Şimdi Ara

Uzun soluklu bir elektrikli süpürge araştırması (Süpürge alacaklar okumalı!) (13. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5.814
Cevap
151
Favori
1.029.337
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Sarper 77

quote:

Orijinalden alıntı: Odyseuss

Önce Nilfisk Power Eco ya kesin karar vermiştim. Vazgeçtim sebepleri;

1- Mağaza da son 545 denen ürün internette 410 TL ye kadar var ve her ikisi de Nilfisk TR garantili. Israrla mağazadan almak istememe rağmen mağazaya gelişi bile internette satılan rakamın çok üstü olduğu iletildi. Nasıl bir pazarlama taktiği anlamadım.
    2- Forumda bir arkadaş Extreme modelini kullanıcı hatası ile arka kapağını ve borusunu yenilemek istemiş 410 TL gibi bir bedel istenmiş .... dedim yedek parça için istenen rakama.
    3- Yine başka bir arkadaş ile aldığı üründe Made in China yazdığını söyledi sadece bu sebeple iade ettiğini iletti. Açıkcası bende danimarka malı diye yola çıkıyordum.
    4- Diğer asıl büyük etken ise Kayseri de o kadar gezdim ürünü görebilene aşk olsun. Bakmadan almanız lazım.

Sonraki tercihim Miele S5211

1- Ürünü görme imkanı bulamadım.
    2- Hepa değil kendine özel bir filtre kullanıyor. Hepa kullanmak istersek ayrıca alıp takmak gerekiyor.
    3- Bu ürünü de bulunduğum il itibari ile bakmadan almam gerekiyordu.
    4- Fiyat da markanın diğer ürünlerinde olduğu az tuzlu.

Elektrolux s8870

2- İnternette bulduğum fiyatlar ise açıkçası benim için yüksek.
    3- Ürün hakkında o kadar olumlu yorum karşısında 550 civarında bir rakama bulsam sanırım düşünmeden alırdım. Acaba diyeceğim bir ürün olarak kalacak.

Gelelim aldığımız Philips FC 9170 e

1- Ürünü Kayseri de bolca gördüm.
    2- Test ettik, memnun kaldık.
    3- İki yıl yerinde servis garantisi var.
    4- Standart S-Bag toz torbası.
    5- Çekim gücü.

Ürünü hizlial dan 500 TL kargo dahil aldım. 50 TL de hediye çeki verdi.

Ürün geldikten sonra izlenimlerimizi paylaşıyor olurum.

Not: Düzeltme imla...

Ürün elinize ulaştımı acaba.

@Sarper 77,

Evet ürün elimize ulaştı, hanım mutlu sorun yok işlem tamam :)
  • quote:

quote:

quote:

Önce Nilfisk Power Eco ya kesin karar vermiştim. Vazgeçtim sebepleri;

1- Mağaza da son 545 denen ürün internette 410 TL ye kadar var ve her ikisi de Nilfisk TR garantili. Israrla mağazadan almak istememe rağmen mağazaya gelişi bile internette satılan rakamın çok üstü olduğu iletildi. Nasıl bir pazarlama taktiği anlamadım.
    2- Forumda bir arkadaş Extreme modelini kullanıcı hatası ile arka kapağını ve borusunu yenilemek istemiş 410 TL gibi bir bedel istenmiş .... dedim yedek parça için istenen rakama.
    3- Yine başka bir arkadaş ile aldığı üründe Made in China yazdığını söyledi sadece bu sebeple iade ettiğini iletti. Açıkcası bende danimarka malı diye yola çıkıyordum.
    4- Diğer asıl büyük etken ise Kayseri de o kadar gezdim ürünü görebilene aşk olsun. Bakmadan almanız lazım.

Sonraki tercihim Miele S5211

2- Hepa değil kendine özel bir filtre kullanıyor. Hepa kullanmak istersek ayrıca alıp takmak gerekiyor.
    3- Bu ürünü de bulunduğum il itibari ile bakmadan almam gerekiyordu.
    4- Fiyat da markanın diğer ürünlerinde olduğu az tuzlu.

Elektrolux s8870

2- İnternette bulduğum fiyatlar ise açıkçası benim için yüksek.
    3- Ürün hakkında o kadar olumlu yorum karşısında 550 civarında bir rakama bulsam sanırım düşünmeden alırdım. Acaba diyeceğim bir ürün olarak kalacak.

Gelelim aldığımız Philips FC 9170 e

1- Ürünü Kayseri de bolca gördüm.
    2- Test ettik, memnun kaldık.
    3- İki yıl yerinde servis garantisi var.
    4- Standart S-Bag toz torbası.
    5- Çekim gücü.

Ürünü hizlial dan 500 TL kargo dahil aldım. 50 TL de hediye çeki verdi.

Ürün geldikten sonra izlenimlerimizi paylaşıyor olurum.

Not: Düzeltme imla...

Ürün elinize ulaştımı acaba.

@Sarper 77,

Evet ürün elimize ulaştı, hanım mutlu sorun yok işlem tamam :)

Nasıl kullanım durumu bende kararsızım nilfisk extreme eco da düşünüyorum ama acaba hangisi?
  • quote:

Nasıl kullanım durumu bende kararsızım nilfisk extreme eco da düşünüyorum ama acaba hangisi?

Sarper 77,

Nilfisk Extreme Eco'yu (HEPA 14 filtresi, sadece temizlik araçları üretiminde uzmanlaşmış olduğu için Nilfisk markasının güvenilirliği ve 5 yıl garantili olması nedeniyle) ben de ilgilendiğim süpürgelerin arasına almıştım. Bugün canlı olarak inceledim ve ilgilendiğim cihazların arasından çıkardım. Cihazda kullanılan plastik kalitesi beni tatmin etmedi. Kapakların ve çeşitli hareketli parçaların açılıp kapanma hissi güven vermedi ve üründeki bitirme detayları hiç hoşuma gitmedi. Ürünün dışında çeşitli hatlar ve çizgiler boyunca parmaklarınla gezdiğinde, pek çok yerde parmaklarına takılan yerler ve keskinlik hissi veren bölümleri vardı. Belki ben çok gıcık birisi olduğum için bu kadar ayrıntılı inceliyor olabilirim. Ama internetteki alışveriş sitelerinden ürünü almayı filan düşünürsen, son kararını vermeden önce (imkanın varsa) cihazı canlı olarak incelemeni tavsiye ederim.
  • Nilfisk hakkında pozitif yorumlara rağmen Kayseri de canlı görme imkanı ne yazıkki bulamadım. Üstüne araba da böyledir çok kaliteli markalar vardır ancak servis ağı zayıfsa yedek parça pahalı ise bir anlamı kalmaz. Ben servis/bayii ürüne erişim noktasında kafamda ki soru işaretlerini gideremediğim için Philips e yöneldim. Philips de 2 yıl yerinde servis garantisi var, 0800 lü bir hat açmışlar bunun için. Eşim Philips FC9170 i 3-4 gündür kullanıyor çekim gücünden, üçgen başlığından, ürünün kalitesi ve kullanım kolaylığından oldukça memnun. Halıyı yerinden kaldırıyor. Eğer ses rahatsız ediyor derseniz 9302 modeli var motor 1250 watt ancak 400 watt çekim gücü üretiyor, KRC outletlerde kampanyada 499 TL demişlerdi :), call centerlarda bile kullanılan çok sessiz bir model onu da test ettik ancak üçgen başlık olmaması diğer tarafta 9170 gibi güçlü bir makine dururken bu model ile risk almak istemedim iki model arasındaki ses farkı 8db. Philips arabada ki tofaş renault gibi olmuş her yerde var ummadığım yerlerde bile karşıma çıktı, toz torbası S-Bag ortak kullanılan ucuz bir torba servis vs problemi yok. Nilfisk aklım da acaba olarak kalacak ama en azından şu an kafam rahat, yarın bozulsa yedek parça olsa çekineceğim bir durum yok.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ŞAMAN

quote:

Sarper 77,

Nilfisk Extreme Eco'yu (HEPA 14 filtresi, sadece temizlik araçları üretiminde uzmanlaşmış olduğu için Nilfisk markasının güvenilirliği ve 5 yıl garantili olması nedeniyle) ben de ilgilendiğim süpürgelerin arasına almıştım. Bugün canlı olarak inceledim ve ilgilendiğim cihazların arasından çıkardım. Cihazda kullanılan plastik kalitesi beni tatmin etmedi. Kapakların ve çeşitli hareketli parçaların açılıp kapanma hissi güven vermedi ve üründeki bitirme detayları hiç hoşuma gitmedi. Ürünün dışında çeşitli hatlar ve çizgiler boyunca parmaklarınla gezdiğinde, pek çok yerde parmaklarına takılan yerler ve keskinlik hissi veren bölümleri vardı. Belki ben çok gıcık birisi olduğum için bu kadar ayrıntılı inceliyor olabilirim. Ama internetteki alışveriş sitelerinden ürünü almayı filan düşünürsen, son kararını vermeden önce (imkanın varsa) cihazı canlı olarak incelemeni tavsiye ederim.

Yok bende öyle manyağımdır accık dokunmadan almam dediğin gibi bunları göz ardı etmeyeceğim saolasın.
  • quote:

Nilfisk hakkında pozitif yorumlara rağmen Kayseri de canlı görme imkanı ne yazıkki bulamadım. Üstüne araba da böyledir çok kaliteli markalar vardır ancak servis ağı zayıfsa yedek parça pahalı ise bir anlamı kalmaz. Ben servis/bayii ürüne erişim noktasında kafamda ki soru işaretlerini gideremediğim için Philips e yöneldim. Philips de 2 yıl yerinde servis garantisi var, 0800 lü bir hat açmışlar bunun için. Eşim Philips FC9170 i 3-4 gündür kullanıyor çekim gücünden, üçgen başlığından, ürünün kalitesi ve kullanım kolaylığından oldukça memnun. Halıyı yerinden kaldırıyor. Eğer ses rahatsız ediyor derseniz 9302 modeli var motor 1250 watt ancak 400 watt çekim gücü üretiyor, KRC outletlerde kampanyada 499 TL demişlerdi :), call centerlarda bile kullanılan çok sessiz bir model onu da test ettik ancak üçgen başlık olmaması diğer tarafta 9170 gibi güçlü bir makine dururken bu model ile risk almak istemedim iki model arasındaki ses farkı 8db. Philips arabada ki tofaş renault gibi olmuş her yerde var ummadığım yerlerde bile karşıma çıktı, toz torbası S-Bag ortak kullanılan ucuz bir torba servis vs problemi yok. Nilfisk aklım da acaba olarak kalacak ama en azından şu an kafam rahat, yarın bozulsa yedek parça olsa çekineceğim bir durum yok.

Bunların hepsi çok önemli ama 5 yıl garanti beni düşündürüyor yani kaliteli olduğu ve hepa 14 filtre sistemi ama servis sistemi zayıf tabiki birde malzemenin işçiliği oysaki bu model amerika üretimi imiş
  • quote:

quote:

Nilfisk hakkında pozitif yorumlara rağmen Kayseri de canlı görme imkanı ne yazıkki bulamadım. Üstüne araba da böyledir çok kaliteli markalar vardır ancak servis ağı zayıfsa yedek parça pahalı ise bir anlamı kalmaz. Ben servis/bayii ürüne erişim noktasında kafamda ki soru işaretlerini gideremediğim için Philips e yöneldim. Philips de 2 yıl yerinde servis garantisi var, 0800 lü bir hat açmışlar bunun için. Eşim Philips FC9170 i 3-4 gündür kullanıyor çekim gücünden, üçgen başlığından, ürünün kalitesi ve kullanım kolaylığından oldukça memnun. Halıyı yerinden kaldırıyor. Eğer ses rahatsız ediyor derseniz 9302 modeli var motor 1250 watt ancak 400 watt çekim gücü üretiyor, KRC outletlerde kampanyada 499 TL demişlerdi :), call centerlarda bile kullanılan çok sessiz bir model onu da test ettik ancak üçgen başlık olmaması diğer tarafta 9170 gibi güçlü bir makine dururken bu model ile risk almak istemedim iki model arasındaki ses farkı 8db. Philips arabada ki tofaş renault gibi olmuş her yerde var ummadığım yerlerde bile karşıma çıktı, toz torbası S-Bag ortak kullanılan ucuz bir torba servis vs problemi yok. Nilfisk aklım da acaba olarak kalacak ama en azından şu an kafam rahat, yarın bozulsa yedek parça olsa çekineceğim bir durum yok.

Bunların hepsi çok önemli ama 5 yıl garanti beni düşündürüyor yani kaliteli olduğu ve hepa 14 filtre sistemi ama servis sistemi zayıf tabiki birde malzemenin işçiliği oysaki bu model amerika üretimi imiş

Sarper 77,

Hangi model Amerika üretimi imiş?
  • quote:

quote:

quote:

Sarper 77,

extreme eco hepa 14 filtreli 1250 watt lık olan
  • quote:

quote:

quote:

quote:

Sarper 77,

Yok, Amerika üretimi filan değil. Ben ona da baktım: Made in Hungary.
  • quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Sarper 77,

İzmir ve Akdeniz bölge müdürünün direkt bana beyanı buydu ama ne bileyim anlamadım ki bu işi.
  • Homend kullanıp menun olan var mı acaba?
  • quote:

Orijinalden alıntı: toran_aga

Homend kullanıp menun olan var mı acaba?

ben kullanıyorum memnunum
  • quote:

Orijinalden alıntı: seckinty

Hangi modeli ve ne zamandır kullanıyorsunuz?
  • quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Sarper 77,

İzmir ve Akdeniz bölge müdürünün direkt bana beyanı buydu ama ne bileyim anlamadım ki bu işi.

Demek ki İzmir ve Akdeniz bölge müdürü ya ürünün Macaristan'da üretildiğini bilmiyor ya da sallamış öylesine.

Ürünün altındaki etikete özellikle baktım; Macaristan üretimiydi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: toran_aga

quote:

Orijinalden alıntı: seckinty

Hangi modeli ve ne zamandır kullanıyorsunuz?

dustbrek 1203 modelini kullanıyorum 8 aydan fazla oldu sanırsam, evlendiğim için almıştım memnunum bir sorun çıkarmadı çekişi de güzel halıyı kaldıracakmış gibi çekiyor torbalı olmadığından ara ara temizlemek gerekiyor haliyle
  • Merhaba,
    1-2 ay önce bu başlıkta chips'in tavsiyesi sayesinde Enplus'dan Electrolux Z8870 süpürgeyi 550 TL'e almıştım. Uzun zamandır izlenimlerimi yazacaktım ancak şimdiye nasip oldu. Öncelikle süpürge dizayn olarak çok şık ve ergonomik. Yatay ve dikey park konumlarında süpürgenin sapının sabitleneceği yerler çok iyi dizayn edilmiş. 3'ü bir arada başlık da gerçekten iyi bir endüstriyel tasarım örneği. Süpürgeyi çekiştirirken sağa sola çarptığında zarar vermemesi ve tabii zarar görmemesi için tampon görevi gören silikon desteklerin yapılması da artı bir güzellik. Tok, sağlam bir duruşa sahip olmakla beraber bu durum süpürgeye ağırlık dezavantajı olarak yansımış. Sağlam metal sap+kumanda ünitesi ve tok gövde 3. odadan sonra yorucu olmaya başlıyor. Çekim gücünü otomatik ayarlayan AUTO modu harika bir özellik ve gerektiğinde gerektiği kadar emiş gücü vermesi, halı, parke, koltuk vs zeminlerde kesintisiz süpürme akışkanlığı sağlıyor. Süpürge çalışırken havalandırma kanallarında sıcak bir hava çıkışı oluyor ancak bu havada rahatsız edici toz partikülleri hissedilmiyor. Yaklaşık 2 aydır, haftada 2 kez evi süpürüyoruz ve torbası henüz dolmadı. Süpürgeyle beraber 2 adet S-Bag XL geliyor. Torba dolduğunda cihazın üstündeki S-Bag ışığı yanıyor. Turbo Başlık, Shaggy halılarda kullanılamayan bir özellik ancak yeni halılarda mevcut yün dökme süresini kısaltıyor. 1-2 defa turbo başlığı aktive ederek süpürdüğümüz halılarımız yün dökmezken, turbo başlıksız süpürdüklerimizde hala yumak yumak dökülmeler devam ediyor. Kutusunda Made in EU yazıyor ancak barkodunun menşei Avusturya. Kablo sarma özelliği kablo lineer olduğu müddetçe efektif oluyor ve son 10-15 cm'de biraz zorlanıyor. Elle bir miktar müdahale gerekiyor.
    Sanırım bu başlığa vefa borcumu ödemiş oldum :) Sormak istediklerinizi memnuniyetle cevaplarım.
  • sayın ricketsia benim size sorum olacaktı bu makine ile ilgili ben de bu makineyi ortalama 2 ay önce teknosadan 400 tl ye chipsin tavsiyeleri üzerine aldım (oraya gidip görene kadar fiyatına inanamasamda) çeyizim için aldığımdan daha kullanamadım da. Sorum 3. odadan sonra yoruyor demişsiniz hiç kullanmadığım için merak ediyorum halıda gercekten zor mu hareket ediyor ve normal bir süpürgeye göre çok aşırı bir yoruculuğu mu var. Merakımı giderirseniz çok memnun olacağım sabırsızlıkla bekliyorum :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: ricketsia

Merhaba,
    1-2 ay önce bu başlıkta chips'in tavsiyesi sayesinde Enplus'dan Electrolux Z8870 süpürgeyi 550 TL'e almıştım. Uzun zamandır izlenimlerimi yazacaktım ancak şimdiye nasip oldu. Öncelikle süpürge dizayn olarak çok şık ve ergonomik. Yatay ve dikey park konumlarında süpürgenin sapının sabitleneceği yerler çok iyi dizayn edilmiş. 3'ü bir arada başlık da gerçekten iyi bir endüstriyel tasarım örneği. Süpürgeyi çekiştirirken sağa sola çarptığında zarar vermemesi ve tabii zarar görmemesi için tampon görevi gören silikon desteklerin yapılması da artı bir güzellik. Tok, sağlam bir duruşa sahip olmakla beraber bu durum süpürgeye ağırlık dezavantajı olarak yansımış. Sağlam metal sap+kumanda ünitesi ve tok gövde 3. odadan sonra yorucu olmaya başlıyor. Çekim gücünü otomatik ayarlayan AUTO modu harika bir özellik ve gerektiğinde gerektiği kadar emiş gücü vermesi, halı, parke, koltuk vs zeminlerde kesintisiz süpürme akışkanlığı sağlıyor. Süpürge çalışırken havalandırma kanallarında sıcak bir hava çıkışı oluyor ancak bu havada rahatsız edici toz partikülleri hissedilmiyor. Yaklaşık 2 aydır, haftada 2 kez evi süpürüyoruz ve torbası henüz dolmadı. Süpürgeyle beraber 2 adet S-Bag XL geliyor. Torba dolduğunda cihazın üstündeki S-Bag ışığı yanıyor. Turbo Başlık, Shaggy halılarda kullanılamayan bir özellik ancak yeni halılarda mevcut yün dökme süresini kısaltıyor. 1-2 defa turbo başlığı aktive ederek süpürdüğümüz halılarımız yün dökmezken, turbo başlıksız süpürdüklerimizde hala yumak yumak dökülmeler devam ediyor. Kutusunda Made in EU yazıyor ancak barkodunun menşei Avusturya. Kablo sarma özelliği kablo lineer olduğu müddetçe efektif oluyor ve son 10-15 cm'de biraz zorlanıyor. Elle bir miktar müdahale gerekiyor.
    Sanırım bu başlığa vefa borcumu ödemiş oldum :) Sormak istediklerinizi memnuniyetle cevaplarım.

Electrolux Z8870 için uygun s-bag toz torbasına aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz. Sayfada aynı ürün kampanyalı satış seçeneklerine de ulaşabileceğiniz linkler mevcuttur.

http://www.supurgemarket.com/electrolux-sbag-p-1821.html
  • Merhabalar, arkadaşlar. acil süpürge almamız gerekiyor. eski süpürgemiz bozulduğu için yeni bir elektirikli süpürge arayışına girdik. sizce 250 350 tl aralığında önerebileceğiniz kaliteli bir marka model varmı?
    varsa nerelerden almamızı önerirsiniz.
    nnot: toza karşı alerjisi olan birisi süpürgeyi kullanacak.
    bunada dikkat ederseniz sevinirim.
  • Alerji hastalık boyutunda ise 350 TL yetmez.
  • 
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.