Şimdi Ara

bankacılık ve finans-bankacılık ve sigorta bölümleri YARDIM

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
12.595
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    uzatmadan konuya giriyorum
    öncelikle sınav sonuçundan bahsedeyim

puan sıralama
    YGS-5 407,814 0100009
    YGS-6 371,571 0154324
    TM-1 406,642 0061311
    TM-2 413,283 0047550
    TM-3 422,711 0039270

sınav sonuçlarım bunlar
    aslında bu sene çalıştım ancak okul puanı ve birazda düzenli çalışmamaktan dolayı yandım
    millet okul puanı ile sıralamasını ilerletirken ben 10bin kişi geriye düştüm okuldan da 56 puan geldi.
    ben okulda fazla çalışan biri değildim,sınavları falan sallamazdım tabi bunun sonuçlarını okul puanında gördüm.
    ancak bu sene çalıştım tabi çalıştım derken 24 saat çalışmadım ancak ygs ve lys'ye girdiğimde eksik konu yoktu kendi çapımda yapabiliyordum.
    bu arada anadolu lisesine gidiyorum.

bende bu sıralamalara göre fakülteleri falan inceledim en akıllı tercih bankacılık gibi duruyor.sizce (özellikle okuyanlar ve mezun olanlar ) bu bölümü seçmelimiyim?

ayrıca başka önereceğiniz bölüm varsa dinlemeye hazırım .
    birde bu benim ilk senem ancak birdaha girmeyi düşünmüyorum
    birde bankacılık finans ve bankacılık sigorta bölümleri arasındaki fark nedir?

• 2009 senesinde önlisans olarak girmiştim daha dün bıraktım okulu,geleceğin mesleği felan derler ama her zamanki gibi amaç gaz vermek.sigorta şirketlerine baktığında kimya mezunu hasar servisinde çalışıyor 4 yıllık giriyorsan oku aktüer olmayı zorla diğer türlü satış elemanı olursun aklına takılan bişey olursa sorabilirsn
  • quote:

Orijinalden alıntı: White Devil

2009 senesinde önlisans olarak girmiştim daha dün bıraktım okulu,geleceğin mesleği felan derler ama her zamanki gibi amaç gaz vermek.sigorta şirketlerine baktığında kimya mezunu hasar servisinde çalışıyor 4 yıllık giriyorsan oku aktüer olmayı zorla diğer türlü satış elemanı olursun aklına takılan bişey olursa sorabilirsn

Lisans programları için diyorlar geleceğin mesleği diye, önlisans programları için değil tabiki. Lütfen insanları yanlış yönlendirmeyin. Bankacılık ve finans şuan bankalarda en aranan bölümdür bankacılık ve sigortacılığı,iktisadı,işletmeyi,maliyeyi kapsayan bir eğitim programı verilir çünkü.
  • ..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Huseyinn31 -- 7 Eylül 2011; 19:08:23 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: irem3519

quote:

2009 senesinde önlisans olarak girmiştim daha dün bıraktım okulu,geleceğin mesleği felan derler ama her zamanki gibi amaç gaz vermek.sigorta şirketlerine baktığında kimya mezunu hasar servisinde çalışıyor 4 yıllık giriyorsan oku aktüer olmayı zorla diğer türlü satış elemanı olursun aklına takılan bişey olursa sorabilirsn

Lisans programları için diyorlar geleceğin mesleği diye, önlisans programları için değil tabiki. Lütfen insanları yanlış yönlendirmeyin. Bankacılık ve finans şuan bankalarda en aranan bölümdür bankacılık ve sigortacılığı,iktisadı,işletmeyi,maliyeyi kapsayan bir eğitim programı verilir çünkü.

lisans programlarından mezun olanların çoğu 700tl maaşla memur oldu.Bankalarda kimya mezunu bile var o derce kötü ama sigortacılık için hem önlisans hemde lisans mezununu hemen işe alırlar
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: irem3519

quote:

lisans programlarından mezun olanların çoğu 700tl maaşla memur oldu.Bankalarda kimya mezunu bile var o derce kötü ama sigortacılık için hem önlisans hemde lisans mezununu hemen işe alırlar

Eskiden bankalar kimya mezunlarını bile işe alıyorlardı evet çünkü sektöre yönelik okul sayısı oldukça azdı fakat artık bankacılık ve finans- bankacılık ve sigortacılık bölümleri her yıl daha da artıyor. eskiden sadece celal bayar üniversitesinde bankaclık ve finans bölümü varken hiç bir banka bölümü tanımıyordu fakat şimdi bankacılığın lisans programlıları sayısı 21 e yükseldi ve her geçen yıl daha da artıyor. Artık bankalarında kendi sektöründe yetiştirilen öğrenci açıkları da git gide azalıyor birkaç yıla kadar iibf öğrencilerine bile bankalarda gerek kalmayacak çünkü eğitim yönünden de onlardan oldukça donanımlıyız. Okulumuzu bitirip 700 TL maaşla işe başlayan hiç arkadaşım yok sanırım yanlış bilgilendirilmişsiniz.
  • bizzat arkadaşlarım başladı bankocu olarak tabi cvnin içide önemli bir faktör
  • hocam selamlar

Babam bankada çalışıyor , benimde celal bayar da ve balıkesirde bu bölüm tuttuğu için uzun bi süre düşündük araştırdık.Babam diyor ki , bankaya başvuranlarda öncelik bankacılık ve finans mezunlarınındır.Finans olmak zorunda değil tabi bankacılık ve sigortacılıkta olur sanırım. Bankaya girdikten sonra bankanın okuluna gönderiliyormuşsun ve bankaya uzman olarak dönüyormuşsun.o okul ise 1 yıl. Uzman olarak döndüğünde müdür yardımcısı gibi yüksek bir kademeyle bankaya giriyorsunuz. Bunun yanında yabancı diliniz var ise , yurtdışına gönderilme şansınız var.Zaten yurtdışına patır patır bankalar açılıyor.Bir çok türk bankası yada türkiyede şubesi bulunan yabancı bankaların yurtdışı şubelerindede çalışma imkanınız var.Ayrıca sertifikanızı aldığınızda borsada brokerlik ve dealerlik yapabiliyorsunuz.Ne anlama geldiklerini bilmiyorum ama çalışabiliyorsunuz işte Bunun yanında banka müfettişi olma şansınız var , fakat sanırım sınavlara gireceksiniz onun için.

benden bu kadar , araştırdıklarım bildiklerim bunlar.Dahası için tekrar araştırma yaparım fakat bu yazdıklarım kesin doğrudur demeyeyim , en azından babamın yalancısıyım

bu arada tekrar sınava girecekseniz bilkentin bankacılık bölümü 66binle kapatmış. Oraya kapağı atabilirseniz iyi olur
  • okulu bırakmak yerine harcımı yatırmaya gittim sabah ve bankacılık öğrencisi olduğumu söylediğimde üniversite öğrencilerine eğitim veriyorlarmış başvuru yaparsanız kesin kabul edilirsniz dediler(garanti bankası talent camp)

mezunların arasında alakasız bölümlerden mezun olanlar çokmuş ancak artık sizlerinde dediği gibi bankacılık mezunlarını tercih ediyorlarmış yanlız cvsi boş olmamalı en azından birkaç adet seltifika olsun dediler.
  • Evet artık maalesef bir okul bitirmek yetmiyor, cv ne kadar iyi olursa ilk maaş okadar yüksek olur. Siz de okulu bırakmak yerine 4 yıllık programlara geçiş yapmaya çalışın derim Söylediğim gibi bankalar tabiki kendi mezunlarını işe alacak eskiden bankacılığın yeterli lisans programları yoktu başka bölümleri almak zorundalardı. şuanda da yeterli sayı da mezun yok en fazla 4 yıl sonra üniversitelerin yeni açmış oldukları bölümlerden bankacılık mezunları bankalara giriş yapmaya başlayacak ve diğer bölümlere gerek kalmayacaktır.
  • Bu bölüm Yıldırım Beyazıt Üniversitesinde İngilizce olarak açılmış, genelde hep özel üniversitelerde yada iyi olmayan şehirlerde var Ankara baya baya parlamış aralarında...Ne diyorsunuz bu mesleğin geleceği için eskişehir veya adanada uluslarası ilişkiler veya işletmeye tercih edilir mi?
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.