Şimdi Ara

içimizdeki irlandalılar ! ZORUNUZA GİTMESİN : PETLAS ! (13. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
849
Cevap
14
Favori
168.382
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 205 55 16 Petlas ST731 aldım bugün. Montaj balans yapıldı siboplar değişti.

Tane 145 TL. 4x145=580 TL nakit aldım.

Arabalarımız yerli imalat olmasa da yerli lastik kullanmak sevindirici. İnşallah ileride o da olacak. İnsanımıza,kendimize güvenmemiz desteklememiz lazım burada olduğu gibi. Denemek yanılmak gerekir, arada hatalı ürünlerde olabilir ama destek önemli. Kimse annesinin karnından michelin le çıkmıyor :)
  • İlk sayfadaki mesajları okudumda , bu ülkeye her şey haram. !! Yerli malı üretirsin , adamlar desteklemez. Yok adı niye xx li , yok yanlış , yok doğru .EE nasıl kalkınacak bu ülke.İlk seride dünya standartlarını yaklamasını beklimiyor kimse , ki beklememeli ama adamlar başardılar.İsmi size zaten fazla dokunmaz .Yurt içinde fazla olarak petlas satılıyor.İhraç edilenler Starmaxx. Ha yok ben alaman markasından şaşamam diyosanız gidin ne yapıyorsanız yapın , ama ülke gelişmiyor , 3. dünya muamelesi falanda demeyin . Buldular da kıllısını arıyorlar
  • İZMİR MUHAFIZLAR OTO
    YUSUF MUHAFIZ
    420 21 24
    STARMAXX
    185 65 14 82T
    95 LİRA

Bugün buradan fiyat aldım kartımın hesap kesimi 5 inde bittiğinde gidip taktırıyorum .diğer mesajımda bulunan 110 lirayıda revize etmiş oldum .

yani 160 liraya Michelin 185 /65 /14 yada 95 liraya Starmaxx 185 /65 /14 tercih sizin

(ben 90 100 giden bir adamın sende 10k yol yaparım banada ülkemin malı fazlasıyla yeter )

kazasız belasız herkese
  • Bugün Lastik araştırmasına çıktık. Kararımız Petlastan yana gibi.
    Abdülkadir Özcan A.Ş. genel müdürlüğüne gidip satış sonrası hizmetler departmanıyla lastikleri hakkında konuştuk.
    İlk uygun fırsatta Petlas bayine gidip lastikleri yenileyeceğiz.
  • bende TUBUL'U destekliyorum...
    nedense bugün lastikçi petlası kötüleyip michelin al dedi...
    neden TÜRK malını önermiyor ?
    saten o yüzden her zaman gerideyiz...
    bende en yakın zamanda petlas alıyorum....
  • quote:

Orijinalden alıntı: boolat

bende TUBUL'U destekliyorum...

Anlaşılan michelinler adamın elinde kalmış. Sıvayacak yer arıyor :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: boolat

bende TUBUL'U destekliyorum...
    [q

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tubul -- 28 Mart 2016; 0:43:23 >
  • arkadaşlar bende bayramdan sonra palio 1.2 aracıma 13 jant lastik almayı düşünüyorum.Aklımdaki tek marka petlas..starmaxx ürünleri aynı mı yoksa ihraç malı diye kalite farkı var mı? Bide fiyat konusunda kaça almalıyım? 175/70/13 müydü neydi üstündekiler aracı yeni aldım da iyi hatırlamıyorum..2 lastik alana yol yardımı var mı acaba?
  • quote:

Orijinalden alıntı: fragman44

arkadaşlar bende bayramdan sonra palio 1.2 aracıma 13 jant lastik almayı düşünüyorum.Aklımdaki tek marka petlas..starmaxx ürünleri aynı mı yoksa ihraç malı diye kalite farkı var mı? Bide fiyat konusunda kaça almalıyım? 175/70/13 müydü neydi üstündekiler aracı yeni aldım da iyi hatırlamıyorum..2 lastik alana yol yardımı var mı acaba?
    Orijina

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tubul -- 28 Mart 2016; 0:43:34 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: tubul

quote:

Orijinalden alıntı: fragman44

arkadaşlar bende bayramdan sonra palio 1.2 aracıma 13 jant lastik almayı düşünüyorum.Aklımdaki tek marka petlas..starmaxx ürünleri aynı mı yoksa ihraç malı diye kalite farkı var mı? Bide fiyat konusunda kaça almalıyım? 175/70/13 müydü neydi üstündekiler aracı yeni aldım da iyi hatırlamıyorum..2 lastik alana yol yardımı var mı acaba?

Petlasla starmaxx bire bir aynı lastik, isim dışında hiçbir farkları yok.
    Sizin lastik ölçüsünde starmaxx 90 lira, petlas olanı ise 95 lira gözüküyor internette.
    Yol yardımını bilmiyorum.

Ekleme:
    Şöyle bir durum tespit ettim: 90 ve 95 lira olanlar 3 kanallı lastik. Bir de petlas'ın pt-515 kodlu lastiği var ki bu 4 kanallı lastik(benim koydugum fotolardaki lastik) ve bunun fiyatı da 100 lira gözüküyor. Bu 4 kanallı lastik su tahliyesinde ,yol sesinde filan daha iyi, 5-10 lira daha verip pt-515 kodlu lastiği tercih etmeniz daha iyi olur.

İlginize teşekkürler sayenizde seçimimi yaptım ve tamda önerdiğiniz lastiği alacağım...4 kanallı olanı..Petlasa, yerli mala güveniyorum.İnşallah yanıltmayacak...Eğer kalite olarak resimlerde ve anlattığınız gibiyse gerçekten diğer firmalara verdiğimiz paralar havaya gitmekte...

• beyler yaklaşık 1 senedir Petlas kullanıyorum. diğerleriyle arasında çok büyük farlar yok tercih edilebilir bir ürün. hele hele C sınıfı bir araç kullanıyorsanız(palio-getz-accent v.s) pahalı lastik almanıza hiç gerek yok. unutmayın ki aracınızı iyi tanımanız lazım narmal standartlarda ki bir araçla üst sınıf hız yapmaya çalışırsanız dünyanın en iyi lastiğini de taksanız bir fayda etmez
  • Bende michelin,bridgestone marka lastik taraftarı iken bu konudan sonra özellikle tubul nikli arkadaştan dolayı petlasçı olacağım.İlk iş yaklaşmakta olan kış ve tabiki kış lastikleri.Yaz lastikleri değişim zamanı geldiğinde de yine petlasın spor modellerini düşünüyorum.Bu arada petlas hakkında yüksek hıza çıkmayanlar kullansın şeklinde bir yargı oluşmuş.Sanırım bu durum 4 mevsim lastikler için ve zaten bütün markalarda aynı şey geçerli.
  • bende ilk sayfadaki testleri gördükten sonra kesinlikle petlas alacağım..175/70/13 Petlas Lastik IMPERIUM PT-515 82 H serisi lastiğe 95 tl 6 taksit fiyat aldım...bayramdan sonra önlere 2 adet taktıracağım..
  • quote:

Orijinalden alıntı: ozan_bursa

hele hele C sınıfı bir araç kullanıyorsanız(palio-getz-accent v.s) pahalı lastik almanıza hiç gerek yok.

Yazdığınız araçların bari bir tanesi C sınıfı olsaydı
  • Arkadaşlar 245/45/18 lastik alacağım en kısa zamanda, Petlas'ın Velox Sport modelini tercih etmelimiyim ? Altımdaki araba hızlı bir araba olduğu için yol tutuş ve ıslak zemindeki kabiliyeti yüksek olmasını istiyorum.

Önerirmisiniz,veya bu ebatlarda kullanan arkadaşlar varsa bilgi verebilirmi lütfen.
    Mesajımı alıntılayarak cevap verirseniz sevinirim.
    Teşekkürler.
  • Bende ön iki lastik alıcam bu sene sonunda muayene var . Türk Malı'nı destekliyorum. Tercihim büyük ihtimal Petlas olacak .
  • quote:

Orijinalden alıntı: onur801

Arkadaşlar 245/45/18 lastik alacağım en kısa zamanda, Petlas'ın Velox Sport modelini tercih etmelimiyim ? Altımdaki araba hızlı bir araba olduğu için yol tutuş ve ıslak zemindeki kabiliyeti yüksek olmasını istiyorum.

Önerirmisiniz,veya bu ebatlarda kullanan arkadaşlar varsa bilgi verebilirmi lütfen.
    Mesajımı alıntılayarak cevap verirseniz sevinirim.
    Teşekkürler.

Tavsiye ederim Velox Sport kullanıyorum,yağmur,200 küsür km hız ve ani frenaj,viraj her türlü denedim,ses hariç fazlası ile tatminkar bir lastik.V deseni yapı itibari ile yol bozukluklarını hissettiriyor ve bozuk yolda o tarafa eğimlenebiliyor,asimetrik dizayn bu açıdan daha iyi.Bu açıdan daha fazla bir direksiyon hassasiyetini de beraberinde getiriyor V desen haberin olsun.

Eğer alternatif istersen Falken Zex 912 ya da Toyo ProxesT1r öneririm. Ama tezelik olarak Petlas kadar tazesini bulabileceğini düşünmüyorum.

Bana Michelin 1500 tl'ye satacaktı bayi,1 sene beklemiş lastik hem de;tabiki almadım.

Yerli malını kullanacam,elin terör,pkk destekleyen ecnebi şerefsizlerine verecek param yok,yerli malı kulalnmaya her Türk gibi gayret göstereceğim.

Araç Alfa Romeo 159.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi toyyl -- 5 Ağustos 2012; 22:25:11 >

• toyota avensiste starmaxx kullanıyorum 20 55 16 20 bin km oldu memnunum tanesi 120 liradan almış eylül 2011de
  • 175/65R - 14 / 86T ebatlarında lastik tavsiyesi verirmisiniz lütfen. (Teknik bilgi rica edeceğim. Arabayı sert kullanan biriyim)

Türk malına sonuna kadar destek ancak burada petlas iyi diyen arkadaşlara nedenlerini de sormak istiyorum eğer biliyorlarsa teknik bilgileri ile karşılaştırmalarınıda

sonuçta vardır bir keramet pahalısında vardır bir husumet ucuzunda dedirtmeyin (reklamcılara sözüm)

Michelin veya Bridgestone gibi dünyaca ünlü ve yer etmiş kaliteli markaların lastikleri evet pahalı 150 den aşağı yok bana göre ama 20.000 en az gidiyorlar. Petlas alırsam 100 tl ye 10.000 gidersem ne anlamı kalacak ?

Türk malı Türk üretimi diye tutturup Lassa gibi bir markadan hiç bahsedilmemesi de biraz kafamı karıştırdı. Başlık her ne kadar Petlas ile alakalı da olsa illaki bir mesajda geçmeli. yoksa ben mi yanlış biliyorum LASSA Türkiyede üretilmiyor mu? F1 e lastik sağlamıyor mu ? kaliteli değil mi ?

Yardımcı olacak bütün arkadaşlara şimdiden teşekkürler

• Petlas alanlar lastiklerinden hala memnun mu? 195-65-15 alanlar var mı? Önerir misiniz?
  • 
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.