DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara
Samsung Galaxy Gio Kullanım Rehberi/S.S.S. [Yeni kullanıcılar için]
108
Cevap
7
Favori
109.193
Tıklama
Tüm Forumlar >> Mobil Cihazlar >> Android Telefonlar >> Samsung >> Samsung Galaxy Gio Kullanım Rehberi/S.S.S. [Yeni kullanıcılar için]
Sayfaya Git:
Sayfa: 1 2 sonraki >>>
Giriş
Mesaj
  • Yüzbaşı
   482 Mesaj
   15 Ağustos 2011 00:14:38
   Telefonu alalı daha 24 saat olmadı. Benim karşılaştığım sorunlar ve çözümlerini bir yerde topladım. Forumda 70. Sayfaya kadar okudum ve ufak ufak notlar aldım bazıları aşağıda yer almaktadır.
   Birde şunu unutmayın arkadaşlar telefonu yeni alanlar için söylüyorum telefona korkakça yaklaşmasınlar. Burası her ne kadar paylaşım platformu olsa dahi sorulan sorular bazen insanlara sıkıcı gelebiliyor. Sorulan sorular tekrar tekrar soruluyor ve bizler sizlere ne kadar yetişebiliriz bilemiyorum. Korkmayın telefonda herhangi bir problem olduğunda Fabrika ayarlarına geri döndürüp baştan başlayabiliyorsunuz. Fabrika ayarlarına geri döndürmek için bataryanızın en az %50 dolu olmasına dikkat etmenizi tavsiye ediyorum.
   Kullandığınız telefonu ne amaçla kullandığınızda önemli her bulduğunuz uygulamayı ya da oyunu yükleyip telefonu şişirmeyin.
   Ram temizlemeyi alışkanlık haline getiriniz :)) Menü>Ayarlar>Görev Yöneticisi>Ram>Belleği Sil dediğinizde ram boşaltılmış olur 78 ile 110 arasında değişiklik göstermektedir.
   Aşağıda yazdığım yazıların kimisi bana ait kimileri isimlerini yazamadığım diğer forumdaş arkadaşlara aittir. Elimden geldiğince bir şeyler yapmaya çalıştım. Sizlerde gönderilerinizle bu alanı doldurmaya yardımcı olabilirsiniz.
   Herkese çok teşekkürler.
   Merak edenler için Gsm Arena 8 sayfalık inceleme
   http://www.gsmarena.com...gio_s5660-review-594.php
   Forumdan Lethian arkadaşımızın incelemesi
   http://dunyanin-tufani....laxy-gio-incelemesi.html

   Forumdan Hayalci arkadaşımızın Videolu incelemesi:
   Galaxy Gio Kullanım Klavuzu:
   Resim "aydan93" arkadaşımıza aittir.
   Ufaktan tiyolar:
   1- Rehberi açtığınızda aramak ya da mesaj çekmek istediğiniz birisi varsa eğer üzerine gelip sağa çekerseniz arama başlar, sağa çekip sona gelmeden sola çekerseniz mesaj bölümü açılır.
   2- Telefonun ekran görüntüsünü almak için “Geri Tuş” ve “Orta Tuş” a aynı anda basmanız yeterlidir. Ekran görüntüleri /sdcard altındaki "ScreenCapture" klasörü altına kaydediliyor
   3- Swype tuş takımına/Samsung tuş takımına geçmek için “Yazmak için dokunun”a 1 kaç saniye basılı tutunuz Swype ve Samsung tuş takımına geçiş yapabilirsiniz.
   4- Klavyeden Sayısal tuş takımına(Dikey tuş takımı) geçiş yapmak için Mesaj ekranında sağ altta “Ayarlar”ı (dişli gibi olan tuş) tıklıyoruz açılan menüden “Dikeç tuş takımı tipleri”’nden “3x4 Tuşlar”ı seçip onaylıyoruz.
   5- Ana ekrana klasör ekleme işlemi için “Ana Ekran”da (Tuş kilidini açtıktan sonraki ekran) Menü tuşu (En sol alttaki tuş) basınız ve “Ekle”yi tıkladığınızda açılan menüden “Klasörler”i daha sonra “Yeni klasör”ü tıkladığınızda “Ana Ekran”a klasör eklemiş olursunuz. (Menülere klasör eklemek için uygulamalar mevcuttur.)
   6- Ana Ekrana eklenebilecek şeyler “Widget” , “Kısayollar”, “Klasörler” ve “Duvar Kağıtları”nı “Ana Ekran”da menü tuşuna basarak ulaşabilirsiniz.
   7- Ana Ekran sayısını çoğaltmak için “Ana Ekran”da “Düzenle”yi tıklayıp ekleyebilirsiniz.
   8- Bu tip cihazlar kapanıp açılırken hem süre kaybettirir hem de pili çok daha fazla kullanırlar. Bu kısa vadede sinirlerinizi bozacağı gibi uzun vadede de pil ömrünü kısaltır. Tavsiyem cihazı uçuş moduna almanız. Bu sayede tüm kablosuz iletişim kesilir. Telefonu kapatmanıza göre şarj süresinden bile kazanırsınız.
   9- Telefonunuzun Wifi dışında internete bağlanmasını istemiyorsanız eğer kapatma tuşuna bir kaç saniye basılı tutup "Veri ağı modu"nu aktif hale getirebilirsiniz.
   10- Telefon USB'den şarj oluyor arkadaşlar fakat Şarj aletinden daha uzun sürede şarj eder.
   11- Telefonda Word Excel dosyalarını açmak için ThinkFree Office uygulaması mevcuttur.
   12- Ekran korumasına almak için telefonun kapama tuşuna kısa süreli olarak basınız. Ekran koruma moduna geçecektir.
   13- Bekleme modunun dışında yaptıgınız her uygulama vs. ekstra şarj tüketimine neden olur wifi , gps , ekran ışığının yüksek oluşu vs.
   14- Ekranda bulunan Widgetleri kaldırmak için bir kaç saniye basılı tutup aşağıya "Kaldır" yazan alana getiriniz. Widgeti "Ana Ekran"dan kaldırmış olursunuz
   15- Wifi,Bluetooth,Gps,Sessize alma ve Otomatik döndürme ayarlarını ekranın üstünden parmağımızla aşağıya doğru çektiğimizde bildirim alanının üstünde yer aldığını göreceksiniz. Buradan açabilir ve kapatabilirsiniz.
   16- Fabrika ayarlarına nasıl geri dönebiliriz? Menü>Gizlilik>Fabrika ayarlarına geri dön dediğimizde cihaz fabrika ayarlarına geri dönecektir ve tüm veriler silinecektir. Fabrika ayarlarına geri döndürmek için şarjınızın %50dolu olmasına özen gösteriniz.
   17- Menü ekranındaki simgelerin yerlerini değiştirmek için Menü ekranına girip Menü tuşuna basıp Düzenleyi tıkladığınızda Simgelerin yerlerinin değiştirebildiğini görebilirsiniz.
   18- Menü ekranındaki simgeleri Ana Ekrana atmak için Ana Ekrana atmak istediğiniz Kısayola 1 kaç saniyeliğine basılı tutunuz daha sonra Ana Ekranda simgeyi dilediğiniz yere yerleştirebilirsiniz.
   19- Ana sayfa tuşuna bir kaç saniyeliğine basılı tuttuğumuzda son açılan uygularımızın çıktığını görebilirsiniz.
   20- Bildirimler sayfasında bildirimler yer almaktadır. Örn. Uygulama yükleniyor/yüklendi. Facebook iletisi gibi gibi.
   21- Çektiğimiz resimler SD Kartın içerisindeki dcim\camera içerisinden ulaşabilirsiniz.
   22- Telefon kapalıyken alarm çalışmaz. Bu tüm android telefonlar için geçerlidir.

   Görev Yöneticisi nedir?
   Etkin Uygulamalar: Çalışan uygulamaları gösterir.
   Paket:Yüklediğiniz uygulamaların kapladığı boyutları gösterir. Aynı zamanda Kaldırma işlemi gerçekleştirilir.
   Ram:Anlık kullanılan ram miktarını gösterir ve Ram belleği temizlemeye yarar.
   Özet:Telefon ve SD Card deopalama birimlerinin durumlarını gösterir.

   Sık Sorulan Sorular:
   S:Root etmeden Flash’a uygulama yüklemek.
   http://forum.donanimhaber.com/m_47857666/mpage_20/key_/tm.htm#msglink_48364058

   quote:

   Orijinalden alıntı: DemonicMajesty

   Arkadaşlar telefonun en büyük eksiği dahili hafızasının çabucak dolması. Bazı programlar malesef SD karta taşınamıyor. Bunun nedeni Android Froyo 2.2 sürümünden önce uygulamaların SD karta yükleme desteğinin olmaması veya uygulama geliştiricisinin tercihi. Android 2.2'den itibaren uygulamaların SD karta taşınıp taşınamayacağı seçeneği uygulama geliştiricisine bırakıldı.

   Tüm programları SD karta taşımanın bir yöntemi root etmek. Garantiyi bozuyor.
   Fakat telefonu root etmek istemeyenler için Android SDK kullanarak yapılan bir yöntem daha var. Hem de geri dönüşümlü
   İşlemleri sırasıyla anlatıyorum:
   1. Telefonda Menü>Ayarlar>Uygulamalar>Gelişim>USB Hata ayıklama açık olsun.
   2. Telefonun kutusundan çıkan cd ile Kies programını kurun.
   3. Telefonu USB'den bilgisayara bağlayın.
   4. Buradan Android SDK'in zip versiyonunu indirin: http://developer.android.com/sdk/index.html
   5. Zip dosyasını açarak içinden çıkan klasörün ismini android yapın ve bu klasörü C:\ dizinine kopyalayın. (ismi komut satırına yazması kolay olsun diye değiştiriyoruz)
   6. Zipin içinden çıkan SDK Manager programını çalıştırın.
   7. Settings'ten "Force https:// sources to be fetched using http://" kutucuğunu işaretleyin.
   8. Available Packages'dan Platform-tools'u yükleyin ve programı kapatın.
   9. Windows'tan Başlat>Çalıştır'a girin. CMD yazıp enter'a basın. (Windows 7'de direk arama kutusuna CMD yazın)
   10. Açılan komut penceresinde "cd c:\android\platform-tools\" yazıp enter'a basın. (Tırnaklar olmadan)
   11. Şimdi "adb shell pm setInstallLocation 2" yazarak enter'a basın. (tırnak yok) İşlem tamam. Herhangi bir mesaj çıkmıyor. Bir hata mesajı çıkarsa bir yerlerde hata var demektir.
   12. Tüm pencereleri kapatıp telefonu çıkartın. Telefonu kapatıp açın.
   13. İsterseniz uygulamaları yönet'ten tek tek elle uğraşarak, isterseniz App 2 SD gibi bir programlar kolay bir şekilde tüm uygulamaları SD karta taşıyabilirsiniz. Ayrıca yeni yüklenen uygulamaların hepsi otomatik olarak SD karta yüklenir.
   Not: Widgetlar, live wallpaperlar, service şeklinde devamlı çalışan uygulamalar, IM uygulamaları vs. SD karta taşınırsa problem yaratabilir. Çünkü SD kartı çıkardığınızda yada bilgisayara USB bellek olarak telefonu bağladığınızda SD kartla iletişim kesilir. Bu tür programları SD karta taşımanızı tavsiye etmiyorum.
   14. Telefonu eski haline döndürmek için, tekrar USB'den bilgisayara bağlıyoruz. 9. ve 10. adımları tekrarlıyoruz. Ondan sonra bu sefer "adb shell pm setInstallLocation 0" yazarak enter'a basıyoruz. Telefon eski haline dönüyor. Taşıdığımız uygulamalar SD kartta kalıyor.
   15. Telefon şarjı %100 dolu gösterdiğinde dahi şarj etmeye devam eder uyarı mesajı verene kadar şarj etmesinde bir sakınca yoktur.


   Yaptığımız işlem default olarak uygulamaların yükleneceği yeri SD kart olarak ayarlamak. Normalde uygulamaların yükleneceği yer telefon tarafından seçiliyor.
   Root gibi bir işlem olmadığı için garantiyi bozacağını sanmıyorum. Ama garanti de vermiyorum.
   Kendim denedim. Hiç bir sorun çıkmadı. Ama bu sizde kesinlikle bir sorun yaratmayacağı anlamına gelmez. Çıkabilecek sorunlar uygulamanın yavaş çalışması ya da hiç çalışmaması olabilir. Bende olmadı ama böyle bir durumda uygulamayı tekrar telefona taşıyabilirsiniz.   S: Google sesli aramayı Türkçeye nasıl çeviririz?
   C: Menü>Ayarlar>Ses Girişi ve Çıkışı>Ses Tanıma Ayarları>Dil listede varsayılan olarak Türkçe görünüyor fakat listenin aşağısında Türkçe(Türkiye)’yi seçiyoruz. Tekrar deneyip olduğunu göreceksiniz.

   S:Ahize senin boğukluğundan yakınanlar için:
   C:*#*#197328640#*#* numaralarını giriniz arama yapıyor gibi.
   sonra sırasıyla [5] audio -> [2] headset -> [2]rx value -> [1] rx codec/volume menüsünü tıklıyoruz. Açılan menüden ben 5 dB yi [7] seçtim. denedim ahize sesi baya fark etti. Ayrıca burdaki menülerden telefonun diğer seslerini de yükseltip alçaltabiliyoruz.

   S:Müzikleri nasıl zil sesi yapabilirim?
   C1:SD kart içine Media\Audio\Notifications şeklinde bir klasör açın. İçine attığınız mp3'ler hem mesaj sesi olarak hem de uyarı sesi olarak seçilebiliyor. Mesajlara girip sağ alttaki menü tuşuna basın. Ayarları seçin. En altta zil sesi seç var. Buradan seçerseniz sadece mesajların sesi değişiyor. Uyarılara farklı mesajlara farklı ses atayabilirsiniz.
   Aynı şekilde çağrı zil sesi için:
   Media\Audio\Ringtones klasörünün içine,
   Alarmlar için:
   Media\Audio\Alarms klasörünün içine attığınız mp3ler listeden seçilebiliyor. Ayrıca bu klasörlere attığınız dosyalar müzik çalarda görünmüyor.
   C2:Telefon ile birlikte gelen MP3 Player'ı çalıştırıyoruz ve zil sesi yapmak istediğimiz müziği açıyoruz. Menü tuşuna bastıktan sonra "Zil sesi yap" seçeneğini seçiyoruz ve işlem tamamdır

   S: .apk dosyalarını yükleme işlemi.
   Apk Manager programı (Android markette mevcut) ile olduğu gibi Dosyalarımdan Apd dosyasına tıklayıp yükleyebiliyorsunuz

   S: Skyfire ile Yıldız Tv vs. izlenebiliyormu.
   C:Evet izlenebiliyor. www.yildiz.tv'ye gir,ondan sonra skyfire menüsünden sol alttaki "Video" seçeneğine bas,"Analyzing" diyecek,birkaç saniye sonra da video baloncuğu çıkacak,ona tıkladıktan sonra izlemeye başlarsın.Düzgün yayın bulursan LigTV bile izleniyor,sıkıntı yok o konuda.

   S: Telefondan herhangi bir uygulamayı nasıl kaldırırız?
   C:Menü>Ayarlar>Uygulamalar>Uygulamaları Yönet açılan listeden silmek istediğin uygulamanın üzerine gel "Veriyi Sil" dediğin zaman uygulama kaldırılır.
   C:Android Market'e giriş yapın ve Uygulamalarımı tıklayınız Açılan listeden silmek istediğiniz uygulamayı seçip kaldır dediğinizde uygulama silinmiş olur.

   S: Rehberdeki kişilere resim nasıl eklenir?
   C: Kişiyi düzenle dedikten sonra (Sim kartta kayıtlı olmamasına dikkat edin) resim kutusuna dokunarak resim ekleyebilirsiniz.

   S: Telefonun şarjı kaç gün gidiyor?
   C: Kişinin kullanımına bağlı olarak yarım gün ile 3 arasında değişebiliyor.

   S:WiFi Error (Hata) Çözümü:
   C:Arama yapacağınız tuşlar menüsüne gelip *#*#526#*#* kodunu tuşlamanız gerekiyor. Wireless driverı yeniden yükleniyor ve sorun çözülüyor.

   S:Sim karttaki mesajları bulmak için ne yapmalıyız?
   C:Mesajlar>Menü>Ayarlar>Sim kart mesajlarını yönet diyerek mesajlarınıza ulaşabilirsiniz.

   S:SD Kartı nasıl biçimlendiririz?
   C:Menü>Ayarlar>Sd kart ve telefon hafızası ayarları> Sd kartı devreden çıkar sonra aşağıdaki Sd kartı biçimlendiri tıkla Kartı biçimlendirir yani içindeki tüm veriyi siler.

   S:Telefon Rehberi ile Sim Rehberini nasıl aktif/deaktif yapabiliriz?
   C:Rehbere giriniz Menü tuşuna basın açılan menüden "Ekran Ayarları"'nı tıklayınız "Görüntülenecek kişileri seçin" altında yer alan "Telefon" "Sim" "Facebook" "Twitter" gibi seçenekleri tıkladığınızda gösterim ile ilgili değişiklikleri gerçekleştirebilirsiniz.

   S:Sim kart rehberini telefona aktarmak?
   C:Rehber>Menü> içe dışa aktar> sim kartından al> tümünü seçin ve onaylayın.

   S:Telefon ısınıyor normal mi?
   C:Şarj olurken, oyun oynarken, 3G ile ilgili işlemler yaparken telefonun ısınması normaldir. :)

   S:İnternetten Gionun desteklemediği formattaki (.exe .rar gibi) dosyaları nasıl indiririz?
   C:Opera mobile ve Opera mini ile indirilebiliyor. Diğer tarayıcıları denemedim.

   Samsung Galaxy Gio Mobile AP (Mobil Erişim noktası) ayarları

   Alıntıları Göster   0.facebook.com'a giriş yapmak için gerekli ayarlamaları yaptıktan sonra (yukarıdaki internet ayarlarını)
   quote:

   Alıntı: SpyAnaconda
   -Ayarlar>Hesaplar ve senk>Arkaplan verisi tikini kaldır ( markete girdiğinde bu tiki açman isteyecek sonra tekrar kapatırsın)
   -Ayarlar>Kablosuz ve ağlar>Mobil ağlar>Veri dolaşımı tikini kaldır
   -Ayarlar>Kablosuz ve ağlar>Mobil ağlar>Sadece 2G ağları kullan tikini kaldır(çok yavaş girer yoksa)
   -İşlem tamamdır şimdi veri ağı modunu açabilirsin.(Telefon sağdaki tuşuna uzunca bas ordan aç)   KİES güncellemesi hakkında:
   CD'den gelen programın güncellemesinde problem var sanırım. Direkt Samsung'un kendi sitesinden indirmenizi tavsiye ederim. Buradan indirebilirsiniz.
   Kies ile telefon güncellemesi
   Kies yüklemesi bitmeden ve program açılmadan, telefonu bilgisayara bağlamayınız. Kies yüklendikten sonra Telefonun kapatma tuşuna bir kaç saniye basılı tut gelen menüden uçak moduna alınız. Sırasıyla;
   1.Telefonu USB kablosu ile bilgisayara bağlayınız.
   2.Bildirim ekranını açıp USB bağlandı seçeneğini açınız.
   3.Açılan sayfadan USB belleği bağlayı tıklayınız.
   4.Ufak bir işelemden sonra Kies programında telefonunun modelini göreceksiniz ve Yeni güncelleme yüklenmesi ile ilgili bir uyarı gelecektir. Kabul et'i tıkla ve Güncelleme bitene kadar telefona bir işlem yapmayınız.
   4.Güncelleme bitince bilgisayar ekranında uyarı gelecektir ve Telefon ana ekrana döner.
   5.Telefonun USB kablosunu bilgisayardan çıkarın ve açmak için sağdaki Telefonu kapatma tuşuna basınız ve Uçak modundan çıkınız. Telefon Pin kodunuzu sorar ve güncellemeyi tamamlamış oluruz.


   Telefonun GPS'i ile ilgili olarak şunları söyleyebilirm.
   Herhangi bir internet bağlantısı olmadan bizzat denedim. İGO uygulaması ile İzmir-Buca'dan Bornova'ya kadar gittim[Dolmuşta :)]. Herhangi bir sıkıntı ya da probleme rastlamadım. 1dk süresince 11 adet uydu yakaladı ve bunların 4'üne bağlantı sağladı [Market'ten Gps Test uygulaması ile gördüm] yol güzargahı boyunca GPS ile bağlantım kopmadı. Hedefe giderken dolmuş yanlış yollara girdi (kendi güzergahında doğru) ve 10 sn gibi kısa sürede yeni güzargahı düzenledi.
   Yani demem o ki GPS internet bağlantısı olmadan çalışıyor :)


   Önerilen Programlar ve Donanımlar
   - Kulaklık Önerisi
   http://forum.donanimhab.../tm.htm#msglink_48614134
   -Kılıf önerileri
   http://www.sahibinden.c...f-kilif-46257051/detay/?
   http://www.sahibinden.c...lu-film-54332826/detay/?
   http://urun.gittigidiyo...0QQidZZ42372466#aciklama
   http://urun.gittigidiyo...0QQidZZ43497714#aciklama
   http://urun.gittigidiyo...0QQidZZ42578573#aciklama

   -Android Pc Suite (Kies alternatifi diyebiliriz)
   http://forum.donanimhab.../tm.htm#msglink_48574491
   Gio ile Çekilmiş Resimler ve Videolar
   Makro Çekimlere Örnek:
   http://forum.donanimhab.../tm.htm#msglink_48678993

   İsimlerini buraya yazamadığım arkadaşlara teşekkürlerimi tekrardan iletiyorum lütfen kimse alınmasın.
   < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ApoCaLYpSe_35 -- 21 Ağustos 2011; 14:11:59 >
   _____________________________

   |Steam|Origin|RGSC|
  • Yüzbaşı
   482 Mesaj
   15 Ağustos 2011 00:15:46
   Önerilen Andoid Uygulamaları ve Oyunlar (Geliştirme aşamasındadır)
   1.Listede yer alan/almayan binlerce uygulamalara Android Market’ten ulaşabilirsiniz. Size tavsiyem yüklemek istediğiniz uygulamayı önce Market'te aratmanız bulunmuyorsa eğer dışarıdan yüklemeniz bunun dışında en güvenilir uygulamalar Market'tedir.
   2.Tabiki ücretli uygulamalara ulaşabilmemiz için Applanet'i yüklemek gereklidir. Bütün ücretli uygulamaları ücretsiz olarak indirebiliyorsunuz. Para ya da kontör gitmiyor. Applanet bazen diğer uygulamalar da sunuculardan veya telefondan kaynaklı hatalar verebiliyor.
   3."Samsung Apps" "Market" gibi bir uygulama yükleme uygulamasıdır. Samsung'un kendi uygulamasıdır.

   Sosyal Ağ:
   Epinephrine: MSN Messenger: (Eski adıyla Msn Talk)
   Twitter:
   Facebook for Android:
   Foursquare:
   Skype: İnternete bağlı olduğunuzda dilediğiniz skype arkadaşınızla ücretsiz konuşabilir mesajlaşabilirsiniz.
   Whatsapp:
   TweetDeck:Twitter Facebook gibi sosyal ağlara aynı anda bağlanabilen uygulamadır.
   ebuddy: Msn,yahoo gtalk vs... hepsini içinde barındıran sohbet uygulaması.
   MSN Messenger Mercury: Msn sohbet programı.

   Müzik Çalar:
   Winamp:
   doubleTwist:
   TuneWiki:
   Soundhound: Dinlettiğin şarkıyı bulmaya yarayan bir uygulama.

   İnternet Tarayıcıları:
   Skyfire: Rakiplerinden ayıran en önemli olan özelliği youtube gibi flash tabanlı siteleri destekliyor olabilmesi. Yıldız TV izlenebiliyor.
   Opera Mini yada Mobile:
   Firefox:
   Dolphin Browser:

   GPS & Navigasyon: (Bu uygulamalar genelde ücretli uygulamalardır.)
   GPS Test: Gps bağlantınızı kontrol edebilirsiniz. Kaç tane uydu yakaladığınızı bunların hangilerine bağlandığınızı görebilirsiniz. En az 3 uydu ya kitlendiğinde GPS'e bağlandığınızı unutmayınız.
   İgo:
   Ndrive:
   Aura Syngic:
   Real Time GPS Tracker: Anlık bulunduğunuz yeri gösterir. Gps'in çalıştığını test etmek için kullanabilirsiniz.

   Verimlilik:
   CircleLauncher-2: Ana ekrana kısa yol eklemenin bir başka yolu :) Ben kullanıyorum gayet güzel çalışıyor :)
   Google Sky Map: Gökyüzündeki yıldızlar vs..
   Google Earth: Bildiğiniz Google Earth :))
   Google Goggles: Kamera ile yakalanan görseli google da aramak için kullanılan bir uygulama.
   Gauge Battery Widget: Pil Göstergesini % olarak göstermek için kullanılıyor.
   Powermax: Uygulamayı yükleyip enable moduna getirdiğiniz zaman bir çok gereksiz uygulamayı kapatmakta bataryanın daha verimli kullanılmasını sağlamaktadır
   Dropbox: 2gb'lık alan ile birlikte dilediğiniz uygulamayı,yazıyı veya bilgiyi bu alana depolayabilirsiniz hemde ücretsiz.
   Evernote: Not alma programıdır diğerlerinden ayıran en güzel özelliği sesli yada görsel notlar alınabilmesi.
   AppMonster: Yüklü olan uygulamardan seçtiklerinizi Sd karta yedekliyor.
   Barcode Scanner: İsmindende anlaşılacağı gibi barkod tarayıcı.
   CacheCleaner: Uygulamaların arkasında bıraktığı cache kalıntılarını temizleye yarayan bir uygulama.
   Team viewer: Uzaktan bilgisayara erişme.
   Startup Auditor Free: Telefon başladığında açılacak uygulamaları düzenlemeye yarayan bir uygulama.
   SMS Popup: Adından da anlaşılacağı gibi sms uyarısını ana ekranda veriyor :)

   Virüs Programları

   Çeşitli:
   CallRecorder: Gelen/Giden konuşmaları kaydetmeye yarayan program. Sd kartın çabuk dolmasını sağlar :)

   Eğlence:


   Buradaki sayfayıda inceleyiniz http://forum.donanimhab.../tm.htm#msglink_48972761
   Full ekranda arayanın görülmesi için http://forum.donanimhab.../tm.htm#msglink_48977513
   Nova oyunu: http://forum.donanimhab.../tm.htm#msglink_49100131
   buradadır.


   < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ApoCaLYpSe_35 -- 21 Ağustos 2011; 14:43:52 >
   _____________________________

   |Steam|Origin|RGSC|
  • Binbaşı
   1500 Mesaj
   15 Ağustos 2011 01:35:10
   Süper paylaşım


   _____________________________

  • Binbaşı
   1751 Mesaj
   15 Ağustos 2011 03:17:26
   Çok güzel bir paylaşım seni tebrik ediyorum


   < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
   _____________________________

  • Yüzbaşı
   482 Mesaj
   15 Ağustos 2011 17:14:27
   Sağolun arkadaşlar elimden geldiğince bir şeyler yapmaya çalıştım :)
   Önerileriniz olursa buradan iletirseniz sevinirim.


   _____________________________

   |Steam|Origin|RGSC|
  • Yüzbaşı
   466 Mesaj
   16 Ağustos 2011 12:22:20
   Bu süper bir girişim işte herkesin sorduğu sorular aslında benzer ama cevaplar 180 sayfa içinde dağınık bir şekilde ve bulmak çok fazla zaman alıyor :S yeni edinilen bilgilerin de ilk mesaja eklenmesiyle çok daha başarılı bir şekilde ilerleyebilecek bir konu :) Tebrikler


   _____________________________

  • Binbaşı
   1577 Mesaj
   20 Ağustos 2011 08:12:53
   Soranlara burayı link veririz artık ... Eline sağlık..


   < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
   _____________________________

   Tüm acı ve ızdırapların gerçek sebebi, "sınırsız"ın kavranamayışıdır.
  • Yüzbaşı
   498 Mesaj
   23 Ağustos 2011 19:26:46
   bu telefonu 15 gun kadar önce eşime aldım genel anlamda memnun cıhazdan fakat [2 defa olmus] tel kendıne kendıne kapanıyor..neden olabılır


   _____________________________

  • Teğmen
   185 Mesaj
   24 Ağustos 2011 21:44:37

   quote:

   Orijinalden alıntı: ApoCaLYpSe_35   S:Ahize senin boğukluğundan yakınanlar için:
   C:*#*#197328640#*#* numaralarını giriniz arama yapıyor gibi.
   sonra sırasıyla [5] audio -> [2] headset -> [2]rx value -> [1] rx codec/volume menüsünü tıklıyoruz. Açılan menüden ben 5 dB yi [7] seçtim. denedim ahize sesi baya fark etti. Ayrıca burdaki menülerden telefonun diğer seslerini de yükseltip alçaltabiliyoruz.


   Apocalypse bu menüyü açıyorum yalnız 5nolu audioya girmiyor,diğerlerine giriyor ama audio menüsü açılmıyor.gingerbread yüklediğim için olabilir mi?


   _____________________________

  • Yüzbaşı
   482 Mesaj
   24 Ağustos 2011 22:26:45

   quote:

   Orijinalden alıntı: hmrkartal

   bu telefonu 15 gun kadar önce eşime aldım genel anlamda memnun cıhazdan fakat [2 defa olmus] tel kendıne kendıne kapanıyor..neden olabılır


   Telefonun görev yöneticisinden Ram kullanımını arada sırada temizleyiniz. Sonuçta işletim sistemi yüklü telefonda ;) Birde hafta da en az bir kez telefonu açıp kapatırsanız bir sorun olacağını sanmıyorum.


   _____________________________

   |Steam|Origin|RGSC|
  • Yüzbaşı
   482 Mesaj
   25 Ağustos 2011 20:30:38

   quote:

   Orijinalden alıntı: gazisaltuk   Alıntıları Göster   Apocalypse bu menüyü açıyorum yalnız 5nolu audioya girmiyor,diğerlerine giriyor ama audio menüsü açılmıyor.gingerbread yüklediğim için olabilir mi?


   2.3.3 te çalışmıyor sanırım bende denedim :(


   _____________________________

   |Steam|Origin|RGSC|
  • Teğmen
   185 Mesaj
   26 Ağustos 2011 02:08:53
   Hadi ya :(


   _____________________________

  • Onbaşı
   30 Mesaj
   09 Eylül 2011 23:58:05
   Konu süper ellerine saglık gerçekten tüm msjları okumak baya zamanını almıştır.ben üşenip okumamıştım şahsen. :)
   Bende 4 günlük gio sahibiyim baya bilgilendim sayende.


   _____________________________

  • Onbaşı
   30 Mesaj
   10 Eylül 2011 00:12:46
   Konu süper ellerine saglık gerçekten tüm msjları okumak baya zamanını almıştır.ben üşenip okumamıştım şahsen. :)
   Bende 4 günlük gio sahibiyim baya bilgilendim sayende.


   _____________________________

  • Yüzbaşı
   274 Mesaj
   10 Eylül 2011 01:09:35
   Paylaşım güzel olmuş ApoCaLYpSe_35 arkadaşa teşekürler.

   < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sguler16 -- 12 Eylül 2011; 1:20:12 >
   _____________________________

   '''2015 HONDA CİVİC BEYAZ ELEGANCE MT NAV'''
   '''Galatasaray'in oynadigi hicbir macta rakip favori olmaz.''' E.ATAMAN
  • Yüzbaşı
   274 Mesaj
   10 Eylül 2011 16:15:03
   Skyfire kurmaya çalışıyorum ,Telefonunuza uygun değildir diyor .S5660 için android markettede bulmuyor aratınca.
   Boyle bir durumla karşılaşan oldumu acana.
   < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sguler16 -- 12 Eylül 2011; 1:20:42 >
   _____________________________

   '''2015 HONDA CİVİC BEYAZ ELEGANCE MT NAV'''
   '''Galatasaray'in oynadigi hicbir macta rakip favori olmaz.''' E.ATAMAN
  • Android Beta Kullanıcısı
   2260 Mesaj
   10 Eylül 2011 16:33:21
   telefon 1-2 güne elime geçecek ama şimdiden bu konu sayesinde başıma gelebilecek sorunları ve çözümleri öğrenmiş oldum eline sağlık


   _____________________________

  • Er
   9 Mesaj
   11 Eylül 2011 21:23:28
   Eline sağlık paylaşımın çok faydalı olmuş. Şu gio da wap yok yazıyor gsmarenada ve de wap olmayan telefonlar 0.facebook a girmiyormuş bu doğru mu yoksa yazdığın internet ayarları bu sorun için mi?


   _____________________________

  • Çavuş
   73 Mesaj
   11 Eylül 2011 22:50:07
   çok başarılı bir paylaşım kardeş teşekkrler.....


   _____________________________

  • Er
   9 Mesaj
   12 Eylül 2011 17:53:52
   Soruma cevap bulamadım. Gio alacağım eğer böyle bir sorun var ve de özelliğinden dolayı ise galaxy ace alayım daha iyi.


   _____________________________

  • Yüzbaşı
   482 Mesaj
   12 Eylül 2011 20:33:28
   0.facebook a girme ayarları yukarıda bulduğum bilgilerden ekledim ben int. paketi kullandığımdan bilmiyorum denemedim :)
   Ama yukarıda ayarlardan girip bağlanan arkadaşlar var ;) + Bu telefonda Wap ve 3G mevcut...


   < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ApoCaLYpSe_35 -- 12 Eylül 2011; 20:34:50 >
   _____________________________

   |Steam|Origin|RGSC|
  • Er
   6 Mesaj
   13 Eylül 2011 16:41:20
   arkadaşlar ben evdeki wifi ye bağlanamıyorum isim gözüküyor ama devredışı yazıyor. başka bir ağa bağlanabiliyorum ama. yardımcı olursanız çok sevinirim.


   _____________________________

  • Yarbay
   3083 Mesaj
   13 Eylül 2011 22:55:05
   Bu telefon süper, android 2.3.3 güncellemesini kies ile yaptım ekran görüntü kalitesi daha bir arttı tabi hızı mükemmel tartışılmaz.


  • Çavuş
   73 Mesaj
   14 Eylül 2011 08:30:17

   quote:

   Orijinalden alıntı: toprakgizem

   arkadaşlar ben evdeki wifi ye bağlanamıyorum isim gözüküyor ama devredışı yazıyor. başka bir ağa bağlanabiliyorum ama. yardımcı olursanız çok sevinirim.


   şifreyi kontrol et belki yanlış yazıosndr...


   _____________________________

  • Er
   6 Mesaj
   14 Eylül 2011 13:11:47

   quote:

   Orijinalden alıntı: shadowxx   Alıntıları Göster   şifreyi kontrol et belki yanlış yazıosndr...


   hayır kontrol ettim ama şifre doğru. bir arkadaş wpa şifrelerini kabul etmiyor sistem ve dolayısı ile bağlanamıyorsunuz şifreyi yada şifreleme türünü değiştirerek bağlanabiliyorsunuz ancak yazmış. bunun bir etkisi olabilir mi acaba
   _____________________________

  • Er
   12 Mesaj
   15 Eylül 2011 12:37:09
   Sadece bu forum için değil, çok genel ve zaman kazandıran bir paylaşım olmuş. -Kısa ve öz- bunu karşılar sanırım (: Yararlandım çok da iyi oldu, ellerinize sağlık :)   < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dogisay -- 15 Eylül 2011; 22:12:40 >
   _____________________________

   ,
   Neale Donald Walsch~ Tanrıyla Sohbet Serileri/ Tanrıyla Dostluk/ Tanrıyla Birlik/ Tanrıdan Daha Mutlu Yaşama dair bir çok soruya cevap niteliği taşıyan harikulade bir Kişisel Gelişim bütünü. Eğer bir şeylerin ters gittiğini hissediyor, farklı kapıları kurcalamak isteği duyuyorsanız, mutlu olmak, sevginin ve yaşamın kıpırtılarına şahit olmak istiyor ve içsel huzuru arıyorsanız gözatmanız gereken kitaplar...

   "Bizimki daha iyi bir yol değildir, sadece farklı bir yoldur." Bir de bu yolu deneyin.

   "Hepimiz BİRİZ!"
  • Er
   2 Mesaj
   16 Eylül 2011 12:04:31
   Merhaba telefonuma skyfire'yi yükleyemıyorum cihazınız uyumlu değil diyor.Yardımcı olabilirmisiniz.


   _____________________________

  • Yüzbaşı
   482 Mesaj
   16 Eylül 2011 20:20:05

   quote:

   Orijinalden alıntı: Tatangaist54

   Merhaba telefonuma skyfire'yi yükleyemıyorum cihazınız uyumlu değil diyor.Yardımcı olabilirmisiniz.


   Skyfire 4.1 Bunu Sd karta at sonra dosya yöneticisinden kurulum yapın ;)


   _____________________________

   |Steam|Origin|RGSC|
  • Yüzbaşı
   720 Mesaj
   16 Eylül 2011 23:37:04
   işte bu tam aradığım konu


   _____________________________

  • Binbaşı
   1274 Mesaj
   21 Eylül 2011 03:19:05
   quote:

   Orijinalden alıntı: Starforces

   Bu telefon süper, android 2.3.3 güncellemesini kies ile yaptım ekran görüntü kalitesi daha bir arttı tabi hızı mükemmel tartışılmaz.

   Wi-fi error sorununa bir çare bulmuşlar mı ? 2.3.4 ü bekliyorum da.


   _____________________________

  • Yüzbaşı
   482 Mesaj
   22 Eylül 2011 20:18:45
   quote:

   Orijinalden alıntı: -Hot_Fusion-


   Alıntıları Göster


   Wi-fi error sorununa bir çare bulmuşlar mı ? 2.3.4 ü bekliyorum da.

   wifi sorunsuz çalışıyor en azından bende sorunsuz çalışıyor


   _____________________________

   |Steam|Origin|RGSC|
  • Binbaşı
   1274 Mesaj
   22 Eylül 2011 21:32:24
   quote:

   Orijinalden alıntı: ApoCaLYpSe_35


   Alıntıları Göster


   wifi sorunsuz çalışıyor en azından bende sorunsuz çalışıyor

   2.3.3 güncellemesi ile mi ? iyi bari teşekkürler


   _____________________________

  • Yüzbaşı
   482 Mesaj
   25 Eylül 2011 12:06:45
   quote:

   Orijinalden alıntı: -Hot_Fusion-


   Alıntıları Göster


   2.3.3 güncellemesi ile mi ? iyi bari teşekkürler

   2.2.2 de de bir sorun yaşamamıştım ben wifi ile ilgili ;)


   _____________________________

   |Steam|Origin|RGSC|
  • Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
   28 Eylül 2011 01:52:24
   eline sağlık


   _____________________________

  • Yüzbaşı
   825 Mesaj
   30 Eylül 2011 23:39:51
   harika bir başlık olmuş arkadaşım ellerine emeğine sağlık, diğer arkadaşlarında aklına gelen ve telefonu kullanmamızı daha da kolaylaştıracak önerileri varsa yazarlarsa çok iyi olur


   _____________________________

   HANGİ GECEYE GÜN DOĞMAMIŞ Kİ SABAH OLMAMIŞ.
  • Yüzbaşı
   411 Mesaj
   12 Ekim 2011 22:53:29
   gio telefonum sürekli kapanıyor. Bir türlü çare bulamadım sorunuda espit edemedim. 2 kez servise gitti ama düzeltilemedi sorun yok dediler gönderdiler. Farklı hatlarla , hafıza katları ile denedim yine olmadı. Bazıları wifiden kaynaklanıyor diyor. 2.3 güncelleyince geçer diyorlar sorun bunlar yapılınca halledilirmi acaba


   _____________________________

  • Yüzbaşı
   361 Mesaj
   13 Ekim 2011 17:47:37
   beyler media markt a 399 tl ye indirime girmiş diye duydum. doğru mu? ankara kentparkta geçerli mi indirim???


   _____________________________


   Boğaziçi Üniversitesi - Bilgisayar Mühendisliği
  • Yarbay
   2047 Mesaj
   18 Ekim 2011 12:40:17
   Ellerine sağlık harika bir rehber olmuş .   < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
   _____________________________

  • Teğmen
   143 Mesaj
   18 Ekim 2011 21:10:40
   selamlar herkese

   gio alalı daha 1 hafta olmadı. şarj konusunda juice defender işe yarıyor dediler, yükledim. yükledikten sonra ana ekrandan uygulamalara girme şekli yavaşladı juice defender'ı sildim, fabrika ayarlarına bile döndüm ama hala aynı şekilde devam ediyor. nasıl düzelteceğim bi fikriniz var mı?


   _____________________________

  • Yüzbaşı
   482 Mesaj
   18 Ekim 2011 21:39:06
   quote:

   Orijinalden alıntı: lyroxil

   selamlar herkese

   gio alalı daha 1 hafta olmadı. şarj konusunda juice defender işe yarıyor dediler, yükledim. yükledikten sonra ana ekrandan uygulamalara girme şekli yavaşladı juice defender'ı sildim, fabrika ayarlarına bile döndüm ama hala aynı şekilde devam ediyor. nasıl düzelteceğim bi fikriniz var mı?

   Şarj süresi kullanıma göre değişmektedir. Maalesef android işletim sistemi kullanan telefonlarda genel sorunlardan biriside şarj sıkıntısıdır.
   3G kullanmadığınız zaman bu özelliği kapatmanız sadece 2G olarak kullanmanız şarj oranını yükseltmekte. Birde GPS'in sürekli açık olması da ciddi şarj sorunu çıkarmaktadır. ;)
   Task killer programları arka planda çalışan uygulamaları kapatmakta fakat uygulamalar yeniden açıklığında yine aynı şekilde şarj yemektedir.
   Ben task killer programı kullanmayı bıraktım günde ortalama 1-2 saat civarında konuşuyorum mesajlaşma pek yapmıyorum, 3-4 saat Wifi ile bağlantı yapmaktayım ve 1 ile 2 gün arasında şarj sürem değişmektedir.


   _____________________________

   |Steam|Origin|RGSC|
  • Yüzbaşı
   420 Mesaj
   03 Kasım 2011 23:13:19
   .hafıza kartında fazla sayıda müzik var.müzik calarda sarkinin adini girip kolay bir şekilde lstediğim müziği bulmanin bir yolu var mi


   < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
   _____________________________


   Monster Energy Kasa Modu
   Gigabyte 990FXA-UD3 - AMD FX8350 - VTX HD5770 - Corsair Force GS 128 GB - Corsair Vengeance 2x4 GB 1866 mhz - Raidmax 550W Psu
  • Er
   6 Mesaj
   05 Kasım 2011 00:41:10
   merhaba bana yardım edin lütfen internet paketim var ama oyun oynadıgım zaman ya da baska bişi yaptıgım zaman kontölerimden gidiyor internet paketimi üyeliğimi iptal ettim ama tekrar gidiyor avea hat kullanıyorum 2 günde baya kontörümü yedi telefon nasıl düzeltebilirim ... suan internet paketim yok ama köntörümü yiyor internetede girmiyorum bir çözüm bulabilirmiyiz acaba


   _____________________________

  • Binbaşı
   1089 Mesaj
   05 Kasım 2011 10:50:53

   quote:

   Orijinalden alıntı: pofuduk88

   merhaba bana yardım edin lütfen internet paketim var ama oyun oynadıgım zaman ya da baska bişi yaptıgım zaman kontölerimden gidiyor internet paketimi üyeliğimi iptal ettim ama tekrar gidiyor avea hat kullanıyorum 2 günde baya kontörümü yedi telefon nasıl düzeltebilirim ... suan internet paketim yok ama köntörümü yiyor internetede girmiyorum bir çözüm bulabilirmiyiz acaba

   Veri dolasimini devre disi birak(acma-kapama tusuna basili tut ordan sec)


   < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
   _____________________________

   < Bu ileti DH Premium üyelik kullanılarak atıldı >
  • Er
   6 Mesaj
   05 Kasım 2011 17:38:38
   tesekkürler devre disi biraktım bakalım olcakmı ? cok tesekkür ederim


   _____________________________

  • Yüzbaşı
   482 Mesaj
   05 Kasım 2011 21:11:10
   quote:

   Orijinalden alıntı: pofuduk88

   tesekkürler devre disi biraktım bakalım olcakmı ? cok tesekkür ederim

   Veri dolaşımı devre dışı bıraktığınız zaman ne 3G ne de Wap'tan internete bağlanamıyorsunuz. Gereksiz yere kontörlerin gitmesini engellemiş oluyorsunuz.


   _____________________________

   |Steam|Origin|RGSC|
  • Er
   8 Mesaj
   21 Kasım 2011 21:19:59
   arkadaşlar bir sorum olacak 5660 kullanıcılarına. telefon ses profilleri oluşturamıyormuyuz? yani ilk telefonlarda bile olan sessiz, titreşim, dış ortam ve normal diye 4 tane farklı modu kısayoldan oluşturabileceğimiz, kişiselleştireceğimiz bir yol yok mu?


   _____________________________

  • Yüzbaşı
   482 Mesaj
   22 Kasım 2011 19:50:52
   quote:

   Orijinalden alıntı: __ers__

   arkadaşlar bir sorum olacak 5660 kullanıcılarına. telefon ses profilleri oluşturamıyormuyuz? yani ilk telefonlarda bile olan sessiz, titreşim, dış ortam ve normal diye 4 tane farklı modu kısayoldan oluşturabileceğimiz, kişiselleştireceğimiz bir yol yok mu?

   Setting profiles uygulaması ile yapabilirsin ;) İstediğin kadar.
   Özellikleri arasında belirli saatler arasında belirli bir profili aktif edebiliyorsun vs...


   _____________________________

   |Steam|Origin|RGSC|
  • Er
   8 Mesaj
   22 Kasım 2011 20:54:48
   ayarlar kısmında sadece sırayla yazıyorum
   wireless and metworks
   call settings
   sound
   display
   location and security
   vs....
   var

   sound kısmına girdiğimde;
   general kısmının altında silent mode vibrate ve volume seçenekleri var
   incoming call
   ntofication ringtone
   feedback kısımları var


   profile ilişkin hiçbirşey yok
   anlamadım gitti. Telefonda mı bir sorun var acaba?


   _____________________________

  • Teğmen
   248 Mesaj
   11 Aralık 2011 20:06:05
   Hocam eline sağlık gerçekten güzel paylaşım olmuş bende galaxy ace almayı düşünüyorum bu uygulamaları sd karta taşımayla ilgili anlattıklarınız garanti yi bozar mı ? Yani 150 mb alan hiçbir şeye yetmez sd karta uygulamaları taşıyabilirsek iyi olacak ?

   Teşekkür ederim ilgilenip cevap veren arkadaşlara   _____________________________   2006 Model Ford Fusion 1.4 TDCİ
  • Onbaşı
   15 Mesaj
   11 Aralık 2011 23:21:40
   bu telefonla ilgili sorum var. telefondaki dosyalara(fotoğraf, mesajlar vs.) şifre konulabiliyor mu? normalde çok basit telefonlarda bile bu özellik var. Ayrıca ben android marketten sadece bir uygulama indirebildim. Artık indiremiyorum. yüklendi yazıyor ancak telefona yüklenen bir şey yok. sorun nedir acaba?


   _____________________________

  • Er
   1 Mesaj
   17 Aralık 2011 11:37:32
   arkadaşlar merhaba bende internete bağlanamıyorum. sabah giriyordum ama 1-2 saat sonra bağlantı yok demeye başladı acil yardım lütfen ??


   _____________________________

  • Yüzbaşı
   438 Mesaj
   17 Aralık 2011 12:58:41
   Arada sırada tuş kilidini açtıktan hemen sonra kısa süreli bir kasma yaşayan var mı?

   Ayrıca bazı uygulamalar gereksiz yere sürekli servis çalıştırıyor. Poweramp ve 8tracks mesela. Bunları sadece istendiği zaman başlatmak istiyorum. Nasıl yapabilirim?


   _____________________________

  • Er
   2 Mesaj
   26 Aralık 2011 10:33:06
   Merhaba

   Bir sorum olacak ;


   4 günlük kullanıcıyım.

   Telefonu Kablo ile bilgisayara bağlayamıyorum.Taktığımda şarj oluyor ancak tel hiçbir tepki vermiyor,bildirim alanında da bişi yok. Pc tanımlanamayan usb dio.Kiesi kurdum algılamıyor. Kiesden sürücüyü tekrar yükledim olmadı. device managerdan sürücüyü tekrar yüklemeye çalıştım olmadı.USB hata ayıklama modu açık. Teldeki Bağ. ve taşınabilir Wi-fi da bağlı usb yok dio.

   Kablo orjinal,windows 7 ama bişi yapamadım yardım pls

   _____________________________

  • Yarbay
   2949 Mesaj
   26 Aralık 2011 18:21:31
   Muhtemelen kablonda bi sorun vardır. Daha önce başıma geldi.
   Ya farklı bir kablo daha dene yada başka bir bilgisayarda dene.


   _____________________________

   Nubia Z7 Max Ana Konu - Özellikleri - İncelemeler vs.

   .: MRT :.
   .:: Nubia Z7 Max ::. .:: LG G2 32GB::.
  • Yüzbaşı
   366 Mesaj
   26 Ocak 2012 15:02:28
   çok faydalı bir konu olmuş teşekkürler


   _____________________________

  • Er
   1 Mesaj
   30 Ocak 2012 11:49:11
   herkese merhaba
   ApoCaLYpSe_35, paylaşımın ciddi manada yararlı olmuş, kendi adıma teşekkür ederim
   benim önemli bir sıkıntım var ve nasıl çözeceğimi yazınızdan çıkaramadım maalesef
   Mobil ağlar kısmında Paket veri kullan ve Veri dolaşımı kısımlarını kapattım çünkü telefon sürekli kendisi internete girip liramdan yiyordu
   Benim problemim şu -ki sanırım bu özelliklerle ilgili- ben mms aıp gönderemiyorum!
   Ayarları sizin burda belirttiğiniz gibi yaptım ancak veri dolaşımını açmadım yine internete girip lira yiyecek diye
   İnternet kullanımını sadece Wifi yapıp da mms özelliğini de kullanabilme ihtimalimiz yok mu?


   _____________________________

  • Binbaşı
   1540 Mesaj
   01 Şubat 2012 15:29:42
   Cok guzel bır rehber olmus gırıs sevıyesındekı kullanıcılar ıcın ılac ApoCaLYpSe_35


   _____________________________


   Nexus 4 Kullanıcıları Kulübü

   WXGA 320ppi True HD IPS+ Gorilla Glass 2 Ekran | Qualcomm Snapdragon S4 Pro APQ8064 Çipset | Quad-core 1.5 GHz Krait İşlemci | Adreno 320 GPU | 16GB Depolama |2 GB RAM | Bluetooth v4.0 A2DP, EDR | 8 MP 3264x2448 Piksel, Autofocus, LED Flaş Kamera | Photosphere 360° Gerçek Panaroma | 1080p@30 Fps HD Video Kayıt | 1.3MP Ön Kamera | Wi-Fi a/b/g/n | NFC | HSPA+ | TV - Out MHL | Android v4.2 İşletim Sistemi


   Sinemia Referans Linki : https://www.sinemia.com/R/2XKLKE


   (Bu link üzerinden üye olunursa bir ay hem size hem bana ücretsiz üyelik sağlar. )


   Sinemia Referans davetiye kodun: REF_2XKLKE
  • Çavuş
   53 Mesaj
   01 Mart 2012 13:28:53
   arkadaslar telefonu yeni aldımda android sürümünü nereden nasıl yükseltebilirim. kiesle deniyorum sadece senkronize ediyor.


   < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi vartavirtan -- 1 Mart 2012; 19:52:42 >
   _____________________________

  • Er
   14 Mesaj
   02 Mart 2012 17:06:16
   arkadaşlar sony ericsson xperia x8 ile gio arasında kaldım. tavsiye verebilirmisiniz ?


   _____________________________

  • Er
   2 Mesaj
   28 Mart 2012 23:13:39
   Selamın aleyküm yukarıyı baya okudum ama isstedigim cevabı bulamadım belkde varsa kusuruma bakmayın arkadaslar teli aldıgımda rehber görnüyordu ama simdi görnmüyor menüdn arkadasları al diyr ama yok yada ben göremedim bulamadım yardımcı olursanız memnun olurum   _____________________________

Sayfa: [1] 2   sonraki >     >>
Tüm Forumlar >> Mobil Cihazlar >> Android Telefonlar >> Samsung >> Samsung Galaxy Gio Kullanım Rehberi/S.S.S. [Yeni kullanıcılar için]
Sayfaya Git:
Sayfa:
Facebook Sayfamız
Foruma Git
Bölümde Ara
Reklamlar
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.