Şimdi Ara

Birinci öğretimden, ikinci öğretime geçiş(çok acil)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
21
Cevap
0
Favori
34.532
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar ben tercih listemde aynı bölümün birinci öğretimini, ikinci öğretiminden daha öne yazdım. Sonradan fikrim değişti ikinci öğretimi ön sıraya almaya karar verdim ama işten geçti tercih süresi bitti. Ve çok çok yüksek bir ihtimalle birinci öğretim tutacak. Ama ikinci öğretime gitmem gerekiyor. Yerleştirmede sistem, birinci öğretime puanım yetiyorsa orda duruyor geri kalanlara bakmıyor biliyorsunuz. Şimdi birinci öğretime yerleşirsem üniversite ile konuşup ikinci öğretime aldırabilirmiyim kendimi?(Sonuçta ikinci öğretimin puanı daha düşük problem olmasa gerek)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sampiyon bilo -- 8 Ağustos 2011; 22:23:11 >

• evt dilekçe yazarak 2. öğretime rahatlıkla geçebilirsin
  • Bunu istememin nedeni tercih yaparken işim yoktu. Şansıma tercih süresi bittiği gün(cumartesi) kalıcı bir işim oldu. Üniversite ile işi birlikte yürütebilmek için üniversitenin ikinci öğretim olması gerekiyordu. Ama tercih süresi bittiği için değiştiremedim.
  • derslerini seçerken danışmanınla bu konuyu konuşabilirsin, 2. öğretimlerle derslere girmek istiyorum işe girdim falan diye..bu arada meraktan soruyorum, hangi okul gelicek? gazi gelirse bir işe yaramaz çünkü burda 2 öğretim de aynı anda derslere giriyor..geçen dönem 1. öğretimlere göre daha sabahçıydım ben mesela
  • İstanbulda oturuyom ben. İstanbul veya marmara üni.
  • ?
  • Hangi bölüm hacı
  • 2 yıllık bilgisayar programcılığı.
  • merhaba arkadaşalr ısparta da maliye birinci öğretim okuyorum.denizli de maliye böl. ikinci öğretime geçiş yapabiliyormuyum?
  • MrPinkFloyd kullanıcısına yanıt
    merhaba arkadaşalr ısparta da maliye birinci öğretim okuyorum.denizli de maliye böl. ikinci öğretime geçiş yapabiliyormuyum?
  • Vay bee 4 yıl geçmiş :D
    Merkezi puanla yatay geçişte geçebilirsin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sampiyon bilo

Vay bee 4 yıl geçmiş :D
    Merkezi puanla yatay geçişte geçebilirsin.

kardeş süleyman demirel üniversitesi maliye böl. 1.öğretimden pamukkale üniversitesi maliye böl. 2.öğretime geçiş nasıl yaparım?
  • sampiyon bilo S kullanıcısına yanıt
    1.öğretimde okuyorum.pamukkale üniversitesi 2. öğretim puanı tm 1 puanım tutuyor.geçiş yapabilir miyim?
  • quote:

Orijinalden alıntı: mmayda

1.öğretimde okuyorum.pamukkale üniversitesi 2. öğretim puanı tm 1 puanım tutuyor.geçiş yapabilir miyim?

kusura bakma foruma fazla giremiyorum bu aralar.
    eger suanki okuluna girdigin yilda aldigin puan, gitmek istedigin yerin o yılda ki puanina yetiyorsa gidebilirsin. Ancak bu yilin basvurulari bitti.
    Yök yonetmeligine gore her universite sene basinda kontenjan acmak zorunda. Sene ortasinda ise isterse acabilir. Gitmek istedigin okulu arayip sor donem ortasi kontenjan acip acmayacaklarini. Acmazlarsa seneye kalirsin.
  • hocam merhabalar, bilginiz var ise;

marmara teknoloji fakültesi makine mühendisliği için ikinci öğretim var mı? varsa örgün eğitimden ikinci öğretime geçiş mümkün mü? mümkünse şartları neler?

şimdiden teşekkür ederim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: muammer816

hocam merhabalar, bilginiz var ise;

marmara teknoloji fakültesi makine mühendisliği için ikinci öğretim var mı? varsa örgün eğitimden ikinci öğretime geçiş mümkün mü? mümkünse şartları neler?

Marmara teknolojinin hiçbir bölümünde 2. öğretim yok. 1. öğretimden 2. öğretime geçiş mümkündür. Şartlar okuluna göre değişmektedir.
    Normal yatay geçiş prosedürleri geçerlidir. Sen 2. öğretimsin diye çifte standart yoktur. Not ortalaması(isteniyorsa üniversite giriş puanı) yüksek olan girer.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sampiyon bilo

quote:

Orijinalden alıntı: muammer816

hocam merhabalar, bilginiz var ise;

Marmara teknolojinin hiçbir bölümünde 2. öğretim yok. 1. öğretimden 2. öğretime geçiş mümkündür. Şartlar okuluna göre değişmektedir.
    Normal yatay geçiş prosedürleri geçerlidir. Sen 2. öğretimsin diye çifte standart yoktur. Not ortalaması(isteniyorsa üniversite giriş puanı) yüksek olan girer.

ikinci öğretim yoksa benim işime yaramıyor.çok teşekkürler hocam cevap için

• Bende başladım bu hafta fakat işim gereği ikinci oğretime geçmem gerek. İkinci oğretimin saatleri daha müsait. Geçmem mumkunmu?

Normal oğretimi tercih edelim sabahtan giderim oğlede işe giderim dedim ama dersler hep 12 ila 5 arası. Anlamadım nasıl iş. En azından işi sabaha ayarlarım en erken 5 tede okula giderim mümkünse tabi.
  • Iyi günler ben yatay geçiş yapmak istiyorum şuan birinci öğretimdeyim aynı anda hem birinci öğretime hem başka şehire iki gecişi birden sağlayabilirmiyim
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mustafa kanadlı

Iyi günler ben yatay geçiş yapmak istiyorum şuan birinci öğretimdeyim aynı anda hem birinci öğretime hem başka şehire iki gecişi birden sağlayabilirmiyim
    vay bee 8 yıl. zamanda yolculuk gibi.
    sorunu tam anlayamadım.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.