Şimdi Ara

KAYITDIŞI IMEI!! ACİL YARDIM! (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
72
Cevap
0
Favori
21.531
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Öğrenmek istediğiöm iptal işlemi yaptırmadan baska operatörden kayıt ettirebilir miyim???
  • quote:

Orijinalden alıntı: boraerdogan

Öğrenmek istediğiöm iptal işlemi yaptırmadan baska operatörden kayıt ettirebilir miyim???

Ettirirsin , yukarıda söyledim hocam ,farklı operatöre git bazıları sorun çıkartabiliyor "cihazınız zaten kayıtlı v.s" diye tanımadığın kişilerin pasaportunu kullanma ben aile yakınımdan birisinin pasaport hakkını kullandım BTK hiç de sorun çıkarmadı,dedikleri kadar yok yani BTK dan önce bu işi illegal yollarla yapanlar sonucu bu durumlar meydana geliyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: phoenix1905

Arkadaşlar selamlar,

Yaklaşık 6 ay önce aldığım Iphone4'ü kayıt ettirmek için yine bu forumdan bir arkadaşla anlaştım. Cihaz kaydedildi ve ben kullanmaya başladım. 6 ay sonra dün gece telefonuma kayıtdışı imei mesajı geldi. Sabah BTK'yı aradım, bana eksik evrak olduğu pasaport sahibine ulaşmam gerektiği belirtildi. Ancak takdir edersiniz ki bu mümkün değil. Peki kendi pasaportuma kaydettirebilir miyim dedim, önce diğerinden silmeniz lazım dedi. Ama ben adamı tanımıyorum, ulaşmam da mümkün değil. Bu durumda ne yapabilirim, böyle birşey başına gelen oldu mu?

acil yardım lütfen.

Kuzenime sattığım ıphone4te de aynı sorun oldu. turkcell kaydı kabul etmedi vodafon'a gittik oldu.

Bu anlaştığın arkadaş imei.tk dan illegal yollarla kayıt yaptırmış. Ona ulaşman zor..
    Kaydı sildirmen için o adamı bulman şart. Beniim telefoncu kaydı sildirdim dedi, Turkcell'de hala silinmemişti, birde Vodafon'dan deneyelim dedik oldu.

Pasaport sizin değilse almayın.
    Benim Abim ıraktan kendisine 4s aldı ben Turkiye'den genpa garantili aldım kafam rahat olsun diye.

Kafanız rahat olmaz. telefoncu yaparsa, 6 ay sonra yine kapanır.

• quote:

Orijinalden alıntı: Offchu!

quote:

Simdi tekrar görüştüm telefonu kaydettirenin ögrenci belgesi fotokopiymiş orjinal okuldan belge istiyorlar.
    Evraklarıda yeniden BTK ya iletilmesi isteniyır.Kafayı yedirtcekler bana bukadar sacmalık olmaz.
    Ben suan farklı bir pasaport buldum.İptal işlemi yaptırmam gerekiyormu?Yoksa direk bayiye gidip kayıt ettireyimmi?
    İptal işlemi gerekiyorsa o nasıl yapılacak

İptal işlemini sen yaptıramazsın pasaport sahibi yaptırabilir. Başka bir pasaport ile kayıt ettirebilirsin hangi operatörden kayıt yaptırdıysan bu sefer farklı bir operatörden yaptırın. Tanımadığınız kimsenin pasaportuna cihaz kayıt ettirmeyin isterse forumda yüzlerce referansı olsun çok zor bir şey değil referans sahibi olmak.

kısaca yurt dışı telefon almayın yada tanıdık birine kayıt ettirin diyorsun

• quote:

Orijinalden alıntı: QoS

quote:

Orijinalden alıntı: Offchu!

quote:

Simdi tekrar görüştüm telefonu kaydettirenin ögrenci belgesi fotokopiymiş orjinal okuldan belge istiyorlar.
    Evraklarıda yeniden BTK ya iletilmesi isteniyır.Kafayı yedirtcekler bana bukadar sacmalık olmaz.
    Ben suan farklı bir pasaport buldum.İptal işlemi yaptırmam gerekiyormu?Yoksa direk bayiye gidip kayıt ettireyimmi?
    İptal işlemi gerekiyorsa o nasıl yapılacak

İptal işlemini sen yaptıramazsın pasaport sahibi yaptırabilir. Başka bir pasaport ile kayıt ettirebilirsin hangi operatörden kayıt yaptırdıysan bu sefer farklı bir operatörden yaptırın. Tanımadığınız kimsenin pasaportuna cihaz kayıt ettirmeyin isterse forumda yüzlerce referansı olsun çok zor bir şey değil referans sahibi olmak.

kısaca yurt dışı telefon almayın yada tanıdık birine kayıt ettirin diyorsun

Yurt dışı almayın demiyorum, tam tersi Zaten Türkiye'den iPhone alınmaz ,bende yurt disından aldım ,pasaport mevzusuna dikkat edin ,tanımadığınız kimsenin pasaportuna cihaz kayıt ettirmeyin,kendi pasaport hakkımı ben tanımadığım bir vatandaşa sattım ve aldığım cihazı da akrabamın pasaportuna işletim yoksa ben bilmiyormuydum kendi pasaportumda ki kaydı sildirip tekrar kendi pasaportuma kayıt ettirmeyi kimsenin mağdur olmasını istemem tanımadığınız kisilerden asla kayıt yaptırmayın diyorum ...

• 6 ay sonra sildirdiğin kayıtı tekrar başka bi telefon üstüne yapabilecekmisin ki? demiyeceklermi 6 ay önce çıkmışsın dışarı?
  • Wallaha ben BTK nın saçma sapan işine kızıyorum.Ozaman kendi pasaportun olmaszsa açmasın telefonu hem telefonu açıyor 4-5 ay sonrada yok eksik evrak yok silik çıkmıs ozaman alma kaydı açma telefonu.Sonra kayıt ettireni bul saçma sapan işlerle insanları uğraştırıyor.Zaten başka ne beleyeceksin devlet işi memurluk girdimi tamam saçmalık bekle
  • quote:

Orijinalden alıntı: QoS

6 ay sonra sildirdiğin kayıtı tekrar başka bi telefon üstüne yapabilecekmisin ki? demiyeceklermi 6 ay önce çıkmışsın dışarı?

Niye yaptıramıyorsun :) .. Hocam forumda yeterince bilgi mevcut okuyun isterseniz .
  • aynı sorun bendede oldu cihazım arızalandı servise gönderdim bu akşam hattımı başka telde kullanıyordum gelen msjda imei numaranız kayıtlı değil diye. serviste olan cihazımın faturası var istanbuldan almıştım.fakat genpanın sitesine imei numaramı girince genpa çıkışlıdır diyor btk de sorgulama yaptığımda kayıt dışıdır diyor.. ne yapmam gerekiyor acayip bir durum
  • 1 yildir kullandigim telefona kayitdisi mesaji geldi

Pasaport sahibini tanimiyorum sisliden bir telefoncudan aldim gittim bugun adam tasinmis

Btk yi aradim pasaport sahibini bulup sildirin diyor bende diyorum ki pasaport sahibini tanimiyorum bu durumda telefonu kullanamazsiniz diyor

Hey Allahım aklima mukayet ol ne yapacam ben simdi ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ben kendi pasaportuma kaydettirdiğim halde bana bir yıl sonra kayıtdışı mesajı geldi ve telefonum kapandı.

Btk ya gittim nedenini sormak için, kayıt yaptırdığınız bayi bize teslim etmemiş belgelerinizi dediler.

bende telefonumu kaydettirdiğim turkcell bayisine gittim, onlarda biz onlara teslim etmişiz şu tarihte vs. dedi.

ortada ne benim bayiye teslim ettiğime dair, nede bayinin btk ya teslim ettiğine dair hiçbirşey olmayınca da çabalarım bi sonuca ulaşmadı.

aynı gün yorgunluk ve sinirlilik haliyle btk yı birbirine kattım :)

sakinleşince görevliden bir tanesi telefon numarasını verdi, ertesi gün telefonla aradım sakince derdimi anlattım, benden tekrar pasaport vs. kopyasını ve telefonu kendisine getirmemi istedi. Sağolsun olayı tek başına çözdü ertesi gün telefonum açıldı. Tabi bir yıl önce aldığım telefonun modası geçtiği için başka bir telefonu kayıt ettirdim

edit:imla

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ankura -- 5 Ağustos 2012; 17:10:37 >

• 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.