Şimdi Ara

SAÇ UZATMAK İSTEYENLER [ANA KONU] (10. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
4.758
Cevap
238
Favori
623.671
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
63 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: mystic.River

quote:

Orijinalden alıntı: RealKiss

quote:

Fön saçı yıpratır hocam. Düzleştirmeyi denediniz mi?

Fön zaten neredeyse hiç kullanmıyorum hocam, yıkıyorum bazen nemliyken şekil verip sprey kullanıyorum. Fakat spreyde aşırı derece yıpratıyor, yıkarken bunu hissediyorum. Ve bir süredir kullanmıyorum. O ilk resimdeki spreyli hali. Fönsüz, nemliyken sprey kullanılmış hali yani.

Düzleştirme olarak kalıcı düzleştirme mi yoksa maşadan mı bahsediyorsunuz hocam?

Eğitimim gereği yurtdışındayım, aslında bir ara kalıcı düzleştirme düşündüm fakat hem çevremde bulamadım hemde fiyatı ucuk geldi açıkcası. Sizin fikirleriniz nelerdir?

Bende sorucaktım resimlerde yabancı yazılar ülke nersi diye, yabancıymış.

Düzleştirici etkisi yapan şampuanlar mevcut.

Düzleştirmeden kastım maşadır. Yıkadıktan sonra havluyla biraz kurulayıp rahatlıkla düzleştirebilirsiniz.
    Hocam birde saçınızı fazla taramayın. Haftada 1 yeterli.
    Ben 1 Ocak'ta kestirdim okul nedeniyle tekrar uzatmaya başladım artık okul sonuna kadar kestirmiycem. Haftaiçi hergün istisnasız yıkıyorum. ehem.

Saçıma wax, sprey, jole vb. hiçbir şey kullanmadım. Haftaiçleri yıkarken Bioblas kremi kullanarak yıkıyorum. Gayet memnunum.

Daha önce maşa ile düzleştirdiniz mi?

Rusyadayım hocam, düzleştirici etkisi yaratan şampuan varsa kullandığınız ismini verebilirmisiniz acaba? Maşa alabilirim fakat saçlarım o kadar uzun mu bilmiyorum. Aynı şekilde bende hergün yıkıyorum. Tarak olarakta ömrümde kullanmadım, birtane tarağım bile yok açıkcası. Hoşlanmam taraktan Herhangi şekillendirici yıllardır bende kullanmamıştım fakat cok kabarınca bir sprey aldım. 4-5 kez kullandım sanırım, hoşnut olmayınca duruyor oda kenarda.

Maşa kullanmadım daha önce, düzleştireyim derken yakmayayım saçlarımı
  • Arkadaşlar bende saçlarımı uzatıyorum

aha buda saçlarım

SAÇ UZATMAK İSTEYENLER [ANA KONU]

şuanda resımdekınden daha uzunlar ama toplayamıyorum yani önler yetişmiyo . yetişiyo aslında ama bıraz zaman gecınce bozuluyor .
  • Benim de kestirmeyeli 7-8 ay oluyo. 17-18 cm falan oldu saçlar. Ama benim ön taraflar cok uzun kaldi, arkaya da yatmıyor, suratımda sürekli. Gidip duzelttireyim diyorum bazen, sonra iyice mahvolur diye vazgeçiyorum. Bu aralar taç takmaya başladım. Bakalim söyle 3 aya kadar nasıl olucak artik
  • reserved
  • quote:

quote:

quote:

quote:

Fön saçı yıpratır hocam. Düzleştirmeyi denediniz mi?

Fön zaten neredeyse hiç kullanmıyorum hocam, yıkıyorum bazen nemliyken şekil verip sprey kullanıyorum. Fakat spreyde aşırı derece yıpratıyor, yıkarken bunu hissediyorum. Ve bir süredir kullanmıyorum. O ilk resimdeki spreyli hali. Fönsüz, nemliyken sprey kullanılmış hali yani.

Düzleştirme olarak kalıcı düzleştirme mi yoksa maşadan mı bahsediyorsunuz hocam?

Eğitimim gereği yurtdışındayım, aslında bir ara kalıcı düzleştirme düşündüm fakat hem çevremde bulamadım hemde fiyatı ucuk geldi açıkcası. Sizin fikirleriniz nelerdir?

Bende sorucaktım resimlerde yabancı yazılar ülke nersi diye, yabancıymış.

Düzleştirici etkisi yapan şampuanlar mevcut.

Düzleştirmeden kastım maşadır. Yıkadıktan sonra havluyla biraz kurulayıp rahatlıkla düzleştirebilirsiniz.
    Hocam birde saçınızı fazla taramayın. Haftada 1 yeterli.
    Ben 1 Ocak'ta kestirdim okul nedeniyle tekrar uzatmaya başladım artık okul sonuna kadar kestirmiycem. Haftaiçi hergün istisnasız yıkıyorum. ehem.

Saçıma wax, sprey, jole vb. hiçbir şey kullanmadım. Haftaiçleri yıkarken Bioblas kremi kullanarak yıkıyorum. Gayet memnunum.

Daha önce maşa ile düzleştirdiniz mi?

Rusyadayım hocam, düzleştirici etkisi yaratan şampuan varsa kullandığınız ismini verebilirmisiniz acaba? Maşa alabilirim fakat saçlarım o kadar uzun mu bilmiyorum. Aynı şekilde bende hergün yıkıyorum. Tarak olarakta ömrümde kullanmadım, birtane tarağım bile yok açıkcası. Hoşlanmam taraktan Herhangi şekillendirici yıllardır bende kullanmamıştım fakat cok kabarınca bir sprey aldım. 4-5 kez kullandım sanırım, hoşnut olmayınca duruyor oda kenarda.

Maşa kullanmadım daha önce, düzleştireyim derken yakmayayım saçlarımı

Ben kullanmıyorum hocam sadece bildiğim için söyledim. Düzleştirici yakmaz merak etmeyin. Bende kullandım saçım uzunken düzleştirici.
    Düzleştirici olur saçınıza hemde çok iyi olur.
  • Benim saçlarımda çok kabarıyor, özellikle ense ile kulak arkası arasındaki saçlar düz durmuyorda dikine ve kıvırcık, duştan çıktığımda saçlar mükemmel ve yumuşak ama gel görki bir saat sonra sert ve kabarık oluyor, bere takıyorum düzleşiyor ve yumuşak oluyor ama 1 saat sonra tekrar kabarıyor, brezilya fönü düşünüyorum ama daha fazla uzaması lazım.. Şuan yeni bir saç spreyi deniyorum yeşil birşey 1-2 kullanımdan sonra belli olur.
  • Uzun saçlarımı kestireli 10 hafta oldu, tekrar uzatıyorum 10 haftadır. 2-3 senedir şampuanım clear men. Değişiklik yapmak istiyorum. Schwarzkopf şampuanları nasıldır, fiyat ve memnuniyet olarak?
  • Bu konuyu nasıl görmemişim ben. Geçen yıl Mart-Nisan aylarında kestirdim, bir daha da berbere gitmedim ama sanki yavaş uzuyor. Ensemi şuan tamamen kapatıyor.Önler çeneme kadar geliyor, yanlarda öyle. Ama bana sıkıntı çektiren önler. Ortadan ayrılmıyor.(Yine gözüme girmeyi başarıyor.) Arkaya atılmıyor.( Önüme düşüyor bir süre sonra. Sprey sıkınca da kötü duruyor.) Sağa doğru yatırayım dediğimde ise sağ gözümü tamamen kapıyor. Bir şey göremiyorum Dershaneye gidiyorum hafta içi. Dershane de takmak istemiyorum taç, ama cidden sorun olmaya başladı. Taçtan başka nasıl bir şey yapabilirim önerisi olan var mı? Hiç olmazsa sprey kullanacağım.

Uzunluğu normal mi yoksa yavaş mı uzuyor dersiniz?

Saç kremi kullanılmalı mı sizce? Dove günlük bakım kremi var bir de elidor 7/24 ben pek yararlarını görmedim. Onları sürünce daha da kabarıyor sanki. Sizin öneriniz var mı?
  • istanbulda dermatalog tavsiyesi istiyorum anadolu yakasında olursa daha iyi olur
  • quote:

Orijinalden alıntı: jasonn123

yahu saclar agzıma giriyo ama hala bi naneye benzemedi.arkaların az daha uzamasını bekliyorum sonra bayan kuaförüne gidicem

sonrada bi naneye benzemesse zor bi ihtimal belki kestiririm

aynı bu karnınki gibi benim saclar helede banyodan cıktıktan sonra tarayınca tam oluyo ama baya kısası tabi

gençler nasılım

saçları uzatmışın kardeş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Fl3me -- 8 Şubat 2012; 5:30:08 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kyuzo !

Arkadaşlar bende saçlarımı uzatıyorum

aha buda saçlarım

şuanda resımdekınden daha uzunlar ama toplayamıyorum yani önler yetişmiyo . yetişiyo aslında ama bıraz zaman gecınce bozuluyor .

Vay, senin ki baya uzamış. Ya en azından önler çeneye gelse yetecek bana ama hala burnumun ucuna anca yetişiyor. 5 ay oldu birde, çok yavaş uzuyor.

Olmadı TR'ye dönesiye kadar hiç dokunmadan böyle tünekler halinde uzatıp Türkiye'de adam akıllı bir kuaförde istediğim bir şekli verdirmeyi düşünüyorum. Bir 5 ay sonra yani

@mystic.River hocam, olmadı bir çare alıp onuda deneyebilirim. Bu arada daha fazla teşhir bekliyoruz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CNDMN -- 8 Şubat 2012; 6:55:35 >
  • quote:

quote:

aha buda saçlarım

Vay, senin ki baya uzamış. Ya en azından önler çeneye gelse yetecek bana ama hala burnumun ucuna anca yetişiyor. 5 ay oldu birde, çok yavaş uzuyor.

Olmadı TR'ye dönesiye kadar hiç dokunmadan böyle tünekler halinde uzatıp Türkiye'de adam akıllı bir kuaförde istediğim bir şekli verdirmeyi düşünüyorum. Bir 5 ay sonra yani

@mystic.River hocam, olmadı bir çare alıp onuda deneyebilirim. Bu arada daha fazla teşhir bekliyoruz

benımkıler geliyo ağzımı geçiyorlar

herşey iyi güzel de bakımı zor oluyo ya benım saçlar yağlı bide zor oluyo
  • dümdüz koydum gitti sanırım 4 ay filan oldu biraz kabarık ama olsun böyle iyi uğraşmayı sevmem zaten o yüzden uzatıyorum bakacak olsam gider kestiririm niye uzatayım
  • quote:

Orijinalden alıntı: Metalwrath

Tam 1 yıllık saçlarım. Hatta 1 yıl 1 hafta oldu En son 24 aralık 2010'da kestirmiştim. Hiç berbere falan gidip düzelttirmedim, ara makas attırmadım, herhangi bir krem falan kullanmadım o yüzden biraz dağınık olabilir Webcamle çektim o yüzden resimler dandik

bende hiçbir şey yaptırmadım saçlara aynıda böyle olmasını istiyorum tam olarak aynı olmasada boy olarak iyi
  • Sacımı 5aydır falan uzatıyorum aşşağıdakiler gibi yaptırmam için yeterli mi acaba ? Nasıl kestirmeliyim bu hale gelmesi için.Birde bu bantlar nerde bulunur?

• Ben de saçları 0 dan uzatmaya başladım 1,5 yıl önce falan uzatmaya başladığımdan beri daha berbere gitmedim hiç ara makas falan diye yanlış mı ki bu Ve benim saçların kök kısımları düzleşmeye başladı herhalde ağırlıktandır diye düşünüyorum ama yanlış kurutmamdan da kaynaklanıyo olabilir... Son olarak ben daha bu saçlara bakım için doğru üçlüyü bulamadım bi türlü kıvırcık uzatan varsa ne ürünler kullanıyo söyleyebilir mi ?

Hatta azdan bi de fotoğraf koyayım herkes koymuş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mtntk -- 8 Şubat 2012; 13:12:10 >
  • 200 gün uzattım saçları, en son ön taraflar çeneme kadar geliyordu. Sonra bişeyler oldu, git makine al kes, diye bi ses içten içten geliyor. Lan dedim dur o kadar uzattın, zahmetini çektin, bağlamadan bırakmam. Sonra bi baktım aynanın karşısında 5 numara saçlarımla duruyorum. Böyle daha çok sevdim ama, hem kendim kestiğim için kafam rahat oluyor berber derdi yok, hem yakıştı sanki biraz. Diğer türlü dökülmesi ayrı dert, sabah elini yüzünü yıkadın attın elleri saça her taraf kıl tüy oldu onları temizle. Rüzgarda dağılsın toplamaya uğraş. Banyodan sonra küvetin giderinden topak topak saçları al. Hadi yıkadın kurutması yine dert. Dert oğlu dert.

O yüzden tavsiyem, zorlamayın. Çok yakışır, bi gören bi daha bakar uzatırsınız, tamam. Onun için dert çekilir, aslında yine de çekilmez ama neyse. Çekilebilirliği var yani. Ama diğer türlü normal bi tipiniz varsa, efendi efendi kestirin boşuna sizde yorulmayın, ev ahalisinide sağdan soldan saç toplamakla uğraştırmayın.
  • quote:

aha buda saçlarım

hocam senin saç sekli iyiymis ya ne kadar uzattın bu sacı benimki daha kaslara geliyor herkes begeniyor saclarımı ama verecek sekil bulamıyorum bu sekli düsünüyordum bende biraz emoya kacıyor ama

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Saçımda 2 aydır brezilya fönü var. istediğiniz Soruları cevaplayabilirm.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ## ReckLeSs ##

quote:

aha buda saçlarım

hocam senin saç sekli iyiymis ya ne kadar uzattın bu sacı benimki daha kaslara geliyor herkes begeniyor saclarımı ama verecek sekil bulamıyorum bu sekli düsünüyordum bende biraz emoya kacıyor ama

yok yahu ne emosu
  • 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.