Şimdi Ara

< OPERA TARAYICI > Opera 18 & Opera 19 (226. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
4.573
Cevap
10
Favori
201.635
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 224225226227228
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 15 seneyi devirdim opera ile, turbo sayesinde millet twitırcı olup kıymetini bildi..
    buna da şükür

buarada ben de 20 ile yeni versiyonla tanışma şerefine nail oldum bi haftadır..
    adapte olmaya çalışıyorum..

bilen varsa bana şu konuda yardımcı olabilir mi?
    herhangi bir indirilebilir linki tıkladığımızda KAYDET dışında bi seçenek yok mudur?? AÇ diye birşey olurdu eskiden
  • Öner kullanıcısına yanıt
    hocam bu arada google gerçekten virüs bile çıkarsa büyük ihtimalle yüklerim kesin pcye faydalıdır diye bilinçaltımıza yerleşik vaziyette malesef aslında buna dediğiniz gibi reklamları sebep oldu ben pcyle daha ilk tanıştığım 10lu yaşlarımda daha internete girer girmez koskoca google yazısını göre göre psikolojk olarak insanların bilinçaltına yerleşti. Ama açıkçası ben her zaman kendi yaptığımız bir teknoloji olsun isterim mesela neden bizim mühendislerimiz bir arama motoru oluşturmasın neden bir mercek browser ve mektup mail ağı oluşturmasın gmail yandex mail hotmail gbi ? değil mi ? adamlar en basiti br diplomatik kriz çıksa anında mail hizmetlerini kapatsa iletişimimiz bitti demektir. attığımız her mail önce amerikaya gidiyor sonra bize geliyor nasıl bir mantık bu ? ruslar yandexi kurdu işte rusyada adamlar biliyor çünkü ondan kendi arama mail hizmetini oluşturdu bile. bence acilen kendi tarayıcımızı ve sunucuları ülkemizde olan mail ağı oluşturulmalı.. mesela mailde xxxxx@mektup.com gibi . Mesela ismi ve arama motoru tamamen yerli olan"Elmas tarayıcı" yapılsa ve açar açmaz google yerine kendi arama motorumuz olan "mercek" karşımıza çıksa.. facebook twitter yerine kendi sosyal ağımız olan bir "buBenim" olsa... google dan geri kalmamak şartıyla olabilir yapılmalı da acilen bence.. dış bağımlılıktan acil kurtulmalıyız
  • ilginç opera 12.17 güncellemesi geldi. 12.16 dan sonra 12. sürüme destek bitti sanıyordum.
  • Nu.D.38 kullanıcısına yanıt
    kullanıcı oranı olarak hala yüksek sanırım son sürümlerde bayağı özellik eksikti.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Nu.D.38

ilginç opera 12.17 güncellemesi geldi. 12.16 dan sonra 12. sürüme destek bitti sanıyordum.

Bu sadece bir güvenlik güncellemesi, herhangi bir geliştirme yapılmıyor bu sürümlerde maalesef.
  • hali hazırda bir çözümü yok ya da çıkmadı değil mi eklenti ya da türevi bir şekilde...

herhangi bir linkteki dosyayı kaydetmek yerine direk açılmasını sağlayacak bişey..
    temp klasörü vs bişey yok mu bu sürümlerin?

eskiden kaydet dediğimde son kaydettiğim yere kaydederdi ama aç dediğimde sadece açar kirlilik de yaratmazdı ortalıkta..
  • opera 20.0 hızlı erisim ve yer imlerini nasıl dışarıya aktarabilirim. eşitleme çalışmadığı için yapamıyorum malesef. 14 üstü sürümlere gelmemiş eşitleme
  • Arkadaşlar Opera'daki şu google bölümünü kaldırmanın bir yolu yok mu?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rat.planet -- 29 Mart 2015; 15:19:22 >
  • rat.planet kullanıcısına yanıt
    bir hayli geç oldu ama...

ayarlar kısmında (alt+p)
    ok tuşları ile "yukarı yukarı aşağı aşağı sol sağ sol sağ" klavyeden B A tuşlarına basın..
    (konami kod diye geçer bu konami oyun firmasının neredeyse bütün oyunlarda kullandığı şifredir)

power user ayarları açılacak
    (size bi uyarı penceresi çıkar zaten)
    anladım deyip geçin
    ünlem işaretli kısımlar power user kısımlarıdır..

Hızlı Erişim içerisindeki arama kutusunu gizle kısmını işaretleyin

bu kadar
  • quote:

Orijinalden alıntı: KKM

bir hayli geç oldu ama...

ayarlar kısmında (alt+p)
    ok tuşları ile "yukarı yukarı aşağı aşağı sol sağ sol sağ" klavyeden B A tuşlarına basın..
    (konami kod diye geçer bu konami oyun firmasının neredeyse bütün oyunlarda kullandığı şifredir)

power user ayarları açılacak
    (size bi uyarı penceresi çıkar zaten)
    anladım deyip geçin
    ünlem işaretli kısımlar power user kısımlarıdır..

Hızlı Erişim içerisindeki arama kutusunu gizle kısmını işaretleyin

bu kadar

Çok teşekkürler.
  • merhbaalr opera gittigidiyor hepsiburada gibi siteleri açmıyor

Sürüm: 36.0.2130.65 - Opera güncel
    Güncelleştirme kanalı: Stable
    Sistem: Windows 10 64-bit (WoW64)

bunu kullnaıyorum çözmümü nedir acaba ?
  • PES_21_Murat kullanıcısına yanıt
    Bende de olurdu zaman zaman bir aralar,
    http://portableapps.com/apps/internet/opera_portable

uzun zamandır portable ını kullanıyorum sorun çıkartmıyor, bir deneyin dilerseniz,

tarayıcının dns vs sorunu olabilir site sorunu
  • selam millet. opera çökünce neden chrome'daki gibi "geri yükle" yada firefox'taki gibi "oturumu kurtar" seçeneği çıkmıyor. 50 den fazla sekmem çökmeden dolayı geçmişte bile gözükmüyor, uçmuşlar resmen. Temp'te, Local'de vs herhangi bir "için dolu crash raport" bulamadım. Çökmede giden sekmelerin listesini bulabileceğim bir liste bir yöntem var mıdır? Çözümü bilen varsa minnettar kalacam gerçekten.
  • gebere_jakson
    Benim de hızlı erişimde tanımladığım 100'den fazla sekme var. Opera sorunsuz iken ilgili klasörün yedeğini alıyorum. Sorun olduğunda da yedekten dönüyorum. Hepsi bu kadar. Ayrıca Acronisle de sistemin yedeğini alıyorum. Opera klasörünün yedeğini buradan çıkarıp sağlam Operaya dönüyorum.
    Daha önce işletim sisteminin yedeğini aldıysan (Acronis v.s gibi programla) yedekten sağlam Operaya geri dönebilirsin.
    Alıntıdır
    C:\Users\Kullanıcı Adı\AppData\Roaming\Opera Software klasörünü bir yere kopyalayın.
    Formattan yada tekrar Opera kurulumundan sonra aynı yere kopyalayın. Yer imleri, hızlı başlat, tüm ayarlarınız geri geliyor.
  • ettu;
    herhangi bir yedekleme yapmamıştım. operaya yeni geçtim, bunda da geri yükle vs gibi bir opsiyon vardır zannettim. çökme raporlarını incelemek istedim ama bulamadım. bu operanın bir eksikliği mi yoksa bir yolu varda biz mi bulamıyoruz.
  • Adres kısmına opera:about yazdığında tüm ayarların bu iki klasörün içindedir.
    Opera bende de zaman zaman çöküyor. Registry Clean Expert programıyla temizlik yaptıktan sonra Opera sorunsuz çalışıyor. Yada işletim sisteminin kurulu olduğu C bölümü için defrag (disk birleştiricisi) yap. Bitiminde bilgisayarını kapatıp açarak şansını dene.
  • quote:

Orijinalden alıntı: PES_21_Murat

merhbaalr opera gittigidiyor hepsiburada gibi siteleri açmıyor

Sürüm: 36.0.2130.65 - Opera güncel
    Güncelleştirme kanalı: Stable
    Sistem: Windows 10 64-bit (WoW64)

bunu kullnaıyorum çözmümü nedir acaba ?

Mesajı yeni gördüm bende bu sorunla çok uğraştım yabancı forumlara bile baktım sonra çözümü kendim buldum opera turboyu kapatınca o girmediği sitelere takır takır giriyor ilginç ama böyle bende gitti gidiyor n11 zamunda sitelerine girmiyordu şimdi sorun yok

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • İlk açılıştan sonra hızlı erişim gelene kadar Chrome'u 3 kere açıp kapatırım o derece yavaş bu konuda. Eskiden Chrome yavaştı açılışta, biraz düzeltti, şimdi de Opera bozdu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bkaakco -- 17 Mayıs 2016; 23:02:16 >
  • Yavaş da çalışsa operadan vazgeçmem mümkün değil. Hızlı erişim, dowload etme ve daha birçok özelliği ile vazgeçilmez bir tarayıcı.
  • Deneyelim bakalım en son deneyelim dediğimden 5 dk sonra silmiştim hadi bakalım VPN pil konusu Turbo vs. ilgimi çekti

Edit : 5 Dk sonra sildim arayüz çağ dışı ve ekranda gereksiz yere yer kaplayan butonlar var sık kullanılanları açınca zaten küçük olan ekranda yer bırakmıyor o yüzden Chrome <3

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SirusBro -- 25 Haziran 2016; 14:22:47 >
  • 
Sayfa: önceki 224225226227228
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.