- x
    Bunlarla Giriş Yapın: Facebook Google+ DH Giriş:
    ?
  • Hatırla
  • Yeni Kayıt
DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara
Kkoç Yolkart Uygulaması-Farkındalık
Bu konudaki kullanıcılar:
 
13
Cevap
963
Tıklama
Sayfa: [1]
Giriş
Mesaj


 
298 Mesaj
19 Temmuz 2011; 22:47:53 
Bu mesajla ilgili şikayetinizi bu icon a tıklayarak yapabilirsiniz. Şikayet PM

Arkadaşlar selamlar,
bugün farkına vardığım ve muhtemelen şehirlerarası seyahat eden benim gibi birçoğunuzun farkında olmadığınız bir konu ile ilgili hem farkındalığınızı arttırmak hem de fikrinizi almak için bu başlığı açıyorum.

Ailemden uzakta okuduğum için senede çokça kez şehirlerarası seyahat yapıyorum. Ve bu seyahatlerde de sıkça bir iki belirli firmayı kullanıyorum. Bunlardan bir tanesi de Kamil Koç firması, burada puan biriktiği için ve otobüsleri konforlu olduğu için tercih ediyordum ve yakınlarıma da tavsiye ediyordum. Bugün yine bu firmadan bilet alırken farkında vardım ki Kamil Koç'un yolkart adı altında bizi üye yapıp puan toplattığı sistem müşteri aldatmasından başka bir şey değilmiş.

KamilKoç'un, bilet fiyatının %10u zannettiğim puan toplama oranı aslında %7ymiş. Diğer firmalardan %10 olarak bildiğim için KKoç'ta da bu şekilde olduğunu düşünmüştüm. Fakat yine de buna kızamıyorum çünkü kampanya oranını belirlemek şirketin hakkıdır. Ama aslın zoruma giden ve kendimi aptal yerine koyulmuş hissettiğim olay bu puanları bir sene içinde kullanılmadığında silinmesidir. Çünkü zaten %7 olan oran yüzünden ve bir bilet fiyatı kadar olmadığından puanlarımı kullanamadığım için bir bileti bana hediye etmeniz için benim "bir sene içerisinde 15" seyahat yapmam gerekiyor. Benim gibi Türkiye ortalamasının çok üstünde seyahat yapan bir insan için bile bu sayı yüksek kalıyor.

Bu kampanyayı hiç yapmasanız bana göre daha iyiydi çünkü firmaya olan güvenimi yitirdim. Benim şahsi olarak 25 liram çöpe gitmiş bu zaman ki bunu bugün anladım. Ben yolculuklarım için yeri geldiğinde bir uçak biletine 500 euro veren bir insanım ama sadık bir şekilde seyahat yaptığım KKoç firmasının benden çaldığı 25 lira değilde benim güvenimi bu şekilde kaybetmesi açıkcası çok zoruma gitti. Bu bence bir benzin istasyonunun bir ay içerisinde bin liralık benzin alanlara çakmak hediye etmesi kadar anlamsız bir kampanya.

Bunu da kendilerine söylediğimde yolkart anlaşmasının bilmem kaçıncı maddesine göre uyguluyorlarmış bunları, sanki üye yaparken üyelik anlaşması imzalatıyorlar da... Neyse arkadaşlar aptal yerine koyulduğumu hissettim ve sizin de farkında olmanız gerektiğini düşündüğüm için bu yazıyı yazmış oldum, kendilerine de bu durumu anlattım ve yazdım; geri dönüş olursa da yazarım buraya.
_____________________________875 Mesaj
19 Temmuz 2011; 23:18:04 

Kamil Koç pek eskisi gibi hoş değil Pamukkale 1.tercihim genelde 2+1 ve pamukyol olursa non-stop gidiyorun diğerleri minibüs gibi heryere giriyor, Akaryakıt kampanyalarında da Shell 300 puana 5 tl benzin alacağız diye kollarken birsürü benzin almama rağmen topu topu 5 tl toplanmış bundan sonra shell kendine gell diyorum ve karşıma ne çıkarsa dalıyorum


 
3640 Mesaj
19 Temmuz 2011; 23:23:40 

Bende bilet fiyatından düşürülebiliyo sanıyorum topladığımız puanlar , meğersem bilet fiyatına ulaşınca kullanılabiliyormuş . Çok akıllı bizim girişimcimiz , maşallah .
_____________________________1671 Mesaj
19 Temmuz 2011; 23:29:01 

quote:

yeri geldiğinde bir uçak biletine 500 euro veren bir insanım


sonrasını okumadım,açıktan devam edicem
Buna gelen 1 yanıtı gör.
_____________________________1559 Mesaj
19 Temmuz 2011; 23:32:20 

ayda belikde 20 defa yolculuk yapıyorum bunların %20 pamukkale & koç %60 digerleri şimdiye kadar pamukkartımda 42 tl para anca birikmiş geçen kullandım bitti
_____________________________

İmzasına sahip olduklarını yazanlara acayip kıl oluyorum. Sizin sahip olamadıklarınız bizim söz etmeye dahi tenezzül etmediklerimizdir.


 
298 Mesaj
19 Temmuz 2011; 23:55:43 


quote:

Orijinalden alıntı: Alkologsonrasını okumadım,açıktan devam edicem


ne demek istediğini anlamadım ama bir insanın verebileceği ne olursa olsun önemli olan o verdiği fiyata aldığı şeyin deyip deymemesidir. Eğer Abd'ye yolculuk yapıyorsanız ve seçeneğiniz de çok yoksa gider 500 euro verirsiniz ama kimse de param var diye atıyorum ürünün iki kat değerini bana ödetemez. Turkiye'de bu anlayışa da acayip sinir olurum, adamın parası var versin; bu ne yaa sanki adam hırsızlık yapıp kazanıyor o parayı.

Neyse konuya dönersek Pamukkale'yle gittim ben bir kaç sefer ama genellikle Nilüfer kullanıyordum, Nilüfer'de bence kaliteli hizmet veriyor.
_____________________________ 
6 Mesaj
20 Temmuz 2011; 0:08:59 

Pamukkale tercihimdir.hem ikramlari ii hemde mesela Istanbul bursa arasi tum firmalar 20 tl pamukkalede 18tl bide ayrica non stop arabalari var surekli.2+1koltuklular da cok ii< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
_____________________________ 
1254 Mesaj
20 Temmuz 2011; 0:09:37 

ben de kamil koc kullaniyorum senede 40 biletin ustundeyim.

benim soyleyecegim bedava bilet e ihtiyacim olmadigi. adamakilli yolculuk etmek istiyorum ki alti ustu 3 saatlik yol icin 2 defa servis aciliyor, yiyecek icecekleri adam akilli, hostlari kro olmayan tipler ve EN ONEMLİSİ minibus gibi her yere girmiyor. ben firmada bunlara bakiyorum ve kkoc bence cok yerinde bir tercih oluyor. 1 bilet fazla verecek diye 2 fazladan otogara girse 30dk X 40 bilet = 1200dk yani senede 20 saatimi fazladan yolda gecirmiyorum.< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
Buna gelen 1 yanıtı gör.
_____________________________

Tama Superstar Custom

Pearl P-3002D Eliminator Demondrive(r)


 
298 Mesaj
20 Temmuz 2011; 0:17:41 


quote:

Orijinalden alıntı: azawarai

ben de kamil koc kullaniyorum senede 40 biletin ustundeyim.

benim soyleyecegim bedava bilet e ihtiyacim olmadigi. adamakilli yolculuk etmek istiyorum ki alti ustu 3 saatlik yol icin 2 defa servis aciliyor, yiyecek icecekleri adam akilli, hostlari kro olmayan tipler ve EN ONEMLİSİ minibus gibi her yere girmiyor. ben firmada bunlara bakiyorum ve kkoc bence cok yerinde bir tercih oluyor. 1 bilet fazla verecek diye 2 fazladan otogara girse 30dk X 40 bilet = 1200dk yani senede 20 saatimi fazladan yolda gecirmiyorum.


Evet bence de bu önemli ama bu saydıklarınız artık belli başlı çoğu firmada var(Nilüfer, Metro, Pamukkale gibi), hem ben de aslında bedava bileti çok önemsediğimden değil belki ama müşteriyi aptal yerine koyuyorlar diye düşünüyorum. Gerçi ben daha çok istanbul-ankara gittiğim için doldurup kalkıyorlar, çoğu firma bir yere uğramıyor ve ucuz olanı seçiyorum genelde.
_____________________________ 
1254 Mesaj
20 Temmuz 2011; 0:22:25 

metro kesinlikle otobus firmasi degildir yolda basini kasiyan adama bile durdugu gorulmus minibuscu bir firmadir ve hostlari krodur en igrenc tesislerde dururlar. nilufer derseniz kkoca gire daha cok yere giriyor emin olun (kavacik a bile giriyor, izmir yolunda herkes sikayetci) sadece pamukkale den haberim yok.< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi azawarai -- 20 Temmuz 2011; 0:23:25 >
_____________________________

Tama Superstar Custom

Pearl P-3002D Eliminator Demondrive(r)


303 Mesaj
20 Temmuz 2011; 0:35:39 

pamukkale akar
_____________________________105 Mesaj
20 Temmuz 2011; 1:00:09 

Şikayet et kardeşim firmaya da mail at.
Buna gelen 1 yanıtı gör.
_____________________________

Reklam alanı.


 
298 Mesaj
20 Temmuz 2011; 1:31:25 


quote:

Orijinalden alıntı: MuratSel1m

Şikayet et kardeşim firmaya da mail at.


yukarıda yazmıştım, sanırım üşenip okumamışsın , şikayet ettim mail ile ama insanlar da görsün farkına varsın dedim :) Türkiye'de birileri hep kampanya diye insanları kandırıyor, tüketici buna karşı çıkması lazım ya da en azından o kampanyanın farkında olsun
Buna gelen 1 yanıtı gör.
_____________________________105 Mesaj
20 Temmuz 2011; 1:59:49 


quote:

Orijinalden alıntı: fatihofistanbul
yukarıda yazmıştım, sanırım üşenip okumamışsın , şikayet ettim mail ile ama insanlar da görsün farkına varsın dedim :) Türkiye'de birileri hep kampanya diye insanları kandırıyor, tüketici buna karşı çıkması lazım ya da en azından o kampanyanın farkında olsun


Okudum Şikayetvar'a birde sen yaz. (Sadece firmaya şikayet etmişin galiba.)
_____________________________

Reklam alanı.
Sayfa:   [1]
Tüm forumlar » [Konu Dışı / Off Topic] » Konu Dışı » Kkoç Yolkart Uygulaması-Farkındalık
Sayfa: [1]

Foruma Git
Bölümde Ara

 
Reklamlar


DH VİDEO

 
Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.


DHBR3
1.747