Şimdi Ara

Uzun soluklu bir elektrikli süpürge araştırması (Süpürge alacaklar okumalı!) (76. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
5.814
Cevap
151
Favori
1.029.343
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7475767778
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: süpürge_uzmanı

saydığın diğer markalarda hepa 14 yok marka doğru fakat Nilfisk extreme eco modelinde emiş ayar düğmesi yoktur maksimum emiş gücü 500 wattır makina kendisi emiş artırır. üst modeli Nilfisk extreme hygyenic veya Extrme care alabilirsiniz eğer emiş ayarı önemsiz ise ayrıca bu modeller 600 watt emiş gücündedir ki 600 watt emiş gücünü tek veren makinadır

Genel olarak tavsiyelerinizi göz önünde tutarak Nilfisk Extreme Eco elektirikli süpürge aldım ve çok memnunum. Memnunumda laf değil, mükemmel bir şey bu. Şimdiye kadar 6 elektrikli süpürge değiştirdim; bunların içinde sulu olanı da toz torbasız olanı da vardı ama meğer şimdiye kadar hiç elektrik süpürgesi kullanmamışım. Adamlar gerçekten de bu işin ustası. 1250 watt olan emiş gücü, önceki 2000 watt Beko süpürgemden çok daha yüksek. Bir de küçük de olsa benim gibi titiz insanların dikkat edeceği olumlu farkları var. Örneğin egzoz çıkışı ne yandan ne de arkadan verilmemiş. Makinenin çevresi boyunca çok küçük bir aralıkla üste doğru verilmiş. Bu durum ise henüz temizlemediğiniz bölgelere doğru egzoz üflemesiyle tozların havalanmasını ya da temizlik yaptığınız yerlere doğru uçuşmasını önlüyor. Fırça başlığı ise plastikten değil kıldan. Bu da hassas cihazların tozunu alırken çizilmelerini önlemekte. Bunun gibi başka ayrıntıda gizli çok hoş özellikleri var. Alacaklara şiddetle tavsiye ederim.
  • Torbalı dan başkası yalan... digerlerinin torbadan avantaj saglarken temizlik zaman kaybi koku vs olur. Nilfisk bir numara. Iki yilda 40 tl ye 20 bez torba gidiyor. Kagit torbalar dayanmıyor emis gucunden patliyor. Şimdi turbo baslik aldim dehşet oldu. Ilk supuruste halida kıl birakmadi. Tabii killari temizlemek ayri dert ama yaptığı gorev icin insan minnettar oluyor zevkle killari temizliyoruz.
    Ben en düşük fiyatli copue parquet aldim. Incelemesini de yaptim dh de. Alirsam bu sefer daha büyügunu alacagim . Büyükleri yani pahali olanlari 5 yil garantili.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 300 Maksimum 400 TL ye kadar bir Süpürge arıyorum arkadaşlar. Yardımcı olur musunuz*
  • Samsung SC8850 Yada Fakir 2400 Commander düşünüyorum yorumlarınız nedir? :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: lizge__

evet sonra hepsi emiş gücünü kaybeder dyson kalır :D sonra hepa 13 filtreyi değiştirmek zorunda kalır üstüne bide fazla elektrik faturası ödersiniz. 3 4 sene sonra kömür fırçalı motorun kömürü erir bi makine parasına kömür değişşimi istenir. Artık süpürgeler eskisi gibi üretilmiyor.;) ben hergün o bahsettiginiz markaları satıyorum ;) ellerimin altında makineleri kıyaslıyorum..

Bursaya gelme şansınız olursa şayet size anlatırım. Dyson ın teknolojisinden ziyade calısma prensibini bilmediğiniz belli ;)
    süpürge uzmanı olduğunuzzza pek inanmadım açıkçası :D;
    Dyson için sizlerle kapışacak değilim dyson ın adı belli kalitesi belli kopyasını yapmaya calısan ultracaptic ucoriigin electrolux belli hemde hepası değişiyor.;)
    miele torbalı süpürgelerde en ii filtreleme yapandır nerdeyse ancak torba hava akımından dolayı gözenekleri tıkandığı için zamanla performansını yitirir. madem süpürge uzmanısnız bunuda bilmeniz gerekirdi şaşırdım açıkcası

Hocam sizinki de pek bir "para bende" havasında olmuş, Arçelik bayisinin elektronik mühendisinden daha çok elektroniği, mobilyacını orman endüstri mühendisinden iyi ağaç ve mamüllerini bildiğini düşünmesi gibi olmuş, Bu forumda herkes Dyson almak ister eminim de neden başka markaları soruşturuyorlar acaba? Otomobilde de en iyiler Mercedes, BMW ve Audi'dir belki ama niye herkes bunları almıyor acaba?

Öteki konulara hiç girmeyeceğim çünkü Hepa filtre konusunda ne demeye çalıştığınızı anlayamadım, torba konusunda da sanırım makina ömrü boyunca aynı torba kullanılıyor sanıyorsunuz!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rucar -- 2 Eylül 2013; 17:47:29 >
  • Guaximo kullanıcısına yanıt
    Arkadaşlar ben de uzun süre toz torbasız süpürge kullandım. Bana kalırsa torbasız süpürgelerin temizliği tam bir rezillik. Sonra Allah'tan bozuldu da yeni süpürge alalım dedik. Uzun uzun araştırdım, Samsung SC-5480'de karar kıldım. Emiş gücü süper, tam güç kullanmak imkansız çünkü halılara yapışıp kaldırıyor. Sesi biraz fazla. Ama boyut olarak küçük ve sevimli. Ben 180 liraya almıştım. Gold'da indirim var şimdi. 160 TL ve ücretsiz kargo. Süpürgeye bence 300-400 lira vermeyin. Her anlamda sizin işinizi fazlasıyla görür.
    Süpürgenin özellikleri aşağıda.
    Toz torbalı
    3 lt toz kapasitesi
    460 Watt emiş gücü
    Çelik teleskobik boru
    2100 watt güç tüketimi
    Hepa 11 Filtre
    Standart fırça
    Pet fırçası (Hayvan tüyü için)
  • Nilfisk extreme hygienic (x200) aldım mediamarktdan 700 tl'ya.

Çok araştırdım, bu alanda 2 ayrışma var,

1 tanesi makinelerin kralları; Nilfisk, Dyson, Miele
    Diğeri ise çok yüksek fiyata bireysel olarak makine satan; Rainbow, İhlas, Kirby (bunların fiyatları 3000-10000 aralığında)

Toz torbasız makinelerin tozunu boşaltırken ve temizlerken biraz toza maruz kalıyorsunuz, hepa filtrelerin yıkanabiliyor olması benim için hiç bir şey ifade etmiyor, filtreye yapışan tozun ne kadarlık kısmını suyla uzaklaştirebilirsiniz. Zamanla işi biten bir fitreniz olacak.

Bu yüzden torbalı ve filtresi değişen bir süpürge almalısınız.

Geriye 2 tercih kalıyor, Nilfisk ve Miele

Miele'nin S8 serisi çok güzel, çok kaliteli, ama ürünleri hakkında; emiş gücü, kpa, nozul ucunda hava debisi bilgileri kesinlikle yok. Ancak makinenin çok kaliteli bir toz torbası mevcut.

Miele alacaksanız S8 serisi alın,

Nilfisk ise extreme serisi en gelişmiş modelleri; x300 ve x200 (hygienic) arasında şu farklar var;
    -Turbo nozul x300 de var
    -x300'de koldan elektronik emiş gücü kontrolü var
    -x300'de aktif karbon filtre var

Turbo nozul elzem bir şey değil, x200'de koldan elektronik kontrol yerine, manuel bir sürgü kapağı var, ayrıca makine üzerinde 3 kademe hız kontrol ayarı mevcut. Aktif karbon filtre gazlar için kullanılıyor, evinizde sigara falan içilmiyorsa hiç gerek yok.

Bu zamanda filtresi hepa 14 olmayan bir süpürgeyi kesinlikle almayın, hepa 12 falan nedir ya, aldığı tozu içeri veren bi makineyi kullanmanın ne mantığı var, niye süpürüyorsun o zaman.

Çekim gücü mükemmel ( torba boşken 600 watt- doluyken 400 watt boru ucundan değerler bunlar)

Nilfisk üzerindeki torbaya ek olarak bir tane yedek torba ile geliyor.
    4'lü torbası + ön filtresi paketi 27-29 tl arasında

Ayrıca 8 toz torbası + ön filtre + hepa 14 filtre ( starter kit ) - 110 tl civarında

Araştırdığım kaynaklar, 1 yılda 5 torba yettiğini söylüyor ama deneyip size açıklarım bir torbanın ne kadar gittiğini.
    Hepa fitre ise yanılmıyorsam kullanım sıklığınıza bağlı olarak 6 ay- 1 yıl gidiyor.

Nilfisk'in bir de eco modeli var, ben bunu çok incelemedim, bu kadar para veriyorsam iyi bir şey alayım diye düşündüm.

600 watt emiş gücü ile Nilfisk extreme serisini tercih etmenizi tavsiye ediyorum, kesinlikle mennun kalacaksınız.
  • su ile calisan supurgeler kac tlden baslamaktadir. 200 tl givi bir rakama bulabilirmiyiz

• Philips 9170- 9192-9194 modelleri arasında kaldım. 9194 modelini almayı düşünüyorum şimdilik. aralarındaki farkı da çok bilmiyorum. ancak teknik özelliklerinden bakarak karar veriyorum. kullanan veya bilgisi olan arkadaşlar varsa yardımcı olabilirlerse sevinirim. birde hepa 12 ile hepa 13 filtreleri arasındaki fark nedir..
  • quote:

Orijinalden alıntı: aselsus

Nilfisk extreme hygienic (x200) aldım mediamarktdan 700 tl'ya.

Çok araştırdım, bu alanda 2 ayrışma var,

1 tanesi makinelerin kralları; Nilfisk, Dyson, Miele
    Diğeri ise çok yüksek fiyata bireysel olarak makine satan; Rainbow, İhlas, Kirby (bunların fiyatları 3000-10000 aralığında)

Toz torbasız makinelerin tozunu boşaltırken ve temizlerken biraz toza maruz kalıyorsunuz, hepa filtrelerin yıkanabiliyor olması benim için hiç bir şey ifade etmiyor, filtreye yapışan tozun ne kadarlık kısmını suyla uzaklaştirebilirsiniz. Zamanla işi biten bir fitreniz olacak.

Bu yüzden torbalı ve filtresi değişen bir süpürge almalısınız.

Geriye 2 tercih kalıyor, Nilfisk ve Miele

Miele'nin S8 serisi çok güzel, çok kaliteli, ama ürünleri hakkında; emiş gücü, kpa, nozul ucunda hava debisi bilgileri kesinlikle yok. Ancak makinenin çok kaliteli bir toz torbası mevcut.

Miele alacaksanız S8 serisi alın,

Nilfisk ise extreme serisi en gelişmiş modelleri; x300 ve x200 (hygienic) arasında şu farklar var;
    -Turbo nozul x300 de var
    -x300'de koldan elektronik emiş gücü kontrolü var
    -x300'de aktif karbon filtre var

Turbo nozul elzem bir şey değil, x200'de koldan elektronik kontrol yerine, manuel bir sürgü kapağı var, ayrıca makine üzerinde 3 kademe hız kontrol ayarı mevcut. Aktif karbon filtre gazlar için kullanılıyor, evinizde sigara falan içilmiyorsa hiç gerek yok.

Bu zamanda filtresi hepa 14 olmayan bir süpürgeyi kesinlikle almayın, hepa 12 falan nedir ya, aldığı tozu içeri veren bi makineyi kullanmanın ne mantığı var, niye süpürüyorsun o zaman.

Çekim gücü mükemmel ( torba boşken 600 watt- doluyken 400 watt boru ucundan değerler bunlar)

Nilfisk üzerindeki torbaya ek olarak bir tane yedek torba ile geliyor.
    4'lü torbası + ön filtresi paketi 27-29 tl arasında

Ayrıca 8 toz torbası + ön filtre + hepa 14 filtre ( starter kit ) - 110 tl civarında

Araştırdığım kaynaklar, 1 yılda 5 torba yettiğini söylüyor ama deneyip size açıklarım bir torbanın ne kadar gittiğini.
    Hepa fitre ise yanılmıyorsam kullanım sıklığınıza bağlı olarak 6 ay- 1 yıl gidiyor.

Nilfisk'in bir de eco modeli var, ben bunu çok incelemedim, bu kadar para veriyorsam iyi bir şey alayım diye düşündüm.

600 watt emiş gücü ile Nilfisk extreme serisini tercih etmenizi tavsiye ediyorum, kesinlikle mennun kalacaksınız.

Hocam selamlar. Electrolux z8770c modelini almaya karar vermişken yazdığınızı okudum. Bizim için turbo başlık çok önemli olduğundan ve Nilfisk Extreme Completein fiyatı da yüksek olduğundan Electroluxe karar vermiştik. Fakat Hepsiburada da Nilfisklere uygun turbo başlığı 50Tl ye satıyorlar. Yani o konuyu o şekilde halledebiliriz. Fakat aklıma takılan Nilfiskin sitesini incelediğimde Extreme Complete te "ALUMİNYUM TELESKOPİK BORU 32 " gözüküyor fakat hygienic te gözükmüyor. Sizin aldığınız modelde teleskopik boru yok mu. Yok ise çok büyük dezavantaj. Cevaplayabilirseniz bugün - yarın süpürgeyi almak istiyorum
  • Arçelik'in su ile çalışan kırmızı süpürgesi var şuan. 1 yıldır kullanıyoruz ama eşimi daha 1. ayı dolmadan bıktırdı. hangi marka olursa olsun su ile çalışandan uzak durun derim.
    Bu aralar philips marka 9194-9192-9170 ürünlerinden birini alıcam. bunlar arasında kullanıcı olan varsa yorum yaparsa sevinirim.
  • Merhabalar,
    Karcher VC 6150 elektrip süpürgesi almayı planlıyorum. Elektroworld'de 419TL. Sizce mantıklı mı? Karcher'ın marka kalitesini biliyorum ama bu ürün hakkında hiç yorum bulamadım. Yardımlarınızı rica ediyorum.
  • orislevin kullanıcısına yanıt
    Umarım çok geç kalmamışımdır cevaplarken.

Kendi ürün katoluğundan eklediğim resimde görüldüğü gibi extreme serisinin hepsinde Aluminyum teleskopik boru mevcut. Sorun yok.
    Gönül rahatlığı ile alabilirsiniz,

Uzun soluklu bir elektrikli süpürge araştırması (Süpürge alacaklar okumalı!)
  • orislevin kullanıcısına yanıt
    Resim eklenmemiş galiba, katoluğunun linkini vereyim, 12.sayfada bütün ürünlerin karşılaştırmasını görebilirsin.

http://documents.nilfisk-advance.com/Nilfisk/NilfiskConsumer/TR/CatalogueIndoor/Evtipi2012/
  • quote:

Orijinalden alıntı: aselsus

Resim eklenmemiş galiba, katoluğunun linkini vereyim, 12.sayfada bütün ürünlerin karşılaştırmasını görebilirsin.

http://documents.nilfisk-advance.com/Nilfisk/NilfiskConsumer/TR/CatalogueIndoor/Evtipi2012/

Cevabınız için teşekkür ederim hocam. Bugün sipariş verdim bekliyorum bakalım
  • Arkadaslar bende supurge ariyorum. Lg kompresorlu torbasiz supurgeler hakkinda bilgisi, yorumu, tecrubesi olan varmidir

• Kimseden yorum alamadım. Kendi araştırmalarım doğrultusunda Electroworld'den 419TL'ye Karcher VC-6150 elektrikli süpürgeyi aldım arkadaşlar.
    İlk yorumlarım malzeme kalitesi üst düzey, sesi düşük, çekimi kuvvetli, dış görünümü şık.
    Dün akşam bir deneme yaptım. Gayet güzel. Yani şuan için memnunum. Bilgim sınırlı olduğu için çok teknik detay veremiyorum :) Sorusu olan olursa elimden geldiğince yanıtlamaya çalışırım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: customs

Philips 9170- 9192-9194 modelleri arasında kaldım. 9194 modelini almayı düşünüyorum şimdilik. aralarındaki farkı da çok bilmiyorum. ancak teknik özelliklerinden bakarak karar veriyorum. kullanan veya bilgisi olan arkadaşlar varsa yardımcı olabilirlerse sevinirim. birde hepa 12 ile hepa 13 filtreleri arasındaki fark nedir..

Hepa 13 12'den sonra geliştirilen, daha teknolojik, daha pahalı, daha küçük gözenekli ve bu nedenle polen, mikrop, mayt gibi sağlığa zararlı olan şeylerin (eğer varsa) daha küçük çaplılarını daha iyi süzmesi beklenen filtrelerdir. Bu işin sonu da yoktur çünkü artık hepa 14'lü makinalar da piyasada satılmaktadır. Ama astım ya da allerji sorununuz ya da bu sorunları olan çocuğunuz yoksa abartmanın da alemi yoktur bence çünkü yaz günü kapı pencere açıkken girenler hafta sonuna kadar evde bekler süpürge gelsin beni alsın diye.
  • Merhabalar

Bosch Transparan büyülü siyah bag and bagless hepa 2400W BSG82480 elektrik süpürgesi almayı düşünüyorum beyaz eşyalarla birlikte.

Sizce nasıl? Kullanan yorumu bulamadım. Konudan anlayan arkadaşlar yorumlayabilirse sevinirim.

Uzun soluklu bir elektrikli süpürge araştırması (Süpürge alacaklar okumalı!)
  • 
Sayfa: önceki 7475767778
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.