Şimdi Ara

4 yaşında bir çocğunu konuşmaması normal mi ? (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
83
Cevap
1
Favori
18.224
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: satukbugra

Beyler 4 yaşında babamın 2. evliliğinden aramızda 15 yaş olan bir erkek kardeşim var . "Anne baba evet hayır gel git ye bebe" kelimeleri hariç hiç bir şey söyleyemiyor. Ancak çok zeki bir çocuk gibi geliyor mesela bu sabah pijamalarını değiştirip günlük kiyafetlerini giymiş ve mutfağa gitmiş . Mermere tırmanıp üstten biberon ve bebe biskivüsi almış . Aşağı inip buz dolabından sütü almış . ikisini biberonda karıştırıp mama yapmış . Daha soonra gelip beni uyandırdı. bebe mama mama falan diyor ne oldu alperen dedim biberonu elime verdi iç dedi. Daha sonra içeri kaçtı ne olduğunu anlamam 2 dakika kadar aldı . Mutfağa gittiğimde bir kaseye kahvaltılık gevrek hazırlamış onu kaşıkla yiyordu . ben 19 yaşında kendime kahvaltı hazırlamak gibi bir alışkanlık kazanamadım . Ama nasıl konuşmaz bu çocuk ?

not : Söylemeyi unuttum her dediğimizi anlıyor . Babama baba ben artık kalsam mı dediğimde koşarak gidip ayakabısını giyip kapı da beni bekliyor . Su getir dediğimde koşup getiriyor falan

Hocam çok normal ben de geç konuştum onu sebebi zeki olması

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Einstein de konuşmaya geç yaşlarda başlamıştır. Konuşmaya başladıktan sonra kendisine "Bu zamana kadar niçin konuşmadın ?" sorusuna şöyle cevap vermiştir :
    - Gerek duymadım ki.

Yanlış anlama kardeşine Einstein falan dediğim yok ama belli de olmaz.

• quote:

Orijinalden alıntı: Furkan Emekli

Einstein de konuşmaya geç yaşlarda başlamıştır. Konuşmaya başladıktan sonra kendisine "Bu zamana kadar niçin konuşmadın ?" sorusuna şöyle cevap vermiştir :
    - Gerek duymadım ki.

Yanlış anlama kardeşine Einstein falan dediğim yok ama belli de olmaz.

• quote:

Orijinalden alıntı: Killers

quote:

Orijinalden alıntı: Yadigâr

Okula başlamadan okumayı söken var mı benim gibi

3,5 yaş okuma 5 yaş yazma

Ben de 3 aylıkken koşmaya başladım 6 aylıkken de olimpiyatlara katıldım.
  • Bende 1 yaşında konuşmuşum.
    Genelde abilerin, evin durumunun çok etkisi oluyor. Şimdi çocuklar hipnoz olup tv seyrediyolar.
  • Normal degil gibi ya fazla zeki yada yaptigi harekette normal olabilir cunku bebek taklit yapar annesinden defalarca gorup yapmistir. Uzmanin gormesi daha iyi durum

• konu 5 yıllık çocuk şimdiye 3. sınıfa başlamıştır abisi de evlenip çoluk çocuğa karışmıştır diye tahmin ediyorum.
  • Sizinki yine iyi kuzenimin kızı var o da 4 yaşında ne anne diyebiliyor ne baba. Bu yüzden de hırçınlaşıyor. Çocuk gelişimciler genellikle dil bağından söz etti ameliyat ile çözülüyormuş. Bir araştırın.
  • Ben daha 1.5 yaşında konuşuyordum şakır şakır. Bizim bi akrabanın çocuğu var çocuk 10 yaşına kadar konuşmadı. Şuan 11 yaşında ve konuşabiliyor güzelce .

• quote:

Orijinalden alıntı: melikepene

yaşıtlarının olduuğu ortamlara götürün, kardeşim 3 yaşında oyun klübüne gidiyo herkesten bişeyler kapıyo bayağı konuşuyo mesela geçen bana öküz dedi

melike yada kübra hanım 2 senedir girmiyormuşsunuz ama ben sizi 2 senedir bekliyorum ve beklemeye devam edeceğim.Bir gün girdiğinizde bu mesajımı alıntılayın ki, sizinle tanışayım ve bu hasrete bir son verelim birlikte.

• ben 3 yasında konusmusum ve ayrıca zekı cocuklar gec konusuyormus duyduguma, ama sızde ılgılenıyormusunuz konusmasını saglamak ıcın sorular soruyormusunuz? birlikte oyunlar oynuyormusunuz?
    Yınede korkunuz varsa bır uzmana danısın.
  • Ben 4 yaşında konuşmaya başlamıştım şuan bir sorunum yok

• Son bilgi yanlış.Einstein konuşmayı biliyordu ancak konusmuyordu.Bir gün yemek yerken annesine tuzu uzatır misin demiş annesi demiş ki sen konusamiyodun noldu demiş o da şöyle cevap vermiş:
    "Bu zamana kadar konuşmaya ihtiyacım olmadı ki."
  • Ateşli hastalık geçirdi mi ilk 6 ayda ben de 3 yaşında başlamışım konuşmaya

• çocuk doktoruna götürün bi baksın en iyi tavsiyeyi o verir
  • bi gelişimci olarak şimdiden ufakta bilgilerime dayanarak, pedagog'a gidin kardeşim. denilen kelimeler 0-2 yaş için geçerlidir. 2-6 yaş arası kelime haznesi 3000 kelime kadar cıkabiliyor. bununla ilgili pedagogların veya cocuk psiyatri doktorları var onlarında tedavi yöntemleri var.

son olarak ailede böyle birimıydı? genetik midir yoksa ilk örnek midir:) bunların aileiniz gidip tek tek anlatması lazm
  • kakamolitan,ketto plazma diye girdim
  • quote:

Orijinalden alıntı: Einstein

quote:

Orijinalden alıntı: ***No FeAr***

quote:

Orijinalden alıntı: satukbugra

quote:

Orijinalden alıntı: TiredWarrioR

8 aylıkken tam anlamıyla yürümüşüm 1 yaşında iken de tam konuşmaya başlamışım.Yeni nesil çok tembel çok
    ilk kelimelerimi 6 aylıkken söylemeye başladım 1 yaşındayken konuşmayı tamamen sökmüştüm bildiğin cümle kuruyor derdimi anlatıyordum . okumayı yazmayı 4 yaşında ablalarım öğretmişti.Aynı babadan olduğumuz için zeka olarak benden farklı olduğunu sanmıyorum . Ama anne farkı var ve onun annesi köylü psikopatın teki . Çocuğu dövüp duruyor . Babamın evine haftada 1 gün gittiğimden ben de pek etkili olamıyorum

[size=6]Çocuğu dövüp duruyor işte sorun burda

Durmadan dövmesi lazım.

Hoca naptin ya ahahahahha

• Gerizekalı bir çocuğa göre gayet normal.
  • Normal ben de o yaslarda baslamisim konusmaya ama iciniz rahat etsin isterseniz bir uzmanla konusun.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.