Şimdi Ara

206 1.4 XR OTOMATİK ŞANZUMAN SORUNU

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
35
Cevap
0
Favori
34.433
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar internetten çok araştırdım hep aynı şeyi söylüyo herkes.Öncelikle sorunu söyleyim.Aracı ilk çalıştırdığımda D ye alıp yürüdüğümde 1 dakika felan sonra S ve Kar modu yanıp sönmeye başlıyor.Stop edip tekrar çalıştırınca bi sorun kalmıyo ve bu durumlarda bazen hız göstergesi yolda giderken sıfıra düşüyor sonra kendi kendine tekrar düzeliyor.Sanırım herkesin söylediği gibi 2 tane selenoid valf ve contasının değişmesi lazım tabi şanzuman yağının da..Pejo Ankara yetkili bayisiniden fiyat aldım.518 tl işçilik dahil tutar dediler.Ne dersiniz sorunun çözümü gerçekten bu mu yoksa illa şanzumanın inmesi mi lazım? Ayrıca bayiyi aradığımda benim sorunum şudur demedim sadece bu parçaların fiyatlarını öğrendim.Yani bayiye gitsem belkide daha farklı bişey söyliycekler.Siz ne dersiniz ve nereyi tavsiye edersiniz?

• Merhabalar. Dün bende bir araç aldım. Bugün aynı sorun bende de başladı!! Bu sorunu yaşayan başka kullanıcılar var mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ENGINCAGLARMAGDEN

Merhabalar. Dün bende bir araç aldım. Bugün aynı sorun bende de başladı!! Bu sorunu yaşayan başka kullanıcılar var mı?

Hocam çözüm basit ama masraflı 600 tlye halledersin.2 tane selenoid valf değişecek.ve tabiki şanzuman yağı.Ankaradaysan Şaşmazda Aydoğmuş Şanzıman olacak oraya gidebilirsin.sitesi aşşağıda

http://www.otomatikvites.com/
  • quote:

Orijinalden alıntı: ALBAY

quote:

Merhabalar. Dün bende bir araç aldım. Bugün aynı sorun bende de başladı!! Bu sorunu yaşayan başka kullanıcılar var mı?

Hocam çözüm basit ama masraflı 600 tlye halledersin.2 tane selenoid valf değişecek.ve tabiki şanzuman yağı.Ankaradaysan Şaşmazda Aydoğmuş Şanzıman olacak oraya gidebilirsin.sitesi aşşağıda

hocam selam,
    aradan baya vakıt gecmıs ama sendekı sorunun aynısını yasıyorum. sorun selenoıd ve yag degısımı ıle halloldumu acaba. bır bılgı verme sansın varmı

• quote:

Orijinalden alıntı: memeti

quote:

Orijinalden alıntı: ALBAY

quote:

hocam selam,
    aradan baya vakıt gecmıs ama sendekı sorunun aynısını yasıyorum. sorun selenoıd ve yag degısımı ıle halloldumu acaba. bır bılgı verme sansın varmı

Evet hallolmuştu hocam.Maliyeti en az 600 tl ve üstü olacak ama.

• Arkadaş otamatik araba alacam ve 206 var burda tavsiye edermisiniz bu aracı 55 binde ve 99 binde olan var
  • ALBAY kullanıcısına yanıt
    hocam aynı sorun bende de var...selenoid değişimi için yağ ve selenoid değişimden sonra bilgisayarda güncelleme yaptınız mı ben batman dayım burda bu işler biraz sıkıntılı yetkili servisde cok pahalı bilgisayardan güncelleme yapılmıyorsa dışarda yaptırmayı düşünüyorum........
  • quote:

Orijinalden alıntı: mp1967

hocam aynı sorun bende de var...selenoid değişimi için yağ ve selenoid değişimden sonra bilgisayarda güncelleme yaptınız mı ben batman dayım burda bu işler biraz sıkıntılı yetkili servisde cok pahalı bilgisayardan güncelleme yapılmıyorsa dışarda yaptırmayı düşünüyorum........

Hocam arabayı satalı çok oldu.ama yaptılar diye hatırlıyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ALBAY kullanıcısına yanıt
    care bulamaz isem bende satacağim öyle görünüyor...bi usta buldum yarım yamalak biliyor bende araştırma yapıp onunla bu sorunu cözmeye calışıyorum teşekkür ederim...
  • hocam yaaa aynı sorun bende var selenoid değişimi sonrası pc ye bağlandımı senin araba bi bilgi verebilirmisin......nasıl yaptırdın
  • quote:

hocam yaaa aynı sorun bende var selenoid değişimi sonrası pc ye bağlandımı senin araba bi bilgi verebilirmisin......nasıl yaptırdın

Yok be hocam parasızlıktan böyle kullanıyorum valla bazen yapıyo bazen yapmıyor yaparsada kontak kapa ac yapıyorum Ogün bıdaha yapmıyor bu pejo efe den fıyat aldım 600/700 dedıler ıscılık dahıl bakalım aybaşı geldı efeye gıdersem haberleselım beraber gıdelım hem destek olur hem belkı fıyat düşer ama okuduğum kadarı ile sorun kalmıyormuş genelde bu ıslem sonrası. Cıhaza bağlamak şart

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • valla doğru diyorsun da ben batman dayım usta yok buralarda olmazsa yaza kadar bekleyeceğim ankara da yaptıracağim ama renault clio nun selenoid leri de oluyormuş onu öğrendim burda usta aynı model bi 206 ya takmış sonrunsuz dedi bilgisayara bağlatıp sadece sıfırlama yapmışlar galiba bi hafta olmuş değişeli arayıp bilgi alacaktı olmuş mu diye...bende burda usta ile 350 ye bağladım yaparım dedi şöyle net konuşsa idi bugün spariş verecektim 170 e selenoidin çifti 100 lira yağa 100 de işçlik düz 350 dedim tamam dedi....yaptığı arabadan haber bekliyorum olmuşsa bende yaptıracağim öyle şekilde...
  • quote:

valla doğru diyorsun da ben batman dayım usta yok buralarda olmazsa yaza kadar bekleyeceğim ankara da yaptıracağim ama renault clio nun selenoid leri de oluyormuş onu öğrendim burda usta aynı model bi 206 ya takmış sonrunsuz dedi bilgisayara bağlatıp sadece sıfırlama yapmışlar galiba bi hafta olmuş değişeli arayıp bilgi alacaktı olmuş mu diye...bende burda usta ile 350 ye bağladım yaparım dedi şöyle net konuşsa idi bugün spariş verecektim 170 e selenoidin çifti 100 lira yağa 100 de işçlik düz 350 dedim tamam dedi....yaptığı arabadan haber bekliyorum olmuşsa bende yaptıracağim öyle şekilde...

Bence sakat o iş ama sen bılırsın

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • keçi ve abdurrahman çelebi olayı benimkisi deneme yanılma yöntemi servise gittim sorunun tehşisini yapamadılar :)) en azından bu usta ordan daha ileri tam kararı vermiş değilim olmadı yaza ankara en yakın güvenilir merkez....
  • mp1967 M kullanıcısına yanıt
    aracı yaptırdım birde aracın eski kayıtlarına ulaştım eski servisinden 49 bin de selenoidler servisde değişmiş bende şanzıman yağı ile birlikte iki selenoid di değiştirdim......sorunsuz sürüyorum arabaın yakıtı gidişi de düzeldi....
  • quote:

aracı yaptırdım birde aracın eski kayıtlarına ulaştım eski servisinden 49 bin de selenoidler servisde değişmiş bende şanzıman yağı ile birlikte iki selenoid di değiştirdim......sorunsuz sürüyorum arabaın yakıtı gidişi de düzeldi....

hocam nerde yaptırdın kaça mal oldu sana.
  • quote:

quote:

batman da özel serviste yaptırdım 100 işçilik 100 yağ 200 lira da parçalara verdim toplam 400 yani hocam 1 haftadır da sıkıntısız sürüyorum.
  • quote:

quote:

quote:

batman da özel serviste yaptırdım 100 işçilik 100 yağ 200 lira da parçalara verdim toplam 400 yani hocam 1 haftadır da sıkıntısız sürüyorum.

iyi bakalım, selenoıdler orjınaldır ınsallah zıra bana burda selenoıdlerın 2 si 400 100 yag 150 işcilik 650 fıyat verdıler.

allah tekrarlatmasın hocam ınsallah.

• amin inşallah... selenoidler renaultun çünkü uyumlu parcalar clio ile c3 206 uyumlu birbirine onun için pejonun servisten almadım orjinal fransa dan ithal renault selenoidi birde sprey parası verdim beyni temzilettim hepsi içinde 400 e mal oldu...benim araba 49 bin de yapmış daha önce servis değişmiş istanbul maslakta o yüzden servisten almadım...
  • quote:

amin inşallah... selenoidler renaultun çünkü uyumlu parcalar clio ile c3 206 uyumlu birbirine onun için pejonun servisten almadım orjinal fransa dan ithal renault selenoidi birde sprey parası verdim beyni temzilettim hepsi içinde 400 e mal oldu...benim araba 49 bin de yapmış daha önce servis değişmiş istanbul maslakta o yüzden servisten almadım...

nasıl son durum sıkıntı varmı aracta
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.