Şimdi Ara

Uzun soluklu bir elektrikli süpürge araştırması (Süpürge alacaklar okumalı!) (37. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
5.814
Cevap
151
Favori
1.029.641
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3536373839
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: mrbaronx

dostlar rowenta 8221 hala gözdemi süpürge almayı düşünüyoruz.. önerirmisiniz 8221 .i veya daha ii.si varmı butce max 650 tl

Miele 5211 lere bir bakın derim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bu Rowenta RO8221 in HEPA filtresi nerde ne kadara satılıyor bilgisi olan var mı? Bulamadım nette
  • quote:

Orijinalden alıntı: SaG0LoJi

Bu Rowenta RO8221 in HEPA filtresi nerde ne kadara satılıyor bilgisi olan var mı? Bulamadım nette

Bir kaç servise ulaşıp fiyat sorun derim. Öğrendiğiniz de burada, bizimle de paylaşırsanız sevinirim.

http://www.phtools.net/groupesebmaps/maprowenta.html

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eozen81 -- 12 Eylül 2012; 8:49:47 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: SaG0LoJi

Bu Rowenta RO8221 in HEPA filtresi nerde ne kadara satılıyor bilgisi olan var mı? Bulamadım nette

Merhaba,
    Aradığınız filtrenin fiyatı 45TL dir. İhtiyaç durumunda tedarik edebiliriz.

http://www.supurgemarket.com
  • Selamlar,

Ben de dün, Electrolux Ergo Easy 2100 Watt ZTF-7650 modeli elektrikli süpürgeyi aldım. Açıkçası bütçem daha fazlasına el vermediği için bu süpürgede karar kıldım. Süpürgeyi Darty'den 199 liraya aldım. 14 liraya da ekstra 1 yıl Darty garantisi aldım. Yani bana maliyeti 213 Tl oldu (Hepsiburada da, kargoyla falan aynı fiyata denk gelecekti o yüzden ordan almak istemedim)

Süpürgeye şurdan bakabilirsiniz:

http://www.hepsiburada.com/liste/electrolux-ergoeasy-2100-watt-toz-torbasiz-hepa-filtreli-elektrikli-supurge-ztf-7650/productDetails.aspx?productId=evelecztf7650&categoryId=155123#Yorumlar

Gelelim değerlendirmeye.

Artıları:
    +Emiş gücü iyi. Gerçekten iyi.
    +Emiş gücü ayarlanabiliyor
    +HEPA 12 filtre. (Gerçi çoğu makinada artık 13 var)
    +Kompakt görünüm ve kaldırıldığında daha az yer kaplıyor.

Eksileri
    -Toz haznesini boşaltması dert. Üstüm başım toz oldu iki seferde de. O tozu soluduğunuzu hissediyorsunuz.
    -HEPA filtresini de temizlemesi dert. Hem filtreyi temizlerken hem de toz haznesini boşaltırken toz maskesi taksam yeridir. Zaten göğsüm de falan da hafiften bir rahatsızlık hissetmeye başladım (Dünden beri iki kere süpürdüm evin değişik kısımlarını).
    -Toz haznesi küçük
    -Borularda kullanılan plastik malzeme çok kaliteli değil.
    -Bir de evi süpürürken garip bir koku oluşuyor. Filtrenin yakalayamadığı tozların havaya karışması nedeniyle mi oluşuyor anlamadım.
    -Tekrar söyliyim, toz haznesini ve filtreyi temizlemesi dert. Ha eğer bana sorun olmaz diyorsanız 100 liraya hemen satıyım. Dediğim gibi 3 sene de garantisi var.

Ben bilerek ve isteyerek toz torbasız almıştım açıkçası. Bir derste bu Dyson'ı case study olarak işlemiştik ve ordan kalan bilgilerimle ileride toz torbasız süpürge almaya karar vermiştim. Malum emiş gücünü kaybetme oranları daha az ya. Bir de torba masrafı çıkmıyor falan. Neyse.

Peki bir daha süpürge alacak olsam neye dikkat ederim? Eğer bu toz torbasızlardaki boşaltım ve filtre temizleme dertleri ortadan kalkmaz ise,

1-Toz torbalı
    2-HEPA 14 filtreli bulabilirsem HEPA 14. Ya değilse 13. (Zaten sanırım forumda da tavsiye edilen değer bu)
    3-Sessiz
    4-Dertsiz

olmasına dikkat edeceğim. Açıkçası ileride, daha fazla maddi gücüm olduğunda, Dyson DC37 Allergy modelini alma düşüncesindeydim ama bu toz haznesini boşaltmak bir problem oluyor.

Edit: Bir de, süpürge filtreleri satan arkadaş. Eğer bizimkinin filtresi varsa bir zahmet haber etsene bana.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi good__luck -- 12 Eylül 2012; 15:05:53 >

• @eozen81, @Healer

Teşekkürler. Süpürgeyi almayı düşünüyorum da her yıl değişmesi gerektiği belirtilmiş HEPA filtrenin. Fiyatının fahiş olup olmadığını merak ettim. Neyse ki 45 tl 1 yıl için normal bir fiyat...

@eozen81

Bir de şeyi sormak istiyorum, önceki mesajları okudum bu süpürgeyle ilgili halı ters yönde süprüldüğünde zıplama olduğu falan yazılmış. Siz de tecrübe ettiniz mi bu durumu? Gerçi bana normal bir durummuş gibi geldi.
  • Valla halinin dokunus yonu aksine supururseniz her supurge boyle atma yapar, Rowenta da yapiyor haliyle.

• Ben de öyle düşünmüştüm. Sağ olun...
  • Ben de dün hepsiburada'dan RO8221 aldım. Birkaç güne elimde olur sanırım. 2 ay ertelemeli, 6 taksitli fiyatı 650 TL. 50 TL worldpuan veriyor, 600'e geliyor. Piyasada daha ucuz görünen merdiven altı web siteleri var, ama 10 TL kapıda ödeme, 15 TL kargo, sadece nakit derken daha pahalıya geliyor, tavsiye etmem.

Benim için sessizlik, HEPA 13 filtre, azalmayan emiş gücü, kaliteli malzeme önemli olduğu için bu süpürgeyi seçtim. Kullanınca daha ayrıntılı yorum yaparım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: gokhandemirhan

Ben de dün hepsiburada'dan RO8221 aldım. Birkaç güne elimde olur sanırım. 2 ay ertelemeli, 6 taksitli fiyatı 650 TL. 50 TL worldpuan veriyor, 600'e geliyor. Piyasada daha ucuz görünen merdiven altı web siteleri var, ama 10 TL kapıda ödeme, 15 TL kargo, sadece nakit derken daha pahalıya geliyor, tavsiye etmem.

Benim için sessizlik, HEPA 13 filtre, azalmayan emiş gücü, kaliteli malzeme önemli olduğu için bu süpürgeyi seçtim. Kullanınca daha ayrıntılı yorum yaparım.

bende bu ürünü hepsi buradadan almak için tetikteyım 50 tl world puanın yanısıra 100 tl hediye çeki verirse hemen siparişi yapıcam 100 tl çek kampanyası bekliorum..
  • quote:

quote:

Ben de dün hepsiburada'dan RO8221 aldım. Birkaç güne elimde olur sanırım. 2 ay ertelemeli, 6 taksitli fiyatı 650 TL. 50 TL worldpuan veriyor, 600'e geliyor. Piyasada daha ucuz görünen merdiven altı web siteleri var, ama 10 TL kapıda ödeme, 15 TL kargo, sadece nakit derken daha pahalıya geliyor, tavsiye etmem.

bende bu ürünü hepsi buradadan almak için tetikteyım 50 tl world puanın yanısıra 100 tl hediye çeki verirse hemen siparişi yapıcam 100 tl çek kampanyası bekliorum..

Hepsiburada'da 100TL çek kampanyası başlamış. Sadece 2 gün... Ama 50TL'si 15-30 Ekim'de, 50TL'si 15-30 Aralık'ta kullanılabiliyor. Zorla gidip birşeyler almak lazım, gereksiz bence...

• Rowenta Ro8221 kullanan arkadaşlar acaba temizlikten sonra süpürge temizliği zahmetli mi? Toz haznesini boşaltmak yeterli mi? Hepa filtresini falan çıkarıp temizlemek gerekiyor mu? Aksi takdirde çekim gücü azalıyor mu? Bir de çekim gücü ayarı var mı? Bunları yanıtlarsanız sevinirim...
  • quote:

quote:

quote:

Hepsiburada'da 100TL çek kampanyası başlamış. Sadece 2 gün... Ama 50TL'si 15-30 Ekim'de, 50TL'si 15-30 Aralık'ta kullanılabiliyor. Zorla gidip birşeyler almak lazım, gereksiz bence...

illa bişey almana gerek yok çeki bu donanım haberde satabılırsın ben daha once o elli elli olan çekleri ıkısını toplam 75 tl ye burda satmıstım paraya cevırebılıosun yani:)))

• EVET BENDE HEPSİ BURADADAN 50 TL WORLD PUAN VE 100 TL HEDİYE ÇEKİ KAMPANYASI İLE ROWENTA 8221 İ ALMIŞ BULUNUYORUM SÜPÜRGENIN FIYATI 649 TL 6 TAKSIT KARGO BEDAVA SECENEĞİ İLE HEDİYE PUANI VE ÇEKİ DÜŞERSEK 500 TL OLUYOR MORHİPODAN SONRA DENK GELEN EN İİ İNDİRİM GİBİ..
  • arkadaslar,

hem bu topic hemde supurge_uzmaninin onerileri ile nilfisk p-10 aldim. Fiyat karsilastirici sitelerin listelerindeki web sitelerinde neredeyse hic birinde stok yoktu. Bir tek tekzende bulabildim, 373 tl ye aldim. Vestel vivo 2000 ile karsilstirildiginda ses ayni, kalite hissi cok daha iyi, emis gucu hic karsilastirilmamali. Onun haricinde ilk kullanista gozume carpan onemli bir sey olmadi, supurge gayet guzel isini yapti. Kucucuk halimizdan cikan toz miktari yuh dedirtecek kadar vardi. Artik kullanim suresi kalitesini gosterecek, su asamada baska bir sey soylemek zor..

Bu topicte fikir, deneyim ve gorus bildiren herkese tesekkurler. Sormak istediginiz bir seyler olursa anlatabildigim kadari ile cevaplayabilirim..
  • http://www.sanalreyonum.com/urun/rowenta-ro5629-silence-force-extreme-compact-2100-watt-mor-elektrikli-supurge_929216.aspx?CatId=27604
    Arkadaşlar bu ürünü önerir misiniz?300-350 arası bir bütçe ayırdım.Ayrıca site güvenilir mi? Yorumlarınızı esirgemeyiniz lütfen.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Azizim

http://www.sanalreyonum.com/urun/rowenta-ro5629-silence-force-extreme-compact-2100-watt-mor-elektrikli-supurge_929216.aspx?CatId=27604
    Arkadaşlar bu ürünü önerir misiniz?300-350 arası bir bütçe ayırdım.Ayrıca site güvenilir mi? Yorumlarınızı esirgemeyiniz lütfen.

Süpürge 62 db değil 69db
    Ayrıca bütün hepa filtreli süpürgelerde hepa 13 standart olmuşken bu süpürgede sanıyorun Hepa 10 filtre var.
    Bunun yerine 5823 modeli daha mantıklı olur.

Bana sorarsan kullandığım 5921'i öneririm ama bütçenizi 100-TL aşıyor.

Vatanda daha alt model 4723 var o da iyidir. 342-TL Hem güvenilir olur.

Sanalmarketim'den alacağın zaman taksitte vade farkı ve kargo ücretini göz önüne alamayı unutma.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cezayirli -- 20 Eylül 2012; 21:15:53 >

• quote:

Orijinalden alıntı: cezayirli

quote:

Orijinalden alıntı: Azizim

http://www.sanalreyonum.com/urun/rowenta-ro5629-silence-force-extreme-compact-2100-watt-mor-elektrikli-supurge_929216.aspx?CatId=27604

Süpürge 62 db değil 69db
    Ayrıca bütün hepa filtreli süpürgelerde hepa 13 standart olmuşken bu süpürgede sanıyorun Hepa 10 filtre var.
    Bunun yerine 5823 modeli daha mantıklı olur.

Bana sorarsan kullandığım 5921'i öneririm ama bütçenizi 100-TL aşıyor.

Vatanda daha alt model 4723 var o da iyidir. 342-TL Hem güvenilir olur.

Sanalmarketim'den alacağın zaman taksitte vade farkı ve kargo ücretini göz önüne alamayı unutma.

Yanıt için teşekkür ederim Vatan'dan almak daha mantıklı bulunduğum yerde Vatan var.Tavsiye ettiğiniz modele bakacağım.

• merhabalar

süpürge arayışındayım, inanın tüm sayfaları okudum.
    benim ihtiyacım
    1- sessiz olması (1 aylık bebeğim var)
    2- turbo fırçası olması (saçım çok dökülüyor, eşim kızıyor)
    3- hepa 13 veya daha üstü fitre olması

nilfisk bu ihtiyaçlar için güzel bir seçenek ama filtreleri çok pahalı onu istemiyorum.
    electroluxun özellikle z8870c modeli çok hoşuma gitti ama şuanda hiçbir yerde yok

öyle astım alerji korkum yok. bebeğim başka odadayken işimi görüyorum odayı havalandırıp bebeği ondan sonra getiriyorum odaya. astım alerjiye etki etmeyen modeller de varmış ama çok sertifikalı filan olması çok önemli değil bence.

piyasa malı olsun, nadir birşey olmasın, filtreleri kolay ve normal fiyata bulabileyim.
    philips veya rowenta markalarında turbo fırçalı olan bir model var mı
    başka markalardan da olabilir yukardaki kriterlere uygun bir süpürge tavsiye edebilir misiniz

• quote:

Orijinalden alıntı: yeniyetme83

merhabalar

süpürge arayışındayım, inanın tüm sayfaları okudum.
    benim ihtiyacım
    1- sessiz olması (1 aylık bebeğim var)
    2- turbo fırçası olması (saçım çok dökülüyor, eşim kızıyor)
    3- hepa 13 veya daha üstü fitre olması

nilfisk bu ihtiyaçlar için güzel bir seçenek ama filtreleri çok pahalı onu istemiyorum.
    electroluxun özellikle z8870c modeli çok hoşuma gitti ama şuanda hiçbir yerde yok

öyle astım alerji korkum yok. bebeğim başka odadayken işimi görüyorum odayı havalandırıp bebeği ondan sonra getiriyorum odaya. astım alerjiye etki etmeyen modeller de varmış ama çok sertifikalı filan olması çok önemli değil bence.

piyasa malı olsun, nadir birşey olmasın, filtreleri kolay ve normal fiyata bulabileyim.
    philips veya rowenta markalarında turbo fırçalı olan bir model var mı
    başka markalardan da olabilir yukardaki kriterlere uygun bir süpürge tavsiye edebilir misiniz

Süpürge alma niyetiniz var ise kesinlikle elektrolux 8870 yada 8810 modeli yine ekektrolux silence modeli, nilfiksin modelleri yada mielenin 5000 serisi modelleri derim kesinlikle bu seçenekler dışında istisnalar hariç farklı marka ve modellere pek fazla bulaşmayın derim ben,özellikle miele 5211 midelini alıp ve ekstra turbo fırça temin edip kaliteli hesaplı ve çok kullanışlı bir kombin yapmış olursunuz,ben miele cat dog modelini kullanmaktayım turbo fırça ile performansı çok iyi..

http://galeribeyaz.com/electrolux-z-8870-c-ultraone-elektrik-supurgesi_288.html?ref=akakce

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi leventsr -- 21 Eylül 2012; 15:19:49 >

• 
Sayfa: önceki 3536373839
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.