplari var isede alintiyla fln yrdimci olursaniz sevinirim..

Krediyi istediğin zaman iptal edebilirsin ve sadece aldığın payın borcunu ödeyebilirsin.

Çıkan bir şeyi kabul etmek, imzalamak zorunda değilsin. Bu durumda bir sonraki başvuru dönemini bekleyebilirsin. Kabul edip imzalamadığın müddetçe engel teşkil etmez.

@AC DC

Sorularınızı, 2009'da KYK başvuruları için açılmış şu konuya da sorabilirsiniz:http://forum.donanimhaber.com/m_33757680/tm.htm

cevabın için teşekkür ederim..bi sorum daha olacak..bi arkadaşım şuan eve çıkmayı planlıyor ama henuz netlik kazanmadı..şimdi yurda başvursa ve yurt çıksa ama evde kaldığı için yurda kaydolmasa daha sonraki yıllarda yurda girmesini engellermi?? sorum pek düzgün olmadı sanırım ama soru anlaşılıyordur herhalde.. =)

Engellemez diye biliyorum.

Ama kesin bilgi için KYK'yı arayın.

• quote:

quote:

quote:

quote:

@AC DC

Engellemez diye biliyorum.

Ama kesin bilgi için KYK'yı arayın.

tşk ederim..

• quote:

Şunu söyleyeyim: "Burs, Öğrenim Kredisi ve Katkı Kredisi" diye bir seçeneğin olduğunu biliyorum. Bunu seçmenizi öneririm. Bu seçeneğin sonucunda şunlardan birisi olabilir:

Sadece burs çıkabilir.
    Burs ve Katkı Kredisi çıkabilir.
    Sadece Öğrenim Kredisi çıkabilir.
    Öğrenim Kredisi ve Katkı Kredisi çıkabilir.

üçü birden çıkmıyor mu?
  • Ben yurt istiyorum da dedim ama iptal mi etsem diye düşünüyorum.. Eğer iptal edersem burs ve kredilerin gelme ihtimali artar mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Rock Lee

quote:

Şunu söyleyeyim: "Burs, Öğrenim Kredisi ve Katkı Kredisi" diye bir seçeneğin olduğunu biliyorum. Bunu seçmenizi öneririm. Bu seçeneğin sonucunda şunlardan birisi olabilir:

Sadece burs çıkabilir.
    Burs ve Katkı Kredisi çıkabilir.
    Sadece Öğrenim Kredisi çıkabilir.
    Öğrenim Kredisi ve Katkı Kredisi çıkabilir.

üçü birden çıkmıyor mu?

Hayır.

quote:

Orijinalden alıntı: Katre.

Ben yurt istiyorum da dedim ama iptal mi etsem diye düşünüyorum.. Eğer iptal edersem burs ve kredilerin gelme ihtimali artar mı?

Yurt isteğiyle burs/kredi isteği bağımsız. Sen yurt istiyorsun diye burs vermemezlik yapmazlar ya da yurt istemiyorsun diye senin burs alma olasılığın yükselmez.

Yurtta kalmaya ihtiyacın varsa başvur.

• quote:

Orijinalden alıntı: Katre.

Ben yurt istiyorum da dedim ama iptal mi etsem diye düşünüyorum.. Eğer iptal edersem burs ve kredilerin gelme ihtimali artar mı?

İptal etmemenizi öneririm..
    Sadece bir öneri..
  • hocam kusura bakma sana bu soruyu daha önce sordum ama tam tatmin edici bir cevap alamadım

şimdi ben burs ve öğrenim kredisine başvuracam diyelim ki burs çıkmadı öğrenim kredisi çıktı bende kabul ettim

bir sonraki sene öğrenim kredisini iptal edersem burs için başvurabilirmiyim?

yani bir daha burs alma şansım var mı?

siz hangisini önerirsiniz?
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.