Şimdi Ara

SAÇ UZATMAK İSTEYENLER [ANA KONU]

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4.758
Cevap
238
Favori
623.665
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
63 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • saçım baya uzundu johnny depp gibi yapmak için berbere gittim, adama şu 2 fotoğrafı gösterdim

şuan böyleyim

• Mehmetsaka46 kullanıcısına yanıt
    sana apaçi demek apaçilere hakaret olur, bu megaultra apaçi olmuş şu sıfatı sen nasıl görüyorsun ?
  • Merhaba arkadaşlar. Forumda benim gibi bir çok kişi saçını uzatmak istiyor. Hemen hemen her gün saç uzatmayla ilgili bir konu açılıyor. Bu nedenle bu konuyu açmaya karar verdim. Saç uzatmayla ilgili bildiklerimi bu konu altında paylaşacağım. Eksik veya yanlış yerler olursa sizin uyarınızla düzeltirim.

Arkadaşlar öncelikle şunu söyleyeyim. Saç uzatmak sabır gerektiren bir iştir. Hem çevre baskısı hemde saçlara yapmak zorunda olduğunuz bakım sizi bıktırabilir. Öncelikle bunu göze almalısınız.

İlk zamanlar saçınız kısayken saçınızı her gün yıkayın. Saçları yıkamak saçın uzamasını hızlandırır. Ama çok fazla şampuan kullanmayın. Hatta bir gün kullanın bir gün kullanmayın. Çünkü saçınızı her gün yıkayacağınızdan bu maddeler zarar verebilir. Saçınızın kısa olduğu bu dönemde çok fazla şekillendirici madde ve fön makinesi kullanmayın. Yoksa saçınız uzadığında yıpranmış bir görüntü oluşur.

Saçını uzatanlar genelde saçları istediği uzunluğa gelmeden, yani kısayla uzunun ortasındaki o uzunluktayken vazgeçerler. Şu an benim saçımda bu uzunlukta diyebilirim. Bu dönemde saça şekil vermek zordur ve istenilen uzunluğa hala gelmediği için takıntı oluşturur. Bu dönemde saçınız kabarabilir. Bu nedenle kuaföre gidip ara makas attırmalısınız. Ara makasın ne olduğunu bilmeyen arkadaşlar varsa açıklayayım. Mesela 10 tel saçınız var, saçınız kabarık, siz kuaföre ara makas at dediğinizde 10 telin 4 ünü bir makas yardımıyla kısaltır, diğer saçların uzunluğuna bir şey olmaz. Böylece saçınız daha seyrek, düz ve hoş görünür.

Saç uzaması devam ederken arada bir uçlarından aldırmak gerekir. Sağlıklı bir saç ortalama olarak ayda 1 cm uzar. Ama uzun süre saçınızı kestirmezseniz saçın uzaması yavaşlar. Bu nedenle 3-4 ayda bir uçlarından aldırın. Gittiğiniz kuaförün profesyonel olmasına dikkat edin. Uçlarından al dersiniz 2-3 cm kısaltır yazık olur.

Saçınızı uzatırken kullandığınız ürünler çok önemli. Benim tavsiyem Schwarzkopf ürünlerini kullanmanız. Her saça göre şampuan, saç kremi vb. ürünleri mevcut. Aynı özellikte şampuan + saç kremi + sıvı saç bakım kremi yeterli olacaktır.

Birde saç düzleştirme olayı var. Bunun içinde çok farklı yöntemler var. Fön çekerek saçlarınızı düzleştirmek isterseniz fön suyu veya mavi su adı verilen bir sıvıyı fönden önce saçınıza uyguluyorsunuz ve fön çekiyorsunuz. Saçlarınız düzleşiyor.

Saç düzleştirici kullanacaksanız kesinlikle kaliteli bir marka olmasına dikkat edin. Ucuz kalitesiz mallar saçınızı yakabilir ve çok çabuk yıpratabilir. Hangi markanın olursa olsun saçınız tabiki yıpranacaktır ama bu süreci uzatmak sizin elinizde.

Brezilya fönü denen bir olay var. 6 ay saçlarınız fönlü gibi dümdüz kalıyor. Ama biraz masraflı fiyatlarını internetten araştırarak öğrenebilirsiniz.

Birde Schwarzkopf'un özel Strait Therapy adı verilen bir saç düzleştirme yöntemi var. Saçlarınız 8 ay dümdüz oluyor ama buda baya masraflı.

Birde Schwarzkopf'un Glatt isimli saç düzleştirici kremi var. Fiyatı çok uygun. saçlarınız 2 ay düz olur ama kuruyken pek faydası olmaz genel olarak hafif ıslakken saçlarınız çok güzel görünür bunu uygularsanız.

Şimdilik aklıma gelenler bunlar arkadaşlar. Biraz uzun oldu ama saçını uzatmak isteyenler okursa faydalı olabilir. Eksik veya yanlış yer varsa uyarın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tuyuh -- 19 Ağustos 2018; 16:15:43 >
  • uzun saç her erkeğe yakışmaz yakışanada on numara olur boşuna uzun saçım var diye artislik yapmayın
  • quote:

Orijinalden alıntı: FOSTERthePEOPLE

tam 1 sene oldu bu ay

Tekin sen misin?
  • Yerimizi alalım.
  • gencler saciniz o fotograflardaki adamlar gibi uzamiyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: Beyinsiz Adam

bende paylaşayım bari

kısa saç

uzun saç

hocam çok yakışıklısınız be
  • quote:

Orijinalden alıntı: Circassian81

Saclarim omuzlarima geldi artik ama bi türlü istediğim gibi olmadi sürekli toplu kullanmaktanda biktim acaba biraz kisaltip böyle gecen sene ki gibi mi yapsam? diye düşünüyorum

Jon Snow ölmemiş!
  • serebro94 kullanıcısına yanıt
    yeterli mi canim? Ayrıca tipine laf yapmıyorum.Yok uzun şaç mağara adamlığımış bilmem ne demesine laf yapıyorum.Ki kendimle kıyaslama hiç yapmıyorum kıyaslıcak bir şey göremiyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi söny -- 25 Aralık 2015; 20:16:53 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: M.TuNnA

Benim saçlar daha ne kadar uzar bilen birisi yardımcı olabilir mi acaba :/

Saç bu kestirmezsen beline kadar uzar. Nasıl soru bu...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Heîsenberg

2015 yılında uzun saçmı kaldı abi nesiniz siz ya mağra adamımı kıl yumağımısınız saçların üstü 14-18 cm olacak yanları 1 den 3 e kestireceksin sağ tarafdan saçı sol tarafa kabartarak arkaya doğru atacaksın alsana on numara saç american crew wax tavsiyemdir kaliteli bi sprey sıkmayıda unutmayın açın google da bakın undercut hairstyle men 15 yıl mağrada yaşamış gibi uzun saç nedir abi eskidendi uzun saç dönemi

Sen şimdi pembe lacost, bez ayakkabı giyip elinde marlboro, cüzdan, telefon ve eğer varsa araba anahtarı taşıyorsundur Fabrikanız nere sizin ? Nere çıkışlısınız yani ? Böyle basma kalıp adamları bir yerde seri şekilde üretiyorlar herhalde. Başka açıklaması olamaz. Sen bize mağara adamı dersin ama kızlar da " saçların benimkilerden güzel/bakımlı " der Uzun saçı dönemi yoktur. Olsa dahi inan moda ve çoğunluğun ne yaptığı bizim umurumuzda değil.
  • AT HIRSIZI

1 yıldır uzun saçlıyım omuzlarımda saçlarım.
    artık benim bi canım kanım oldular.
    rüyalarıma girdiler kesildiler tıraşlandılar.
    sonra ağlayarak uyandım belki de.
    sürekli bakımını yaptım yağ bile sürdüm saçlarıma.
    bilmiyorum gün gelecek asker olacağız 25 yaşında.
    gün gelecek işe gireceğiz 27 yaşlarında.
    nasıl vazgeçerim bilmiyorum senden.
    dökülen her telin canımdan can kopardı.
    kırılan her telin kalbimi kırıp attı.
    3 numara saç ile hayal edeyim kendimi
    AT HIRSIZI
  • Hocam bu tiple dhyi temsil edin siz. Kız olup veresim geldi
  • esmerbuyucu kullanıcısına yanıt
  • quote:

Orijinalden alıntı: Engin-

Yerimizi alalım.

Bu mesaj neden bukadar artı aldı ve konunun her sayfasında öne çıkarılmış mesaj olarak gözüküyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: androidparanoid

quote:

Orijinalden alıntı: Papa Het

quote:

Orijinalden alıntı: androidparanoid

Alfaparf Lisse keratin bakımı serisini inceleyin arkadaşlar. Saçın yapısını düzleştiriyor ve devamını sağladığınız zaman saçınız düzleşiyor. Ama detaylı olarak bakın ve araştırın etkisini uzun süre göreceksiniz.

Niye ki ? Çok aşırı olmadığı taktirde dalgalı saç daha iyidir düz saçtan. Ayrıca o marka çok pahalı. Ben 3-4 haftadır Gliss Schwarzkopf x3 sıvılaştırılmış keratin onarma ve bakım spreyini kullanıyorum saçlarıma dolgunluk ve canlılık geldi. Fiyatı da 10 lira.

Ama herkes senin gibi düşünmüyor kıvırcık veya dalgalı saçlı olan bir çok kişi saçlarım düz olsun istiyor.

Düz saçlılar kıvırcık. Kıvırcıklar düz istiyor.
  • Git buradan tipe bak puhaha
  • quote:

Orijinalden alıntı: Lokomatif Portakal

quote:

Orijinalden alıntı: I can

quote:

Orijinalden alıntı: Lokomatif Portakal

Ben çok daha basit bir şekilde uzattım. O dediklerinin hiçbirini yapmadım. Dahak olay oldu.

Ben burda resmen kusursuz bir saç elde etmek için yapılması gerekenleri yazdım. Hiç bir şey yapmadanda uzatılabilir tabiki.

Ne yani benimki kusurlumu. Gayet kusursuz ve süper bir saçım var.

Tamam süpersin 1 numarasın. Ben senin saçların hakkında olumsuz bişey demişmiyim bir daha oku önceki mesajımı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Jimmy McGill

bugün 3 numara yaptım saçı.

yukardan biraz bıraktım ama berber cok aldi lan, sac sekil bile almıyor. anca yana tarıyorum. internette 3 haftada uzar falan demisler , beklemedeyim valla cok az daha uzun olsa en azindan aklimda bir sekil var onu yapacagım.!

edit : YAPMAK İSTEDİGİM SAÇ STİLİ BU BEYLER.

1-2 AYDA YAPARIM EHERHALDE. GERÇİ BEYAZ TENLİ-SİYAH SAÇLIYIM YAKISIR MI BİLMEM AMA BAKALIM.

Burası saç modeli konusu değil hocam. Burada bu işe yıllarını verenler var. Gerçek saç uzatmak bu değil.
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.