Şimdi Ara

Buzdolabımdaki karlanma problemi ile ilgili yardım..Candoğan bey el atarsan..

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
36
Cevap
1
Favori
70.965
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar buzdolabım eski arçelik tek kapılı olanlardan.Nedense bu kadar olmazdı ama 2 haftada bir böyle olmasından bıktım..Neden böyle oluyor bir çözümü varmı ?
     Buzdolabımdaki karlanma problemi ile ilgili yardım..Candoğan bey el atarsan..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ShadowOfSpirit -- 28 Temmuz 2011; 10:49:40 >

• quote:

Orijinalden alıntı: candogan62

Son olarak ekleyeceğim, buzları eritmek için hiç saç kurutma makinesi vb ile uğraşmayın.

Bir tenceredeyi suyla doldurup kaynatın ve dolabın fişini çekerek kaynar su dolu tencereyi buzluğa yerleştrin. Kapıyı kapatıp 5 dakika kadar bekletin.

Ardından tencereyi alıp buzları tahta bir spatula veya kaşıkla kanıttırın, buzlar kütle halinde yüzeyden ayrılacak ve düşeceklerdir.

Yüzeyden ayrılan buzları hızlıca bir leğene boşaltıp lavaboya dökerseniz buz temizleme işlemi yaklaşık 10 dakikanızı alır.

Bu işlemle buzdolabının soğutucu yüzeyi ısınmaz bile, yiyeceklerde de soğukluk kaybı olmaz. Serice tekrar doldurup dolabı çalıştırırsanız yiyecekler soğukluk kaybetmeden tekrar donacaktır.,

Bu dediğim yöntem özellikle 2 kapılı statik buzdolaplarında çok işe yarıyor.

Sivri aletlerle kesinlikle buz kazımayıni soğutucu kanalları delebilirsiniz.

Valla ilk dediğin ucuz çözüm aslında bana uyar gibi Kayınvalidede var böyle bir dolap diyorum onada zaten değişelim diye...Aslında model olarak aklımda var samsungun su pınarlı birkaç modeli..Su pınarlıları tavsiye edermisiniz mesela şu 2 si olabilir.
    http://www.avrupabilisim.com.tr/?urun-576-Samsung-RT59WMSW-No-Frost-Buzdolabi-Su-Pinarli-Parlak-Beyaz.html&ref=akakce
    http://www.avrupabilisim.com.tr/pinfo.asp?pid=777&ref=akakce

Nasıl dolaplar sizce?

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.