Şimdi Ara

2012 CHEVROLET AVEO (19. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
1.284
Cevap
14
Favori
161.125
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1718192021
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: mustik61

GÜNCEL AVEO SEDAN FİYATLARI:
    Bayiden pazarlıksız alınmıştır. sıkı pazarlıkla biraz daha inebilir)
    -aveo sedan düz vites lt 1.4 benzinli 33500 lira. tüp isterseniz landirenzo tüpü garantiyi bozmadan 2200 liraya takıyorlar. toplam 35700 liraya tüplü sıfır.
    -aveo sedan düz vites lt 1.3 dizel 38500 lira siyah renk.

test sürüşü izlenimim;
    1.3 dizel lt düz vites test ettim.
    yakıt tüketimi 7.2 ortalama gösteriyordu. biraz fazla ama test aracının biraz hor kullanıldığını ve daha 450 kmde olduğunu hesaba katarsanız uzun yolda 4.5 litreyi zorlanmadan görür.
    bunu neye göre söylüyorsun derseniz, kullandığım fiorinodada aynı motor var ve o 5,5 litre civarı yakıyor şu an. ayrıca test süresince aveonun anlık yakıt değeri hiç 7 litreye varmadı.sakin kullanımla 5 litre civarında gezindi.
    aracın genel malzeme kalitesi iç mekanı güzel. bir accent blue modedaki sıradanlık yok.ki o 45 000 liraya yakın.
    bağajda lastik yeri var ama istepne yok. satıcının dediğine göre 2012 model hiçbir gm grubu aracında yokmuş, ben onun dediğini söylüyorum pek inanmadım.
    araç içine fazla gürültü alıyor. yalıtım yapılması lazım. bayiye giderken kullandığım fiorinoda bile içeri bu kadar ses girmiyor. ama alacaksanız dert etmeyin en fazla 1000 liraya yalıtımın kıralını yaptırırsınız.
    süspansiyon sert, ortalama bi süspansiyona sahip. fazla rahatlık bekliyorsanız yanaşmayın.

sonuç olarak alacaksanız bu fiyata çok güzel. ama aldığınız aracın ne olduğunu bilerek alın sonra yok süspansiyon sert , yok lastik yok, gürültü çok demeyin.

ne kadar para o kadar araba. bu paraya hundai 2 hava yastıklı era satıyor. ondan çok iyi bi araç.
    fiatın lineasıda tipsizliği nedeniyle benim kıyaslamamda başdan eleniyor.

lpg de motor garantisi deliniyor.bayinin kendi garantisi o dedikleri

• quote:

Orijinalden alıntı: ankarametinerr
    lpg de motor garantisi deliniyor.bayinin kendi garantisi o dedikleri

landirenzo veriyormuş motor garantisini. bana sorarsanız landirenzoda bişey olmuyorsa, sıralı sistem hiçbi gazda bişey olmaz. atiker 700 liraya takılıyor. al benzinli taktır atikeri bin. 34000 liraya biter bu iş tadından yenmez.
    zaten daha fazlada verilmez. astra sedan benzinli satıyor aynı bayiler 38 liraya. 1000 lirada tüp desen . 39 eder.
    bırakında aveo ile astra arasında 5000 lira fark olsun normaldir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mustik61 -- 17 Şubat 2012; 21:57:46 >
  • Merhaba, hafta içi Aveo sedanı inceledim, yorumlarımı paylaşacak olursam;
    - Dış görünümde önden ve yandan görünüm güzel, sadece arka tarafta stoplar işi biraz bozuyor ama incelediğim araç koyu renk olduğundan çok da rahatsız etmedi. Koyu renk tercih edilirse problem olmaz bence.
    - İç mekanda ise, ön ve arka genişlik sınıfının gerektirdiği gibi ne fazla ne az. Bagajı büyük ve düz, çok girinti çıkıntı yok. Ön konsolu beğendim, hava katmış araca, plastik kalitesi çokca bahsedilen yumuşak plastikten değil ama bence yeterince iyi, işçilik kalitesine bakamadım zira pekte anlamam :), görünürde bir problem görmedim.
    - Deri direksiyon güzel, en ilginç nokta ise resimlerden beğenmedim gösterge panelinin canlı olarak gördüğümde beğenmem oldu. Resimlerde küçük görünüyor ama gerçekte büyüklüğü ideal. Ön konsol ve göstergelerin ışıklandırmasına bakamadım aklıma gelmedi. Sonuç olarak ön konsol güzel.
    - Beğenmediğin noktalar ise, özellikle kapı içlerinin zayıf olması hoşuma gitmedi ayrıca incelediğim LT modelinde kapı açma kolu çok dandik geldi, en azından insan krom kaplama yapmasa bile krom görünümlü plastik yapar bari. LTZ de durum nasıl bilmiyorum belki onda krom kapı kolu vardır. Son olarak sedan da arka koltuğa oturduğumda başımın üstünde arka camı görmemle şaşırdım biraz, gerçi güneşi engellemek için gölgelik yapmışlar ama yaz sıcaklarında yeterli gelmeyebilir.

Daha sonra Linea ya baktık, arka diz mesafesi daha geniş Aveo dan. Ama en az emotion plus almak lazım, hem görünüm hem de donanım açısından.

Sonuç olarak ben beğendim, alanlara kazasız belasız sürüşler dilerim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kaansa -- 17 Şubat 2012; 23:39:50 >

• yeni aveo code 89 hatası nedir bilgisi oaln var mı?
  • Merhaba arkadaşlar yakın zamanda 1.4 LTZ ve 1.3 LTZ fiyat alan oldu mu? 36,377. 42,663 Olarak gözüküyor bu ikisi nereye kadar düşer. Herkes bu sorunun cevabını arıyor ama nereye kadar aradaki farka değer :) Biz normalde çok araba kullanmayız, yazları genelde memlekete Muğla'ya bir yolculuk yaparız. Ama eğer dizel olursa şöyle güzel bir Karadeniz Turu da düşünülebilir.

Yorumlarınız nedir ? Honda Jazz ile kıyaslarsak durum nasıl olur? Otomatik vites şart değil ama bir otomatik vites de gayet güzel olur. Tekrar teşekkürler, araba alma arifesinde gibiyiz bakalım nasıl olacak. Şimdiden görüşlerini paylaşan arkadaşlara teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mcornek

Merhaba arkadaşlar yakın zamanda 1.4 LTZ ve 1.3 LTZ fiyat alan oldu mu? 36,377. 42,663 Olarak gözüküyor bu ikisi nereye kadar düşer. Herkes bu sorunun cevabını arıyor ama nereye kadar aradaki farka değer :) Biz normalde çok araba kullanmayız, yazları genelde memlekete Muğla'ya bir yolculuk yaparız. Ama eğer dizel olursa şöyle güzel bir Karadeniz Turu da düşünülebilir.

Yorumlarınız nedir ? Honda Jazz ile kıyaslarsak durum nasıl olur? Otomatik vites şart değil ama bir otomatik vites de gayet güzel olur. Tekrar teşekkürler, araba alma arifesinde gibiyiz bakalım nasıl olacak. Şimdiden görüşlerini paylaşan arkadaşlara teşekkürler.

otomatik ltzyi 34600 e aldım ama rakamlar yukseldi. liste fiyatından 3000 iniyorlardı aralıkta. simdi o kadar inerler mi. bence ellerinde kalan yoksa zor.

• quote:

Orijinalden alıntı: mcornek

Merhaba arkadaşlar yakın zamanda 1.4 LTZ ve 1.3 LTZ fiyat alan oldu mu? 36,377. 42,663 Olarak gözüküyor bu ikisi nereye kadar düşer. Herkes bu sorunun cevabını arıyor ama nereye kadar aradaki farka değer :) Biz normalde çok araba kullanmayız, yazları genelde memlekete Muğla'ya bir yolculuk yaparız. Ama eğer dizel olursa şöyle güzel bir Karadeniz Turu da düşünülebilir.

arkadaşım ben 1.3 lt modeli 37.600 e spariş ettim.LTZ için ise 41 bin fiyat almıştım pazarlıkla 40 belki 39 a'da alınabilirdi

• 1,3 ltz 40,700 aldım beyaz ama
  • Yardımcı olan arkadaşlara teşekkür ederim.

Liste fiyatından yaklaşık 2000 TL iniyorlar diyebilir miyiz? 1.4 LTZ düz 34.000, 1.3 LTZ 40.000.

Renkleri beyaz olarak düşünüyoruz, sizce durum nedir? Bir de hangi dönem almak daha avantajlı olur, sene sonuna doğru mu?

2013 modelleri ne zaman geliyor onlar çıktığı zaman belki 2012 modellerde daha fazla indirim yapabilirler mi?
  • Chevrolet'lerin en çok eleştirildiği konunun başında yakıt tüketim miktarlarının fazla olması gelir. firmaların vermiş olduğu test değerleri birbirine yakın ancak fiili durum genelde değişiyor.
    1.4 ltz yeni avoe kullanan forumdaşların yakıt tüketimi hakkında detaylı bilgi vermesinin iyi olacağı kanaatindeyim.
    saygılarımla.......

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi casper77 -- 21 Şubat 2012; 15:34:42 >
  • Aracı aralıkta 28000 liraya satıyorlardı, hey gidi günler hey...
  • quote:

Orijinalden alıntı: potlika

Merhaba Arkadaşlar,
    Aracımı bugün Bursa Neskar'dan teslim alarak aranıza katıldım. 2012 model 1.4 LT beyaz. Nesakar ın ilgisi çok üst düzeydeydi. kendilerine çok teşekkür ediyorum. paspas, ilkyardım seti ve park sensörünü hediye ettiler. aracı teslim alırken yol bilgisayarı ve radio özelliklerini detaylıca anlattılar. müşteri temsilcisi Kerem Bey'e ayrıca teşekkür ediyorum.
    150 km lik Bandırma seyahati boyunca hız sabitleme, bluetooth vs özelliklerini denedim. gayet başarılı olduğunu söylemeliyim. ayrıca Bursa çevre yolunda(otoyol) 180 ni gördüm. araç gayet stabildi. güven vermesine rağmen daha gaza basamadım. vites geçişleri gayet güzel. ayrıca vites değiştirme işareti de mevcutmuş. 150 km lik yolu değişik hızlarda 6.5 lt/100km ortalama ile tamamladım. süspansiyon sistemi biraz sert geldi. şehir içi engellerden geçerken engeli tamamen hissediyorsun. tabi yeni olması buna nden olabilir. yalıtım konusunda sınıf ortalamasının üzerinde olduğunu söyleyebilirim. albea ve fiestadan daha az ses aldığını söylemeliyim. diğer sınıf araçlarının durumunu bilmiyorum tabi.
    kullandıkça yorum yazmaya devam ederim.
    Kolay gelsin...

yorumlarının devamını bekliyoruz.
    eksi ve artıları, özellikle yakıt tüketimi hakkında...
    aracın sedan mı hb mi?

• quote:

Orijinalden alıntı: robotica

Aracı aralıkta 28000 liraya satıyorlardı, hey gidi günler hey...

Ben eylülde 28e almıştım (metalik renk). Şimdi liste fiyatı 32 oldu nerdeyse ama 30'a bırakırlar diye düşünüyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: robotica

Aracı aralıkta 28000 liraya satıyorlardı, hey gidi günler hey...

hocam temmuzda biz gidip sorduğumuzda1.4 lt modeline 29a bırakacaklardı...astra cdti modeli içinde 37 e kadar inmişlerdi tabi bunlar düz vites için..şimdi birinin fiyatı 32 diğerinin fiyatı 43...
  • Arkadaşlar merhaba;

Bundan önce 2 - 3 defa 2012 aveom için uzunca mailler atmıştım belki bazıları hatırlamıştır. Benim aracım 2012 model 1.3 LTZ Sedan Aveo 95 hP. İstanbul Avrupa yakasında oturuyorum. Aracımı hergün işe gidip gelirken (50 km)kullanıyorum.

Aracımı Ocak ayının ilk haftası teslim aldım ve bugün itibariyle 2970 km yol yaptım.

Toplamda 5 kere fulledim (4 OPET - 1 SHELL)

Ayrıca bu gece motorine zam gelecek diye daha az önce gittim yarım depo mazotum vardı onuda fulledim (SHELL)

Ayrıca aracımı mümkün olduğu en az devirde motoru zorlamadan kullanıyorum. 2 000 devire vites geçişleri veya 6. viteste otoban haricinde çok çıkmam. ve geçen cumartesi aracın 3000 bakımını yaptırdım.

Şimdi benim üç sorum (veya sıkıntım) var

Benim asli olarak bu aracı alma nedenim yakıt sarfiyatının katalog verilerine göre çok düşük olmasıydı (Şehir içi 4,8 / Şeihr dışı 3,6 / karma 4,1 litre)

Ancak şimdiye kadar aracın yol bilgisayarına göre en düşük ortalamam 3. depomda %6,0 ortalamadır.

Bu ortalama dışında %6,6 - %6,0 - %6,1 - %6,2 gibi değerler gördüm

1. Sorum bu yakıt sarfiyatları sizce nasıl ? Daha düşermi ? (Aslında havalar ısınınca biraz daha düşüceğini ben de biliyorum) Sizlerin (ve özellikle İstanbul Avrupa yakasında oturan ve aracı sedan 95 beygir dizel olan arkadaşlar) yakıt tüketimi ne kadar?

(bu arada her depo için yol bilgisayarında ortalama hızım yaklaşık olarak 30 km/h civarı oluyor)

2. Sorum kendi hesapladığım yakıt sarfiyatı ile yol bilgisayarının verdiği değer hiç birbirini tutmuyor.

Örnek olarak bugün shellden aracımın yarım deposunu fulledim 26,09 lt. yakıt aldı ve 374 km yol yapmışım. Aracın yol bilgisayarında yazan değer %6,2 ancak kendim hesaplayınca çıkan değer %6,97 yani %7 ve bu sadece 1 örnek bundan önce aldığım tüm yakıtlarda da böyle çıkıyor.

3. Sorum da, depoyu full dolduruyorum, daha kontağı açmadan ortalama hızımı ve ortalama yakıt tüketimimi sıfırlıyorum. aracın daha çalışmadan full depoyla menzili 743 km yazıyor. şimdi bu aracın resmi sitesine göre yakıt tankı 46 litreyse ve full depo ile yaklaşık 750 km yapılabileceğini gösteriyorsa. O zaman ortalama yakıt tüketimini %6,1' e göre hesaplıyor. EEE o zaman katalog verileri (Şehir içi 4,8 / Şeihr dışı 3,6 / karma 4,1 litre) ne işe yarıyor?

Bilgisi olan arkadaşlar dilleri döndüğünce bana yardımcı olursa (özellikle kesbi arkadaşımızın yorumları çok gerçekçi) çok sevinirim.

Sevgiyle kalın

Allah kazasız belasız sürüşler nasip etsin

• @MICROBE aracınız biraz fazla yakıyor gibi. Ben dizelini test etmedim ancak bikaç kullanıcı 5,5 ortalamalardan bahsediyorlardı. 2bin devirde vites değiştirmeyin bence 2400-2800 gibi değiştirin. Zira araç düşük devirde zorlanırsa da çok yakar. Araca alışmak grek. Bir de 30 km ortalama biraz da olsa düşük bir hız ve stop start kullanıyor musunuz bilmiyorum. Fabrika verileri stop startı da belli ölçüde katıyor. Araç çok yakmaya devam ederse servise bir baktırın. Benzer şartlarda aynı aracı kullanan varsa daha iyi bilgi verebilir. Eğer ilerde de böyle yakarsa arabanın borcu bitince değişebiliriz.
  • microbe sürekli 0 lamayı tavsiye etmiyorum kendi adıma bence 0 lamayın artık ki genel ortalama kaç lt yaktığını hep birlikte görelim biraz sabır 5000 den sonra güzel değerlere geleceğinizi düşünüyorum aracın 95 beygır olduğunuda unutmayalım tavsiyem dizel aracınız devirli kullanmanızdır devirsiz kullanmakta yakıt sarfiyatına sebeb olmaktadır lastik basınçlarınızıda kontrol ederseniz iyi olacaktır bunlar kendimce tavsiyelerim kazasız belasız sürüşler dilerim aynı araçtan alma arifesindeyim yorumlarınızı merakla bekliyor olacağım saygılar
    benim şu an kullandığım araçta yakıt tüketiminde yüzde oranlar yok sizin bahsettiğiniz bu yüzde litre değil dimi ?
  • Aslında şöyle bir gerçek var. Aracı aldığım tarihten beri (son 1 hafta hariç) İstanbul da havalar çok kötü gitti. (ki soğuk havanın yakıt sarfiyatını arttırdığı ve soğuk hava ile beraber aracın yeni olduğunu unutmamalıyız)

Ayrıca dün foruma yazdıktan sonra başka birşey daha denedim.

Dün depoyu fulledim ve yine her zaman ki gibi ortalama yakıt sarfiyatını, ortalama hızı sıfırladım.

Normalde günde toplam 50 km yol yaparım

Sabah işe geç kalmamak için 25 km lik kısmını TEM' de kullanırım

Akşam ise OGS' ye 1.80 TL vermemek için yan yol denilen güzergahı kullanırım.

Dünkü depoyla birlikte sabah akşam TEM' i kullanmaya başladım ve mart ayı boyunca yani muhtemelen 2 - 3 depo süresince böyle kullanacağım.

Daha şimdiden yakıt sarfiyatı göstergede TEM' de giderken 4.8 değerlerine kadar düştü. (Tabi burda şunuda söylemem lazım bu yeni depo mazotun daha ilk 50 km' si. Genelleme yapabilmem için hiç yoktan yarı depoya gelmem lazım)

Ancak TEM' den çıkıp normal trafiğe girdiğim zaman (TEM ile işyerim arası yaklaşık 5 km) yakıt sarfiyatı 5.3' e kadar çıktı.

Biliyorum 5 km' de bu kadar oynama olmaz (normal değil) ama dediğim gibi daha bu depoyla yaptığım km az olduğu için ortalama sarfiyat biraz fazla oynuyor.

İlerleyen zamanda kendi gözlemlerimi tekrar paylaşırım.

Bu arada lastik basınçlarımı her depoda olmasa bile 2 depoda bir yada silecek suyu koyarken kontrol ederim

Ön lastiklere 39 arka lastiklere 38 basıyorum (eğer hatalıysam düzeltiniz lütfen)

Bahsettiğim tüm tüketimler 100 km' de litre cinsinden (otomatikman % diyorum)

2400 - 2800 devir aralığında vites değiştirmek denenebilir ama işin açıkçası özellikle TEM' de giderken yaklaşık 2000 - 2200 devir civarında araba kendisi bana SHIFT uyarısı veriyor. Bu yazıya araç kitapçığından baktığımda yanlış hatırlamıyorsam "yakıt tasarrufu yapmak için vites değiştir" gibi birşeyler yazıyordu.

Bide İstanbulun avrupa yakası trafiğinde (bence TEM' de dahil) 2400 - 2800 devir aralığına çok çıkamam gibi geliyor.

Evet bencede ortalama 30 km/h hız çok düşük geçen hafta ablamlar 1.4 e-HDI dizdel otomatik C3 aldılar ama kendileri Anadolu yakasında oturuyorlar şu anda (biliyorum çok çok yeni bir araba) ortlama hızları 53 km/h ve ortlama yakıt tüketimleri 4,3 gözüküyormuş. (tabi araba 70 beygir)

Kendi düşünceme göre;

1. Bundan önceki aracım 2008 model 1.2 benzinli Opel corsa essentia' ydı. ve ben aracımı Aralığın 2. haftası sattım. (Yani şu sürekli bahsettiğim İstanbul' un meşhur fırtınalı soğuk havasından önce) ve kendi hesaplarıma göre ortalama %7.9 yakıyordu. (Eylül 2011 - Aralık 2011 arası tuttuğum verilere göre) Eğer satmasaydım ve hala o aracı kullanıyor olsaydım bence Ocak - Şubat arası %8.5 civarı yakardı. (Aslında böyle tahmine dayalı konuşmayı hiç sevmem) Onun için bu geçirdiğimiz iki ay boyunca Aveo' mun %6-6.5 arası yakmasına kızmamam lazım. (Ayrıca araç 1080 kg civarındaydı)

2. 95 beygirlik ve ruhsatında 1 275 kg yazan bir araçtan hap kadar Citroen C3 performansı beklemek biraz hayalcilik

3. eğer aracım %6 - 6.5 arası bile yaksa hesapladığız zaman km' de 23 - 25 kuruş arasına gelir. (ki çevremdeki istanbul trafiğinde araç kullananlara göre istanbul da 25 kuruştan az yakıyorsa bu araç iyidir)

4. Bence havalar ısınınca ve OGS' ye ayda 40 tl fazla vercem ama bu araca daha az yaktırcam diyip sabah akşam TEM' i kullanmaya başlarsam ben bu aracı 5.2 - 5.7 bandına indirebileceğimi düşünüyorum

5. Arabamdan ses sistemi - silecekler - yol bilgisayarında anlık yakıt tüketimi gösterme özelliği olmaması haricinde çok çok çok memnunum

6. 1,5 aylık zaman sürecinde 2 defa silecek değiştirttim (ikisinide yetkili servisten orjinal olarak). Ama bance arabanın orjinal sileceği nispeten diğer arabalara göre (örnek Opel corsa' ya göre) daha sert bir kauçuk' tan yapılmış. (Shore a' sı daha yüksek) ve bence bundan dolayı hava soğuyunca çok çabuk sertleşiyor ve gürültülü çalışıyor.

Saygı gösterip cevap yazdığınız için Kesbi ve bekoks' a teşekkür ederim

Allaha emanet olun

• Merhaba
    Arabayı alalı 15 gün oluyor. haliyle arabayla ilgili daha çok şey okuyor, araştırıyorum.
    Bir şey dikkatimi çekti.
    Sahibinden.com sitesinde daha 500-1000-1500 km de çok sayıda yeni aveo ilanı bulunmakta. Açıkçası çok garibime gidiyor. Ben araçtan yakıyı dışında memnunum. acaba benim bilmediğim/karşılaşmadığım sorunlar mı oldu da bu kadar çok ilan var. Mesala en dikkat çekeni
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-chevrolet-cok-temiz-3000km-de-aveo-sifirdan-farksiz-75864846/detay
    altındaki yazıyıya dikkat edin... "Yok sıfır fiyatı bu fiyat diye mesj atmayın arkadaşlar öyleyse gidin oradan alın ama tavsiyem o arabayı iyi araştırın sonra sıkıntı yaşamayın birde neden bu fiyatına sıfır veriyorlar düşünmek lazım...... "
    Düşüncelerinizi paylaşırsanız sevinirim...
    Kolay gelsin...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Bu araca lpg uygulayan arkadaslar varmi varsa izlenimleri nelerdir
  • 
Sayfa: önceki 1718192021
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.