Şimdi Ara

Piyasada ki ŞAHİNler sizce ne zaman sıfıra indirgenir? (13. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
503
Cevap
1
Favori
37.529
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • hemen maddi gücü düşük falan filan deniyor. Maddi durumu düşük olan şahinde olsa alır adam gibi kullanır, illa orasına burasına bişeyler yapıştırıp trafikte afedersiniz ama *pnelik yapanlaradır asıl tepkimiz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ALAK_

@ Jeolojici

@ afyonlu_erkan

Beyler sizlere şahin kullancılıları olarak soruyorum. Arabanıza film çektirip, çakma zenon taktırdınız mı? Araba fiyatının yarı fiyatına ses sitemi taktırıp gecenin bir yarısında milleti rahatsız ettiniz mi? Gereksiz makaslar atarak milletin canına kastettiniz mi? Bunlara cevabınız hayırsa neden konuyu üzerinize alındınız ki? Konunun amacı belli çünkü. Genelleme yaptım evet ancak iyiyle kötüyü herkes ayırdedebilcek olgunlukta ve bu aracın kullanıcı kitlesinin %95 inin barzo olduğunu herkes bilmekte, korkmayın genelleme yapmaktan. :)

Genelleme yapmaktan korkmayan bir tek ben değilim, koskoca google bile gözler önüne seriyor. Google görsellere tofaş şahin yazın ya da verdiğim linke tıklayın :)

http://www.google.com.tr/search?q=tofa%C5%9F+%C5%9Fahin&hl=tr&biw=1280&bih=685&prmd=imvns&source=lnms&tbm=isch&ei=zDyGTuStL4bR0QXoopn6Dw&sa=X&oi=mode_link&ct=mode&cd=2&sqi=2&ved=0CBkQ_AUoAQ

@ xmiralay

Seni ayakta alkışlıyorum, 4 sayfada bir tek sen anladın beni .)

Yahu kardeşim neden üzerime alınmayayım? Sahin kullananların ' hepsi ' benim gözümde apaçidir diyorsun.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Jeolojici

quote:

@ Jeolojici

@ afyonlu_erkan

Beyler sizlere şahin kullancılıları olarak soruyorum. Arabanıza film çektirip, çakma zenon taktırdınız mı? Araba fiyatının yarı fiyatına ses sitemi taktırıp gecenin bir yarısında milleti rahatsız ettiniz mi? Gereksiz makaslar atarak milletin canına kastettiniz mi? Bunlara cevabınız hayırsa neden konuyu üzerinize alındınız ki? Konunun amacı belli çünkü. Genelleme yaptım evet ancak iyiyle kötüyü herkes ayırdedebilcek olgunlukta ve bu aracın kullanıcı kitlesinin %95 inin barzo olduğunu herkes bilmekte, korkmayın genelleme yapmaktan. :)

Genelleme yapmaktan korkmayan bir tek ben değilim, koskoca google bile gözler önüne seriyor. Google görsellere tofaş şahin yazın ya da verdiğim linke tıklayın :)

http://www.google.com.tr/search?q=tofa%C5%9F+%C5%9Fahin&hl=tr&biw=1280&bih=685&prmd=imvns&source=lnms&tbm=isch&ei=zDyGTuStL4bR0QXoopn6Dw&sa=X&oi=mode_link&ct=mode&cd=2&sqi=2&ved=0CBkQ_AUoAQ

@ xmiralay

Seni ayakta alkışlıyorum, 4 sayfada bir tek sen anladın beni .)

Yahu kardeşim neden üzerime alınmayayım? Sahin kullananların ' hepsi ' benim gözümde apaçidir diyorsun.

Ya abi sizinki kelimeye takılmak, haklısın hepsi demişim ama asıl anlatmaya çalıştığımın o olmadığını biliyorsunuz. Düzgün kullanan da var elbet, ben dahil herkes de biliyor zaten. Ancak çok büyük oranda şahin kullanıcıları evet apaçidir. Bu büyük oran da,kurunun yanında yaşı yakıyor ve böyle bir genelleme yapıyorum. Olay bundan ibaret.

Türk_ay

Hocam uno kullanan apaçi de var, ladaya binen apaçi de var ancak şahin kullanan apaçilere oranla çok daha düşük olduğundan o araçların benim için bir önyargısı yok ve rahatça binerim. Ancak evet düzgün şahin kullanıcılarına rağmen bu kro apaçi maganda oranı çok fazla olduğundan arabaya genel manada atipatim var.
  • Bir kampanya yaparsınız olur; getir şahini al Megene'yı Accent'i ya da başka bir marka aracı... Emin olun piyasa da şahin azalır..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Jason16 -- 2 Ekim 2011; 2:18:28 >
  • Kadınların yaşı, erkeklerin maaşı ve ŞAHİN'lerin kilometresi sorulmaz,

güzel söz :)
  • buradan açıklıyorum, 10 yıl sonra yollarda doğan, şahin, broadway, spring, lada, toros vb. araçları göremeyeceksiniz. hükümet bir kanunla bunları toplayacak. önce gönüllü sonra da zorunlu olacak. dağlarda, köylerde 3-5 plakasız ya da yasa dışı kullananı olacak.
    artık konu kapatılabilir
  • quote:

Orijinalden alıntı: archaeologist

buradan açıklıyorum, 10 yıl sonra yollarda doğan, şahin, broadway, spring, lada, toros vb. araçları göremeyeceksiniz. hükümet bir kanunla bunları toplayacak. önce gönüllü sonra da zorunlu olacak. dağlarda, köylerde 3-5 plakasız ya da yasa dışı kullananı olacak.
    artık konu kapatılabilir

2004 model samaraların olduğunu düşünürsek lada samaraların ve vegaların kalkması uzun sürecek bay kahin.
  • Kalksa nolcak? Yerini zaten e36 lar aldı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: aadrty

quote:

Orijinalden alıntı: oeste

Eminim şu iğrenç modifiyeli şahini beğenen yüzlerce forum üyesi vardır.

Aşk parayla satın alınır bknz;Şahin-Doğan aşıkları 17.500 verip alabilir bu aleti...

İvedik sanayi civarında binaların arasından işlek yolun karşısındaki binaların arasına 70-80 ile dalan ''O GENÇLERİNİZİ'' yakaladı arkadaşlar (polisler)

Yukarıdaki araçın tıpkısın aynısı idiler!

Ne yapıyorlardı peki?

Kim karşıya arabaya veya yayaya çarpmadan en yüksek hızla geçebilir!Yol yaya bakımından pek işlek değil Allahtan ve de arabaların böğürtüsü duyulduğu için yayalar nispeten daha az tehlikede peki ya araçlar?

Bu şahin-doğan ile yapıyorlar bu olayı niye?İki sokak ötede tekrardan topluyor,aksiyona devam!!!
    Evet gençliğimiz hünerlerini,ustalığını bu araçları ve yedek parça sıkıntısının olmamasını iyi kullanıyor bu araçların haklısınız...

Not:Olay gerçektir Ankarada olup duyanlar vardır belki...Araçların plakası yok çoğu çalıntı kolay çalındığı için bırak kaç ya da götür tamit et tekrardan devam herhangi bir çarpışma anında...
    Çete olmuşlar adamlara ''Gık'' diyen ''Guk'' oluyor!

o farlardan kendinede takmıştır umarım

ayrıca fakir muhabetide yanlış
    hangi marka sıfır araç almak isterseniz isteyin sıra var
    yüzde 1 indirim olsa millet birbirini eziyor galerilerde?
    kim fakir türklermi asla inanmıyorum
    herkezde iphone 24 ay taksitle alınmış
    asla inanmıyorum
    en fakiri sallasan 50 tane çeyrek altın dökülür

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Besiktask34 -- 3 Ekim 2011; 10:13:58 >
  • Senin de söylediğin gibi bu senin önyargın.

Zamanında parası buna yetmiş insanları baba parası ve arabası'na binerek eleştirenler gelecekte kendi parasıyla geely alırsa gelecekte onlara da söylenecek bu cümleler..
  • Arkadaşlar aklıma bir soru geldi. Trafiğe çıkış izni olan her araç muayeneden geçmek zorunda olduğundan yaklaşık araç sayısı bellidir Türkiyede. Peki bu sayının kaç tanesinin hangi markaya ait olduğu belli midir? Piyasadaki şahin sayısını merak ediyorum.
  • bence imkanı olmadığı için biniyor falan olayı işin ajitasyon kısmı en azından bu zamanda ben açıkçası inanmıyorum ben ankarada beş sene falan öncesine kadar gerçekten şahine binip içinde orta halli bi amca ve yanında eşi çoluğu çocuğu ile binen gayet de nizami kullanan insanlar görüyordum ama şimdi hiç göremiyorum bu insanları, yolda faça şahin dışında başka türlüsü yok ha faça olup olmaması da insanların kendi tercihidir ama ne gariptir ki faça şahin olup da düzgün araç kullanan da yok...
  • quote:

Orijinalden alıntı: lehonour

bence imkanı olmadığı için biniyor falan olayı işin ajitasyon kısmı en azından bu zamanda ben açıkçası inanmıyorum ben ankarada beş sene falan öncesine kadar gerçekten şahine binip içinde orta halli bi amca ve yanında eşi çoluğu çocuğu ile binen gayet de nizami kullanan insanlar görüyordum ama şimdi hiç göremiyorum bu insanları, yolda faça şahin dışında başka türlüsü yok ha faça olup olmaması da insanların kendi tercihidir ama ne gariptir ki faça şahin olup da düzgün araç kullanan da yok...

Hocam tebrik ediyorum gerçekten cesur bir yorumda bulunmuşsun. Bir çok insan bu gerçekleri söylemekten çekiniyor.
  • cevap çok basit lpg tarihe karışır benzin sıfıra indirgenir elektrikli arabalar seri üretime başlayınca bırakın şahini fiattan eser kalmaz tarihe karışır hepsi

ne zaman mı 2023 yolumuz neydi gerisini getirin
  • quote:

Orijinalden alıntı: Taner Göde

Şahin'i beğenirsin veya beğenmezsin, ayrı bir konu. Şimdiye kadar 3 veya 4 ŞAHİN'imiz oldu, bir tanesini de bayiden SIFIR aldım, hidrolik direksiyon ve merkezi kilitliydi. Ayrıca otomobillerin gerçekten PARA ettiği ve satışların patladığı 1993'te de 1988 model ama eski kasa Murat 131 ŞAHİN'i verip yerine 1993 model TEMPRA SX almış, o zaman parasının yarısını o eski arabayı takasa vererek ödeyebilmiştik.

Tabi zaman değişti, ŞAHİN üretimi durdu. Daha modern otomobiller imal edildi ama ülkemizde 20 yıldan fazla aynı bantta babadan oğula geçen bir meslek gibi üretilen ŞAHİN'ler Türkiye piyasasından belki de silinecek en son araçlardır. Parçası ucuz, tamiri daha da ucuz, her yerde para ediyor, yaygın ve zaman öldürmek için de aksesuar ve modifiyeye de müsait, ayrıca ufak tefek çizik, darbe gibi 50.000-100.000 TL'lik (bizim maddiyat alanımıza giren) araçlardaki can sıkıcı şeyler en genci 10 yılını deviren ŞAHİN'lerde olmaz. Kadınların yaşı, erkeklerin maaşı ve ŞAHİN'lerin kilometresi sorulmaz, yoktur çünkü.

Bu otomobiller piyasadan aniden silinseydi şu anda bunlarla zaman geçiren onbinlerce hatta yüzbinlerce genç uğraşlarından olacak, çok sayıda aksesuarcı, yedek parçacı ve üreticisi, tüccar, tamirci ve çırak sırf bu klasmandaki araçlar üzerinde uzmanlaştıkları için belki de işsiz kalacaklardı. Toplum maddi gücü kuvvetli, cebi para dolu olan, 28 platin kredi kartı ile gezen zenginlerden ibaret değil sadece. Bazı kenar, varoş mahallelerine gidin, orada da oto tamircileri var, askerliğini 20 yaşında sülüsünü alıp gidip yapıp gelenler var, Türk filmlerindeki gibi belki eskisi kadar fakir değil ama yoksul olan ve içinde yaşama sevgisi olan insanlar da var. Bunlar suçlu toplumsal artık değil, aklı başında ve namusu, şerefi ile yaşayan insanlar ve yok işte, anadan-babadan veya deden kalan 2 küp altın yok, bir ŞAHİN'i çok görmeyin bu nedenle.

PASSAT'ımı satıp ŞAHİN'le de gelirsem DH forumuna şaşırmayın. Ha, beni APAÇİ olarak damgalayabilirsiniz, ama ben ŞAHİN'e binmekten ŞEREF duyarım!

Saygılarımla,

Taner Göde

HELAL OLSUN TANER ABİ.KONUYU AÇANA VE ONUN GİBİ DÜŞÜNENLERE KAPAK GİBİ BİR CEVAPTIR İŞTE BU...
  • quote:

Orijinalden alıntı: okuryazargezer

quote:

Şahin'i beğenirsin veya beğenmezsin, ayrı bir konu. Şimdiye kadar 3 veya 4 ŞAHİN'imiz oldu, bir tanesini de bayiden SIFIR aldım, hidrolik direksiyon ve merkezi kilitliydi. Ayrıca otomobillerin gerçekten PARA ettiği ve satışların patladığı 1993'te de 1988 model ama eski kasa Murat 131 ŞAHİN'i verip yerine 1993 model TEMPRA SX almış, o zaman parasının yarısını o eski arabayı takasa vererek ödeyebilmiştik.

Tabi zaman değişti, ŞAHİN üretimi durdu. Daha modern otomobiller imal edildi ama ülkemizde 20 yıldan fazla aynı bantta babadan oğula geçen bir meslek gibi üretilen ŞAHİN'ler Türkiye piyasasından belki de silinecek en son araçlardır. Parçası ucuz, tamiri daha da ucuz, her yerde para ediyor, yaygın ve zaman öldürmek için de aksesuar ve modifiyeye de müsait, ayrıca ufak tefek çizik, darbe gibi 50.000-100.000 TL'lik (bizim maddiyat alanımıza giren) araçlardaki can sıkıcı şeyler en genci 10 yılını deviren ŞAHİN'lerde olmaz. Kadınların yaşı, erkeklerin maaşı ve ŞAHİN'lerin kilometresi sorulmaz, yoktur çünkü.

Bu otomobiller piyasadan aniden silinseydi şu anda bunlarla zaman geçiren onbinlerce hatta yüzbinlerce genç uğraşlarından olacak, çok sayıda aksesuarcı, yedek parçacı ve üreticisi, tüccar, tamirci ve çırak sırf bu klasmandaki araçlar üzerinde uzmanlaştıkları için belki de işsiz kalacaklardı. Toplum maddi gücü kuvvetli, cebi para dolu olan, 28 platin kredi kartı ile gezen zenginlerden ibaret değil sadece. Bazı kenar, varoş mahallelerine gidin, orada da oto tamircileri var, askerliğini 20 yaşında sülüsünü alıp gidip yapıp gelenler var, Türk filmlerindeki gibi belki eskisi kadar fakir değil ama yoksul olan ve içinde yaşama sevgisi olan insanlar da var. Bunlar suçlu toplumsal artık değil, aklı başında ve namusu, şerefi ile yaşayan insanlar ve yok işte, anadan-babadan veya deden kalan 2 küp altın yok, bir ŞAHİN'i çok görmeyin bu nedenle.

PASSAT'ımı satıp ŞAHİN'le de gelirsem DH forumuna şaşırmayın. Ha, beni APAÇİ olarak damgalayabilirsiniz, ama ben ŞAHİN'e binmekten ŞEREF duyarım!

Saygılarımla,

Taner Göde

HELAL OLSUN TANER ABİ.KONUYU AÇANA VE ONUN GİBİ DÜŞÜNENLERE KAPAK GİBİ BİR CEVAPTIR İŞTE BU...

Bir sakin olun ya ne kapağı. kapaklık montelik durum yok 15 yaşında çocuklar değiliz.

Gözümüzün önündeki 10 şahinden 9u yürüyen pavyonlar gibi ışıl ışıl yanarken, alayında garip modifiyeler egzozlar, ses sitemleri varken bu tarz acıtasyonlara hiç gerek yok. ŞAHİN candır, kandır. Geçin bunları. Zamanında hepimiz şahine bindik ama ulaşım aracı olarak kullandık, milleti rahatsız etmedik İSMAİL YK şarkılarıyla el frenini çeke çeke yanlamadık sokaklarda.
  • quote:

quote:

quote:

Saygılarımla,

Taner Göde

Bir sakin olun ya ne kapağı. kapaklık montelik durum yok 15 yaşında çocuklar değiliz.

Gözümüzün önündeki 10 şahinden 9u yürüyen pavyonlar gibi ışıl ışıl yanarken, alayında garip modifiyeler egzozlar, ses sitemleri varken bu tarz acıtasyonlara hiç gerek yok. ŞAHİN candır, kandır. Geçin bunları. Zamanında hepimiz şahine bindik ama ulaşım aracı olarak kullandık, milleti rahatsız etmedik İSMAİL YK şarkılarıyla el frenini çeke çeke yanlamadık sokaklarda.

gördüklerin,Taner abininde bahsettiği gibi bu araçlar hakkındaki gerçekleri etkilemez.Her ne kadar bu araçları kullananların çoğunluğu apaçi,kro olsada,şu da bir gerçek ki öğretmenide biniyor,öğrenciside biniyor işçiside biniyor,emekçiside biniyor,emekliside biniyor.bu araçlara.

ve öyle azınlık falanda değil bu tarz sakin kullanıcılar.

şimdi gelelim konu başlığına.demişsiniz ki,bu araçlar piyasadan ne zaman kaldırılacak.amaç apaçiliği önlemek olsa gerek.

apaçi şahin olmazsa,başka bir araca binemeyecek mi?

apaçi denen gereksiz ırka,şahinleri ortadan kaldırarak engel olabilecek misiniz?

bu arada yaptığınız genellemeye göre bende apaçiyim sanırım.halbuki apaçi demesinler diye aksesuarın a sını bile takmıyorum
  • @ okuryazargezer

Bilmiyorum apaçi de olabilirsin , apaçi görünümü vermeye çalışan bir entel de, beni ilgilendirmez. Kaldı ki sayıları dışarıda o kadar çok ki, eminim aramızda da muhakkak varlar.

Apaçi dediğim kesimi nasıl durduracaksın diye sormuşsın. Başka bir araca binebilirler elbet ama şahin kadar kolay değil. Ya da ne bileyim farklı araçlara binerler böylelikle göze batmazlar, tek tip araçta toplanmazlar
  • quote:

@ okuryazargezer

Bilmiyorum apaçi de olabilirsin , apaçi görünümü vermeye çalışan bir entel de, beni ilgilendirmez. Kaldı ki sayıları dışarıda o kadar çok ki, eminim aramızda da muhakkak varlar.

Apaçi dediğim kesimi nasıl durduracaksın diye sormuşsın. Başka bir araca binebilirler elbet ama şahin kadar kolay değil. Ya da ne bileyim farklı araçlara binerler böylelikle göze batmazlar, tek tip araçta toplanmazlar

ha apaçiler tek araçta toplanmasın,farklı farklı araçlara binsinler diyorsunuz yani.

o zaman buradan apaçilere sesleniyorum.sadece şahine binip toplumu rahatsız etmeyin,farklı farklı araçlara binin.göze batmazsınız...
  • quote:

quote:

@ okuryazargezer

ha apaçiler tek araçta toplanmasın,farklı farklı araçlara binsinler diyorsunuz yani.

o zaman buradan apaçilere sesleniyorum.sadece şahine binip toplumu rahatsız etmeyin,farklı farklı araçlara binin.göze batmazsınız...

97-2000 arası Polo'yada başadılar
  • 
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.