Şimdi Ara

Netmaster CBW-700V nin Kullanıcı adı ve şifresi nasıl değiştirilir.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
2
Favori
174.494
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba Arkadaşlar. Konuda yazdığım modemi kampanya kapmasında hediye edildi. Modemin adını ve altında yazan uzuuuuuun ve ezberlenmesi zor olan şifresini nasıl değiltirebilirim. Kutunun içinden çıkan Cd nin içinden yazılım çıkmadı.

• Değiştirmek istediğiniz kablosuz ağ adı ve şifresi ise ; web tarayıcıdan 192.168.0.1 ile modem arayüzüne girdikten sonra kablosuz bölümünde güvenlik yazan yere basın. Sayfa içerisinde ağ adı yazan yere istediğiniz ismi yazın, o uzunca yazan şifre yerinede belirlediğiniz bir şifreyi girin ve uygula deyin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sintech

Değiştirmek istediğiniz kablosuz ağ adı ve şifresi ise ; web tarayıcıdan 192.168.0.1 ile modem arayüzüne girdikten sonra kablosuz bölümünde güvenlik yazan yere basın. Sayfa içerisinde ağ adı yazan yere istediğiniz ismi yazın, o uzunca yazan şifre yerinede belirlediğiniz bir şifreyi girin ve uygula deyin.

192.168.0.1 yaptıktan sonra kullanıcı adı: admin parola: password yazıyorum kabul etmıyor .. yardımcı olurmusunuz ?
  • http://192.168.100.1/ adresinden deneyin
  • quote:

Orijinalden alıntı: magancı

quote:

Değiştirmek istediğiniz kablosuz ağ adı ve şifresi ise ; web tarayıcıdan 192.168.0.1 ile modem arayüzüne girdikten sonra kablosuz bölümünde güvenlik yazan yere basın. Sayfa içerisinde ağ adı yazan yere istediğiniz ismi yazın, o uzunca yazan şifre yerinede belirlediğiniz bir şifreyi girin ve uygula deyin.

192.168.0.1 yaptıktan sonra kullanıcı adı: admin parola: password yazıyorum kabul etmıyor .. yardımcı olurmusunuz ?

Kabul etmiyor ise modemde reset düğmesi var. Ona basılı tutarak resetleyin. Şifreler dahil hersey sıfırlanır. Admin ve password ile modeme giriş yapabilirsiniz. İnternet bağlantısı otomatik olarak gelir herhangi bir ayara gerek yok. Sadece kablosuz ağ için yukarıda yazdığım şekilde ağ adı ve şifresini düzenlersiniz.

• Çok teşekkürler deneyeceğim.
  • ben de modemi resetledim kablosuz da ismi değişti, tabi şifre de ve bağlanamıyorum. Bağlanamayınca arayüze de giremiyorum şifre değiştirmek için. Yardımcı olursanız sevinirim
  • Sayın Kullanıcılarımız,

Modeminizde WPA şifreleme yapmak için aşağıdaki adımları izlemeniz yeterlidir.

Web arayüzüne ulaşmak için, “Internet Explorer” sayfası açıp, adres çubuğuna “192.168.0.1” yazınız. Açılan sayfada:
    User Name : admin
    Password : password

1. Kablosuz / Güvenlik sekmesine tıklayınız.
    2. Açılan sayfada, aşağıdaki resimde de referans olarak gösterilen adımları izleyiniz.
    a. 1 numaralı çerçevede seçeneklerin WPA-PSK “Etkin” olarak değiştiriniz.
    b. 2 numaralı çerçevede gösterilen WPA Ön Paylaşımlı Anahtar alanına istediğiniz şifreyi yazınız.
    c. 3 numaralı çerçevede gösterilen “Uygula” butonuna tıklayarak WPA Şifreleme işlemini tamamlayınız.

Netmaster CBW-700V nin Kullanıcı adı ve şifresi nasıl değiştirilir.

• Arkadaslar tahutlu abone olunca bu modemmi veriliyor ben mesela bu modemi kullanmak istiyorum istedigim modemi secme ozgurlugum varmi verilen modemler daha once baska aboneler tarafindan kullanilmismi modemlermi yoksa sifir kutusunda kullanilmamis modemlermi geliyor eger kullanilmis modem geliyorsa hepsiburada com yenisini getirtmeyi dusunuyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nevrans -- 30 Kasım 2012; 18:04:13 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: magancı

quote:

Kabul etmiyor ise modemde reset düğmesi var. Ona basılı tutarak resetleyin. Şifreler dahil hersey sıfırlanır. Admin ve password ile modeme giriş yapabilirsiniz. İnternet bağlantısı otomatik olarak gelir herhangi bir ayara gerek yok. Sadece kablosuz ağ için yukarıda yazdığım şekilde ağ adı ve şifresini düzenlersiniz.

Modemi kalem ile 3 sanıye basılı tutup resetliyorum ama modemin bütün ışıkları sönüp tekrar açılınca yine aynı şifreyi hatırlıyor laptopum otomatik modemi görüp eski unuttugum internet şifremle internete baglanıyor.

ne yapmam lazım arkadaşlar ? yeni aldığım laptopu kullanamıyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi magancı -- 26 Ekim 2013; 9:00:57 >

• Merhaba arkadaşlar merak ettiğim için soruyorum bu modemlere bir kullanıcı adı ve parola girilmiyor mu? isp nin bilgilerini girecek yer yok
    örneğin 1234567@ttnet yada 1234567@superonline gibi.
  • asıl benim merak ettiğim bu modemin IP adresi nasıl değiştirilir

web paneli içerisinden 192.168.0.1 haricinde verilen hiçbir IP yi kabul etmiyor

192.168.1.1 vermek istiyorum reddediyor 192.168.2.1 vermek istiyorum yine reddediyor. zaten çok kurcalayınca da kilitlenip kalıyor ne yapacağını şaşırıyor.

var mı çözebilen?
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.