Şimdi Ara

Navitech Nav-DX 9000 veya Navitech DTV-8600

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
347
Cevap
4
Favori
97.456
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 2005 model Cerato'ma artık biraz masraf yapmak istiyorum.

Aşağıda linkini verdiğim double din'lik DVD-navigasyon sistemini almak istiyorum.

Sizce nasıl olur? Takarken sorun yaşarmıyım? Yakışır mı? Ne dersiniz...

http://www.hepsiburada.com/Liste/navitech-nav-dx-9000-multimedya-navigasyon/ProductDetails.aspx?productId=otdelnav-dx9000&categoryId=17545&SKU=OTDELNAV-DX9000

Bir de aynı modelin navigasyonsuz hali var. Diğer herşey aynı. Arada 250 TL lik ciddi bir fiyat farkı da var. Acaba biz cep telefonlarımıza yüklediğimiz gibi navigasyon yükleyemezmiyiz daha sonra. Yüklenirse nasıl yüklenir acaba.

Aşağıda normal modelin linki var.

http://www.hepsiburada.com/Liste/navitech-dtv-8600-62-goruntu-sistemi-/ProductDetails.aspx?productId=otdeldtv8600&categoryId=17545

MediaMarkt'ta da satılıyor bu modeller, hem orada montaj ücretsiz. Ancak yetkili bir çerçeveden bahsetti, birde onu almam gerekiyormuş.

Bilen birisi süreci biraz anlatabilir mi?

Ne dersiniz???

• quote:

Orijinalden alıntı: natbolad

hocam bu aletler çok aklımı çeliyor, o özellikte rns 310 filan vw'si olanlar bilir parasını,
    çakması zenec, necvox bile uçmuşten 700 750'ye son teknoloji bir ürün almak çok iyi.

1-dokunmatiği nasıldır basmatikse hiç bulaşmayayaım
    2-vw özelinde cevap verebilecek olursak direksiyondaki tuşlar çalışacak mı
    3-radyo çekmesi nasıldır
    4-ses kalitesi nasıl?
    5-yazılımı, animasyonları nasıl
    6- menü kullanışlı mı, geçişlerde laklaklama filan oluyor mu?

çok soru sordum ama hb de en çok satılmasına rağmen forumlarda pek yorum yok

saygılar, selamlar

okadar para veripte bu tarz aletler gg den alınmaz bana kalırsa. Servistende 2-3binden aşağı vermezler. Ben şu ürünü düşünüyorum. Bi tanıdığıa getirticem. Fiyatına göre çok iyi ama montaj sorunu var. Uyarmı bilmiyorum.

http://www.crutchfield.com/p_105KWXR610/JVC-KW-XR610.html

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nemesis -- 13 Kasım 2011; 12:52:11 >

• quote:

Orijinalden alıntı: nemesis

quote:

Orijinalden alıntı: natbolad

hocam bu aletler çok aklımı çeliyor, o özellikte rns 310 filan vw'si olanlar bilir parasını,
    çakması zenec, necvox bile uçmuşten 700 750'ye son teknoloji bir ürün almak çok iyi.

1-dokunmatiği nasıldır basmatikse hiç bulaşmayayaım
    2-vw özelinde cevap verebilecek olursak direksiyondaki tuşlar çalışacak mı
    3-radyo çekmesi nasıldır
    4-ses kalitesi nasıl?
    5-yazılımı, animasyonları nasıl
    6- menü kullanışlı mı, geçişlerde laklaklama filan oluyor mu?

çok soru sordum ama hb de en çok satılmasına rağmen forumlarda pek yorum yok

saygılar, selamlar

okadar para veripte bu tarz aletler gg den alınmaz bana kalırsa. Servistende 2-3binden aşağı vermezler. Ben şu ürünü düşünüyorum. Bi tanıdığıa getirticem. Fiyatına göre çok iyi ama montaj sorunu var. Uyarmı bilmiyorum.

http://www.crutchfield.com/p_105KWXR610/JVC-KW-XR610.html

hocam benim mesajda ne gg'dan ya da servisten alacağım var ne senin getireceğin alette renkli ekran, dvd, tv, navi gibi özellikler var.
    sorularımın 1 tanesine cevap yazaydın bari, neden alıntılayıp aha cevap geldi diye gereksiz heyecana soktun beni

• Kullanan biri olarak test ettiklerim..

Evet arkadaşlar bende aracına navitech nav dx 9000 cihazı takan ve kullanan biri olarak kısa kullanma süresinde tecrübelerimi aktarayım..Aracım Peugeot 207 ve resimleri aşağıya koyuyorum.Aslında hayal ettiğim gibi olmasa da yinede görenler 'çok şık olmuş,çok güzel,hocam bundan bizde taktırabilir miyiz' gibi yorumlar yapmaktan geri kalmıyor..Öncelikle Cihaz DVD-DVX,MP3-TV-Radyo-Bluetoot,USB -SD ve Navigasyon ve geri görüş kamerası gibi özelliklerle donatılmış.Ekran çözünürlüğü 800x480 çözünürlükte LCD ve dokunmatik bir yapıda üretilmiş.Yani HD görüntü vermesini beklemek pek bir hayal kırıklığı yaşatabilir.Ancak Dokunmatiği gayet iyi yapılandırılmış.Ekranın her bölgesi aynı hassasiyeti gösterebiliyor.Radyosu oldukça donanımlı ekran ve ses seçeneklerine sahip.Tabi aynı durum Mp3 ve SD kart okuyucusu içinde geçerli.Araç içinde ses yönünden sıkıntı yaşayacağınızı sanmıyorum.TV içinde aynı şeyleri söylemek isterdim lakin çok bir şey beklemeyin derim.Çünkü tamamen kılçık anten mantığıyla çalışıyor (Eskiler bilir çatıya çıkıp yağmurlu havalarda ne zorluklar çekildiğini ) İşte bu yüzden önünüzde büyükçe bir bina yoksa veya düz bir alanda iseniz dikkatle takip ettiğiniz dizinizi kaçırmaya bilirsiniz.TV anteni ise gayet hoş bir yerde.Yani tam olarak araç ön camının şoföre göre sağ üst köşesinde siyah kısmın tam üzerinde.Yaklaşık 10 cm uzunluğunda 2-3 milim yapışma özelliği olan bir şey.Dikkatli bakmayan kesinlikle fark etmeyecektir.O yönden bir şüpheniz olmasın.Bluetooh özelliği başka bir güzellik ki uzun yolculuklarımda telefonumu bu cihaz sayesinde kullandığımı ve oldukça rahat ettiğimi belirtmekte fayda var.Ancak sadece bu özellikle telefona dokunmadan kullanacak arkadaşlar o esnada cihazın sesini biraz arttırmak zorunda kalabilir zira ses oldukça derinden ama net geliyor.Gelelim cihazın en dokunaklı yerine yani Navigasyon özelliğine.Bu konuda canı oldukça yanan biri olarak aracın navigasyon özelliğini tam olarak kullanamadığımı belirtmek isterim.Cihazı ilk taktırdığımda navigasyonun bozuk olduğunu tam 1 hafta sonra anladım ve anten arızası teşhisiyle yaklaşık 15 -20 gün anten tamiri bekledim.Ancak yeni anten geldiğinde sıkıntının devam ettiğini görünce bir hayli şevkim kırılmadı değil.meğer sıkıntı tamamen yazılımla alakalı bir durummuş.Çünkü cihazla birlikte 2gb mikro kart içine sıkıştırılmış bir yazılımda size teslim ediliyor ki bu tamamen cihazın navigasyonunu çalıştıran mekanizma bundan ibaret.Yazılımın değişmesiyle (kartın yani) sıkıntının bir nebze hallolduğunu belirteyim.Bir nebze diyorum çünkü hala bulunduğum yerde nagivasyon 4-5 uyduyu anca görüyor..Araç biraz hareket edip önü açık bir yere geldiğinde tamamını gördüğü yada hiç görmediği durumlar oldukça fazla.Özellikle havanın kapalı olduğu yerlerde yüksek bir performans beklemeyin ancak cihaz bütün uyduları görüp navigasyonu tam anlamıyla devereye girdiğinde nerede olursanız olun çekim gücünü kaybetmiyor.Yani tam anlamıyla çalışmıyor (bu tamamen benim cihazımdanda kaynaklı olabilir ) ancak çalışması durumunda ise oldukça mükemmel özellikte bir program ve özelliklere sahip.Örneğin yol üzerindeki Gezici ve sabit Polis RADAR larını algılayıp o anda sesli ve görüntülü uyarı verebiliyor.Ancak bunun tespit edilmesi durumunda çok ciddi para cezası ve hapis cezalarının olduğunun altını çizerek belirtmek isterim.Navigasyon haritasının ise 2 yıl gibi ücretsiz olarak gücellenme durumu var ki oldukça basit bir şekilde evinizdeki pc vasıtasıyla bunu gerçekleştirebiliyorsunuz.Son olarak geri görüş kamerası.Özellikle park etmekte sorun yaşayan arkadaşlar için oldukça kullanışlı diyebiliriz.Kamera merceği temiz olmak koşuluyla(çamur vs olmadığı müddetçe) gece gündüz oldukça net bir görüntü ile size yardımcı oluyor.
    Yazı oldukça uzun oldu kusura bakmayın elimden geldiğince anlatmaya çalıştım.Buraya kadar okuyan arkadaşlara teşekkür ediyor araçta nasıl durduğunun görüntülerini ekliyorum.

http://imageshack.us/photo/my-images/254/img0204id.jpg/

http://imageshack.us/photo/my-images/411/img0212cq.jpg/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi atabey174 -- 20 Kasım 2011; 13:20:46 >

• quote:

Orijinalden alıntı: atabey174

Kullanan biri olarak test ettiklerim..

Evet arkadaşlar bende aracına navitech nav dx 9000 cihazı takan ve kullanan biri olarak kısa kullanma süresinde tecrübelerimi aktarayım..Aracım Peugeot 207 ve resimleri aşağıya koyuyorum.Aslında hayal ettiğim gibi olmasa da yinede görenler 'çok şık olmuş,çok güzel,hocam bundan bizde taktırabilir miyiz' gibi yorumlar yapmaktan geri kalmıyor..Öncelikle Cihaz DVD-DVX,MP3-TV-Radyo-Bluetoot,USB -SD ve Navigasyon ve geri görüş kamerası gibi özelliklerle donatılmış.Ekran çözünürlüğü 800x480 çözünürlükte LCD ve dokunmatik bir yapıda üretilmiş.Yani HD görüntü vermesini beklemek pek bir hayal kırıklığı yaşatabilir.Ancak Dokunmatiği gayet iyi yapılandırılmış.Ekranın her bölgesi aynı hassasiyeti gösterebiliyor.Radyosu oldukça donanımlı ekran ve ses seçeneklerine sahip.Tabi aynı durum Mp3 ve SD kart okuyucusu içinde geçerli.Araç içinde ses yönünden sıkıntı yaşayacağınızı sanmıyorum.TV içinde aynı şeyleri söylemek isterdim lakin çok bir şey beklemeyin derim.Çünkü tamamen kılçık anten mantığıyla çalışıyor (Eskiler bilir çatıya çıkıp yağmurlu havalarda ne zorluklar çekildiğini ) İşte bu yüzden önünüzde büyükçe bir bina yoksa veya düz bir alanda iseniz dikkatle takip ettiğiniz dizinizi kaçırmaya bilirsiniz.TV anteni ise gayet hoş bir yerde.Yani tam olarak araç ön camının şoföre göre sağ üst köşesinde siyah kısmın tam üzerinde.Yaklaşık 10 cm uzunluğunda 2-3 milim yapışma özelliği olan bir şey.Dikkatli bakmayan kesinlikle fark etmeyecektir.O yönden bir şüpheniz olmasın.Bluetooh özelliği başka bir güzellik ki uzun yolculuklarımda telefonumu bu cihaz sayesinde kullandığımı ve oldukça rahat ettiğimi belirtmekte fayda var.Ancak sadece bu özellikle telefona dokunmadan kullanacak arkadaşlar o esnada cihazın sesini biraz arttırmak zorunda kalabilir zira ses oldukça derinden ama net geliyor.Gelelim cihazın en dokunaklı yerine yani Navigasyon özelliğine.Bu konuda canı oldukça yanan biri olarak aracın navigasyon özelliğini tam olarak kullanamadığımı belirtmek isterim.Cihazı ilk taktırdığımda navigasyonun bozuk olduğunu tam 1 hafta sonra anladım ve anten arızası teşhisiyle yaklaşık 15 -20 gün anten tamiri bekledim.Ancak yeni anten geldiğinde sıkıntının devam ettiğini görünce bir hayli şevkim kırılmadı değil.meğer sıkıntı tamamen yazılımla alakalı bir durummuş.Çünkü cihazla birlikte 2gb mikro kart içine sıkıştırılmış bir yazılımda size teslim ediliyor ki bu tamamen cihazın navigasyonunu çalıştıran mekanizma bundan ibaret.Yazılımın değişmesiyle (kartın yani) sıkıntının bir nebze hallolduğunu belirteyim.Bir nebze diyorum çünkü hala bulunduğum yerde nagivasyon 4-5 uyduyu anca görüyor..Araç biraz hareket edip önü açık bir yere geldiğinde tamamını gördüğü yada hiç görmediği durumlar oldukça fazla.Özellikle havanın kapalı olduğu yerlerde yüksek bir performans beklemeyin ancak cihaz bütün uyduları görüp navigasyonu tam anlamıyla devereye girdiğinde nerede olursanız olun çekim gücünü kaybetmiyor.Yani tam anlamıyla çalışmıyor (bu tamamen benim cihazımdanda kaynaklı olabilir ) ancak çalışması durumunda ise oldukça mükemmel özellikte bir program ve özelliklere sahip.Örneğin yol üzerindeki Gezici ve sabit Polis RADAR larını algılayıp o anda sesli ve görüntülü uyarı verebiliyor.Ancak bunun tespit edilmesi durumunda çok ciddi para cezası ve hapis cezalarının olduğunun altını çizerek belirtmek isterim.Navigasyon haritasının ise 2 yıl gibi ücretsiz olarak gücellenme durumu var ki oldukça basit bir şekilde evinizdeki pc vasıtasıyla bunu gerçekleştirebiliyorsunuz.Son olarak geri görüş kamerası.Özellikle park etmekte sorun yaşayan arkadaşlar için oldukça kullanışlı diyebiliriz.Kamera merceği temiz olmak koşuluyla(çamur vs olmadığı müddetçe) gece gündüz oldukça net bir görüntü ile size yardımcı oluyor.
    Yazı oldukça uzun oldu kusura bakmayın elimden geldiğince anlatmaya çalıştım.Buraya kadar okuyan arkadaşlara teşekkür ediyor araçta nasıl durduğunun görüntülerini ekliyorum.

atabey 174 başka açılardan değişik menü fotoları koyabilir misiniz, gayet güzel yazı olmuş

• quote:

Orijinalden alıntı: atabey174

Kullanan biri olarak test ettiklerim..

Hocam güle güle kullanın.

Bende aracıma bugün taktırdım bu cihazdan. Bahsettiğiniz navigazsyon problemi bende de mevcut. Usta bütün bağlantıları yaptı, navigasyonu açtık bekledik bekledik uydu bağlantısı sağlanamadı. Sonra aynı antenden başka bir tane taktı hafıza kartını falan çıkarttı taktı çalıştı, benim anteni tekrar taktı çalışmadı. Anteni aracın orasında burasında gezdirirken çalıştı sonunda sabitledi ve mutlu bir şekilde ayrıldık ordan. Ama daha sonra aracı stop edip ayrıldım. Tekrar araca binip cihazı çalıştırdığımda navigasyonun çalışmadığını farkettim. Çok canım sıkıldı. Problem olursa getir servise yollayalım anteni dedi usta. Şu an çalışmıyor navigasyon heralde göndermek durumunda kalıcam anteni.

Sizin başınıza da benzer olay gelmiş hafıza kartı olayını nasıl çözdünüz detaylı anatabilir misiniz?

• quote:

Orijinalden alıntı: IGBT

Yarın fotoğrafını çekip eklerim. Vay çakallar demek girişleri değiştirmişler Benim anten yine emaneten duruyor ona uygun bir yer bulup sağlamca yapıştırmam lazım. Şimdilik deneme amaçlı camın kenarına yapıştırdım duruyor. Fotoyu eklerim antenin pozisyonunu görürsün.

Tamam Kardeşim sağolsın bekliyorum fotoları yarın...
    quote:

Orijinalden alıntı: MTN70

Navitech Nav-DX 9000 2003 Toyota Corolla Sol modeline uydun mudur? Değilse buna benzer daha kaliteli ürün önerebilecek var mı?Şimdiden tşk

Dostum bildiğim kadarıyla uyar o ebatlara..Modelini bilmiyorum ama linki bir incele;

http://toyotafuns.blogspot.com/2010/05/corolla-navigasyon.html

• Navitech NAV-DX9000 ile Navitech DTV-8600 arasında ne fark var arkadaşlar?
    kasa aynı sanırım navitech in sitesinde yazılanlara göre özelliklerde aynı şuan bimeks te indirime girmiş biri 650 tl (9000) digeri 450 tl (8600) bariz bir fark yoksa 8600 almak daha mantıklı değilmi?

8600:
    · 6.2” Dijital Dokunmatik, HD (800X480) TFT LCD Ekran,

· Yüksek performanslı Dahili- TV alıcısı ,

· 30 Kanal Radyo Hafızası (18FM/12AM) ,

· DVD/Div X/MP3/MPEG-4/VCD/CD oynatabilme özelliği ,

· Direksiyon kumandasına adapte olup aracın orjinal direksiyon kumandasını kullanabilme özelliği,

· USB, SD, MMC, AUX Girişi ,

· Bluetooh özelliği ile aracınızın içinde cep telefonunuzla handsfree konuşma ,

· Dual Zone Özelliği (Video&Ses) ,

· Geri Görüş Kamerası Girişi ,

· 4x50 Watt Çıkış Gücü ,

· 4-Kanal Amfi Çıkışı ,

· Subwoofer Çıkışı ,

· PAL/NTSC Uyumu ,

· Full Fonksiyon Uzaktan Kumanda

9000:

· Navigasyon , Türkiye’nin en kapsamlı haritası ,

· Direksiyon kumandasına adapte olup aracın orjinal direksiyon kumandasını kullanabilme özelliği,

· 4x50 Watt Çıkış Gücü ,

· 4-Kanal Amfi Çıkışı ,

· Subwoofer Çıkışı ,

· PAL/NTSC Uyumu ,

kaynak
    8600 :http://www.navitech.com.tr/products.asp?id=5&pid=518
    9000 :http://www.navitech.com.tr/products.asp?id=49&pid=497

• quote:

Orijinalden alıntı: vhkm

Navitech NAV-DX9000 ile Navitech DTV-8600 arasında ne fark var arkadaşlar?
    kasa aynı sanırım navitech in sitesinde yazılanlara göre özelliklerde aynı şuan bimeks te indirime girmiş biri 650 tl (9000) digeri 450 tl (8600) bariz bir fark yoksa 8600 almak daha mantıklı değilmi?

8600:

· 4x50 Watt Çıkış Gücü ,

· 4-Kanal Amfi Çıkışı ,

· Subwoofer Çıkışı ,

· PAL/NTSC Uyumu ,

9000:

· 4x50 Watt Çıkış Gücü ,

· 4-Kanal Amfi Çıkışı ,

· Subwoofer Çıkışı ,

· PAL/NTSC Uyumu ,

kaynak

küçük fark navigasyonmuş sanıırm :))) sitesinde navigasyon olarak ıkısındede gösteriyor ama 8600 da navigasyon yok sanırım ...

• quote:

Navitech NAV-DX9000 ile Navitech DTV-8600 arasında ne fark var arkadaşlar?

8600:

· 4x50 Watt Çıkış Gücü ,

· 4-Kanal Amfi Çıkışı ,

· Subwoofer Çıkışı ,

· PAL/NTSC Uyumu ,

9000:

· 4x50 Watt Çıkış Gücü ,

· 4-Kanal Amfi Çıkışı ,

· Subwoofer Çıkışı ,

· PAL/NTSC Uyumu ,

kaynak

bu özellikler var diye aldim DVD/Div X/MP3/MPEG-4/VCD/CD oynatabilme özelliği çalışmıyor sanırım ama göstermiyor dvx mp4 ve dvd formatlarini göstermiyor sd kart okuyucudan denedim yardim edebilirmisiniz ??????????????????

• bimeks yine indirime gitmiş 8600 450tl 9000 645 tl olmuş

http://www.bimeks.com.tr/urun/117580/navitech-dtv-8600-tv-li-oto-teyp--bluetooth--.aspx

http://www.bimeks.com.tr/urun/118133/navitech-nav-dx9000-tv-li-navigasyon-oto-teyp.aspx

8600'ü 3 gün önce hepsiburadadan 550tlye aldım o zaman bimekste 600tl idi, bi garip oldum şimdi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zer0w1dthspace -- 1 Ocak 2012; 11:42:40 >

• quote:

Orijinalden alıntı: e-turhan

bimeks yine indirime gitmiş 8600 450tl 9000 645 tl olmuş

http://www.bimeks.com.tr/urun/117580/navitech-dtv-8600-tv-li-oto-teyp--bluetooth--.aspx

http://www.bimeks.com.tr/urun/118133/navitech-nav-dx9000-tv-li-navigasyon-oto-teyp.aspx

8600'ü 3 gün önce hepsiburadadan 550tlye aldım o zaman bimekste 600tl idi, bi garip oldum şimdi

Fiyatlar süper

• quote:

quote:

Fiyatlar süper

girmeyin kanıma

• quote:

quote:

quote:

Fiyatlar süper

girmeyin kanıma

DX9000 805 TL olmuş az önce baktım

ama

DTV8600 hala 450 TL

Bana kalırsa Navigasyonlusu daha iyi çünkü navigasyon özelliğinin yanında detaylı yol biglisayarı, kadran şeklinde dizayn edilmiş dijital hız göstergesi gibi hoş özellikleri de var. Yarın çekip fotoğraf ekleyim

• Merhaba Arkadaşlar;

Herkesin faydalanmasını umarak okuduğum onca yorumlardan sonra aracıma ( Toyota Corolla 2003 ) taktırdığım Navitech Dx9000 hakkında bilgi vermek istiyorum. Cihazı Bimeks deki indirimi kaçırmam nedeniyle en uygun fiyat olarak gördüğüm ereyon dan 740 TL ye aldım.

http://imageshack.us/photo/my-images/444/web5r.jpg/
    http://imageshack.us/photo/my-images/408/web4g.jpg/

Paket İçeriği:

Ekteki resimlerde göreceğiniz gibi gelen paket içerisinde; Etrafında çelik kasa montajlı olarak Multi medya cihaz, cihazın üzerindeki çerçeve ile birlikte yedek çerçeve olmak üzere 2 adet çerçeve, Uzaktan kumanda, GPS anteni, TV anteni, mini usb çevirici ara kablo, bağlantı soketleri ( her aracta lazım olmuyor ), İngilizce ve Türkçe kullanım klavuzu, garanti belgesi ve bağlantı vidaları çıkmaktadır.

http://imageshack.us/photo/my-images/813/web1p.jpg/
    http://imageshack.us/photo/my-images/824/web2l.jpg/
    http://imageshack.us/photo/my-images/813/web3x.jpg/

Montajı:

Toyota Corolla 2003 ve 2007 arasındaki orta kasa modellerine bu cihazı takmak için araç paneline uygun bir çerçeve gerekiyor. Ben çerçeveyi Türkiye piyasasında 130-150 TL. sattıkları için ebay da Amerikadan kargo dahil 48 TL. ye getirttirdim. Daha önce bu cihazı farklı model araçlara taktıran arkadaşlardan ve yorumlardan aldığım bilgi ışığında cihazda oluşabilecek arıza durumunda sıkıntı yaşanmaması için bağlı bulunduğum şehirdeki çözüm ortaklarından birine 80 TL. ye taktırdım. Türkiye deki ithalatçı firmanın montaj için 100 TL alınmasını önerdiğini söylediler. Ben şuan için düşünmediğimden cihazla birlikte ön ve arka kamera montajı yaptırmadım. Daha sonra taktırmayı düşünüyorum. Montaj sonrasında bağlantı hatası nedeniyle birkaç hata çıktı. Bu hatalardan sadece DVD player içinde DVD olmaz ise devamlı olarak çalışıyormuş sesi verme problemini çözemedi. Bu problemi de yakın zamanda çözecek inşallah.

http://imageshack.us/photo/my-images/43/web6kf.jpg/
    http://imageshack.us/photo/my-images/195/web7s.jpg/
    http://imageshack.us/photo/my-images/42/web8k.jpg/
    http://imageshack.us/photo/my-images/528/web9.jpg/
    http://imageshack.us/photo/my-images/441/web10p.jpg/

Özellikler:

Genel olarak cihaz oldukça iyi. Beklentileri fazlasıyla karşılıyor. Görüntü kalitesi oldukça tatminkar. Araca sınıf atlattığı bir gerçek. Ama özellikle yeni taktırdıktan sonra özelliklerine bakarken ve ekranla uğraşırken araç kullanmayın. Kaza yapma riskiniz artar yoksa.
    • Ses kalitesi orijinal teybinden daha iyi.
    • Ayrıca paket içinden direksiyon kumandası çıkmıyor. Aracımın kendi direksiyon kumandası olmadığı için direksiyon kumanda uyum problemi yaşamadım ama direksiyon kumandası olanlar için problem oluşturacaktır.
    • TV anteni yetersiz ama açık alanda ve sinyal kuvvetin fazla olduğu durumlarda araç yürürken bile görüntü alabiliyorsunuz.
    • Dokunmatik özelliği bazen 1 sn lik geç cevap vermesi hariç turarsak iyi diyebiliriz.
    • Navigasyon özelliği ise ilk çalıştırma sırasında çalışmamıştı. Mikro SD kartı çıkarıp tekrar taktığımızda çalıştı. Harita bilgileri 2-3 yıl içerisinde yeni yapılan yolları kapsamıyor. 3-5 metre teloransla olduğunuz yeri tam anlamıyla doğru gösteriyor. GPS bağlantısını 3-5 sn içerisinde hemen yapıyor. Yol hız limitlerini yolun durumuna göre göstererek hız limitini aştığınızda sesli bildirim yapıyor ama isterseniz sesli bildirimi kapatabilirsiniz. Ayrıca radarları yakalıyor deniliyor ama ben bulamadım böyle bir özelliği.
    • USB ile bağlantı kurmak kabloların etrafta dolanması nedeniyle pek kullanışlı olmuyor.
    • Müzik dinlerken (USB/SD Card/CD/DVD) dosya sıralamasına göre dinliyorsunuz. Karışık mod çalma özelliği yok.
    • Video formatlarından MPEG4 de görüntü var ses yok. Mp4, Flv, Mmv çalıştırmıyor. Divx.avi, DVD. Vob uzantılarını ImTOO Video Converter Ultimate programı kullanarak çalıştırabildi. Diğer formatları denemedim.

Biraz uzun oldu sanırım ama umarım aydınlatıcı olmuştur. Resimleri direk yükleyemedim hata verdi. Link olarak veriyorum. Sorusu olanlara bildiklerim ölçüsünde yardımcı olabilirim.

• quote:

Orijinalden alıntı: kkocaman

Merhaba Arkadaşlar;

Herkesin faydalanmasını umarak okuduğum onca yorumlardan sonra aracıma ( Toyota Corolla 2003 ) taktırdığım Navitech Dx9000 hakkında bilgi vermek istiyorum. Cihazı Bimeks deki indirimi kaçırmam nedeniyle en uygun fiyat olarak gördüğüm ereyon dan 740 TL ye aldım.

http://imageshack.us/photo/my-images/444/web5r.jpg/
    http://imageshack.us/photo/my-images/408/web4g.jpg/

Paket İçeriği:

Ekteki resimlerde göreceğiniz gibi gelen paket içerisinde; Etrafında çelik kasa montajlı olarak Multi medya cihaz, cihazın üzerindeki çerçeve ile birlikte yedek çerçeve olmak üzere 2 adet çerçeve, Uzaktan kumanda, GPS anteni, TV anteni, mini usb çevirici ara kablo, bağlantı soketleri ( her aracta lazım olmuyor ), İngilizce ve Türkçe kullanım klavuzu, garanti belgesi ve bağlantı vidaları çıkmaktadır.

http://imageshack.us/photo/my-images/813/web1p.jpg/
    http://imageshack.us/photo/my-images/824/web2l.jpg/
    http://imageshack.us/photo/my-images/813/web3x.jpg/

Montajı:

Toyota Corolla 2003 ve 2007 arasındaki orta kasa modellerine bu cihazı takmak için araç paneline uygun bir çerçeve gerekiyor. Ben çerçeveyi Türkiye piyasasında 130-150 TL. sattıkları için ebay da Amerikadan kargo dahil 48 TL. ye getirttirdim. Daha önce bu cihazı farklı model araçlara taktıran arkadaşlardan ve yorumlardan aldığım bilgi ışığında cihazda oluşabilecek arıza durumunda sıkıntı yaşanmaması için bağlı bulunduğum şehirdeki çözüm ortaklarından birine 80 TL. ye taktırdım. Türkiye deki ithalatçı firmanın montaj için 100 TL alınmasını önerdiğini söylediler. Ben şuan için düşünmediğimden cihazla birlikte ön ve arka kamera montajı yaptırmadım. Daha sonra taktırmayı düşünüyorum. Montaj sonrasında bağlantı hatası nedeniyle birkaç hata çıktı. Bu hatalardan sadece DVD player içinde DVD olmaz ise devamlı olarak çalışıyormuş sesi verme problemini çözemedi. Bu problemi de yakın zamanda çözecek inşallah.

http://imageshack.us/photo/my-images/43/web6kf.jpg/
    http://imageshack.us/photo/my-images/195/web7s.jpg/
    http://imageshack.us/photo/my-images/42/web8k.jpg/
    http://imageshack.us/photo/my-images/528/web9.jpg/
    http://imageshack.us/photo/my-images/441/web10p.jpg/

Özellikler:

Genel olarak cihaz oldukça iyi. Beklentileri fazlasıyla karşılıyor. Görüntü kalitesi oldukça tatminkar. Araca sınıf atlattığı bir gerçek. Ama özellikle yeni taktırdıktan sonra özelliklerine bakarken ve ekranla uğraşırken araç kullanmayın. Kaza yapma riskiniz artar yoksa.
    • Ses kalitesi orijinal teybinden daha iyi.
    • Ayrıca paket içinden direksiyon kumandası çıkmıyor. Aracımın kendi direksiyon kumandası olmadığı için direksiyon kumanda uyum problemi yaşamadım ama direksiyon kumandası olanlar için problem oluşturacaktır.
    • TV anteni yetersiz ama açık alanda ve sinyal kuvvetin fazla olduğu durumlarda araç yürürken bile görüntü alabiliyorsunuz.
    • Dokunmatik özelliği bazen 1 sn lik geç cevap vermesi hariç turarsak iyi diyebiliriz.
    • Navigasyon özelliği ise ilk çalıştırma sırasında çalışmamıştı. Mikro SD kartı çıkarıp tekrar taktığımızda çalıştı. Harita bilgileri 2-3 yıl içerisinde yeni yapılan yolları kapsamıyor. 3-5 metre teloransla olduğunuz yeri tam anlamıyla doğru gösteriyor. GPS bağlantısını 3-5 sn içerisinde hemen yapıyor. Yol hız limitlerini yolun durumuna göre göstererek hız limitini aştığınızda sesli bildirim yapıyor ama isterseniz sesli bildirimi kapatabilirsiniz. Ayrıca radarları yakalıyor deniliyor ama ben bulamadım böyle bir özelliği.
    • USB ile bağlantı kurmak kabloların etrafta dolanması nedeniyle pek kullanışlı olmuyor.
    • Müzik dinlerken (USB/SD Card/CD/DVD) dosya sıralamasına göre dinliyorsunuz. Karışık mod çalma özelliği yok.
    • Video formatlarından MPEG4 de görüntü var ses yok. Mp4, Flv, Mmv çalıştırmıyor. Divx.avi, DVD. Vob uzantılarını ImTOO Video Converter Ultimate programı kullanarak çalıştırabildi. Diğer formatları denemedim.

Biraz uzun oldu sanırım ama umarım aydınlatıcı olmuştur. Resimleri direk yükleyemedim hata verdi. Link olarak veriyorum. Sorusu olanlara bildiklerim ölçüsünde yardımcı olabilirim.

hayırlı olsun aracına yakışmış. dediğin gibi bende ilk aldığımda arabayı kullanırken teybi ayarlamaya çalıştım ve sonuçta öndeki arabanın sahibiyle tanıştım. gerçekten dikkat edilmesi gereken bir durum. neyseki hasarsız atlattım. yalnız radar ekleme konusunda yardım edebilirim istersen. ben bunu yaptım. içindeki sd kartı bilgisayara bağla ve speedcam.txt diye google'da arat çıkan dosyayı sd cardın içinde speedcam diye dosya olcak onun içine atıyorsun ve daha sonra uyarılardan bu özelliği aktif edersen radarlara gelmeden önce seni uyarıyor. uzun yol yapıyorsan güzel bir uygulama gerçi yolda radar olsada olmasada ötüyor ama genede güzel bir uygulama...

• http://imageshack.us/photo/my-images/810/imag0644d.jpg/
    http://imageshack.us/photo/my-images/62/imag0645n.jpg/
    http://imageshack.us/photo/my-images/521/imag0646p.jpg/
    arkadaşlar volvo s40 2000 modele navitech dx-9000 uygulanmış hali fotoları paylaşayım dedim. taktırmak isteyen olursa belki işine yarar. ayrıca çerçeve almaya gerek olmuyor. tek sorun teybin vitese yakın oluşu...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gokhanbingul -- 31 Ocak 2012; 13:30:34 >

• En uygun fiyatlı Piranha var bildiğim. Nav DX-9000 de en uygun fiyatlılardan biri.

Piranha 533TL
    http://www.bimeks.com.tr/urun/119686/piranha-encore-7-0--navigasyon-oto-teyp.aspx#photos

Navitech 805TL

Piranha nasıl oturur bilmiyorum ama Navitech uygulanmış bir Era nın resmini görmüştüm ön kısmı hafif dışarda kalmış ama çok da sırıtmamıştı.

• quote:

Orijinalden alıntı: özbekli35

arkadaşlar merahaba bende hyundaı era'ma taktırmak istiyorum böyle bir ürün..

bana yardımcı olursanız sevinirim.

navigasyon TV USB özellikleri olan uygun fiyatlı en önemliside eraya özel tam yuvasına oturan bir cihaz varmıdır?

tşkkürler

http://www.youtube.com/watch?v=Z1JTOn7dnXw
    bu era'ya uygulanmış hali.
    bimeks belli zamanlarda indirim yapıyor. ben bimeksten 650 tl gibi bir fiyata aldım beklersen belki daha uygun fiyata bulabilirsin.

• nvitech in bir modeli daha var

http://www.bimeks.com.tr/urun/122333/navitech-nx-211f-navigasyon-oto-teyp.aspx

hangisi daha iyidir neden?
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.