Şimdi Ara

ADSL faturası? Lütfen bakın! Önemli! (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
149
Cevap
0
Favori
51.616
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • bak ben sana acıklamaya calısayım dinle:

15 agustosta baglandıgını warsaysak, 15 eylüle kdr beles kullnamısın,sonra 15 eylülden 1 ekime kdr fatura kesilmiş yaklasık 15 milyon dielim,sonra kasımı kullnamısın(1 ekim- 1kasım) 30 da ordan etti 45 bide 1kasım-1aralık war... ordan da otuz etti 75 senin 15 agustosda deilde bi 10 gün evvel baglandıgını warsaysak 85 eder belkı zamanında yatırmadın ordan da faiz binmiş olabilir, dolayısıyla faturaa sorun olmayabilirl
    quote:

Orjinalden alıntı: theanswer

Nereden başlayacağım bilemiyorum...

En son yapılan öğrenci-öğretmen kampanyası 15 EKim'e kadar ADSL abonesi olanlar bağlantı ücreti ödemeyecek ve 1 ay da bedava kullanacaktı. Ben de bir çok kişi gibi bu kampanyadan faydalanmak istedim. Ağustos ayının ilk yarısında sözleşme imzaladık ve aylık 29 YTL olan "256 kbps 3 GB limitli" tarifesini kullanmaya başladık. (2 Kasım günü, vatani görevimi bayram iznine çıkararak gayriresmi olarak bitereceğimi düşünerek bu tarifeyi seçtim, izne çıkınca da tarifemi 256kbps olarak değiştirecektim)

Not: 1 Kasımdaki tarife düzenlemeleri öncesine ait tarife bu tabii ki.

Şimdi elimdeki faturaları günümüzden geçmişe doğru yazayım.

KASIM-2005 Dönemi, ÖDENECEK TUTAR: 29 YTL, SON ÖDEME TARİHİ:29.11.2005
    Aylık Ücret = 21,80
    Kıst Aylık Ücret = 0
    Vergiler(%18+%15)= 7,19
    Devir vs.
    TOPLAM = 29 YTL
    Kullanım özetinde de 2 Ekim ve 31 Ekim arasındaki internetin süre ve kullanım miktarını(byte) gösteren tablo var.
    Yani bu fatura Ekim ayındaki kullanımı göstermektedir.
    Kota aşımı söz konusu değildir.

EKİM-2005 Dönemi, ÖDENECEK TUTAR: 55 YTL, SON ÖDEME TARİHİ: 27.10.2005
    Aylık Ücret = 21,80
    Kıst Aylık Ücret = 19,62
    Vergiler(%18+%15)= 13,67
    Devir vs.
    TOPLAM = 55 YTL
    Kota aşımı söz konusu değildir.

KIST AYLIK ÜCRET'in tanımı (Faturanın arkasından):
    "Ay içinde abone olunması veya hız artırımı yapılması durumunda işlem tarihinden ay sonuna kadar alınacak ücret"

Bu durumda 55 YTL lik faturadaki;
    21,80 YTL lik "aylık ücret" EYLÜL ayı kullanımına,
    19,62 YTL lik "kıst aylık ücret" AĞUSTOS kullanımına karşılık gelmektedir.

SORU: Hani "1 ay bedava bağlantı" sözü nerede? Ben mi göremiyorum?
    Benim faturamda mı yanlışlık var? Yoksa sizde de bu durum söz konusu ve bir YALAN kampanyası mı var ortada?

Gelelim en önemli kısıma:
    1 KASIM'da yapılan tarife değişiklikleri açıklamasıyla benim tarife değişikliği düşüncem suya düştü. Ve zaten herkes ayaklandı..
    Ama Telekom tarafından yapılan açıklamayla talep geldiği takdirde 256kbps limitsiz tarifenin 49 milyona tekrar hizmete sokulabileceğini söylendi.
    Nitekim bu gerçekleşti ben de 21 Kasım 2005 tarihi saat 12-13 arasında elimde "Tarife seçimimi 256 kbps limitsiz olarak isteiğimi" belirten dilekçe ile bağlı
    bulunduğum Telekom Müdürlüğüne başvurdum. Akabinde eve döndüğümde yaklaşık 1 saat içinde bağlantı hızımın 256 kbps yapılmış olduğunu gördüm.
    Yani dilekçem kısa sürede işleme konmuştu.
    O tarihten (21 Kasım) bu yana bağlantı hızım 256 kbpsdir. Haliyle de tarifem limitsiz bir tarifedir.

Şu halde;
    1 Kasım - 21 Kasım arası: "512kbps 3GB limitli" aylık 29 YTL lik tarifeyi kullandım.
    Tarife değişikliği esnasında kota kullanımım 4GB idi yani 1gb aşmıştım. (Sürekli kontrol ediyorumdum adslkota.ttnet.net.tr'den)
    21 Kasım - 30 Kasım arası: "256kbps limitsiz" aylık 49 YTL lik tarifeyi kullandım. (Toplam 6GB indirme yaptım..)

Bu durumda bir fatura hesabı yapıyorum:
    1-21 kasım arası için 29 YTL
    1gb limit aşımı için 1024mb x 0,008872 YTL ≈ 9 YTL
    21-30 kasım arası 9 günlük kullanım = (9/30)x49 YTL = 14,7 YTL
    TOPLAM = 53 YTL hadi iyice yuvarlayayım 60 YTL

Şimdi sıkı durun...
    İki farklı bankanın internet bankacılığından fatura ödeme yapar gibi yapıp ARALIK-2005 Dönemi faturamın;
    yani "Kasım ayı kullanımımı" gösteren faturamın toplam tutarını öğreniyorum...

113,5 YTL!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Anladığım kadarıyla 21 kasımdan sonra indirdiğim 6gb kota aşımı olarak değerlendirilip ücretlendirme yapılmış. Hal bu ki ben o tarihten itibaren 256 kbps limitsiz bağlantı kullanıyorum zaman zarfında, madem ücretlendirilecek niye 256kbps'ye geçeyim ki??
    ve al sana 113,5 YTL fatura!!!!!

SORU: Hangi hesap doğru??
    Cevaplarınızı ve düşüncelerinizi bekliyorum...

Pazartesi günü telekom müdürlüğünü basmaya gidiyorum hakkımı aramaya!

• quote:

Orjinalden alıntı: freak_oe

bak ben sana acıklamaya calısayım dinle:

15 agustosta baglandıgını warsaysak, 15 eylüle kdr beles kullnamısın,sonra 15 eylülden 1 ekime kdr fatura kesilmiş yaklasık 15 milyon dielim,sonra kasımı kullnamısın(1 ekim- 1kasım) 30 da ordan etti 45 bide 1kasım-1aralık war... ordan da otuz etti 75 senin 15 agustosda deilde bi 10 gün evvel baglandıgını warsaysak 85 eder belkı zamanında yatırmadın ordan da faiz binmiş olabilir, dolayısıyla faturaa sorun olmayabilirl

Faiz söz konusu değildir, faturalar zamanında yatırılmıştır.. anlaşılan tüm yazıları okumadın, sorun kısmen çözüldü zaten...
    (Cenks'e sabrından dolayı teşekkürler.)

quote:

Orjinalden alıntı: Cenks

quote:

Orjinalden alıntı: IRFUN4EVER

arkadaşlar bana 63ytl fatura geldi. bende ara dönemde limitsize geçenim. henüz faturam gelmediği için tam rakamları yazamıyorum. ama size ben kısaca tarih olayını anlatayım

13ekimde hattımı açtırdım ve kasım 13 de ilk ayım bitti(256k limitli kullaniyordum. bildiğiniz gibi 1 kasımda 512 oldu). daha sonra yaklaşık bir 5-6 gün sonrada telekoma gidip hattımı 256k limitsize geçirdim. (aynı gün hız 256k ya geçti)

şimdi bana 28 aralık son ödeme tarihli 63ytl fatura geldi. Bu normalmi acaba?

yani sanırım bu fatura 13 kasım 13 aralık tarihleri arasındaki hizmeti kapsıyor. Cenks üstadın yorumlarını bekliyorum

bu ay 63 ytl gelceği kesinse seninki gayet iyi.

13 ekim-13 kasım ilk 1 ay bedava
    13 kasım-30 kasım 17 gün ücretli kullanım
    1-31 aralık arası tam ay 49 ytl.

bence az gelmiş sen hız değişimini zaten daha ilk 1 ay bedavanı kullanırken yaptığından herahngibir sorun olmamış demek.aralık ayına 49 ytl artı kasımın son 17 günü için sınırsız parası almaları lazım.atladığım bişi yoksa bence 70 ytl civarı çıkıyo.o zaman sen dua et telekom sana insaflı yaklaşmışlar.faturan gayet iyi.eğer faturan eline gelirse bide önünde sağda erişim tipi ve hızı yazar.onları da kontrol et.256\64 kbps ve limitsiz yazıyosa hiçbir sorun yok.

Kota aşımı dışında yaptıklarımız benziyor :).
    Cenks demişsin ki "13 kasım-30 kasım 17 gün ücretli kullanım"
    ama IRFUN4EVER demiş ki "13ekimde hattımı açtırdım ve kasım 13 de ilk ayım bitti(256k limitli kullaniyordum. bildiğiniz gibi 1 kasımda 512 oldu). daha sonra yaklaşık bir 5-6 gün sonra..."
    yani bedava hakkı tamamlandıktan 5-6 gün sonra--->13 kasımdan 5-6 gün sonra..." ---> yani ayın 18-19u gibi sınırsıza geçmiş...

Ben mi yanlış anladım? Ortalığı karıştırmayalım gene

o zaman IRFUN4EVER kardeş; sen ayın 30-(13+6)= 11 günü 256 kbps sınırsız kullanmışsın
    bu durumda faturan 49 + (11/30)*49 = 67 YTL yapar ki senin faturan da o civarda...
    (eğer 5-6 gün deyişine göre senin fatura tutarına yaklaşır/uzaklaşır bu hesap tabi..)

Benim takıldığım nokta senin fatura tutarını analiz ederken "hız değişiminden sonraki 256 k kullanımını" hesaba katabiliyoruz da benim hesabımda niye bu mümkün olmuyor?
    113,5 YTL ≈ 49 YTL + (7GB x 9YTL) gibi bir analiz mümkün benim faturamda. Yani (9/30)x49YTL lik 9 gün 256k sınırsız kullanımımı bu fatura içine dahil edemiyoruz. Şaşırdım vallahi.

IRFUN4EVER ve benim faturalar gelsin anlarız...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sena23 -- 25 Aralık 2005 12:04:22 >

• Ayrıca elimde hız değişikliğine ait bir belge yok :(
    Keşke verdiğim dilekçeyi bilgisayarda yazıp kaydetseydim, elde yazmıştım çünkü.. Ama bu da bir şey ifade etmez önemli olan onlar tarafından verilmiş bir belge olması lazım...
    Dilekçeyi verdiğim andan itibaren yaklaşık 1 1½ saat içinde hızımın 256kbps olduğunu gözlerimle gördüm...
    Dilekçeleri müşterilerin dosyalarına koyuyorlarsa iyi açıp çıkartılır.
    Yahu kota bilgisini tutan kurum bunları da mutlaka tutuyordur sistemlerinde!

Pazartesini iple çekiyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sena23 -- 25 Aralık 2005 12:03:13 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: Kremini

benımde 2 ay gectı hala adsl faaturam gelmedı telefon gelıyor adsl gelmıyo arkadaaslar sızınde boylemı acaba?
    sözleşme no ile fatura ödeyebilirsin ...
  • yaa ben ordaki cümleyi yanlış anladım.IRFUN4EVER 1 kasımdan 5-6 gün sonra tarife değiştirdi diye anladım sonra o düzeltti zaten benim yanlış anlamamı.meğer 13 kasımdan 5-6 gün sonraymış.şu 1 kasım olayını sölemenize zaten gerek yok onun bi etkisi yok ki benim kafamı da onu söleyince ondan sonra ki 5-6 gün sandım.fatura ayrıntıları önemli nihayetinde ben sadece faturayı yorumluyorum.faturanızı ben kesmiyorum sen theanswer sen fatura ayrıntılarını da veriyon ona göre dedim.bu aralıkta gelcek faturaları ayrıntılı verin o zaman telekom ne düşünmüş ortaya çıkar zaten.
  • quote:

Ayrıca elimde hız değişikliğine ait bir belge yok :(
    Keşke verdiğim dilekçeyi bilgisayarda yazıp kaydetseydim, elde yazmıştım çünkü.. Ama bu da bir şey ifade etmez önemli olan onlar tarafından verilmiş bir belge olması lazım...
    Dilekçeyi verdiğim andan itibaren yaklaşık 1 1½ saat içinde hızımın 256kbps olduğunu gözlerimle gördüm...
    Dilekçeleri müşterilerin dosyalarına koyuyorlarsa iyi açıp çıkartılır.
    Yahu kota bilgisini tutan kurum bunları da mutlaka tutuyordur sistemlerinde!

Pazartesini iple çekiyorum.

bende zaten onlar tarafından verilen bir belgeyi ima etmiştim.mesela ben abone başlangıcımı kanıtlayabilirim.ama hiç tarife değiştirmediğimden ne yapılır bilmiyorum bir belge tarzı bişi verilmeli aslında.sistemlerinde kayıtları tabiki var ama gelen faturayı tahminen yorumlayınca sende öle düşünüyon zaten sanki kasımdan 6-7 gb kota aşımı var gibi.yani hız geçişini sanki 1 aralıktan almışlar gibi.neyse önemli olan fatura ayrıntılarını görmek.bu haftaiçi gelir o zaman tekrar inceleriz.sen gene de p.tesi git tabi.

• quote:

yani hız geçişini sanki 1 aralıktan almışlar gibi

Eğer telekomda bunu derlerse işte koz benim elime geçer kanımca.
    Diyeceğim ki
    "Ayın 21inde dilekçe veriyorum, eğer sizin aybaşı-aysonu gibi sisteminiz var ise, benim hız değişimini tam 1 aralık saat 00:01de yaparsın veya ben ileri tarihli iş yapamam diyorsan ne diye hızımı 256kbps yapıyorsun ve beni 'tarifem değişti' diye düşünmeme sabep oluyorsun ki?.
    Yok biz 'hemen hızınızı değiştiriyoruz ama eski tarifeden ücretlendiriyoruz...vs' derseniz böyle saçma şey olmaz. Siz bana tam anlamıyla melez ücretlendirme yapıyorsunuz. bir tarifenin hızı diğer tarifenin ücreti. Yok öyle yağma!"
  • quote:

quote:

Faiz söz konusu değildir, faturalar zamanında yatırılmıştır.. anlaşılan tüm yazıları okumadın, sorun kısmen çözüldü zaten...

quote:

quote:

arkadaşlar bana 63ytl fatura geldi. bende ara dönemde limitsize geçenim. henüz faturam gelmediği için tam rakamları yazamıyorum. ama size ben kısaca tarih olayını anlatayım

13ekimde hattımı açtırdım ve kasım 13 de ilk ayım bitti(256k limitli kullaniyordum. bildiğiniz gibi 1 kasımda 512 oldu). daha sonra yaklaşık bir 5-6 gün sonrada telekoma gidip hattımı 256k limitsize geçirdim. (aynı gün hız 256k ya geçti)

yani sanırım bu fatura 13 kasım 13 aralık tarihleri arasındaki hizmeti kapsıyor. Cenks üstadın yorumlarını bekliyorum

bence az gelmiş sen hız değişimini zaten daha ilk 1 ay bedavanı kullanırken yaptığından herahngibir sorun olmamış demek.aralık ayına 49 ytl artı kasımın son 17 günü için sınırsız parası almaları lazım.atladığım bişi yoksa bence 70 ytl civarı çıkıyo.o zaman sen dua et telekom sana insaflı yaklaşmışlar.faturan gayet iyi.eğer faturan eline gelirse bide önünde sağda erişim tipi ve hızı yazar.onları da kontrol et.256\64 kbps ve limitsiz yazıyosa hiçbir sorun yok.

ama IRFUN4EVER demiş ki "13ekimde hattımı açtırdım ve kasım 13 de ilk ayım bitti(256k limitli kullaniyordum. bildiğiniz gibi 1 kasımda 512 oldu). daha sonra yaklaşık bir 5-6 gün sonra..."
    yani bedava hakkı tamamlandıktan 5-6 gün sonra--->13 kasımdan 5-6 gün sonra..." ---> yani ayın 18-19u gibi sınırsıza geçmiş...

o zaman IRFUN4EVER kardeş; sen ayın 30-(13+6)= 11 günü 256 kbps sınırsız kullanmışsın
    bu durumda faturan 49 + (11/30)*49 = 67 YTL yapar ki senin faturan da o civarda...
    (eğer 5-6 gün deyişine göre senin fatura tutarına yaklaşır/uzaklaşır bu hesap tabi..)

Benim takıldığım nokta senin fatura tutarını analiz ederken "hız değişiminden sonraki 256 k kullanımını" hesaba katabiliyoruz da benim hesabımda niye bu mümkün olmuyor?
    113,5 YTL ≈ 49 YTL + (7GB x 9YTL) gibi bir analiz mümkün benim faturamda. Yani (9/30)x49YTL lik 9 gün 256k sınırsız kullanımımı bu fatura içine dahil edemiyoruz. Şaşırdım vallahi.

hee IRFUN4EVER faturasın da gene dedime gelcen sende bişi atlamışsın ilk 1 ay bittikten sonra 5-6 gün kotalı kullanmış onu eklememişsin.devlet asla acımaz o para alınır.işte burda telekomun ne mantık yürüttüğüne bağlı.deminde dediğim gibi bende sadece gördüğümü yorumluyorum sonuçta faturayı kesen telekom ama IRFUN4EVER'in fatura melek yane çünkü ben bile daha fazla keserdim ona bence sen şu kendi faturanı hallet o meblağ bana gelse napardım bilmiyom ondan senin dünkü durumunu anlıyorum zaten.

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

hee IRFUN4EVER faturasın da gene dedime gelcen sende bişi atlamışsın ilk 1 ay bittikten sonra 5-6 gün kotalı kullanmış onu eklememişsin.devlet asla acımaz o para alınır.işte burda telekomun ne mantık yürüttüğüne bağlı.deminde dediğim gibi bende sadece gördüğümü yorumluyorum sonuçta faturayı kesen telekom ama IRFUN4EVER'in fatura melek yane çünkü ben bile daha fazla keserdim ona bence sen şu kendi faturanı hallet o meblağ bana gelse napardım bilmiyom ondan senin dünkü durumunu anlıyorum zaten.

Evet atlamışısız Onu da eklemek lazım. 5-6 günlük kotalı kullanım da 6 YTL civarında zaten..
    Bunu da IRFUN4EVER faturası için yaptığım hesap olan 67'ye eklersek 73 ediyor ki senin dediğin 70 civarına gelmiş oluyoruz. (Sen otomatiğe bağlamışsın Cenks! Ayrıntıların ne olduğuna çokfazla takılmadan hesap ediyorsun. Sana abonelik tarihi versek fatura basacaksın! )
    Senin dediğine geldik!
    Saygıyla eğiliyorum. Ugh!

• yok canım daha neler özellikle senin iş inşallah hallolur yaa.haber ver buraya mutlaka.
  • aynı olay benimde başıma geldi tarife degişimi sırasında . bana paşa paşa ödettiler sana öle yapacaklar
  • quote:

Orjinalden alıntı: Pisipisi

aynı olay benimde başıma geldi tarife degişimi sırasında . bana paşa paşa ödettiler sana öle yapacaklar

senin durumunla aynı olduğuna eminmisin peki.zaten başta ödiceksin anca sonra itirazdan sonra sen haklıysan diğer faturaya yansıtcaklar.bu işler böle.
  • işin nasıl olması gerektigini bende biliyorum ama öle olmadı 2 hafta ugraştım dilekçe verdim boş takan yok herkes birbiriniğ kolluyo . ben dilekçeyi hatayı yapan adama veriyom adam kendinimi yakacak ?dedim sizi şikayet edecem " ya işte sitemde hata oluyo bazen yada biz hata yapabiliyoz" dedi . Kandına dedim senin yaptıgın hatayı benmi ödicem die kadın bana "ödeme" dedi kesti attı .

AY İÇİNDE TARİFE DEGİŞİMİ YAPAN ARKADAŞLAR : yaptıgınız tarife degişimi birsonraki aya yansıyacak sanıyoz ama öle yapmıyolar !! hata oluyo bu arkadaş gibi giriyo ona o faturayı öedetecekler !!!! tarife degişimi yaptıktan sonra elinize degişmiş tarifeli fatura gelmeden emin olmayın kullanımınızı o faturadan sonra ayarlayın!!!!!
  • quote:

işin nasıl olması gerektigini bende biliyorum ama öle olmadı 2 hafta ugraştım dilekçe verdim boş takan yok herkes birbiriniğ kolluyo . ben dilekçeyi hatayı yapan adama veriyom adam kendinimi yakacak ?dedim sizi şikayet edecem " ya işte sitemde hata oluyo bazen yada biz hata yapabiliyoz" dedi . Kandına dedim senin yaptıgın hatayı benmi ödicem die kadın bana "ödeme" dedi kesti attı .

AY İÇİNDE TARİFE DEGİŞİMİ YAPAN ARKADAŞLAR : yaptıgınız tarife degişimi birsonraki aya yansıyacak sanıyoz ama öle yapmıyolar !! hata oluyo bu arkadaş gibi giriyo ona o faturayı öedetecekler !!!! tarife degişimi yaptıktan sonra elinize degişmiş tarifeli fatura gelmeden emin olmayın kullanımınızı o faturadan sonra ayarlayın!!!!!

Zıçtık o zaman. Şu fatura gelsin de...
    Sen mi
    Ayrıcahttp://www.sikayetvar.com/ a yazmayı düşünüyorum zaten. Üye firmalardan biri de telekom.

• quote:

işin nasıl olması gerektigini bende biliyorum ama öle olmadı 2 hafta ugraştım dilekçe verdim boş takan yok herkes birbiriniğ kolluyo . ben dilekçeyi hatayı yapan adama veriyom adam kendinimi yakacak ?dedim sizi şikayet edecem " ya işte sitemde hata oluyo bazen yada biz hata yapabiliyoz" dedi . Kandına dedim senin yaptıgın hatayı benmi ödicem die kadın bana "ödeme" dedi kesti attı .

işte burası sorun zaten senin ya da benim bildiğim burayı etkilemiyo.sorun senin bulunduğun yerdeki bölgenin çalışanları.başkaları bunu hallediyo ama.işte o bölgede çalışanların işini iyi yapmalarıyla alakalı.birazda çeneni ii kullaancan.senin fatura durumunu bilmediğimden sana haklısın yada haksızsın demiyorum.bide yanlış demişsin tam tersine arkadaş 21 kasımda başvurdu diye 256 limitsize geçti sandı.ama tahminimce telekom 1 aralıtan başlattı ki bu arkadaşa 6-7 gb gibi bir fazlalık geldi.hep diyorum en mantıklısı 25-30 u arası başvurcan tarife değişikliği için.ama gene de ay bitene kadar sınırlı kullancan.bak o zaman sorun çıkıyo mu.

• quote:

quote:

Zıçtık o zaman. Şu fatura gelsin de...
    Sen mi
    Ayrıcahttp://www.sikayetvar.com/ a yazmayı düşünüyorum zaten. Üye firmalardan biri de telekom.

sen hangi şehirdensin?eğer istanbul ise burda bi abimiz avrupa yakasına gayrattepe deki telekomun baktığını ve gayet ilgilenen insanlar olduğunu sölemişti.istersen bi şansını dene.tabi istanbul avrupa yakasında isen.

• İstanbul Merter'deyim. İlk önce Bahçelievler Müdürlüğü'ne gitmem gerekmez mi? Oraya bağlıyız çünkü..
  • telekomun işime akıl ermiyor. nasıl iş yapıo bu adamlar...
  • quote:

İstanbul Merter'deyim. İlk önce Bahçelievler Müdürlüğü'ne gitmem gerekmez mi? Oraya bağlıyız çünkü..

tabi bağlı olduğun yere gitcen.ben duyduğumu söledim sadece.sen p.tesi b.evlerdekine git görüş bakalım ne dicekler.sonra bakarız.ama kendini ii anlat durumu fln.
  • quote:

Orjinalden alıntı: marlo

quote:

quote:

Basit bi soru

Aralık ayının başında(1 veya 2 si tam hatırlamıyorum) 256 sınrsıza geçtim...yani aralık ayının başından itibaren full sınırsız kullandım..kullanıyorumda..163 den faturamı öğrendim 29 aralık son ödeme tarihli 39 ytl diyor...bu nasıl olur sanki bu aralık ayında ödeyeceğim bir ay öncesinin hesabı gibi(kasım ayı:512 3gb:29ytl +
    10 gb kota aşımı 10 ytl = 39 ytl)
    ben bu ay 49 ytl aralık ayı sınırsız kulanım + 10 ytl kasımdan kota aşımı ücreti = 59 ytl bekliyordum...niye az hesaplanmış acaba yoksa geçen ayın mı?
    walla hocam sabrın takdir edilmeyecek gibi değil

fatura geldi ayrıntılar:
    DÖNEM: ARALIK 2005
    Aylık ücret: 21,80
    kıst. aylık ücret --(yok)
    kullanım ücreti Kasım 2005 3,26
    Toplam kdv öiv dahil: 39 ytl
    Erişim Hızı:521/128

halbukli aralığın başında 256 sınırsıza geçtim ve aralık ayı full sınırsız kullandım

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.