Şimdi Ara

SAMSUNG ////GALAXY S PLUS İ9001 //// YARDIM VE PAYLAŞIM MERKEZİ (205. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4.119
Cevap
10
Favori
195.266
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 202203204205206
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    2 yıllık telefonum artık aşırı yavaşladı.format bile çare degil.moto g bakıyorum hayattan bezdim.
    menuye girmek programları göstermek için bile bekleme işareti çıkıyor.

neden olabilir?
  • isoomail kullanıcısına yanıt
    arkadaşlar cihaz çok yavaşladı. bu cihazı ikinci el aldım ve hiç rom yüklemedim. nette bu cihaza uygun rom bulamıyorum, bulduklarımında linkleri çalışmıyor. 2.3.3 ve 2.3.6 farketmez, rom lazım. yardımcı olabilecek varmı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: errkann

arkadaşlar cihaz çok yavaşladı. bu cihazı ikinci el aldım ve hiç rom yüklemedim. nette bu cihaza uygun rom bulamıyorum, bulduklarımında linkleri çalışmıyor. 2.3.3 ve 2.3.6 farketmez, rom lazım. yardımcı olabilecek varmı?

Sammobile sitesine üye olun.

Firmware kısmını tıklayın. solda çıkacak olan kutuya i9001 yazın.

Ben en son olarak Slovakia I9001XXKQO kodlu firmware'ni yükledim. Gayet güzel çalışıyor.

Nasıl yüklerim derseniz, lordiz sitesi bu konuda size yardımcı olur.

XDA sitesinde bir sürü 4.0 ve üzeri rom var. Ama hiçbirisi stabil çalışmıyor. Yine en güzeli 2.3.6 serisi romlardır. Tavsiye ederim.

Lordiz linki burada

İlla 4.4.2 yüklerim derseniz önce cihazınıza önce root hakkı vermeniz, sonra da cmw yüklemeniz, sonrada XDA'dan rom indirip yüklemeniz gerekiyor.

Lordiz sitesinin rom-root hakkındaki yazısı burada

XDA'daki en güncel 4.4.2 romu bu başlıkta

• quote:

Orijinalden alıntı: atrix1212

arkadaşlar merhaba.
    2 yıllık telefonum artık aşırı yavaşladı.format bile çare degil.moto g bakıyorum hayattan bezdim.

neden olabilir?

O durum bende de var telefon ilk calistirildiginda veya baska bir sebepten (ramin yetmemesi vs.) touchwiz launcher cokuyor tekrar launcher calistirildiginda bir muddet beklemek gerek iste o anda yukleme isareti cikabiliyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Thomas Bangalter

quote:

Orijinalden alıntı: atrix1212

arkadaşlar merhaba.

neden olabilir?

O durum bende de var telefon ilk calistirildiginda veya baska bir sebepten (ramin yetmemesi vs.) touchwiz launcher cokuyor tekrar launcher calistirildiginda bir muddet beklemek gerek iste o anda yukleme isareti cikabiliyor

Kendi launcherını hiç kullanmıyorum. Holo Launcher tavsiye ederim.

Üzerine MIUI ikonları yüklüyorum, güzel oluyor.

• [KK][4.4.4][KTU84P] CyanogenMod 11.0 by ADC-Team - Release 8 (ION)
    http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2579431

ve 416mb versiyon K^Kernel KK-4.4 kullanıyorum. her yeni rom a geçtiğimde yeni telefon alma isteğim azalıyor.
    https://www.mediafire.com/folder/efguol6vbid5d
  • quote:

Orijinalden alıntı: zet3

[KK][4.4.4][KTU84P] CyanogenMod 11.0 by ADC-Team - Release 8 (ION)
    http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2579431

ve 416mb versiyon K^Kernel KK-4.4 kullanıyorum. her yeni rom a geçtiğimde yeni telefon alma isteğim azalıyor.
    https://www.mediafire.com/folder/efguol6vbid5d

Slm.
    Onlarca rom yükledim. Bir kere olsun rom üzerine kermel atmadım. İon8 romda 3.4.94 kernel varken siz K'Kernel 4.4 linki vermişsiniz.
    Rom üzerine kernel yüklemek kararsızlıga-hatalara yol açmaz mı?
    Ne gibi artıları var 4.4 kernelinin? Siz bu şekilde kullanıyorsanız konu hakkında biraz bilgi verir mislniz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi isoomail -- 5 Temmuz 2014; 2:04:59 >

• isoomail kullanıcısına yanıt
    Eksik anlatım olmuş,

kullandığım kernel şu
    [KERNEL][3.4.96][KK][ION] K^Kernel 3.4.96 v2.5 for KK 4.4 ION+PMEM ADSP [05/07/2014]
    http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2580112

neden rom'la gelen kernelı kullanmıyorum, çünkü overclocka izin vermiyor ayrıca bu roomda kalan ram miktarı fazla.
    1700mhz civarı kullanıyorum, işteyken 3g kapatıp 2g takılıyorum. şarja epey katkısı oluyor.
    uyumlu bir kernel yükledikten sonra sıkıntı olacağını sanmıyorum. hemen hemen her rom yüklediğimde arkasından kernel yüklüyorum.

Ayrıca gapps yerine YourZgapps XS
    http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2240652
    kullanıyorum, sebebi ufak bir paket olması. gerekli gördüğüm extra google app olursa (gmail gibi) sonradan kuruyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zet3 -- 5 Temmuz 2014; 19:03:12 >

• quote:

Eksik anlatım olmuş,

kullandığım kernel şu
    [KERNEL][3.4.96][KK][ION] K^Kernel 3.4.96 v2.5 for KK 4.4 ION+PMEM ADSP [05/07/2014]
    http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2580112

neden rom'la gelen kernelı kullanmıyorum, çünkü overclocka izin vermiyor ayrıca bu roomda kalan ram miktarı fazla.
    1700mhz civarı kullanıyorum, işteyken 3g kapatıp 2g takılıyorum. şarja epey katkısı oluyor.
    uyumlu bir kernel yükledikten sonra sıkıntı olacağını sanmıyorum. hemen hemen her rom yüklediğimde arkasından kernel yüklüyorum.

Ayrıca gapps yerine YourZgapps XS
    http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2240652
    kullanıyorum, sebebi ufak bir paket olması. gerekli gördüğüm extra google app olursa (gmail gibi) sonradan kuruyorum.

Rom yukledikten sonra recoveryden çıkmadan zipli kerneli romun üzerine yukluyorsunuz ve bu kernel romla yüklenen kernelin yerlne geçiyor. Doğru mudur?
    Overclocklu kullanmak fark ettiriyor mu? Çökme vs şeylere sebep oluyor mu?

Cevap için teşekkürler.

• evet, önce blimum wipe işlemleri sonra linklerdeki açıklamalar riayet ederek kurulum.

oc fark ediyor tabi mucizevi şekilde değil.
    ben sorun yaşamadım.
  • quote:

evet, önce blimum wipe işlemleri sonra linklerdeki açıklamalar riayet ederek kurulum.

oc fark ediyor tabi mucizevi şekilde değil.
    ben sorun yaşamadım.

Dün yine dayanamadım yüklü olan 2.3.6'nın backupunu alıp 4.4.4 yükledim.

Sonra niye vazgeçtiğimi gördüm tekrar :)

Mesela radyo veya müzik playerdan birşey dinliyorum, ekran kapalı, sesi kısmak isteyince kısamıyorsun. Ana ekranda iken sesi kısmak istediğinde telefonun zil sesini kısıyor, ses panelinin yanındaki genişletmeye basıp kısmak istersen bile adam gibi algılamıyor.
    2.3.6'da ise ekran kiltli iken bile sesi kısınca müzik sesi de kısılıyor.
    Bu gibi ufak tefek eksiklikleri var baştan beridir ve halen de devam ediyor, düzeltilmemiş.
    Ben halen iddialıyım. 2.3.6'nın kullanımı, hızı ve görselliği kitkattan daha iyi. 2.3.6'ya görselliğiyle sadece 4.1 serisi yarışabilirdi. Onu da Samsung vermedi. Bu durumda 2.3.6ya devam.

• Mrb arkdaşlar benim telde s plus oyun oynamadan iyi performaslı rom tavsiyelerinizi bekliyorum
    aspahalt 8 modern combat 4 most wandet fifa 2014

Bu oyunlarin hiç birini oynayamiyorum ya kasiyor ya oyundan atiyor

Diyeceksiniz onlari oynamaz arkadaşda galaxy pocket plus var ufacik tel cayir cayir oynuyor :)
  • Bugün itibariyle emektar s plus' tan s4'e geçtim. S plus dönemin en iyi telefonlarındandı azıcık daha ram ve 4.0 güncellemesi gelseydi daha da kullanılırdı ama neredeyse 3 yıl boyunca hizmet etti zaten

• quote:

Orijinalden alıntı: Thomas Bangalter

Bugün itibariyle emektar s plus' tan s4'e geçtim. S plus dönemin en iyi telefonlarındandı azıcık daha ram ve 4.0 güncellemesi gelseydi daha da kullanılırdı ama neredeyse 3 yıl boyunca hizmet etti zaten

Ben de 1 ay önce aynısını yaptım galaxy s4'den çok memnunum, galaxy s plusta ramin az olmasına ve çoklu uygulama geçişlerindeki yavaşlığa artık dayanamadım birçok uygulamayı ard arda açıyordum ve oldukça aktif olarak kullanıyordum. Ömrünü doldurdu artık....bence de zamanına göre iyi telefondu aslında sırf mesajlaşma, video izleme ve basit uygulamalar için kullansam hala kullanılır telefondu. Birşey daha var uzun süre dokunmatik ekran kullanınca biraz daha büyük ekran arıyor insan 4" de kesmiyordu artık açıkçası.

• ayrıntılı cevabın için çok teşekkür ederim. gerekli programları ve romu indirdim. yarın yüklemeyi deniycem.

@Thomas Bangalter
  • Selamm ;
    Benim bi samsung galaxy s plus sorunum wardı. Telefona kernel yükledim. Açınca samsung logosundan sonra karanlık bi ekran çıktı.
    Sorunum her seferinde böyle çok kez reset attım ama nafile. Sorunu nasıl çözerim lütfen yardımmcı olun ...

NOT:TELEFONDA CWM YÜKLÜDÜR.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rmnsncr -- 22 Ağustos 2014; 16:09:43 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: rmnsncr

Selamm ;
    Benim bi samsung galaxy s plus sorunum wardı. Telefona kernel yükledim. Açınca samsung logosundan sonra karanlık bi ekran çıktı.
    Sorunum her seferinde böyle çok kez reset attım ama nafile. Sorunu nasıl çözerim lütfen yardımmcı olun ...

Cwm yi açabiliyorsan wipe data factory reset falan yapmayı dene istersen

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: musto44

quote:

Selamm ;

Kardeşim teşekkürler de denedim bunu. Daha farklı bi çözüm arıyorum.
  • quote:

quote:

quote:

Selamm ;

Ben boyle durumlarda genellikle baska bir rom yuklerim.

• quote:

quote:

quote:

quote:

Selamm ;

Ben boyle durumlarda genellikle baska bir rom yuklerim.

Kardeşim o konuda da çok haklısın ama şansıma adamakıllı bi rom bulamadım.
    Eğer önerirseniz deneyebilirim . Teşekkürler

• 
Sayfa: önceki 202203204205206
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.