Şimdi Ara

Çankırı 28. Mekanize Piyade Tugayı Yardımcılığı

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
14
Cevap
0
Favori
35.476
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • 329. KD olarak gittim. Çıkan olursa yardımcı olmaya çalışırım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi namre3kutuk -- 5 Ağustos 2011; 4:22:10 >

• Yok mu giden?
  • bende usta birliğimi kısa dönem olarak orda yapcam bilgilendirirsen sevinirim şimdiden teşekkürler
  • Öncelikle hayırlı olsun diyeyim.
    Ulaşımda çok sıkıntı çekmezsin. Sabah 7'den akşam geç saatlere kadar otobüs var Ankara'dan. Ben de Ağustos-Şubat arası gitmiştim. Eğer izin kullanmazsan Ocak ortası gibi dönersin. Bizim şansımıza soğuklar çok uzun sürmemişti, biz gittikten sonra bayağı kar yağmış, nöbetler bir saate düşmüş. Ancak hava gerçekten soğuk. Özellikle bot için keçe ve içine içlik giymeni tavsiye ederim. Asker malzemesi satan yerlerden polar eldiven ve bere alabilirsin. Onun haricinde bir şey almana gerek olacağını sanmam. Zaten pekçok şey kantinlerde satılıyor. Eğer gürültülü ya da ışık olan ortamlarda uyumakta zorlanıyorsan mutlaka uyku gözlüğü ve kulak tıkacı al. Acemilikten ustalığa geçtiğinde ne demek istediğimi anlarsın.
    Topçu, Karargâh ya da piyade bölüklerinden birine düşersin. Karargâh iyidir ancak kısa dönemlerden almıyorlardı ben dönerken. Topçu ise piyadeye göre daha iyidir. Sporla ilgili sorunun varsa askerde bir şekilde halletmeye bak. Biz acemelikte hiç spor yapmamıştık. Son gün 3 km koşturdular. Ben koşmadım tabi. Koşamadım.. Usta birliğinde ise gözünün yaşına bakmıyorlar eğer sağlıklıysan. Ama seni çok da abartı şekilde zorlamıyorlar gözün korkmasın. Onun haricinde topçu olursan obüs eğitimlerin ve atış eğitimlerin olacaktır. Ve en az 2 denetleme geçirirsin. Denetleme zamanları zor geçer. Spor ya da atış için zorlarlar. Bu arada atış yapmaktan korkutabilirler, korkulacak bir şey yok.
    Piyade olursan Allah yardımcın olsun. Sırtında 30 kilo yükle 3 kmyi 15 dkde koştururlar.
    Yemin töreninde, evci izninde yani ailen ile kalacağın zamanlarda Sim Prestij Otel uygun sayılır. (Günlük 40 liraydı.) Ama çarşı izinlerinde Büyük Otel kahvaltı için ya da yarım gün kalmak için çok daha uygundur. Çarşısı çok küçüktür. Yürüyerek 10 dakika sürer. Ancak şansına yeni bir AVM açıldı. Onun haricinde PS Cafe, internet cafe gibi yerlerde vakit geçirebilirsin.
    Aklıma gelenler bunlar, senin sorun varsa cevap vermeye çalışırım.
    Bu arada komutanlardan ikisi hariç diğerleri kötü değildir.
  • Başka yerde okuduğum mesajlarda karargah yada muharebe destek bölümüne düştünmü askerliğin biter diyorlardı birde benim sağ kasığımda fıtık var bunun bir etkisi olur mu eğitimlerde 28'inci Mknz. P. (Barış Gücü) Tug. K. Yrd. 4'üncü Mknz. P. Tb. 3'üncü Mknz. P. Bl. K.lığı
    - ÇANKIRI böyle yazıyor birde sınıfı piyade

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi free29 -- 10 Ağustos 2011; 12:55:11 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: free29

Başka yerde okuduğum mesajlarda karargah yada muharebe destek bölümüne düştünmü askerliğin biter diyorlardı birde benim sağ kasığımda fıtık var bunun bir etkisi olur mu eğitimlerde 28'inci Mknz. P. (Barış Gücü) Tug. K. Yrd. 4'üncü Mknz. P. Tb. 3'üncü Mknz. P. Bl. K.lığı
    - ÇANKIRI böyle yazıyor birde sınıfı piyade

Ben askeri gazinoda yaptım.
    Tepebaşında 3 ay kaldım.
    Güzeldir ama sürgün yeridir.
    Özellikle dönemin Garnizon komutanı Sayın............( isim vermem yanlış olur ) doğrudan benle uğraşıyordu.
    Koca albay binbaşı habercisi ile ugrasır mı ya :)

İnzibat ile aranızı iyi tutun yeter.
    Sim otel iyidir.
  • evet sim prestige otel iyidir..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ilkerbb

evet sim prestige otel iyidir..

Gerçi yazın ciddi sıcak olur.
    Vantilatör ve klima yoktu odalarda 2008 de
    Simdi nedir bilmem.
    Buzdolapları da soğutmuyordu :)
    Ama buna ramen iyiydi :)
  • Büyük Otel çarşı izinleri için daha iyiydi. Hatta çok daha iyiydi..@.
    @haker01 hangi sene gittin?
  • arkadaşlar benim usta birliğim 28 İNCİ MKNZ.P.TUG. (BARIŞ GÜCÜ) K.YRD.LIĞI 4 ÜNCÜ MKNZ.P.TB. 2 NCİ MKNZ.P.BL. / ÇANKIRI MERKEZ / ÇANKIRI yazıyor yazdıklarınızdan farklı birşey var mıdır?
  • bende çankırıda yaptım arkadaşlar, yardımcı olurum
  • Usta birliğim çankırıya çıktı bilgi alabilir miyim arkadaşlar? Soğuk durumu nedir, tavsiyeleriniz birlik hakkında, şimdiden teşekkürler..

Usta Birliği: 28 İNCİ MKNZ.P.TUG. (BARIŞ GÜCÜ) K.YRD.LIĞI TOP.TB. KH. VE KH.BL. / ÇANKIRI MERKEZ
  • Dış birlik olarak gidebileceğiniz en iyi birliklerden

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sarkcibani -- 2 Haziran 2020; 11:21:56 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.