Şimdi Ara

DACİA SANDERO - LOGAN - DUSTER YOLBİLGİSAYARI TAKMA

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
66
Cevap
2
Favori
25.156
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhabalar. Beni tanıyanlar bilir 2009 model ambiente versiyon sanderom var. Aracı alırken istediğimiz renkte lourete maalesef yoktu mecburen Ambiente oldu. Ozamandan beri yolbilgisayarı takmak aklımdaydı. Forumun ilk sayfalarında oldukça tartışmıştık. Pejo gibi bazı markalarda sadece silecek kolunu değiştirmek yeterli oluyordu bizde nasıl olur diye 2 yıl önce çok aramıştım.

Geçen ay klima evaporatörünü delince nasıl sökecem diye araştırırken romen arkadaşın sitesini buldum

http://www.tutorialelogan.ro/

muhteşem işler yapmış. Sağdaki menüden tüm videoları izleyin derim.

Gelelim yolbilgisyarına. Maalesef sadece silecek kolu ile olmuyor. Gösterge panelinin bordunun üzerindeki küçük bir çipin değişmesi gerekiyor. Çip ve 2 metrelik bir kablo gerekiyor yolbilgisayrı için

Fiyat olarak ikiseçeneğiniz var.
    1.Kit silecek kolunu değiştirmeden gizli bir buton yardımıyla yolbilgisayarını kullanırım derseniz kargo dahil 60-70 lira
    2.Kit. orjinal silecek kolu dahil olarak 110- 120 lira civarı tutar.

ben ikinci kiti aldım orjinal dişı düğmelerden rahatsız olurum. hem giderken butonun hemen elinizin altında olması güzel. Aynı kolu türkiyeden almaya kalksak servet öderiz ama romanyadan kol 60 liraya geliyor.

projede tek problem romen arkadaşa sandero olduğunu söyledim ama onlar hep logan ile uğraştıklarında bana loganın silecek kolunu gönderdimişler. Ancak doğru kol şuan ücretsiz olarak tekrar gönderildi.

Yolbilgisayarı kitlerini şu adresteki arkaşlardan alıyoruz.
    http://www.imbunatatiri-logan.tk/
    sitenin sahipleri elektronik mühendisi
    ikiside iyi derecede ingilizce biliyor. isterseniz kendiniz iletişime geçin. isterseniz ben sizin adınıza isteyebilirim. Ama alırken benden bahsedin ki farklı bir fiyat vermesinler. dediğim gibi 1. kit 60 lira 2. kit 120 lira civarı. ticaret mantığ alarak farklı bir fiyat çekebilirler.

toplu bir alım yaparsak daha uygun bir fiyata anlaşabilirim onlarla.

şayet alacaksanız sizden iki bilgis isteyecekler aracın kilometresi. ve versiyon numarası (kilometre sıfırlama butonunu basık tut. kontağı aç bekle çıkan sayı arasın ecu versiyon numarasıdır. 6001 7001 7002 gibi bir sayı.)

montajı 40 adet foto ile anlatmaya çalıştım. bazı yerlerde harf hataları olmuş kusura bakmayın. tek dikkat etmeniz gereken yer lehimleme işi çünkü çooook küçük bir çip. ama basit. Kendiniz yapamazsanız bir tv tamircisine falan 10 liraya değiştirtebilirsiniz.

her türlü soru için buradan mesaj atın yada msn adresim: mustafayurtsever@hotmail.com

3 yıldır araştırdığım bir olaydı. çok şükür halloldu.Buyrun

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi myurtsever -- 26 Eylül 2016; 23:22:50 >

• fotoğraflar türkcell internetin azizliğinden biraz gecikti gözünü seveyim ADSL nin.

Romen arkadaş hatasını telefi etti. Eve geldiğim de yeni silecek kolu evdeydi. Ücretsiz gönderdi adam.
    Yeni aldığım mavi renk ledlerde geldi Silecek kolunu değiştirirken onları da değiştiricem.

yolbilgisayarı düşünen arkadaşlara yardıma hazırım
  • 1 Merhaba uzun zamandır bende takip ediyorum bu tabii anlayan birisi için basit olabilir ama benim gözüm korktu :) teferruat çok lauratte modelinin gösterge panelini ve silecek kolu alsak bu daha kolay bir hale gelmezmi?

2 Yada 2 numaralı kiti alsak bu işlemleri profesyonel şekilde nerde yaptırabiliriz?
  • 1. sadece gösterge ile olmaz 2 tane de kablo çekiliyor. çok çok zor değil emin ol. Biraz elektrik bilgin varsa sorun değil. Bakınca zor gibi görünüyor ama başlayınca çocuk oyuncağı. lehim oolayı çok sakat sadece. onu dışarda 10 liraya yaptırabilirsin.
    2. yer olarak bilmiyorum ama bursada isen bi pazar günü takabilirim. 1 saat anca sürer. açmişken otomatik silecek ve kapıların iitlklenmesinide hallederiz.
  • Keşke bursada olsaydım dedim şimdi çok teşekkür ederim ama ne yazıkki istanbuldayım :( sırf bunun için oraya bile gelinir desem yalan değil aslında..
  • valla ben beklerim herzaman. tabi gelmeden önce romanyadan cipi ısmarlayalım. bursa istanbul neki. bide senin araba dizel.
  • O zaman ne diyelim en kısa zamanda inşallah ben ayarlıyım durumları tabii gelmeden önce size haber veriyim sipariş geçelim..
  • arkadaşım merhaba
    dacia lara yol bilgisayarı takmak ile ilgili
    şimdi konuyu dikkatlice okudum
    ve sadece bravo diyorum
    cidden istedikten sonra hersey oluyor demekki
    benimde 2010 model dacia mcv m var diesel
    ve yol bilgisayarım yok
    msn im bmw1989@mynet.com
    eklersen senle görüşmek ve konuşmak isterim
    telim 5327104899 ismim turgut tanıstığımıza sevindim.
  • evettttt
    17-09-2011 tarihi itibarı ile arabamın yol bilgisayarı var artık
    mustafanın gittiği yoldan devam edip tamamını yaptım
    ve sonuç süper
    harika
    muhtesem

tekrar teşekkürler mustafa.
  • Çok başarılı bir çalışma, tebrik ederim.
    Bir süre bende düşünmüştüm, hurdacılarda silecek kolu bakmıştım. Sadece silecek kolu ile olmadığı söylenince bende komple göstergeyi değiştiririm, sonra kilometreyi kendi aracıma uygun olarak tekrar yazdırırım demiştim. 2007 model buldum, kol ve gösterge için 300 liraya anlaşıyorduk. Bu sefer de anlık yakıt tüketiminin olmadığı öğrenince bir esprisi kalmadı, vazgeçtim. Ortalama yakıt tüketimimi ben zaten biliyorum :)
  • Taktırırsam gözümü yol bilgisayarından alamama tehlikesi var. Şimdilik düşünmüyorum. Ama güzel bir çalışma olmuş. teşekkürler.
  • benim blacline orjinalında var zaten
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mnr980

benim blacline orjinalında var zaten

• Tebrikler iyi günlerde kullanmak dileğiyle. Bende dizel stepway aracıma yapmayı dusunuyorum. Birde gösterge ledlerinden sipariş etmişsiniz onların degısımın ı yaptınızmı chip ve ledlerın lehim olayı bıraz zor. Ufak makine lazım sanırım ona. 400 metrede bir göstermesinin bir çözümü yok sanırım. Peki bu işlemden sonra dogruluk payı ne derece:D
  • üstad cam otomatik işinide halledersin clio ile tesisatı hemen hemn aynı olduğunu tahmin ediyorum hurdacıdan cıkma clio cam düğmeler alsan sol kapı haporle üzerinde olan inan halledersin 70 bg deyilde 80 bg olanını bekliyorum fabrika üretirse veya tr gelirse mutlaka alacağım.
  • eline emeğine sağlık hocam.
    hiç foruma bahsetmedin bu anlatımdan, ilk sayfaya koyardık.
  • güzel bir çalışma ve paylaşım,

eline sağlık.....
  • mustafa üstadım hayretler içinde takip ediyorum smd led romanyadan sipariş demişsiniz
    aynı olayı bende aracıma uyguladım fakat ledleri elektronikçilerde satılan şerit led slikonsuz olanını
    aldım iki tip boyu var küçük ve biraz büyüğü led olarak bahsediyorum
    buradaki küçük ledleri havyeyle şeriten tek tek ayırıp benim gösterge paneline taktım
    (şeritin içindeki smd led den bahsediyorum) işinizi mutlaka
    biliyorsunuzdur ama bizim gibi çıraklarında fikrini almakta fayda vardır
    t ve - yönlerini ayarladıktan sonra sıkıntı yok mavi gece cok göz alıyor tabi benim arac modeli
    farklı sonra dan beyazıyla deyiştirdim harika oldu sadece dijital km yazan yeri mavi bıraktım
    yakın takipcinizim harika işler cıkarıyorsunuz elinize sağlık yanlışım varsa affola nacizane bir
    fikir sundum
  • romanyadaki elamanlarla iletişime geçen olursa.
    kesinlikle ama kesinlikle sıfır silecek kolu isteyin bana sıfır silecek kolu geldi ama daha sonra ısmarlayan bi arkadaşa resmen haşat bir ikinci el kol geldi. ve herifler çooook kazıkçı çok sıkı pazarlık yapın.

logancılardan takacak varsa mutlaka bana pm atsın bana gelen sıfır orjinal bir kol vardı onu verebilirim. romanyadakilerin ne göndereceği belli olmuyor.
  • rOMEN ARAKADASA ULASIP BENDE PARCALARI ISTEDİM. ŞİMDİ SIRA PARCAALRI TAKMAYA GELDİ....2011 GRİ STEPWAY

ALMANYADANDA 100 BG LİK CHİPTURNİNG PARCASI GETİRTTİM ARACIMA TAKTIM ARAC GERCEKTEN SAHLANDI...
  • 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.