Şimdi Ara

Uzun soluklu bir elektrikli süpürge araştırması (Süpürge alacaklar okumalı!) (88. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
5.814
Cevap
151
Favori
1.029.335
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 8687888990
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: umudumsun

kşke ben de nilfiks hakkında böyle düşünebilseydim yaa..

Hocam diğer konuya da yazdığınız mesaja cevaben yazıyorum. Biz de Nilfiskin Hygenic modelini kullanıyoruz. Süpürgeyi almadan önce bir sürü süpürgeyideneme imkanımız olmuştu. Halıya yapışan süpürge çok iyiçekiyor anlamına gelmiyor kesinlikle, o biraz da başlığın ergonomisi ile alakalı olsa gerek. Örneğin Mielin 8 serisi bir mekinesi ile Electroluxun Ultrasilincermıydı neydi onu deniyorduk Electroluxu hareket ettiremiyorsun halıda Miele ise yağ gibi kayıyordu. Ama çekim gücünü asıl başlıüın hava kanalını elimle kapadığımda anladım, Mielein emiş gücü kat kat üstündü. Yani demem o ki emiş gücünü o şekilde kıyaslayamazsınız. Kaldı ki aldığınız makina piyasadaki çoğu üründen emiş gücü yüksek olan bir makina
  • quote:

Orijinalden alıntı: orislevin

quote:

Hocam diğer konuya da yazdığınız mesaja cevaben yazıyorum. Biz de Nilfiskin Hygenic modelini kullanıyoruz. Süpürgeyi almadan önce bir sürü süpürgeyideneme imkanımız olmuştu. Halıya yapışan süpürge çok iyiçekiyor anlamına gelmiyor kesinlikle, o biraz da başlığın ergonomisi ile alakalı olsa gerek. Örneğin Mielin 8 serisi bir mekinesi ile Electroluxun Ultrasilincermıydı neydi onu deniyorduk Electroluxu hareket ettiremiyorsun halıda Miele ise yağ gibi kayıyordu. Ama çekim gücünü asıl başlıüın hava kanalını elimle kapadığımda anladım, Mielein emiş gücü kat kat üstündü. Yani demem o ki emiş gücünü o şekilde kıyaslayamazsınız. Kaldı ki aldığınız makina piyasadaki çoğu üründen emiş gücü yüksek olan bir makina

teşekkür ederim gerçekten soğumak üzereyim makineden.. hafta sonu bi daha denyeyım bakalım..

başlığın hava kanalını iki yana doğru açmış bu yapışmayı önlüyor sanırım..

elimi kapatarak denedim o şekilde güçlü gibi ama
  • beyler 300 400 tl arası elektrık süpürgesi lazım

toz torbalı veya toz torbasız olsun sulu zaten var

ayrıca bu hepa filtreleri ne kadar zamanda bır değiştricez fiyatları yuksek galiba
  • quote:

Hocam önceden bahsettiğim gibi sizinle aynı model süpürgeye sahibim. Hava kanalını tam kapalı kullanıyorum, kapatmazsanız zaten bir mânâsı yok. Emdiği bütün tozu toprağı üstten dışarı attıktan sonra ne işime yarayacak?!

3 metrekare halımı belki havaya kaldırmıyor ancak üzerinde sürmekte ben zorlanıyorum şahsen. Hanım hem bundan şikayetçi olduğundan hem beli ağrıdığından iş başa düştü. Size şöyle söyleyeyim; abartmıyorum 8-10 süpürmede torbanın içinin dolduğunu biliyorum. Bazen koltuğun üstüne direkt olarak büyük başlığıyla tutuyorum-üşengeçlik işte, büyük minderleri kapıyor ve elimle ancak ayırabiliyorum.

Sizin beklentiniz yüksek değil, bence astronomik olmuş. Dyson da alsanız kesmezdi bence sizi... Gidip bir inceleyin ve kıyaslayın derim. Bunu Eco modelinin Dyson'a kafa tutacağı anlamında söylemiyorum. Sadece aralarındaki fiyat farkı kadar fark olduğunu söylemek için yazıyorum. Çünkü Nilfisk Eco ile aynı veya daha fazla para verip, aynı verimi alamayacağınız nice makine var piyasada...
  • quote:

Orijinalden alıntı: freedom36

quote:

Orijinalden alıntı: pusat77

NILFISK Bravo Pet Pack 2000 W Elektrikli 

Arkadaşlar bu makine media markt ta 299 tl marka hakkında formda güzel yorumlar var bu model bu fiyata alınır mı.

Valla birkaç mesaj yukarıda ben de aynı modeli sormuştum; sizin mesajınız üzerine düşünmeksizin sipariş verdim; zira hem kullandığım için Nilfisk'e güveniyorum hem de ürünün fiyatı çok iyi.

Evcil hayvan besliyor iseniz fazladan parçalar ile geleceğini düşünüyorum, "pet pack" diye bahsedildiğine göre... Bence tükenmeden alın.

Benim ürün bugün geldi ancak ön tekerinin orası kırılmış olduğunu farkettim ve geri değişim için gönderdim. Bakalım nasıl bir ürün gelecek. Sizin aldığınız üründe herhangi bir olumsuzluk varmi.ayrica ürün elinize ulastiysa çekim gücünden falan memnunmusunuz.
  • Yahu hayatimda her seyi arastirarak ozenerek aldim.
    Aldigimda da icim ferahti..

Sirf bu supurge konusunda zorlandigim kadar hic bir seyde zorlanmadim ve halen supurge almadim.
    Halen torbali torbasiz soru isareti var.

Aklima takilan Bosch ProSilence modeliyle Miele Twist(veya baska bir model) arasinda kaldim.
    Bu Hepa filtre olayi kafa karistiriyor. Supurge torbalarinin icinde bu HEPA filtresi'de var mi acaba?
    Ya da torbasiz alirsak HEPA filtresinin temizlemesi felan uzun is midir?
    Yikanan HEPA filtreleri kolay temizleniyor mu, yoksa zahmetli midir?
    Bu HEPA filtresine neler takilir? Sirf toz mudur? Yoksa supurdugumuz pisliklerde ustune gelir mi?
    Ornegin islak bir zemini supursek sivi filtreye kadaar geliyor mu?
    Cok soru sordum ama arastirmakla da bulunmuyorki..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TurQich -- 28 Aralık 2013; 17:34:19 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: mesahin02

Arkadaşlar bende uzun süreli süpürge araştırmalarım sonucu miele 8330 alarak bu işkenceyi sonlandırdım:)

Araştırma sonucu miele nilfisk electrolüks ve dyson arasında kaldım.Electrolüksün parçalarının pahalı olduğunun söylenmesi,nilfiskin filtre ve torbalarının fiyatlarının fazla olması,dysonu da kendinin fiyatının fazla olması,gürültüsü ve emiş gücü değerlerinin düşüklüğünden eledim. Miele de beni düşündüren ise bazı serilerinde hepa filtre olmayışı idi. Mielenin uzun kullanım süresi (evladiyelik olarak tanımlanıyor)kendisini seçmemde etkili olan faktörlerden oldu.Özellikle de 8 serisi oldukça övülüyordu.Bende 8330 u hepa filtresi olmasından dolayı siperiş verdim.Ancak turbo başlığının olmaması eksi yönlerinden birisi.Turbo başlıklı modeli de var ancak 200 tl gibi bi fark var.Bende süpürgemarket sitesinden üniversal turbo başlık alarak bu sorunu çözdüm.Ayrıca aynı yerden 20 tane torba ve bir adet de hepa filtre satın aldım.

Makine 4 gün önce geldi.Daha yeni siemens xs dino ile temizlenmiş olan halımızda hemen deneme şansım oldu.Öncelikle güç bakımından son derece güçlü.Yani son seviyede bir bayanın halıyı süpürmesinin mümkün olmadığını düşünüyorum.Kendim 10 dk süpürme ile kan ter içinde kaldım :) Bazı arkadaşlar bu kadar güçlü olmasına gerek yok ne de olsa o güçte kullanılamıyor diyor ama her zaman olmasa da gücü en yükseğe getirip halıyı aradabir derinden temizlemek daha iyi olur diye düşünüyorum. Temizleme sonrası halı gerçekten daha da temizlendi. Daha sonra turbo başlık takarak bir daha süpürdüm ve başlığı çıkardığımda aralarda epey tüy,saç topladığını gördüm.(yani turbo başlık üzerine düşeni yapıyor.) Temizleme sonrası toz torbasını açıp baktım.Halı yeni temizlendiği halde torbada epey kıl tüy vs. görünce araştırmalarımın boşa gitmediğini gördüm :)

Makinayı ankastrend sitesinden havale ile 585 tlye kargo ücretsiz aldım.Başka sitelerde en az 100 tl fark var.Ordaki arkadaşlar epey ilgililerdi her soruma ilgi ile cevap verdiler. Tek sıkıntı çalıştıkları kargo firmasının her yerde olmayışı.
    Sonuç olarak bu süpürgeyi almayı düşünen arkadaşlara tereddütsüz tavsiye ederim.

Hocam baya arastirdiginiz icin soruyorum.
    Bu 6-7-8 serisinin arasindaki farklar nelerdir?
  • Elektrik süpürgesini basit mekanizmalar zannederdik. Neyse araştıralım dedik ve buradaki arkadaşların da yorumlarıyla Rowenta, philips gibi markalardan vazgeçtik.
    Marka sayısını ikiye indirebildim ama model anlamında hala kararsızım. Miele veya nilfisk markalarından birisi olacak. Ben Karabük de yaşıyorum ve ne yazık ki burada iki markanın da servisi bulunmamakta. Ama okuduğum yorumlar neticesinde bu riski almaya değer olarak gördüm.

Süpürgeden beklentilerim:
    1- İyi temizlemeli. Hepa 13-14 filtrelerine sahip olmalı.
    2- Sessiz olmalı.
    3- Torba-filtre gerektiğinde zorlanmadan bulmalıyım. (yaşadığım şehirde zor ama sık sık ankaraya yolum düşer ve tabi internet alışverişi de yapabilirim)

Belirlediğim modeller:
    nilfisk extreme eco enerji
    Miele s8330

nilfisk extreme hygienic

Bu ürünler arasında hangisini tavsiye edersiniz. YArdımcı olacak arkadaşlara şimdiden teşekkürler.

Başka model varsa onu da alabilirim. Birde arkadaşlar miele s8330 eski bir model mi? Kendi sitesinde filan bulamadım. Yine internette inceleme videosu da bulamadım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fenermaniac -- 29 Aralık 2013; 17:33:46 >
  • http://www.n11.com/nilfisk-coupe-neo-elektrikli-supurge-P15302201
    linkteki süpürgeyi almayı düşünüyorum fakat pek tavsiye eden yorumlar görmedim olumlu yada olumsuz.
    sizce bu süpürge nasıldıe ve toz torbaları ortalama ne kadar gider??
    toz torbasını orjinal olmayandan kullansak ne gibi sıkıntılar oluşur???
  • Süpürgeyi kendime değil bir tanıdığımıza almıştık ancak onlar kargoyu daha yeni teslim alabildiler. Kullandılar mı bilemiyorum ancak kendim görmeden net bir şey söylemem doğru olmaz. Çünkü konuyla pek ilgili olmadıklarından kendilerinin detaylı bir şekilde yorumlayabileceğini pek zannetmiyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: fenermaniac

Elektrik süpürgesini basit mekanizmalar zannederdik. Neyse araştıralım dedik ve buradaki arkadaşların da yorumlarıyla Rowenta, philips gibi markalardan vazgeçtik.
    Marka sayısını ikiye indirebildim ama model anlamında hala kararsızım. Miele veya nilfisk markalarından birisi olacak. Ben Karabük de yaşıyorum ve ne yazık ki burada iki markanın da servisi bulunmamakta. Ama okuduğum yorumlar neticesinde bu riski almaya değer olarak gördüm.

Süpürgeden beklentilerim:
    1- İyi temizlemeli. Hepa 13-14 filtrelerine sahip olmalı.
    2- Sessiz olmalı.
    3- Torba-filtre gerektiğinde zorlanmadan bulmalıyım. (yaşadığım şehirde zor ama sık sık ankaraya yolum düşer ve tabi internet alışverişi de yapabilirim)

Belirlediğim modeller:
    nilfisk extreme eco enerji
    Miele s8330

nilfisk extreme hygienic

Bu ürünler arasında hangisini tavsiye edersiniz. YArdımcı olacak arkadaşlara şimdiden teşekkürler.

Başka model varsa onu da alabilirim. Birde arkadaşlar miele s8330 eski bir model mi? Kendi sitesinde filan bulamadım. Yine internette inceleme videosu da bulamadım.

Ben tam 7 aydır Nilfisk Extreme Eco modelini kullanan birisi olarak önerebileceğim bir markadır. Yeni evliyim ve evime bütün eşyalar sıfırdan alındı (tabi ki halılarda) Bu nedenle yeni eşyalar inanılmaz bir toz ve hav yuvası oluyorlar. Neredeyse haftada 3 defa bütün evi tamamen aralıksız bir şekilde süpürmek zorunda kalıyoruz. Düşünün aldığımdan beri 8 adet toz torbası eskittim.(Toz torbalarını süpürge market internet sitesinden 20'li paket halinde aldım ve hep bu torbaları kullandım. toz torbaları çok çok kaliteli gerçekten. Haklarını vermek lazım firmanın. En az orjinal ürün kadar kaliteli.) Neredeyse ay başına bir adet. Bu süre zarfında alette ne bir emiş gücü kaybı ne de bir verimsizlik durumu görmedim. Ayrıca bu karşılaştırmalarda çokta dikkat edilmeyen ancak alsında çokta önemli olan elektrik sarfiyatı değerlerinde de kullanıcısını üzmeyen bir yapısı var.

Tercihleriniz arasındaki bütün modeller çok çok güzel ürünler. Bence bütçeniz yetiyorsa extreme x300 daha uygun fiyatlı birşey istiyorsanız extreme eco alabilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ekorender -- 2 Ocak 2014; 14:59:28 >
  • arkadaslar kız kardesimin yazın dugunu var.ve biz ihtiyaclarını simdiden almaya baslayalım dedik.arkadaslar kaliteli guzel yuksek emiş gucu olan bir makina tavsiye edin lutfen.dek dayanagım burası.sizin gostermiş oldugunuz modellere bakicam.yardımınızı bekliyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: cyhnsr

dyson ın herhangı modelı
    http://www.tamsaatinde.com/DYSON-DC-37-ALLERGY-5-Yil-Hakman-Garantili-,PR-771158.html

Hocam ne yaptin ya.1400 tl gosterdigin makina.el insaf.biz annesi babasi abisi olarak makul bir makina bakiyoruz.300 ile 600 arasi.buda yeter simdilik.sen evlenirken annen baban sana bu makinadanmi aldilar veya gelinin annesi gil.ilerde kendileri alirlar.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • hocam selamlar bende yenı evlendım nasıl bır butce gerektıgını az cok bılıyoruz sen butce belırtmedıgın ıcın forumdakı cogu gıbı duydugumu degıl kullandıgımı tavsıye ettım ben bu tur alısverıslerde bıraz performanscıyım bırde benım esımın alerjısı oldugu ıcın gozum kapalı aldım annesının evınde hapsırırken kendı evımızde hapsırmıyor belkı detaylar kucuk ama ben evımde Allah kısmet ederse cocuk yetıstırecegım ve kımse kusura bakmasın cocugumu koruma ıcgudusu de olayın ıcınde makıne bu kadar mı farklı deme sadece test ıcın supurulmus halı ustunde (4 m2) dyson 1-1,5 avuç toz cıkardı ev ıcın alacagın buzdolabı (yıyecek ıcecek saglıklı saklamada) camasır ve bulasık (kalıtelı ve hıjyenık temızlıkte) utu bakterısız utulemede supurge zaten yukarıda saydım bu ve benzerı evde kullanılan demırbaslarda alacagın urunler ve tavsıye edılen urunler arasındakı fıyat farkını cıkar ve hesap yap dugunde bır pasta kesmesen karsılayabılecek durumda oldugunu goreceksın neyse konudan saptım ozur dılerım o zaman
    http://www.ucuzu.com/elektrikli-supurge-hali-yikama-makinesi-c3170/miele/s-8310-p140891865/
    butcene daha uygun hıc degılse kalıtelı urun pıyasaya gore sımdıden Allah kolaylık versın zor ısler yardımcı olamamı ıstedıgın herhangı bır konu varsa yardımcı olabılırım
  • quote:

hocam selamlar bende yenı evlendım nasıl bır butce gerektıgını az cok bılıyoruz sen butce belırtmedıgın ıcın forumdakı cogu gıbı duydugumu degıl kullandıgımı tavsıye ettım ben bu tur alısverıslerde bıraz performanscıyım bırde benım esımın alerjısı oldugu ıcın gozum kapalı aldım annesının evınde hapsırırken kendı evımızde hapsırmıyor belkı detaylar kucuk ama ben evımde Allah kısmet ederse cocuk yetıstırecegım ve kımse kusura bakmasın cocugumu koruma ıcgudusu de olayın ıcınde makıne bu kadar mı farklı deme sadece test ıcın supurulmus halı ustunde (4 m2) dyson 1-1,5 avuç toz cıkardı ev ıcın alacagın buzdolabı (yıyecek ıcecek saglıklı saklamada) camasır ve bulasık (kalıtelı ve hıjyenık temızlıkte) utu bakterısız utulemede supurge zaten yukarıda saydım bu ve benzerı evde kullanılan demırbaslarda alacagın urunler ve tavsıye edılen urunler arasındakı fıyat farkını cıkar ve hesap yap dugunde bır pasta kesmesen karsılayabılecek durumda oldugunu goreceksın neyse konudan saptım ozur dılerım o zaman
    http://www.ucuzu.com/elektrikli-supurge-hali-yikama-makinesi-c3170/miele/s-8310-p140891865/
    butcene daha uygun hıc degılse kalıtelı urun pıyasaya gore sımdıden Allah kolaylık versın zor ısler yardımcı olamamı ıstedıgın herhangı bır konu varsa yardımcı olabılırım

hocam cevap verdiğin icin tesekkur ederim.oncelikle ben makina torbası satıyorum.kucuk esnafım zaten.bulundugum şehir cok kucuk sehir.(kırşehir)aslında annem suan arnica bora kullanıyor ve cok memnun.ama biraz zahmetli bir supurge cunku her supurme işleminden sonra tum parcalarını yıkaman gerekiyor.annem yıkıyor ama kız kardeşim oyle değil.uğraşamam ben diyor:))onun icin torbalı makinalara bakıyoruz.bende magazamda torba satıyorum.kırşehir de genellikle arcelik bosh ve philips satılıyor(sattıgım torbalardan biliyorum)siz mesala meile filan onermişsiniz de ben onun torbasını nerden buluyum.birde burda onun servisi filan yok.o tarz kaliteli performans urunlerini burda bi tamirciye gotursen parcasını eline verirler.onun icin satiş bayisi olan servisi olan torbasını kolay ve ucuz bulabilecegimiz yeni evli bir cift icin giriş seviyesi olan bir modele bakiyoruz.fiyat aralımız 300 ile 700 tl arasında.

birde dyson in şu modeli fiyat olarak biraz uygun ama kalitesi nasıldır?sizin kullandıgınız en son modeli, animal modeli galiba.2 si arasında ne fark var yardımcı olursanız sevinirim.bende kardeşime en iyisini almak isterim ama yeni ev diziyoruz.cok masrafımız var.ve paramızı dogru kullanmamız lazım.
    http://www.hepsiburada.com/liste/dyson-dc29db-origin-elektrikli-supurge/productDetails.aspx?productId=evdysondc29db&categoryId=155123&SKU=EVDYSONDC29DB&navq=fh_sort_by%3d-_match_rate%252c-item_sale_count_pl%26fh_secondid%3devdysondc29db%26fh_lister_pos%3d2%26fh_location%3d%252f%252fcatalog01%252ftr_TR%252f%2524s%253dsupurge%252fbrand%253d%257bdyson%257d%26fh_refview%3dsearch
  • Elektirik supirgesi simesten aldim 2600 wat torbali ama bez torba . Ve haliyi yerden kaldiriyor . Ben aldim .arkadasima da aldirdim oda cok memnun . Simens power 1200 modeli

• Simens de yazdigim makina pesinde 480 .Taksit li 500 tl bi bakin derim .

• rica ederim benım kullandıgım alergy evımde hayvan beslemedıgım ıcın anımal almadım sadece aparat farkı var dc 29 da ball teknolojısı bulunmamata ama ses olarak daha dusuk desıbellerde verır ball teknolojısı bıldıgım kadarı ıle kullanım kolaylıgı sağlamaktadır bırde alerjı sevıyesı cekım gucu bıraz daha dusuk buda motorun gucu ıle dogru orantılı mıele de ıse aklınıza gelıcek tum sehırlerde vip servıs kullanılmaktadır dogabılecek herhangı bır sorunda makıneyı sızden alırlar seervıs suresı bıtene kadar talebınız olursa sıze dusuk model olmamak kaydı ıle supurge bırakırlar torbalarını ıse sadece dıst fırmalardan bulabılırsınız (internet daha hızlı ve daha ucuz olur temın konusunda) sımdı sıze torbaya 25-30 tl vermek zor gelır ısınız dolayısı ıle farkındayım ama mıele de olay bu ayrıyetten bu ıkı markayıda kolay kolay eskıtemezsınız canınız sıkılınca degıstırırsınız
  • quote:

rica ederim benım kullandıgım alergy evımde hayvan beslemedıgım ıcın anımal almadım sadece aparat farkı var dc 29 da ball teknolojısı bulunmamata ama ses olarak daha dusuk desıbellerde verır ball teknolojısı bıldıgım kadarı ıle kullanım kolaylıgı sağlamaktadır bırde alerjı sevıyesı cekım gucu bıraz daha dusuk buda motorun gucu ıle dogru orantılı mıele de ıse aklınıza gelıcek tum sehırlerde vip servıs kullanılmaktadır dogabılecek herhangı bır sorunda makıneyı sızden alırlar seervıs suresı bıtene kadar talebınız olursa sıze dusuk model olmamak kaydı ıle supurge bırakırlar torbalarını ıse sadece dıst fırmalardan bulabılırsınız (internet daha hızlı ve daha ucuz olur temın konusunda) sımdı sıze torbaya 25-30 tl vermek zor gelır ısınız dolayısı ıle farkındayım ama mıele de olay bu ayrıyetten bu ıkı markayıda kolay kolay eskıtemezsınız canınız sıkılınca degıstırırsınız

benim iyice kafam karıştı.zor işlermiş bunlar.meile nin tipide cok bozuk.kız begenmez bunu.annanne işi diye:))ustelik torbalarıda cok pahalı.ben orjinal gibi hurc torba satıyorum 5 tanesi 5 tl.bosh philips veya simens de onericeginiz makinalar varmı?valla arnica nin gozunu seveyim.icine parfum de atiyorsun mis gibi koku veriyor.pis suyu klozete dokuyorsun lavabonun icinde tencere yıkar gibi kovasını yıkıyorsun bitti gitti.cokda guzel cekiyor.ama istemedi onu:(
  • 
Sayfa: önceki 8687888990
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.