DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara
DACİA SANDERO - LOGAN - DUSTER YOLBİLGİSAYARI TAKMA
60
Cevap
3
Favori
19.310
Tıklama
Tüm Forumlar >> Motorlu Araçlar Dünyası >> Markalar >> Dacia >> DACİA SANDERO - LOGAN - DUSTER YOLBİLGİSAYARI TAKMA
Sayfaya Git:
Sayfa: 1
Giriş
      343 Mesaj
      08 Ağustos 2011 05:49:43
      Merhabalar. Beni tanıyanlar bilir 2009 model ambiente versiyon sanderom var. Aracı alırken istediğimiz renkte lourete maalesef yoktu mecburen Ambiente oldu. Ozamandan beri yolbilgisayarı takmak aklımdaydı. Forumun ilk sayfalarında oldukça tartışmıştık. Pejo gibi bazı markalarda sadece silecek kolunu değiştirmek yeterli oluyordu bizde nasıl olur diye 2 yıl önce çok aramıştım.

Geçen ay klima evaporatörünü delince nasıl sökecem diye araştırırken romen arkadaşın sitesini buldum

http://www.tutorialelogan.ro/

muhteşem işler yapmış. Sağdaki menüden tüm videoları izleyin derim.

Gelelim yolbilgisyarına. Maalesef sadece silecek kolu ile olmuyor. Gösterge panelinin bordunun üzerindeki küçük bir çipin değişmesi gerekiyor. Çip ve 2 metrelik bir kablo gerekiyor yolbilgisayrı için

Fiyat olarak ikiseçeneğiniz var.
      1.Kit silecek kolunu değiştirmeden gizli bir buton yardımıyla yolbilgisayarını kullanırım derseniz kargo dahil 60-70 lira
      2.Kit. orjinal silecek kolu dahil olarak 110- 120 lira civarı tutar.

ben ikinci kiti aldım orjinal dişı düğmelerden rahatsız olurum. hem giderken butonun hemen elinizin altında olması güzel. Aynı kolu türkiyeden almaya kalksak servet öderiz ama romanyadan kol 60 liraya geliyor.

projede tek problem romen arkadaşa sandero olduğunu söyledim ama onlar hep logan ile uğraştıklarında bana loganın silecek kolunu gönderdimişler. Ancak doğru kol şuan ücretsiz olarak tekrar gönderildi.

Yolbilgisayarı kitlerini şu adresteki arkaşlardan alıyoruz.
      http://www.imbunatatiri-logan.tk/
      sitenin sahipleri elektronik mühendisi
      ikiside iyi derecede ingilizce biliyor. isterseniz kendiniz iletişime geçin. isterseniz ben sizin adınıza isteyebilirim. Ama alırken benden bahsedin ki farklı bir fiyat vermesinler. dediğim gibi 1. kit 60 lira 2. kit 120 lira civarı. ticaret mantığ alarak farklı bir fiyat çekebilirler.

toplu bir alım yaparsak daha uygun bir fiyata anlaşabilirim onlarla.

şayet alacaksanız sizden iki bilgis isteyecekler aracın kilometresi. ve versiyon numarası (kilometre sıfırlama butonunu basık tut. kontağı aç bekle çıkan sayı arasın ecu versiyon numarasıdır. 6001 7001 7002 gibi bir sayı.)

montajı 40 adet foto ile anlatmaya çalıştım. bazı yerlerde harf hataları olmuş kusura bakmayın. tek dikkat etmeniz gereken yer lehimleme işi çünkü çooook küçük bir çip. ama basit. Kendiniz yapamazsanız bir tv tamircisine falan 10 liraya değiştirtebilirsiniz.

her türlü soru için buradan mesaj atın yada msn adresim: mustafayurtsever@hotmail.com

3 yıldır araştırdığım bir olaydı. çok şükür halloldu.Buyrun

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi myurtsever -- 26 Eylül 2016; 23:22:50 >

DACİA SANDERO 2009 YAMAHA FZ6 FAZER 2006 (Satıldı) FİAT LİNEA 1.3 MULTİJET EMOTİON PLUS DUOLOGİC (Satıldı) Peugeot 5008 Allure - 1.6 e-hdi 115hp Start
    • Yüzbaşı
      343 Mesaj
      09 Ağustos 2011 17:12:15
      fotoğraflar türkcell internetin azizliğinden biraz gecikti gözünü seveyim ADSL nin.

Romen arkadaş hatasını telefi etti. Eve geldiğim de yeni silecek kolu evdeydi. Ücretsiz gönderdi adam.
      Yeni aldığım mavi renk ledlerde geldi Silecek kolunu değiştirirken onları da değiştiricem.

yolbilgisayarı düşünen arkadaşlara yardıma hazırım

DACİA SANDERO 2009 YAMAHA FZ6 FAZER 2006 (Satıldı) FİAT LİNEA 1.3 MULTİJET EMOTİON PLUS DUOLOGİC (Satıldı) Peugeot 5008 Allure - 1.6 e-hdi 115hp Start
    • Çavuş
      68 Mesaj
      10 Ağustos 2011 16:28:38
      1 Merhaba uzun zamandır bende takip ediyorum bu tabii anlayan birisi için basit olabilir ama benim gözüm korktu :) teferruat çok lauratte modelinin gösterge panelini ve silecek kolu alsak bu daha kolay bir hale gelmezmi?

2 Yada 2 numaralı kiti alsak bu işlemleri profesyonel şekilde nerde yaptırabiliriz?

• Yüzbaşı
      343 Mesaj
      10 Ağustos 2011 18:26:11
      1. sadece gösterge ile olmaz 2 tane de kablo çekiliyor. çok çok zor değil emin ol. Biraz elektrik bilgin varsa sorun değil. Bakınca zor gibi görünüyor ama başlayınca çocuk oyuncağı. lehim oolayı çok sakat sadece. onu dışarda 10 liraya yaptırabilirsin.
      2. yer olarak bilmiyorum ama bursada isen bi pazar günü takabilirim. 1 saat anca sürer. açmişken otomatik silecek ve kapıların iitlklenmesinide hallederiz.

• Çavuş
      68 Mesaj
      13 Ağustos 2011 14:34:55
      Keşke bursada olsaydım dedim şimdi çok teşekkür ederim ama ne yazıkki istanbuldayım :( sırf bunun için oraya bile gelinir desem yalan değil aslında..

• Yüzbaşı
      343 Mesaj
      14 Ağustos 2011 01:50:58
      valla ben beklerim herzaman. tabi gelmeden önce romanyadan cipi ısmarlayalım. bursa istanbul neki. bide senin araba dizel.

• Çavuş
      68 Mesaj
      16 Ağustos 2011 11:32:41
      O zaman ne diyelim en kısa zamanda inşallah ben ayarlıyım durumları tabii gelmeden önce size haber veriyim sipariş geçelim..

• Çavuş
      85 Mesaj
      07 Eylül 2011 09:38:56
      arkadaşım merhaba
      dacia lara yol bilgisayarı takmak ile ilgili
      şimdi konuyu dikkatlice okudum
      ve sadece bravo diyorum
      cidden istedikten sonra hersey oluyor demekki
      benimde 2010 model dacia mcv m var diesel
      ve yol bilgisayarım yok
      msn im bmw1989@mynet.com
      eklersen senle görüşmek ve konuşmak isterim
      telim 5327104899 ismim turgut tanıstığımıza sevindim.

hayat bir gündür,oda bu gündür......
    • Çavuş
      85 Mesaj
      19 Eylül 2011 09:08:39
      evettttt
      17-09-2011 tarihi itibarı ile arabamın yol bilgisayarı var artık
      mustafanın gittiği yoldan devam edip tamamını yaptım
      ve sonuç süper
      harika
      muhtesem

tekrar teşekkürler mustafa.

• Yarbay
      4351 Mesaj
      19 Eylül 2011 09:47:36
      Çok başarılı bir çalışma, tebrik ederim.
      Bir süre bende düşünmüştüm, hurdacılarda silecek kolu bakmıştım. Sadece silecek kolu ile olmadığı söylenince bende komple göstergeyi değiştiririm, sonra kilometreyi kendi aracıma uygun olarak tekrar yazdırırım demiştim. 2007 model buldum, kol ve gösterge için 300 liraya anlaşıyorduk. Bu sefer de anlık yakıt tüketiminin olmadığı öğrenince bir esprisi kalmadı, vazgeçtim. Ortalama yakıt tüketimimi ben zaten biliyorum :)

Kendime 4 kural koydum! Alkol alma, Hızlı gitme, Hızlı gitme, Hızlı gitme. *Sonra kendime 4 kural daha koydum! Hatalı sollama, Makas atma, Emniyet kemeri tak, Daha yavaş git. * En önemlisi "Arabada sevişme!"

Mazut Pawıı ~~ Kendi Mazotumu Üretmeye Çalışırken Kimyager Olacağım.. ~~
      Dacia Logan 1.5 dCi 2006 İnci Gri ~~ Bak Logan deyip geçme, üzerim :)
      Dead Line
    • Yarbay
      13361 Mesaj
      19 Eylül 2011 16:48:51
      Taktırırsam gözümü yol bilgisayarından alamama tehlikesi var. Şimdilik düşünmüyorum. Ama güzel bir çalışma olmuş. teşekkürler.

Arabam yok ama 1.5 DCI Dacia Logan'ım var. Arabadan daha üstün.
    • Yarbay
      9177 Mesaj
      19 Eylül 2011 20:04:07
      benim blacline orjinalında var zaten

Ey Türk! Dostunu da Düşmanını da bil artık..!
    • Yüzbaşı
      282 Mesaj
      19 Eylül 2011 21:45:04

quote:

Orijinalden alıntı: Mnr980

benim blacline orjinalında var zaten

İnsanın doğuştan şansı olacak
    • Onbaşı
      38 Mesaj
      29 Ekim 2011 18:25:44
      Tebrikler iyi günlerde kullanmak dileğiyle. Bende dizel stepway aracıma yapmayı dusunuyorum. Birde gösterge ledlerinden sipariş etmişsiniz onların degısımın ı yaptınızmı chip ve ledlerın lehim olayı bıraz zor. Ufak makine lazım sanırım ona. 400 metrede bir göstermesinin bir çözümü yok sanırım. Peki bu işlemden sonra dogruluk payı ne derece:D

• Çavuş
      95 Mesaj
      17 Kasım 2011 20:23:04
      üstad cam otomatik işinide halledersin clio ile tesisatı hemen hemn aynı olduğunu tahmin ediyorum hurdacıdan cıkma clio cam düğmeler alsan sol kapı haporle üzerinde olan inan halledersin 70 bg deyilde 80 bg olanını bekliyorum fabrika üretirse veya tr gelirse mutlaka alacağım.

• Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
      18 Kasım 2011 14:16:59
      eline emeğine sağlık hocam.
      hiç foruma bahsetmedin bu anlatımdan, ilk sayfaya koyardık.

Ey güzel Ülkem;
      Varlığını, Birliğini, ananı, babanı, Tüm değerlerini, Dinini, Bayrağını , Vatanını Milletini, Adını Soyadını,
      Attığın her adımı, Soludugun her nefesi,
      ATATÜRK'e borçlusun.
      Atatürk'ü de ALLAH'a borçlusun. Allah'tan kork, ATA'na ihanet etme...
    • DH Yönetici
      6523 Mesaj
      18 Kasım 2011 15:20:01
      güzel bir çalışma ve paylaşım,

eline sağlık.....

Bazı insanlar söyleyeceği çok şey varken susar. Çünkü anlayanı yoktur. Bilir.
      Kötülük yaptın mı kork , çünkü o bir tohumdur , ALLAH yeşertir karşına çıkartır..
      Varlığı birşey kazandırmayan insanın yokluğu bir şey kaybettirmez...

• Çavuş
      95 Mesaj
      22 Kasım 2011 11:54:31
      mustafa üstadım hayretler içinde takip ediyorum smd led romanyadan sipariş demişsiniz
      aynı olayı bende aracıma uyguladım fakat ledleri elektronikçilerde satılan şerit led slikonsuz olanını
      aldım iki tip boyu var küçük ve biraz büyüğü led olarak bahsediyorum
      buradaki küçük ledleri havyeyle şeriten tek tek ayırıp benim gösterge paneline taktım
      (şeritin içindeki smd led den bahsediyorum) işinizi mutlaka
      biliyorsunuzdur ama bizim gibi çıraklarında fikrini almakta fayda vardır
      t ve - yönlerini ayarladıktan sonra sıkıntı yok mavi gece cok göz alıyor tabi benim arac modeli
      farklı sonra dan beyazıyla deyiştirdim harika oldu sadece dijital km yazan yeri mavi bıraktım
      yakın takipcinizim harika işler cıkarıyorsunuz elinize sağlık yanlışım varsa affola nacizane bir
      fikir sundum

• Yüzbaşı
      343 Mesaj
      09 Ocak 2012 22:51:12
      romanyadaki elamanlarla iletişime geçen olursa.
      kesinlikle ama kesinlikle sıfır silecek kolu isteyin bana sıfır silecek kolu geldi ama daha sonra ısmarlayan bi arkadaşa resmen haşat bir ikinci el kol geldi. ve herifler çooook kazıkçı çok sıkı pazarlık yapın.

logancılardan takacak varsa mutlaka bana pm atsın bana gelen sıfır orjinal bir kol vardı onu verebilirim. romanyadakilerin ne göndereceği belli olmuyor.

• Teğmen
      209 Mesaj
      24 Ocak 2012 20:35:31
      rOMEN ARAKADASA ULASIP BENDE PARCALARI ISTEDİM. ŞİMDİ SIRA PARCAALRI TAKMAYA GELDİ....2011 GRİ STEPWAY

ALMANYADANDA 100 BG LİK CHİPTURNİNG PARCASI GETİRTTİM ARACIMA TAKTIM ARAC GERCEKTEN SAHLANDI...

• Yüzbaşı
      343 Mesaj
      24 Ocak 2012 21:11:08
      parça isteyecek arkadaşlar benim adımı kullanın sohpetlerinizde yukarda yazdığım fiyatların fazlasını kesinlikle vermeyin

100bg lık chip dizel araç içinmiydi. birde sakin kullanımda yakıt tüketimini takip edersen ve yazarsan sevinirim

• Çavuş
      85 Mesaj
      28 Ocak 2012 08:59:29
      quote:

Orijinalden alıntı: kadirES_26

rOMEN ARAKADASA ULASIP BENDE PARCALARI ISTEDİM. ŞİMDİ SIRA PARCAALRI TAKMAYA GELDİ....2011 GRİ STEPWAY

ALMANYADANDA 100 BG LİK CHİPTURNİNG PARCASI GETİRTTİM ARACIMA TAKTIM ARAC GERCEKTEN SAHLANDI...

bu chiptuning ne kadara mal oldu sana
      yakıtı nasıl etkiledi
      aracın dizelmi
      biraz anlatırsan sevinirim.

• Teğmen
      209 Mesaj
      28 Ocak 2012 18:40:51
      ARACİM DİZEL. YAKITI DAHA TAM ÖLÇEMEDİM DEOMU FUULEDİM TOPLAM KM Sİ NE BAKICAM. CHİPN 2 MODELİ VAR 98-115BG LİK BEN EKONOMİK DURUMDAN DOLAYI 98 İ ALDİM. TÜM MASRAF MALİYETİ 600 LİRA TUTTU. TÜRKİYEDENDE BAZI FİRMALAR BULDUM FAKAT 85 LİK İÇİN 850 LİRA İSTEDİLER.

• Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
      28 Ocak 2012 20:50:24
      quote:

Orijinalden alıntı: kadirES_26

ARACİM DİZEL. YAKITI DAHA TAM ÖLÇEMEDİM DEOMU FUULEDİM TOPLAM KM Sİ NE BAKICAM. CHİPN 2 MODELİ VAR 98-115BG LİK BEN EKONOMİK DURUMDAN DOLAYI 98 İ ALDİM. TÜM MASRAF MALİYETİ 600 LİRA TUTTU. TÜRKİYEDENDE BAZI FİRMALAR BULDUM FAKAT 85 LİK İÇİN 850 LİRA İSTEDİLER.

bu chiplerin faydası gerçekten var mı?

ayrıca garantiyi götürmüyor mu?

Ey güzel Ülkem;
      Varlığını, Birliğini, ananı, babanı, Tüm değerlerini, Dinini, Bayrağını , Vatanını Milletini, Adını Soyadını,
      Attığın her adımı, Soludugun her nefesi,
      ATATÜRK'e borçlusun.
      Atatürk'ü de ALLAH'a borçlusun. Allah'tan kork, ATA'na ihanet etme...
    • Teğmen
      209 Mesaj
      29 Ocak 2012 19:29:58
      BU CHİPİN FAYDASI VAR GERCEKTEN ARACIM MOTOR TORKUNU YÜKSELTİYOR. BEN KULLANDĞIM SU 14 GÜN İÇİNDE DEĞİŞİMLER FARKETTİM. ARAÇ GARANTİSİNİ BİLMİYORUM FASKAT MONTJI COK KOLAY VE SADECE 30 SN YEDE YAPILAN Bİ UYGULŞAMA OLDUĞU İÇİN SERVİSE GİDERKEN VEYAS FENNİ MUAYENEYE GİTMEDEN ÖNCE CIKARTABİLİRSİN.

• Teğmen
      209 Mesaj
      29 Ocak 2012 19:40:39
      BİDE RENO MOTORLARINDA BİLİNMESİ GEREKEN RENO NİSSAN VE DACİA ALDIKTAN SONRA 1,5 DİZEL MOTORLARDA TEK TİP MOTOR ÜRETİYOR. SU AN DACİA LOGAN -SANDERO -DUSTER RENO MEGANE SEMBOL KANGOO FLUENCE KALEOS SCENİC AYRICA NİSSAN NOTE MİCRA JUKE QASHAGI BU TÜM MODELLERDEKİ DİZEL MOTOR TİPLERİ AYNI. SADECE MOTOR BEYNİNDE UYGULANAN TORK VE BEYGİR GÜÇLERİ FARKLIDIR. 70 DEN BAŞLIYOR 130 BG DE SINIRLANDIRIYOR. ARACIN AGIRLIGINA GÖRE TORK DEGERİ UYGULUYOR. SU AN 2012 DE ÜRETİLEN TÜM 1,5 DCI MOTORLAR 90 BG LIK ARAC STANDARTINA UYGULUYOR

• Teğmen
      209 Mesaj
      04 Şubat 2012 22:49:48

quote:

Orijinalden alıntı: myurtsever

parça isteyecek arkadaşlar benim adımı kullanın sohpetlerinizde yukarda yazdığım fiyatların fazlasını kesinlikle vermeyin

100bg lık chip dizel araç içinmiydi. birde sakin kullanımda yakıt tüketimini takip edersen ve yazarsan sevinirim

mustafa hocaam verdiğin bilgiler cok tesekkürler. Bugün aracıma yol bilgisayarını taktım. Tıkır tıkır calısıyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Teğmen
      209 Mesaj
      04 Şubat 2012 22:51:14

quote:

mustafa hocaam verdiğin bilgiler cok tesekkürler. Bugün aracıma yol bilgisayarını taktım. Tıkır tıkır calısıyor.

• Er
      6 Mesaj
      22 Şubat 2012 18:45:29
      Ben de istiyorummmmm.
      Nolur yardımcı olun.Size pm attım.Bursadayım bende.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi luminesol -- 22 Şubat 2012; 18:47:14 >

• Teğmen
      209 Mesaj
      28 Şubat 2012 23:26:05

quote:

Orijinalden alıntı: luminesol

Ben de istiyorummmmm.
      Nolur yardımcı olun.Size pm attım.Bursadayım bende.

kime pm attın ayrıca aracın nedir dizel benzin parça temini 14 günü buluyor

• Yüzbaşı
      343 Mesaj
      19 Mart 2012 23:12:05
      pic proglamadan anlayan arkadaşlar varsa bu işi romenlere muhtaç olmadan yapabiliriz

• Yüzbaşı
      639 Mesaj
      13 Mayıs 2012 11:57:35
      dacia sandero almayı
      düşünüyorum... otomatik

ancak süspansiyon ve konfor hakkında
      endişelerim var....

P.E.T.YAPIM
    • Onbaşı
      29 Mesaj
      18 Mayıs 2012 22:36:17
      Herkese merhabalar bu yol bilgisayarı işini bende yapmak isterm ama asıl isteğim radyonun direksiyondan kumnadalı olması ve ben yeni stepwaydeki teypden almak istiyorum birde araba hareket ettiğinde kapılar kapanma işi nnasıl oluyor.....

• Onbaşı
      29 Mesaj
      19 Mayıs 2012 12:59:33
      Arkadaşlar stepway için sorduğum direksiyondan kumanda ve yeni model usb li teyp için net olmamakla beraber ldığım cevap 1100 tl komik olan uyarmı uymazmı bilmiyorlarmış takılrmı beli değilmiş falan filan bukadar bilgisizlik olur mu yaaa servis bunu diyorsa bitmiştir .Parasıyla sipariş vermek istiye bilirim diyorum adamlar olup olmıyacağını bilmiyoruz diye cevap veriyo bana yeni stepwaylerde var diyorum nasıl teyp diye bana soruyo yedek parça bölümü....Anlaşılan bu reno servislerinde bu işleri bilen adam yok ....yazık
      Diğier servislerede danışacağım sonucu yazarım ...

• Çavuş
      44 Mesaj
      08 Haziran 2012 10:39:25
      quote:

fotoğraflar türkcell internetin azizliğinden biraz gecikti gözünü seveyim ADSL nin.

Romen arkadaş hatasını telefi etti. Eve geldiğim de yeni silecek kolu evdeydi. Ücretsiz gönderdi adam.
      Yeni aldığım mavi renk ledlerde geldi Silecek kolunu değiştirirken onları da değiştiricem.

yolbilgisayarı düşünen arkadaşlara yardıma hazırım

HOCAM YAZINIZI İLGİYLE OKUDUM BENİMDE 2010 MODEL 1,5 MCV VAR BENDE BU SİSTEMİ YAPTIRMAK İSTERİM YARDIMCI OLURSAN SEVİNİRİM

K@nunsu2
    • Er
      1 Mesaj
      24 Haziran 2012 01:50:44
      Program için görüşebiliriz.

• Er
      10 Mesaj
      13 Temmuz 2012 15:31:17
      quote:

Orijinalden alıntı: cyprus_soldier

Program için görüşebiliriz.

Program işini çözebildinizmi?

• Yüzbaşı
      343 Mesaj
      29 Temmuz 2012 14:44:36
      prpgram derken pic programlamayı diyorsunuz.

anlayan arkadaşlara entegrenin kodunu gönderebilirim. 8 bacaklı minik bişey.

• Er
      1 Mesaj
      16 Ekim 2012 14:58:16
      Kardesim oncelikle paylasimin icin tesekkurler. Ben 2012 model dacia sandero stepway 1.5 dci aldim yalniz yol bilgisayari olmadigini orenin evis isten gecmis oldu . İnternette arastirirken senin forumdonanim haberde paylasimini gorunce sevindim yalniz sormam gereken sorular var nasil yapsak telefon yoluylami ulasmak daha kolay olur yoksa mail ile mi cunki istanbuldayim yogun islerden dolayi bursaya gelebilecegimi dusunmuyorum en azindan bu aralar.
      1. Roman arkadaslarin sitesine girince en pahali kiti 200 lei yapiyo oda 102 tl ye tekabul ediyor odemeyi nasil yapicagiz .
      2.birde bu roman arkadaslarla nasil anlasicaz zira benim ingilizcen pek iyi degil :)
      3 birde parcayi istettikten sonra sence burda yaptirrmak sanayi ve benzeri yerlerde bir problem yasarmiyim
      Yardimci olursan sevinirim simdiden tesekkurler

• Binbaşı
      1427 Mesaj
      16 Ekim 2012 17:22:32
      navigasyonlu dvd takılabiliyor mu peki ?

• Yüzbaşı
      343 Mesaj
      16 Ekim 2012 23:31:56
      ödemeyi ben paypal üzerinden yaptım.
      6-7 arkadaşada o şekilde yardımcı oldum.

msn ve mail adresim mustafayurtsever@hotmail.com.
      ödeme ve iletişim sıkıntısı olursa yardımcı olurum

• Er
      2 Mesaj
      slm mustafa bey bende dacı logan 1.4 aracım var onun için yol bilgisayarı istiyorum ama sadece kolu yeterli silecekli filan onun fiyatını nee dir nasıl alabılırz

• Yüzbaşı
      343 Mesaj
      05 Aralık 2012 14:01:06
      sorunuzu tam anlamadım
      kit mi lazım yoksa sadec kolmu lazım
      mail adresim
      mustafayurtsever@hotmail.com

buraya herzaman bakmayabilirim
      yardımcı olmaya çalışırım

• Er
      2 Mesaj
      07 Aralık 2012 16:02:31
      demek istediğim benm araçta yol bilgisayarı yok onu nasıl taktıra bilirm onun için yardımcı olurmusunz msn adresim fbmehmet_1989@hotmail.com olmadı mail atarsanız sevinirm iyi günler

• Er
      14 Mesaj
      21 Ocak 2013 09:58:18
      merhaba mustafa bey
      Benim aracım yenisandero stepway yol bilgisayarı "toplam km- gidilen km - servise kalan km" gösteriyor ve direksiyon kolundaki düymeden kumandalı. Bu versiyonda ortalma ve anlıktüketim bilgilerini görmek için nasıl güncelleme yapılacak kaç tl ye maal olur

• Er
      1 Mesaj
      05 Şubat 2013 01:52:56
      Yeni Sandero Stepway aldım.Aynı sıkıntı bende de var.Ortalama ve anlık tüketim bilgilerini görmek için ne yapmamız gerekiyor.

Yardımcı olabilecek biri varsa çok sevinirim.

• Yüzbaşı
      350 Mesaj
      14 Nisan 2013 10:54:35

quote:

Orijinalden alıntı: mavi sandero

Yeni Sandero Stepway aldım.Aynı sıkıntı bende de var.Ortalama ve anlık tüketim bilgilerini görmek için ne yapmamız gerekiyor.

Yardımcı olabilecek biri varsa çok sevinirim.

Hocam yeni sandero icin ayni sekilde dusunuyorum. Cevabi merakla bekliyoruz. Pic programlamadan anlayan tanidiklarim var :)

• Er
      5 Mesaj
      27 Nisan 2013 14:23:30
      2011 model 1.4 lpg li ambiance sandero sahibiyim. arkadaşlar forum içinde ve nette yaptığım araştırmalarda. bazı arkadaşların cam suyuyla çalışan otomatik silgeç olayını yarım metre kablo ile hallettiklerini gördüm. ancak bir açıklama yada nasıl yapıldığına dair bilgi paylaşılmamış. nasıl yapılabilecieğini bilen paylaşabilirmi. hayırlı günler...

• Teğmen
      109 Mesaj
      24 Mayıs 2013 14:45:55
      hocam merhaba,

bende de 2011 dacia sandero ambiance 1,5 dizel var garantisi hala devam ediyor. buna

yol bilgisayarı, su sıkınca otomatik çalışan silecek, sistemlerini taktırmak isityorum fakat bu garantiyi bozuyor mu bilmiyorum.

garantinin bitmesine daha 1 yıl var beklemek gerekir mi ?

ayrıca resimler nekadar güzel anlatsada bu işi becerebileceğimi sanmıyorum bu işi yapan tanıdık falan varmı ?

teşekkürler

kaan.

Her DACİA bir AŞK... www.daciASK.com
    • Yüzbaşı
      343 Mesaj
      09 Haziran 2013 22:05:03
      http://www.konyaportal.com/sandero/projeler.html

adresinde sileceklerin cam suyu ile nasıl birlikte çalışacağı Mesut abimiz tarafından anlatılmıştır

gerçekten yarım metre kablo gerekiyor sadece.

bunun gibi kapıların otomatik kilitlenmesi falanada çok basit şekilde yapılıyor

• Er
      1 Mesaj
      18 Eylül 2013 07:06:45
      Çok başarılı bir paylaşım, tebrik ederim...

• Binbaşı
      1639 Mesaj
      21 Eylül 2013 11:37:55
      gercekten ıyı bır calısma.
      emegınız ıcın tesekkurler.

• Er
      11 Mesaj
      03 Ekim 2013 13:55:47
      bu şekil yol bilgisayarı 2012 model stepweye de takılabiliyor mu acaba, takılır ise nerede yaptırmak gerekiyor

• Çavuş
      85 Mesaj
      04 Ekim 2013 09:04:04
      bildiğim kadarıyla 2012 stepway de bu özellikler var
      sadece gidip serviste açtırmak gerekiyor diye biliyorum
      daha öncede forumda paylaşılmıştı bir bakın isterseniz.

• Çavuş
      62 Mesaj
      22 Ekim 2013 14:07:54
      takip

• Yüzbaşı
      343 Mesaj
      07 Şubat 2014 12:32:43
      yardım isteyen arkadaşlar kusura bakmasın. romanyadan parça gönderen vatandaş ortalarda yok. o yüzden parça getirtemiyorum artık.

• Onbaşı
      29 Mesaj
      19 Haziran 2014 17:12:59

myurtsever;
      romanyadan parça gönderen vatandaşla irtibat kurabildinizmi acaba
      bendede 2012 mcv var yolbilgisayarı olsun istiyorum.
      haberleşebilirmiyiz.

myurtseverkullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Logan MCV 1,5 DCI ---- GM
    • Teğmen
      181 Mesaj
      19 Mayıs 2015 14:45:10
      2008 model 1.5 dci ambiance pack aracım var ve yol bilgisayarını aktifleştirmek ayrıyetten gösterge ve butonları beyaz aydınlatma yapmak istiyorum toplam maliyet güncel fiyatlarla ne olur acaba

• Yüzbaşı
      464 Mesaj
      10 Ağustos 2015 00:23:59
      Cliolarada oluyormu acaba

• Er
      2 Mesaj
      22 Ekim 2015 23:44:12
      Resimleri bir tek ben mi göremiyorum acaba? Bir düzenleme gelse süper olur. Konuyu hortlatayım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ed.Hardy -- 22 Ekim 2015; 23:45:56 >

Sayfa: [1]
Tüm Forumlar >> Motorlu Araçlar Dünyası >> Markalar >> Dacia >> DACİA SANDERO - LOGAN - DUSTER YOLBİLGİSAYARI TAKMA
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Facebook Sayfamız
Foruma Git
Bölümde Ara
Reklamlar
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.