Şimdi Ara

FACEBOOK.COM*QD WWW.FB.ME NEDİR? (ÇOK ACİL)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
74
Cevap
1
Favori
55.305
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

kredim kartımdan çeşitli günlerde yüklü miktarda.. şunlar çekilmiş..

FACEBOOK.COM*QDWWW.FB.ME : 255,61 TL BUNUN GİBİ 10 KERE ÇEKİM OLMUŞ.

BU NEDİR??? VİRÜS FALAN MI=

• quote:

Orijinalden alıntı: balci1987

Arkadaşlar merhaba

O ne öyle yaa Bankayla konuştunuz mu ne diyolar
  • FACEBOOK.COM*QDWWW.FB.ME : 255,61 TL
    bu şekilde bir sürü toplamı 2000 TL yi geçen harcama yansıtılmış kredi kartıma... Bankaya faks falan çektim. kartımı iptal edip yenisini göndercekler..

Sorularım şu

1) Bu harcamalar iade edilecek mi?
    2) Kart bilgilerim nasıl çalınmıştır?
    3) FACEBOOK.COM*QDWWW.FB.ME (Muhtemelen facebookdan oyun oynanmış olabilir mi?
  • quote:

Arkadaşlar merhaba

Aynı olay benim de başıma geldi, facebook oyun, uygulama vs. için ücretlendirme, kuzenim benden habersiz kartımı kullanmış facebook üzerinden oynanan farmville benzeri bir oyun için, hesap ekstresinde o açıklamayı görünce bu ne böyle yawww.fb.me de neymiş oldum bi an, sonra internette biraz araştırma yaptım ve müşteri hizmetlerini aradım, müşteri temsilcisi kredi kartı harcama itirazında bulunmam gerektiğini söyledi, kartım iptal edilip yenisi gönderildi (paypal vs. gibi sitelerde güncelleme yapmam da işin cabası oldu tabi) ve bir faks numarası verdi, oraya kart/kimlik bilgilerim/imzam ve olayı anlattığım bir faks çekmemi istedi, kartımdan 16.01.2012 ücret çekilmişti, ben durumu fark edip faksı gönderdiğimde aradan 2-3 hafta geçmişti, faksı gönderdikten 2-3 gün sonra kontrol ettiğimde çekilen tutarın 16'sında, yani işlem gördüğü tarihte kartıma geri iade edildiğini gördüm.
    Tabi kuzen en baştan deseydi böyle bi şey yaptığını hiç uğraşmayacaktım bunlarla
    Ama tecrübe oldu, öğrenmiş olduk

• s.a yaa bu nasıl bir işdir bir anlam veremedim 07.02.2012 tarihindewww.fb.me/cc die bir internet sitesi 35.43 liralık 9 kere 79.73 liralık 5 kere 264.33 liralık 1 kere toplam 982 lşra paramı ceknmişler itiraz dilekcesi yoladım bankaya acaba paramı geri alabilirmiyim yardımcı olursanız sevinirim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: abyss_8

quote:

Arkadaşlar merhaba

Aynı olay benim de başıma geldi, facebook oyun, uygulama vs. için ücretlendirme, kuzenim benden habersiz kartımı kullanmış facebook üzerinden oynanan farmville benzeri bir oyun için, hesap ekstresinde o açıklamayı görünce bu ne böyle yawww.fb.me de neymiş oldum bi an, sonra internette biraz araştırma yaptım ve müşteri hizmetlerini aradım, müşteri temsilcisi kredi kartı harcama itirazında bulunmam gerektiğini söyledi, kartım iptal edilip yenisi gönderildi (paypal vs. gibi sitelerde güncelleme yapmam da işin cabası oldu tabi) ve bir faks numarası verdi, oraya kart/kimlik bilgilerim/imzam ve olayı anlattığım bir faks çekmemi istedi, kartımdan 16.01.2012 ücret çekilmişti, ben durumu fark edip faksı gönderdiğimde aradan 2-3 hafta geçmişti, faksı gönderdikten 2-3 gün sonra kontrol ettiğimde çekilen tutarın 16'sında, yani işlem gördüğü tarihte kartıma geri iade edildiğini gördüm.
    Tabi kuzen en baştan deseydi böyle bi şey yaptığını hiç uğraşmayacaktım bunlarla
    Ama tecrübe oldu, öğrenmiş olduk

Banka, facebook üzerinden sizin yada kuzeniniz tarafından oyun oynandığını tespit etmesine rağmen yinede ödedi mi parayı? SOrun olmadı mı?

• beyler aynı durumu yaşıyorum şimdi, ekstrs ödeme tarihime bikaç gün kalmıştı bi kontrol edeyim dedim. 22.12.2013 tarihinde FACEBKwww.fb.me/cc tarafından 312.82TL çekilmiş.. şok oldum görünce.. Faceboktan oyun oynamam etmem.. sabah ilk iş bankaya gidcem. bi tavsiyeniz var mı?
  • Merhaba Arkadaşlar,

Aynı sorun bendede var 2 farklı günde 213 ve 319 tl harcama yapılmışwww.fb.me/cc üzerinden bankaya itiraz dilekçesi yazdım. Bakalım ne çıkacak. sonuç alan varmı arkadaşlar?
  • Mehraba
    Aynı olay benim başıma geldi 02/09/2016 tarihinde gece 04:57 dewww.fb.me adı altında facebook dan 730 usd çekmişler . Facebook sitelerinde hiçbir zaman ne oyun oynar nede alışveriş yaparım kart bilgilerini çalıp yapılmış . Bankayı arayıp kartı iptal edip harcama irtiraz formu doldurup gönderdim. Şuan bekliyorum.
    Formu okuyorumda yıllardır bu şkilde para çekiyorlar facebook bu konuyla ilgili neden güvenliği sağlamıyor ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dream_za -- 6 Eylül 2016; 0:24:18 >
  • zek selamlar aynı durum benim başıma geldi.450 tlwww.fb.me/adsRL adlı siteden yapılmış.banka provizyondayken işlemi iptal etmiyo.resmen tartıştım kesinlikle iptal etmiyolar.
    provizyondan çıkıca şikayet dilekçesini faxlayın işlem incelenip size dönüş yapılır paranızda iade edilir dediler bankadan.
  • 30.11.2016 da aynı olay benim de başıma geldiwww.fb.me/adsRL den 650tl+1usd çekim yapılmış. ilk önce 1usd ile denenmiş çekim yapılınca diğer kısımı çekmişler. Akbank bekleyen işlemlerdeyken kesinlikle iptal etmiyor. İtiraz dilekçesi doldurdum yolladım. Beklemedeyim bakalım ne olacak. Anladığım 30.11.2016 da var baya yaşayan.
  • selamlar, durum ortaya cikti nihayet. saldiri olmus ve tum kart bilgilerimiz calinmis, isbankasi, garanti ve akbank benim duydugum. haberde belirtilen tarihler yalan, cok daha eski bir saldiri ama malum sebeplerden duyurmuyorlar.

http://www.businessht.com.tr/piyasalar/haber/1336981-akbanktan-siber-saldiri-aciklamasi
  • Bilginiz dışında işlem yapıldığında, yani SMS vs. alarak durumu fark ettiğinizde, ilk yapacağınız işlem bankayı arayıp bilgilendirmek, müşteri temsilcisine sanal kart ve bağlı bulunduğu kredi kartını iptal ettirmek olsun. Müşteri temsilcisi durumu o an fark etmeyebilir (Ya da kurulu sömürü düzeninde öyle algılamanızı sağlayabilir.), bana dediği gibi "Gün içerisinde hesabınızdan yapılan bir işlem görünmemektedir." diyebilir. Fakat siz ısrar ile kredi kartınızı ve sanal kartınızı hemen iptal ettiriniz. Yeni bir kart göndermesini isteyiniz.
    Daha sonra müşteri temsilcisine yapılan işlemi hesap özetine yansıtmamaya çalışınız. Bunun için yarın da olsa işlemin yapılıp, yapılmadığını sürekli takip ediniz. Benim durumda hesap özeti yakın olduğundan hemen hesap özetine işlenmişti. Eğer işlenmişse online işlem merkezinden işleme itiraz dilekçesi doldurunuz. Zaten sizin yapmadığınız anlaşılacak ve paranız iade edilecektir.
    Yeni kart ve sanal kart alınca, işlem merkezinden kredi kartı ve sanal kartı internet üzeinden alışverişe kapatınız. Sadece alışveriş yapacağınız zaman aktif hale getiriniz. Limitiniz olmasa da bir güvenlik açığından faydalanıp işlem yapıyorlar ya da bankalar ile anlaşmalı iş yapıyorlar.

Daha fazlası için burayı da okuyunuz.http://osmanduman.com/kredi-karti-dolandiriciligi-ve-yapilmasi-gerekenler/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi heavyrocker -- 7 Mart 2017; 1:23:56 >

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.