Şimdi Ara

**--Bosch KGN57P72NE No Frost Buzdolabı İncelemesi--**

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
7 Misafir (1 Mobil) - 6 Masaüstü1 Mobil
5 sn
138
Cevap
8
Favori
122.453
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar, 12 Temmuz 2011 tarihinde Media Markt Adana Optimum şubesinden Bosch KGN57P72NE NF buzdolabı aldım. Fiyatı 2.449 TL. Ben aldığımda 3 tane kalmıştı isteyen alabilir ama ben size önermem Media Markt'ı bayiiden alın mümkünse. Cihaz 13 Temmuzda evime geldi. 14 Temmuzda da kurulumu yapıldı. Forumda geçen gürültülü çalışma bende olmadı. Cihazı +4° C -20°C sıcaklıklarında çalıştırıyorum. Çalışma sesini fark etmek için kulağınızı yakınlaştırmanız gerek. Kompresör durduğunda havalandırma başlıyor vuuu sesleri geliyor ama yanına gittiğinizde duyuyorsunuz. Dün gece dikkatlice dinledim makineyi ama bir çat sesinden başka ses duymadım. O da yanındayken oldu. Size öneririm ben aydınlatmasını çok beğendim iki tane beyaz led koymuşlar bir üste bir alta. HydroFresh ne kadar gerçek bilemiyorum ama ben şimdilik dry'da tutuyorum daha fazla saklıyormuş. 2 tane modu var tatil ve eko adı altında. Tatil modunda buzluk aynı ama soğutucu 14°C oluyor. Eko modunda güç sarfiyatı düşüyor. +6°C ile -16°C yapıyor. İsterseniz kendiniz ayarlıyorsunuz oradaki power bölümü ne kadar enerji harcadığını gösteriyor. Tavsiyem yazın 4°C ve ya 3°C ye -20°C yapmanız. Kışın +5°C ile -18°C.

Buzluk bölümünü açıkçası beğenmedim. İki tane kap koymuşlar biri daha büyük. Üsttekne birde beyaz bir tepsi koymuşlar birazcık kabı çektiğinizde zaten kap aşağı sarkıyor ve tepsi alta düşüyor eğilip almak zorunda kalıyorsunuz. Tavsiyem sadece alttaki kap kalsın üsttekini çıkarın lüzumu yok. Kapı bölümüne iki tane akü koymuşlar ama donduğunda kuru buz oluyor elektrik kesildiğinde uzun süre koruma sağlıyor. Buzdolabının en üstündeki tuş sayesinde fişten çıkarmaya gerek kalmıyor anahtar görevi görüyor bir tür.

İçini temizlemek için servis 50TL ye temizleyici satıyor ama almadım. Karbonat önerdiler.(Sodyum Bikarbonat, pasta karbonatı değil. Marketlerde Dr.Oetkerin var.) Bir kap suya bir paket atın mikrofiber bezle içini temizleyin. Dışı paslanmaz çelik diyorlar ama mıknatıs çekiyor anlamadım çelik mıknatıs çekmez ki. Dışını temizlerken Cifin paslanmaz çelik temizleyicisi var onla ve ya camsil ile temizleyebilirsiniz ama hemen kurulayın çünkü leke bırakıyor. Antifingerprint diyor ama kimlik teşhisi bile yapılıyor dışından. Ben yanına mikrofiber bez koydum kuru, parmak izi oldukça siliyorum hemen geçiyor.

Gürültü sorunu şuan yok alabilirsiniz bence. Resimlere geçelim.

Arkadaşlar yakında video ekleyeceğim. İsteyen olursa daha fazla resim ekleyebilirim. Saygılar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Twincharged Injection -- 15 Temmuz 2011; 12:34:49 >

• Şimdilik üst 6 alt -16 da sorun olursa dediğiniz değerlere inerim.

Buz kırma sesi meselesine gelince dolabı alalı 3 gün oldu şuana kadar bir ses duymadım.

Ses yapmıyormu yoksa sesi yapıyorda bizmi duymuyoruz bilmiyorum.

Gece sahurda filanda dolabın yanındayız ama ses duymadım.

Bendeki marka model bu:

http://www.darty.com.tr/e_commerce/Buzdolab-/SIEMENS/KG57NP72NE-p-42910-c-82.htm?ref=akakce&v=1.34
  • quote:

Orijinalden alıntı: özgüç55

sharp inox ile bosch un bu modeli arasında kararsız kaldım hangini tavsiye edersiniz acaba?

Dolabı alırken bu işten anlayan herkes sharp tavsiye etti.

Ama dolabı koyacağım yere 57P72E modelinin uyması nedeni ile bu modeli aldım.

Yükseklik 185 derinlik 75 genişlik 70 cm.

Dolabın fiyatı hepsiburadada 2,600 olmuş.

http://www.hepsiburada.com/Liste/siemens-kg57np72ne-alti-2-cekmeceli-derin-donduruculu-no-frost-buzdolabi-inox/ProductDetails.aspx?productId=mtsiekg57np71ne&categoryId=22154&SKU=MTSIEKG57NP71NE

Bunun yarı fiyatına bir Samsung alınabilir.

Şu meşhur buz kırma sesi ilede daha karşılaşmadık.

Yeriniz müsaitse sharp alın.

Siemens yada bosch un bu modeli için , almış olmama rağmen bence fiyatı çok yüksek.

• quote:

Orijinalden alıntı: Ebu Computer

quote:

Orijinalden alıntı: özgüç55

sharp inox ile bosch un bu modeli arasında kararsız kaldım hangini tavsiye edersiniz acaba?

Dolabı alırken bu işten anlayan herkes sharp tavsiye etti.

Ama dolabı koyacağım yere 57P72E modelinin uyması nedeni ile bu modeli aldım.

Yükseklik 185 derinlik 75 genişlik 70 cm.

Dolabın fiyatı hepsiburadada 2,600 olmuş.

http://www.hepsiburada.com/Liste/siemens-kg57np72ne-alti-2-cekmeceli-derin-donduruculu-no-frost-buzdolabi-inox/ProductDetails.aspx?productId=mtsiekg57np71ne&categoryId=22154&SKU=MTSIEKG57NP71NE

Bunun yarı fiyatına bir Samsung alınabilir.

Şu meşhur buz kırma sesi ilede daha karşılaşmadık.

Yeriniz müsaitse sharp alın.

Siemens yada bosch un bu modeli için , almış olmama rağmen bence fiyatı çok yüksek.

Ebu Computer, tavsiyeniz için çok teşekkür ederim. Yeni evleniyorum ve beyaz eşyamı buzdolabı hariç bosch tan aldım. buzdolabını sharp almayı düşündüğümü söyleyince bosch yetkilisi bana ellerindeki bu KGN57P72NE dolabı önermişti o yüzden kararsız kalmıştım. yerim müsait gönlümde sharp almaktan yana açıkcası...

• Merhaba;

1 Hafta içinde çamaşır bulaşık ve Buzdolabı üçlüsünü alacağız. Evlenmiyorum sadece ayrı eve çıkıyorum ancak evlenirsemde kullanabilmek istiyorum. Aylık 500 Tl ödeme gücümüz var. Çamaşır makinasında yukarıda WAS20461TR tavsiye edilmiş, aşağıdaki fiyat listesinde 137 Tl 12 taksit yapıyor. Geriye 363 tl kalıyor. Tavsiyeleriniz neler olur ? Eğer herhangi bir model belirleyemezsem herşeyi vestelden alıp çıkabilirler

http://www.bosch-home.com/Files/Bosch/Tr/tr/AdditionalFiles/Price/201110/camasir_makineleri.html

Buzdolabı olarak Siemens KG57NP72NE'yi beğendim. Bosch'taki model ile Siemens'in bu modeli aynımıdır ? Şayet aynısı ise Çamaşır ve Bulaşık Makinesinin aynı marka olması için 2 sinide bosch'tan alabilirim.

• quote:

Orijinalden alıntı: YasiN®

Buzdolabı olarak Siemens KG57NP72NE'yi beğendim. Bosch'taki model ile Siemens'in bu modeli aynımıdır ? Şayet aynısı ise Çamaşır ve Bulaşık Makinesinin aynı marka olması için 2 sinide bosch'tan alabilirim.

İki ürün aynı.

Hatta Profiloda da bu dolabın aynısı var.

Sadece arada ufak tefek şekil farklılıkları var.

3 markanın bu modeldeki fiyatlarıda birbirine yakın

Vestel e gelince böyle bir konu vardı:

http://forum.donanimhaber.com/m_46126445/tm.htm

quote:

"Vestel'e yazılmış gerçek bir tüketici mektubudur;
    vestel onyx flat 82 ekran 16:9 100 hz pip marka televizyonu 5 sene önce 2.100 ytl vererek satın aldım. bu süreç (1 yıl önce) içerisinde ilk önce konjektörü bozuldu. sebep olarak stand by konumunda bıraktığınız için bozuldu dediler. 260 ytl ücret aldıktan sonra tamir ettiler. ya sabır olur böyle şeyler dedim sineye çektim. bu arızanın üzerinden 1 yıl geçti. bu kez renkler gitmeye başladı. servis çağırdım. renk tüpü bitmiş 600 ytl dediler. bu durum, yenisi 1000 ytl civarı olan bir televizyonun, tüpü 600 ytl olunca çöpe at yenisini al demek. 82 yılında amcamın almanya'dan getiridiği itt schaub lorenz marka televizyon hala takır takır çalışırken vestel üretimi 2.100 ytl'lik televizyon çöp oluyor. avukat olsam sizinle uğraşırım. ama ben bu dünya da olmasa da öbür dünyada kesin çözüm yaratan başka bir yol seçiyorum.

şimdi….bu televizyonu üretenin, yapım aşamasında çalışanın, kamyona koyup istanbul'a getirenin, mağazasına koyup müşterisine satanın, eve getirip kuran teknik servisinin, vestel reklamın da oynayan sanatçısının, o fabrikayı yapan mimar ve mühendisinin bu firmanın sahibi mehmet nazif zorlu olmak üzere ölü - diri tüm zorlu ailesinin

allah bin türlü belasini versin….. iki yakalari bir araya gelmesin…. fabrikalari yansin, ocaklari batsin….. kuru ekmeğe muhtaç kalsin….. kestiği kurbanlar ettiği dualar kabul olmasin… mezarlarina bir tas su döküp, fatiha okuyan olmasin….. cehennemin en dibinde cayir cayir yansin….. vatandaşta sattiği çürük malin parasiyla satin aldiği uçaği düşsün, yati batsin….. soyu kurusun…. arayani sorani olmasin……

amentü birsin ve billahi nursun. bütün müsibetlerin vestel'in üzerinde dursun.

eveet. şimdi rahatladim.

gelelim benim gibi 'yerli malı yurdun malı herkes bunu kullanmalı' düşüncesi ile yaşayan ulusalcı öküzlere....

araştırmadan sormadan, en azındanwww.sikayetvar.com'da ki vestel hakkında yazılanları okumadan 2.100 yytl verip bu televizyonu alan birisi olarak, öküz olduğumu kabul ediyorum.

ama günün birinde bu aile'ye (zorlu) mensup birisiyle karşılaşırsam, burnunun üzerine kafayı koyacağımı buradan taahüt eder, şimdiden yaptığım bu açık tehdit'i yetkili savcılıklara bildiririm. ayrıca allah kısmet ederse bu yaz tatilinde çeşme'ye giderken, üşenmezsem arabanın bagajına televizyonu koyup vestel fabrikasının kapısının önüne atacağım. o fabrika da bu televizyonu üreten herkesin münasip bir yerine sokacakları kadar un ufak edip hediye olarak bırakacağım. tabii en büyük parça mehmet nazif zorlu'ya.. vestel kullanıcısı bir müşterisinden hatıra olarak.

bu yazdiklarima ilaveten yok biz doymadik bi de küfür ve dayak yemek istiyoruz diyorsaniz adresim de telefonum da gerçektir. yiyorsa arasiniz. sizden bu durumu düzeltmeniz için birşey de istemiyorum. zira firma olarak zaten böyle bir vizyonunuz yok. mali satana kadar sizin işiniz. allahin babadağli basmacisindan elektronik devi olursa bu kadar olur zaten…

• quote:

Orijinalden alıntı: mngb

Sıemens KG 57 NP 72NE modeli ile Bosch un bu modeli aynı ürün kapı kolu ile iç dizayn renk farkı haricinde göze çarpan bir fark yok.

Sıemens olanını 2200 TL 12 Taksite dün satın aldım...Bosch olanıda aynı fiyattı iç dizayndaki mavilikten dolayı Sıemensi tercih ettim.

Kapı kolu ve iç renk dizaynı daha güzel geldi bana....

2200 fiyatı çok iyi hemde 12 taksit.

Nereden aldınız.

Hepsiburada da fiyat yükselmiş 2599 olmuş yanlış hatırlamıyorsam.

Darty de fiyat 2390

http://www.darty.com.tr/e_commerce/Buzdolab-/SIEMENS/KG57NP72NE-p-42910-c-82.htm?ref=akakce&v=1.34

• Öncelikle Allah mesut etsin...

Dolaba gelince 2 senelik kullanımda bir sorunla karşılaşmadım.

Sessiz sağlam bir dolap.

2 sene içinde bir iki kere buz kırma sesine denk geldim, oda insanı rahatsız edecek çok kafaya takacak, abartılacak bir durum değil.

Dolabı alırken en boy derinlik ölçülerine göre koyacağınız yere sığarmı sığmazmı bunlarıda göz önünde bulundurun.

Bu özelliklerde fiyatı daha uygun dolaplar var ama marka ve kalite yönünden Siemens i seçmiştim.

Yukarda yazıldığı gibi bu dolabı Bosch Siemens ve Profilo üçüde satıyor.

Bosch ile Siemens aynı ama Profilodaki modelinde ufak tefek farklılıklar var.

Bu dolabın ön kapağı inox olmayan yada cam olan modelleride var.

Bütçeye göre aşşağı yada yukarı doğru çıkılabilir, kişiye kalmış.

Vakti zamanında beğenerek aldığımız bir dolaptı.

Ama şimdi daha iyisi daha tasarruflusu daha ucuzu çıkmışmıdır bakmak lazım, araştırmak lazım.

Hayırlı olsun...

http://www.bosch-home.com/tr/%C3%BCr%C3%BCnler/buzdolaplar%C4%B1-ve-derin-dondurucular/nofrost-kombi/KGN57P72NE.html

http://www.bosch-home.com/tr/%C3%BCr%C3%BCnler/buzdolaplar%C4%B1-ve-derin-dondurucular/nofrost-kombi.html

• Bu buzdolabı almayı düşünen ve forumu okuyan arkadaşlar, ben forumda yazanlara itibar etmedim, siz edin ve bu buzdolabını sakın almayın.

Bosch'un çamaşır makinesini de bulaşık makinesini de kullanıyoruz en ufak bir sıkıntımız yok ama bu dolap tam bir facia. Eylül ayında verdiğim 2000 TL'nin her kuruşuna acıyorum.

Bir kere buz kırma sesi kesinlikle büyük bir eksi. Olur olmadık vakitlerde mutfaktan çat çut diye ses geliyor. Zaten kullanım kılavuzunda da bir kaç farklı sesin karşılığına neden geldiğini yazmışlar ve bu sesleri normalleştirmişler.

Bir de bu ramazan ayında resmen soğuk su sıkıntısı çektiriyor bize alet. Buzdolabına şişeleri dizeli 4 saat oldu soğutucu kısmını super moduna getirdim su soğumadı sadece biraz serinledi.

Cihazın elle tutulur tek özelliği sebzeleri ve meyveleri uzun süre taze tutması.

Buzdolabında arçelikten şaşmayacaksın. Birkaç arkadaşımın evinde bir model gördüm soğutucu 8 derecede bizim bosch'un 4 derecede soğuttuğundan çok daha iyi soğutuyor. Üstelik otomatik buz yapma özelliği var. Dondurucu bölmesi hacmi Bosch'un iki misli.

http://www.arcelik.com.tr/ankastre-inoks-buzdolaplari-2486-CEI-Buzdolabi.html

Almayın hocam ben ettim siz etmeyin

• İyi forumlar,

Yazmak için doğru yer mi bilemiyorum ama yurt dışına taşınma dolayısıyla Siemens KG57NP71 model buzdolabımızı satıyoruz. 2,5 yıl daha garantisi devam etmektedir. Sorunsuz, tertemiz bir makinedir.

Sahibinden.com a ilan verdim, aşağıdadır.

http://www.sahibinden.com/ilan/alisveris-elektrikli-ev-aletleri-beyaz-esya-siemens-a-plus-nofrost-kg57np71-sifir-ayarinda-garantili-197234439/detay/
  • Ben böyle buzdolabı yapanın...
    3-3.5 yıldır kullanıyorum. Garanti süresince hiç bir sorun yaşamadım (şaka gibi) garantisinin bittiği hafta buzdolabı "yeter artık soğutmayacağım" dedi sanki, sıcak suyla buzu erittik olmadı fişi çektik iki gün bekledik ve düzeldi. Sevindik ama bu başlangıçmış her bayram öncesi, ramazan öncesi hatta davetler öncesinde ayarlanmış gibi bozulmaya başladı. Sonra anladım dolabın içini doldurduğumda veya kapak uzun süre açık kaldığında ben bu arızayı alıyorum. Arıza aldığımda servisi aradım "abi kartı değişecek yok sensörü değişecek yok şunu değişecek" falan filan velhasıl 200-400 TL masraftan bahsediyor masrafı kabul etmedim tekrar araştırmaya başladım. Bu linkte bir arkadaşın sorunun kondansatörden kaynaklandığını ve değiştirildiğinde çözülebileceğini belirtiyor. Umarım bu çözüm KGN modeli için de geçerlidir. Kondansatörün nerede olduğunu bulursam eğer işlemi gerçekleştirdiğimde sonucu sizinle paylaşacağım.
    http://www.msxlabs.org/forum/soru-cevap/329929-bosch-buzdolabi-sorunlari-ve-cozum-onerileri-nelerdir.html

Not: Benim buzdolabım zannediyorum ki özellikle geceleri buz kırıyordu evim 270m2 mutfak bir uçta yatak odası diğer bir uçta öyle bir buz kırıyor ki arkadaş çıkan sese uyanıyorum bunu haftada birkaç kere yapıyor sağ olsun. Eve hırsız girse buzdolabı buz kırıyor zannedip uyumaya devam edeceğim adeta :)

• quote:

Orijinalden alıntı: musti87

Bu buzdolabı almayı düşünen ve forumu okuyan arkadaşlar, ben forumda yazanlara itibar etmedim, siz edin ve bu buzdolabını sakın almayın.

Bosch'un çamaşır makinesini de bulaşık makinesini de kullanıyoruz en ufak bir sıkıntımız yok ama bu dolap tam bir facia. Eylül ayında verdiğim 2000 TL'nin her kuruşuna acıyorum.

Bir kere buz kırma sesi kesinlikle büyük bir eksi. Olur olmadık vakitlerde mutfaktan çat çut diye ses geliyor. Zaten kullanım kılavuzunda da bir kaç farklı sesin karşılığına neden geldiğini yazmışlar ve bu sesleri normalleştirmişler.

Bir de bu ramazan ayında resmen soğuk su sıkıntısı çektiriyor bize alet. Buzdolabına şişeleri dizeli 4 saat oldu soğutucu kısmını super moduna getirdim su soğumadı sadece biraz serinledi.

Cihazın elle tutulur tek özelliği sebzeleri ve meyveleri uzun süre taze tutması.

Buzdolabında arçelikten şaşmayacaksın. Birkaç arkadaşımın evinde bir model gördüm soğutucu 8 derecede bizim bosch'un 4 derecede soğuttuğundan çok daha iyi soğutuyor. Üstelik otomatik buz yapma özelliği var. Dondurucu bölmesi hacmi Bosch'un iki misli.

http://www.arcelik.com.tr/ankastre-inoks-buzdolaplari-2486-CEI-Buzdolabi.html

Almayın hocam ben ettim siz etmeyin

KESİNLİKLE KATILIYORUM

3 YILLIK AYNI MODEL BUZBOLABIM GARANTİSİ BİTER BİTMEZ BOZULDU VE 3 AYDIR ARIZALI.

BOSCH BUZDOLABI AL MA YIN

• quote:

Orijinalden alıntı: hamachicho

Ben böyle buzdolabı yapanın...
    3-3.5 yıldır kullanıyorum. Garanti süresince hiç bir sorun yaşamadım (şaka gibi) garantisinin bittiği hafta buzdolabı "yeter artık soğutmayacağım" dedi sanki, sıcak suyla buzu erittik olmadı fişi çektik iki gün bekledik ve düzeldi. Sevindik ama bu başlangıçmış her bayram öncesi, ramazan öncesi hatta davetler öncesinde ayarlanmış gibi bozulmaya başladı. Sonra anladım dolabın içini doldurduğumda veya kapak uzun süre açık kaldığında ben bu arızayı alıyorum. Arıza aldığımda servisi aradım "abi kartı değişecek yok sensörü değişecek yok şunu değişecek" falan filan velhasıl 200-400 TL masraftan bahsediyor masrafı kabul etmedim tekrar araştırmaya başladım. Bu linkte bir arkadaşın sorunun kondansatörden kaynaklandığını ve değiştirildiğinde çözülebileceğini belirtiyor. Umarım bu çözüm KGN modeli için de geçerlidir. Kondansatörün nerede olduğunu bulursam eğer işlemi gerçekleştirdiğimde sonucu sizinle paylaşacağım.
    http://www.msxlabs.org/forum/soru-cevap/329929-bosch-buzdolabi-sorunlari-ve-cozum-onerileri-nelerdir.html

Not: Benim buzdolabım zannediyorum ki özellikle geceleri buz kırıyordu evim 270m2 mutfak bir uçta yatak odası diğer bir uçta öyle bir buz kırıyor ki arkadaş çıkan sese uyanıyorum bunu haftada birkaç kere yapıyor sağ olsun. Eve hırsız girse buzdolabı buz kırıyor zannedip uyumaya devam edeceğim adeta :)

Arkadaşım aynı sorun bende de var, garanti biter bitmez arızalandı ve 3 aydır dolap yatıyor.
    Sen ne yaptın sonuç ne oldu?

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.