Şimdi Ara

SAMSUNG ////GALAXY S PLUS İ9001 //// YARDIM VE PAYLAŞIM MERKEZİ (16. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4.119
Cevap
10
Favori
195.266
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1415161718
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • yasal yollarla gelmıs kacak olamyan fakat garanti servisi getiren firma tarafından karsılanan kısacası garantisiz sayılabilicek ürünler
  • telpa,başarı,kvk gibi büyük ithalatçılar yerine küçük ithalatçıların ürünü ithal ederek daha az servis noktası kullanarak daha az sermaye ile daha ucuza telefon satan ithalatçılara paralel ithalatçı denmekte.
  • dostlar biriniz söyleyebilir mi görev yöneticisinde ram miktarı kaç mb gösteriyo ?
  • 358 mb yazıyor saübjk dostum

galaxy plus kullanıcıları çok azız..
  • Bugün media markt'da satış temsilcisi ile biraz konuşma fırsatım oldu. Kendisnine 9001 s plus'ı sorduğumda 9000 s göre işlemci hızı ve ekran kartı kalitesi bakımından daha iyi olduğunu söyledi. Forumlarda geçen sesle ve diğer şikayetleri kendisine sorduğumda bu telefonlarla ilgili testlere bizzat katıldığını ve bunun her yeni model için çıkan söylenti olduğunu böyle sorunların olmadığını belirtti. Şuanda bu ürün onlarda satışı yokmuş sadece Teknosa'da olmasının nedeni Türkiye'de bu kurum ile ön satışının anlaşıması olduğunu ancak 10 gün içinde Media Markt'dada satışa başlıyacağını belirtti. Bilgilerinize
  • quote:

Orijinalden alıntı: Lithium87

358 mb yazıyor saübjk dostum

galaxy plus kullanıcıları çok azız..

Evet dostum bende de 358 yaziyo,galaxy s de 304 gibi birsey yaziyomus galiba,bu iki modelde normalde 512 mb ram var,galaxy sl 478 mb ram olarak tanitildi gorev yoneticisinde 478 mb yaziyo,sanirim gpu yada android surum farkliligindan kaynaklanan bir durum bu...kullanan sayisi da mutlaka artacak...
  • Şarj durumu nasıl sizde arkadaşlar? Bende genelde 1,5 gün gibi gidiyor. Juice defender programını kurdum tavsiyeler üzerine. Şarj süresini olumlu etkiliyormuş.
  • quote:

Orijinalden alıntı: birkanc

Bugün media markt'da satış temsilcisi ile biraz konuşma fırsatım oldu. Kendisnine 9001 s plus'ı sorduğumda 9000 s göre işlemci hızı ve ekran kartı kalitesi bakımından daha iyi olduğunu söyledi. Forumlarda geçen sesle ve diğer şikayetleri kendisine sorduğumda bu telefonlarla ilgili testlere bizzat katıldığını ve bunun her yeni model için çıkan söylenti olduğunu böyle sorunların olmadığını belirtti. Şuanda bu ürün onlarda satışı yokmuş sadece Teknosa'da olmasının nedeni Türkiye'de bu kurum ile ön satışının anlaşıması olduğunu ancak 10 gün içinde Media Markt'dada satışa başlıyacağını belirtti. Bilgilerinize

Walla italya web sitesinde fiyatı 349 Euro idi. Oradan alsam Turkçe kullanabilirmiyim. 820 TL ye gelecek :) 50 TL vergi 10 lira kayıt olsa 900 bulur. şuan 1200 TL ye satılıyor :(

medya marka gelince biraz ucuzlar inşallah

• quote:

Orijinalden alıntı: mgahan93

quote:

Orijinalden alıntı: birkanc

Bugün media markt'da satış temsilcisi ile biraz konuşma fırsatım oldu. Kendisnine 9001 s plus'ı sorduğumda 9000 s göre işlemci hızı ve ekran kartı kalitesi bakımından daha iyi olduğunu söyledi. Forumlarda geçen sesle ve diğer şikayetleri kendisine sorduğumda bu telefonlarla ilgili testlere bizzat katıldığını ve bunun her yeni model için çıkan söylenti olduğunu böyle sorunların olmadığını belirtti. Şuanda bu ürün onlarda satışı yokmuş sadece Teknosa'da olmasının nedeni Türkiye'de bu kurum ile ön satışının anlaşıması olduğunu ancak 10 gün içinde Media Markt'dada satışa başlıyacağını belirtti. Bilgilerinize

Walla italya web sitesinde fiyatı 349 Euro idi. Oradan alsam Turkçe kullanabilirmiyim. 820 TL ye gelecek :) 50 TL vergi 10 lira kayıt olsa 900 bulur. şuan 1200 TL ye satılıyor :(

medya marka gelince biraz ucuzlar inşallah

paralel ithalat al 950-1000 arasına ne pasaport kayıt ne kargo ne vergi ne ıvır zıvır uğraşma,garantisi bile var distribütörler kadar yaygın olmasada...bu arada vergi kayıt ücretlerini yazdığın kadar ucuza halledemezsin,astarı yüzünü geçer...
    Bi ek yapayım 1200tl teknosada internetten alırsan 100 tl hediye çeki var,ayrıca 1100 civarına distribütör ürünü satan sağlam sitelerde var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi saubjk06 -- 15 Kasım 2011; 16:49:55 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Lithium87

Şarj durumu nasıl sizde arkadaşlar? Bende genelde 1,5 gün gibi gidiyor. Juice defender programını kurdum tavsiyeler üzerine. Şarj süresini olumlu etkiliyormuş.

Ben ekran parlaklığını kısıkta kullanıyorum zaten çok rahat yetiyo kısık ayar,5 saat wireless+ortalama kullanımla 40 saat oldu %22 si duruyo
  • Ram miktari 512 kullaniciya 358 çünkü 154 ünü gpu kullaniyor birde bi arkadas sormus uygulamalari sd karta tasimak icin root yapmana gerek yok ùzerine basili tutup tasi dedigin zaman istediğin yere tasiyabilirsin zaten:-)
    gameloft gibi sirketlerin oyunlarinda sd dosyalarini tasirsan oyun acilmiyor ki zaten 5 gb dalihi sd alalini oyunla dolduramazsin zaten 50-60 tane oyun kurman lazim ki buna ne gerek var uygula(apk) icin ayrilan bolumde zaten cok fazla 1-2 mb oluyor apk lar root sadece market e yerini farkli göstermek icin isine yarar baskada yaramaz overclok yapicak deyilsin heralde:-) markete de cok gerek yok zaten parali uygulamalar gelmeye basladi artik
  • quote:

Orijinalden alıntı: saubjk06

telpa,başarı,kvk gibi büyük ithalatçılar yerine küçük ithalatçıların ürünü ithal ederek daha az servis noktası kullanarak daha az sermaye ile daha ucuza telefon satan ithalatçılara paralel ithalatçı denmekte.

teşekkürler
  • quote:

Orijinalden alıntı: hakanlevent

yasal yollarla gelmıs kacak olamyan fakat garanti servisi getiren firma tarafından karsılanan kısacası garantisiz sayılabilicek ürünler

teşekkürler
  • arkadaşlar bende yaklasık iki gün önce aldım telefonumu. şikayetim ise şarj yani aldıgımda telefonumun ıcındekı sarjı bıtırıp bos bır bataryayla sarja taktım sonrasında yaklasık 8 saatlık bir kullanımda sarjım bıttı. tabı kurcaladım bıraz. sonra ayarlardan pil kullanımına baktıgımda full olsa bile 10 saat gıbı bı saat gosterıyor acaba normal mı ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Celikk34

arkadaşlar bende yaklasık iki gün önce aldım telefonumu. şikayetim ise şarj yani aldıgımda telefonumun ıcındekı sarjı bıtırıp bos bır bataryayla sarja taktım sonrasında yaklasık 8 saatlık bir kullanımda sarjım bıttı. tabı kurcaladım bıraz. sonra ayarlardan pil kullanımına baktıgımda full olsa bile 10 saat gıbı bı saat gosterıyor acaba normal mı ?

8 saatte şarjı bitirmek için ne gerekiyorsa yaptın galiba :) o yazan 10 saat kalan kullanım süresi değil.
  • quote:

arkadaşlar bende yaklasık iki gün önce aldım telefonumu. şikayetim ise şarj yani aldıgımda telefonumun ıcındekı sarjı bıtırıp bos bır bataryayla sarja taktım sonrasında yaklasık 8 saatlık bir kullanımda sarjım bıttı. tabı kurcaladım bıraz. sonra ayarlardan pil kullanımına baktıgımda full olsa bile 10 saat gıbı bı saat gosterıyor acaba normal mı ?

hocam telefonu nereden kaca aldınız acaba ogrenebilirmiyiz :)
  • hala örnek bir video linki bekliyorum . Teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: F2O0C0U9S

quote:

hocam telefonu nereden kaca aldınız acaba ogrenebilirmiyiz :)

teknosadan aldım 1200 tl ye telefon performans olarak çok ıyı tabı sımdı dıyeceksınz kı 1200 tl ye bunu alıcagıma cıft cekırdek ıslemcılı teller de var yanlıs gormedıysem galaxy s2 ye benzer bır tel daha vardı ve fıyatı 1499 du ama ben ne kadar ugrassamda alamazdım zaten param buna yettı ve gayette memnunum arkadaslarım arasında androıd telefon kullananlar var ve acık ara bu telefonun onde oldugunu test ederek gördüm. uygulama ne kadar güçlü olursa olsun reklamlar dahı gırse kasma olmuyor telde tarayıcı zaten muthıs. soracagın dıger sorularada elımden geldıgınce cevaplamaya hatta test etmeye calısırım

• quote:

Orijinalden alıntı: mgahan93

hala örnek bir video linki bekliyorum . Teşekkürler.

http://www.youtube.com/watch?v=t7wo_wDrf90&feature=related
    youtube dan farklı örnek videolara da bakabilirsin
  • 1. Pil tüketimi konusunda özellikle senkronizasyonun açık olmasının pil süresini çok etkilediğini gördüm. Senkronizasyon kapalı yapıp gerektiğinde elle (gmail, reader, picassa, vs.) senk. yapıldığınıda pil süresi daha da uzuyor.
    2. Buna ek olarak Ayarlar-->Kablosuz Ayarları-->Wifi altında Menu tuşuna basarsanız gelişmiş ayarlar geliyor. Burada "ekran kapandığında otomatik olarak Wi-Fi'i kapat" seçerseniz telefonu kulanmadığınız zamanlarda Wi-Fi otomatik olarak kapatılıp ekran kilidi çözüldüğünde otomatik olarak açılıyor. Markette bu ayarı yapmak için kullanabileceğiniz uygulamalar da var. Wi-Fi timeout gibi...
    3. 3G, Wi-Fi'e oranla daha fazla enerji harcıyor. Bunun için 3G'yi kullanmadığınız zamanlarda sağ kenardaki power tuşuna uzun basarak Data iletişimini kapatabilirsiniz.
    4. Kullanmıyorsanız GPS ve Bluetooth'u mutlaka kapalı tutun, farkı göreceksiniz.
    5. Eğer bulunduğunuz konumda GSM sinyali zayıfsa bu da pilin daha hızlı bir şekilde tükenmesine sebep olabiliyor. Eski Samsung J700 telefonumun şarjı normalde 5-6 gün giderdi ama GSM sinyalinin zayıf olduğu bir bölgede tam dolu şarjın durduğu yerde 20 saat içinde tükendiğine şahit oldum.

Benim telefonumda senk kapalı iken 2 gün, açık iken 1 günden biraz fazla gidiyor şarz."Auto Airplane switch" uygulaması ile saat 00:00-07:30 arasında otomatik olarak telefon uçak moduna geçip tüm kablosuz iletişimi (GSM dahil) kapatıyor. Akşam %40'ta bıraktıysam, sabah da aynen %40'da batarya seviyesi ile devam ediyorum.

Umarım faydalı olur....

• 
Sayfa: önceki 1415161718
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.